Największą pasją Natalii Krząkały jest perkusja. I chociaż nie ukończyła żadnej szkoły muzycznej, inne grające na perkusji dziewczyny zostawiła daleko w tyle. Nastolatka dzięki swojej ciężkiej pracy wygrała też międzynarodowy konkurs perkusyjny. Co o pasji Natalii sądzą jej rodzice? I jakie dziewczyna ma plany na najbliższą przyszłość?
Jak żyje się Polakom mieszkającym na Litwie? Postanowiliśmy to sprawdzić i odwiedziliśmy w Wilnie dziennikarza Kamila Zalewskiego i Birutę Zimnicką. Co tam robią? Dlaczego zdecydowali się na emigrację? I czy planują powrót do Polski?
Łukasz Radwan wybrał się w Bieszczady, żeby zwiedzić ... pociąg. Nie byle jaki pociąg, ale "Pociąg o Nadzwyczajnym Przeznaczeniu", którym w PRL-u, z prędkością nawet 180 km/h, podróżowali komunistyczni dygnitarze. Pociągiem, stworzonym dla Edwarda Gierka, podróżowali m.in.: gen. Wojciech Jaruzelski, Kim Ir Sen i Kadafi.
Ta ryba żyje przy dnie. jest aktywna w nocy. Najchętniej wybiera miejsca ciepłe i obficie porośnięte. A jej krew zawiera niebezpieczną dla ssaków substancję o działaniu podobnym do jadu węża. Mikołaj Rey wybrał się na Mazury, by zobaczyć połów węgorza. Zobaczcie, jak przygotowuje się węgorza z grilla.
Według ostatnich szacunków 46 milionów ludzi na świecie wykonuje pracę niewolniczą. O tym, jak dziś wygląda niewolnictwo i, czy według tych standardów mamy do czynienia z niewolnictwem także w Polsce, rozmawialiśmy z Ireną Dawid-Olczyk z fundacji La Strada.
Z Anną Kamińską, Anną Milewską i Tomaszem Siwą, czyli z autorką i dwójką bohaterów książki "Odnalezieni - prawdziwe historie adoptowanych", rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN o adopcji. W jakich okolicznościach nasi goście dowiedzieli się, że byli adoptowani, jakie to wywarło na nich wrażenie? Czy lepiej jest te informacje ukryć przed dzieckiem, czy jednak przekazać mu ja jak najwcześniej? Poznajcie historie naszych gości.
To mąż namówił ją do udziału w wyborach. Klaudia Matlak-Dudek, inżynier informatyk i absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego, zdobyła tytuł drugiej najpiękniejszej mężatki na świecie. Zaszczytny tytuł Mrs World powędrował do reprezentantki Republiki Południowej Afryki. Pani Klaudia opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN o kulisach tego konkursu.
Gdy Euro 2016 zbliża się wielkimi krokami, nie ma w Polsce osób bardziej rozchwytywanych przez kibiców niż nasza piłkarska reprezentacja. Tymczasem grupka dzieci, zwycięzców turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" spotkła się ze swoimi idolami i miała ich na wyłączność.
W lutym 2017 roku Narodowy Bank Polski planuje wypuścić nowy banknot o nominale 500 złotych. Mateusz Hładki zabrał kamerę Dzień Dobry TVN do Centrum Pieniądza, gdzie spotkał się z Barbarą Jaroszek, która opowiedziała nam o nowym banknocie z Janem III Sobieskim. Dlaczego zdecydowano się wypuścić na rynek tak wysoki nominał?
Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara odwiedziła meczet we wschodnim Londynie, największy w Wielkiej Brytanii, by dowiedzieć się jak ludzie za tymi murami odbierają każdy zamach. Czy są w stanie przeciwstawić się ekstremizmowi? Zobaczcie, co dzieje się za murami tego meczetu.
Kiedy był dzieckiem i jego koledzy marzyli o tym, by zostać strażakami i żołnierzami, on marzył o tym, by być fryzjerem, bo jak mówi, najbardziej na świecie kochał zapach trwalej ondulacji i lakieru do włosów! O kim mowa? O prowadzącym Dzień Dobry TVN Marcinie Prokopie, który wybrał się na kurs fryzjerski. Czy Marcin Prokop był pojętnym uczniem? Jak poradził sobie z cięciem i modelowaniem włosów? Czy modelka to przeżyła? :-)
Życie w związku wymaga wielu kompromisów. Jak zawiera się kompromisy w małżeństwach mieszanych? Na kanapie Dzień Dobry TVN gościliśmy: Aida Kosojan-Przybysz, Ormiankę związaną z Polakiem, Vesnę Lorenc, Serbkę związaną z Polakiem oraz Polkę Kaję Funez-Sokola, która związała się z Francuzem. Na jakiej płaszczyźnie dochodzi najczęściej do zgrzytów? Jak wychowują swoje dzieci?
Według badań przeprowadzonych przez TNS Polska na zlecenie Black Red White - niemal 40 proc. Polaków chciałoby często lub bardzo często zmienić coś w swoim domu. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Ewę Mierzejewską, ekspertkę od urządzania wnętrz, by porozmawiać o meblach modułowych, których wielofunkcyjność może inspirować do zmian.
Gościem Dzień Dobry TVN był grafik Jakub Kowalczyk, który w swoich pracach przedstawia postapokaliptyczne krajobrazy. Dlaczego upodobał sobie akurat polskie miasta? Jak wygląda proces tworzenia grafik? I jakie ma plany na przyszłość? Zobaczcie jego prace, w których pokazuje Warszawę i Katowice po apokalipsie.
Pasją pianisty Wawrzyńca Praska jest oczywiście muzyka. Ale jego droga na szczyt nie należała do najłatwiejszych. Wawrzyniec w okresie szkoły muzycznej postanowił się zbuntować...
Pomniki powinny z założenia upamiętniać ważne idee, wydarzenia lub postacie. Czym pomnik różni się od rzeźby? Które pomniki w Polsce zasługują na szczególną uwagę, a które są niepotrzebne? Gościem Dzień Dobry TVN był Jakub Głaz, krytyk architektury.
W Łodzi powstały zdjęcia do amerykańskiego filmowego dokumentu fabularyzowanego „Kto napisze naszą historię”. Jego fabuła opowiada o Podziemnym Archiwum Getta Warszawskiego tzw. Archiwum Ringelbluma. Producentką filmu jest młodsza siostra Stevena Spielberga - Nancy. Produkcja była realizowana z udziałem polskiej ekipy i znanych aktorów. W postać Racheli Auerbach wcieliła się Jowita Budnik. Aktorkę oraz prof. dr hab. Pawła Śpiewaka, dyrektora Żydowskiego Instytutu Historycznego gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN. Na czym polega niezwykłość Archiwum Ringelbluma? Grupa archiwistów działała w konspiracji aż trzy lata. Jak udało im się utrzymać działania w tajemnicy?
W latach 80. pragnienia Polaków o wolność nikt nie był w stanie powstrzymać. Współczesny problem z wolnością polega na tym, że ona bardzo szybko powszednieje...Okazuje się, że wolność ma bardzo wiele odcieni. W rocznicę wyborów parlamentarnych z 1989 roku, Filip Chajzer próbował dowiedzieć się, czy obecnie potrafimy docenić wolność? I ile potrafimy dla niej poświęcić?
Plastikowe butelki są wygodne w użyciu, ale nieprzyjazne środowisku. Jedna butelka rozkłada się aż 1000 lat. Czy jest szansa na stworzenie butelki przyjaznej dla otoczenia? Islandczyk Ari Jonsson zaprojektował biodegradowalną butelkę. Z czego jest wykonana? Co skłoniło go do jej stworzenia? Z Arim rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
Narkomani to grupa społecznie nieakceptowana. Co popycha młodych ludzi w świat narkotyków? Kim są współcześni narkomani? Czy różnią się od tych sprzed 15 lat? Jak chronić młodych ludzi przed uzależnieniem? Gościem Dzień Dobry TVN był Robert Rutkowski, psychoterapeuta, specjalista od leczenia uzależnień.
W listopadzie 2015 roku w Paryżu doszło do serii zamachów terrorystycznych. Tadeusz Koniarz jako pierwszy polski fotoreporter dotarł na miejsce jednego z zamachów. Jego paryskie fotoreportaże zostały nagrodzone m.in. na prestiżowym konkursie Grand Press Foto 2016. Co czuł w Paryżu, robiąc zdjęcia? Co było wówczas dla niego najtrudniejsze? Tadeusza Koniarza oraz Martę Garcia-Darowską, konserwator zabytków, która towarzyszyła Koniarzowi w Paryżu gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN.
Jak wykonać efektowny, ale przede wszystkim trwały makijaż ślubny? Swoimi trikami podzieliła się z nami Magda Stępień, wizażystka marki Dr Irena Eris PROVOKE. Jakie w obecnym sezonie obowiązują trendy? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska?
Ewa Chodakowska - trenerka fitness, pasjonatka sportu, zdrowego trybu życia i odżywiania właśnie wydała kolejną książkę. Zaprosiliśmy ją do studia Dzień Dobry TVN po to, by porozmawiać o tym, jak skutecznie się motywować do ćwiczeń. Jak Ewa Chodakowska reaguje na hejterów? Jak motywuje ludzi do zmian? Ile czasu spędza w tzw. wirtualnej rzeczywistości? Ewa Chodakowska była gościem Marcina Mellera i Anny Kalczyńskiej.
Lara Gessler to restauratorka i córka królowej kulinariów - Magdy Gessler. Wraz z przyjaciółką Patrycją Pankiewicz - za pośrednictwem bloga - namawia ludzi do spędzania wolnego czasu w ciekawy sposób. O swojej misji i pracy nad blogiem dziewczyny powiedziały w Dzień Dobry TVN.
Aneta Popiel-Machnicka - wraz ze swoimi dziećmi - kolekcjonuje i restauruje stare domki dla lalek. Na podstawie ich wnętrz można dowiedzieć się wiele na temat życia w czasach, w których powstały. Panią Anetę i jej dzieci - Różę i Lwa zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedzieli, gdzie można zobaczyć kolekcję i czym różnią się te domki od współczesnych.
Korepetycje ujawniają obszary słabości szkoły Wielu rodziców, aby poprawić wyniki w nauce swoich dzieci, decydują się zorganizować im korepetycje. Jakie są inne powody zatrudniania korepetytora? O tym w Dzień Dobry TVN Łukasz Krysztopik, który prowadzi firmę udzielającą korepetycje i prof. Małgorzata Żytko z Uniwersytetu Warszawskiego.
W trakcie prac zabezpieczających naczynia emaliowane znajdujące się na wystawie głównej w bloku piątym obozu Auschwitz-Birkenau odkryto, że jeden z kubków ma podwójne dno, a w nim ukrytą biżuterię. Wybrał się tam dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan, aby przyjrzeć się znalezisku. Dowiedział się również, jak wyglądała procedura przeszukiwania osób przywiezionych do obozu i jakie inne ukryte przedmioty znaleźli po latach historycy.
Katarzyna i Łukasz Jakubowscy postanowili uciec z miasta i zamieszkać w niewielkim domu na wsi. Powiedzieli nam o urokach życia poza miastem i swojej uprawie hydroponicznej.
Niewiele osób wie, że polscy łucznicy konni: Matuesz Gieryn, Michał Sanczenko, Michał Szubski i Michał Tomaszewski wystąpili w jednej z największych bollywoodzkich produkcji filmowych. Film zatytułowany jest Mirzya i ma wejść do kin jeszcze w tym roku. Łuczników zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, by zapytać, jak trafili do Bollywood, o czym jest film, jakie postacie grali i co robią na co dzień.
Wiele panien młodych stawia na drogie suknie ślubne. Tymczasem stylistka Alicja Napiórkowska udowodniła w Dzień Dobry TVN, że nie trzeba wydawać dużych pieniędzy, aby przed ołtarzem wyglądać ładnie.