Grupa kobiet z Olsztyna stworzyła jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej. Czy w czasie pracy towarzyszy im strach? Co robią na co dzień? Czy ze strażą wiążą swoją przyszłość? I jak reagują mężczyźni na widok strażaczek? Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadły: Anna Romańczuk-Koprucka, Agnieszka Sarmacka, Małgorzata Piórkowska, Alicja Świder i Laura Poza.
Aka Nanitashvili to jedna z najbardziej znanych projektantek mody w Gruzji, która swoje kolekcje wysyła m.in. do Stanów Zjednoczonych i Kazachstanu. Zaprosiła nas do swojej pracowni, by pokazać kolekcję i powiedzieć, co ją inspiruje. Mogliśmy też zobaczyć tradycyjne gruzińskie stroje.
W dzisiejszym odcinku "Rozmów w toku" poznamy historie albinosów, którzy opowiedzą o codziennych trudach swojej inności. Zapraszamy o 15:00!
Podczas Gali Anioły Farmacji i Anioły Medycyny 2015 wyróżniono 10 lekarzy i 10 farmaceutów. Nagrody są dla zwycięzców tym bardziej ważne, że w skład kapituły konkursy wchodzili sami pacjenci. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy laureatki: prof. dr hab. n. med Jolantę Sykut Cegielską, pediatrę, specjalistę chorób rzadkich, Lucynę Samborską, farmaceutkę oraz dr Renatę Heise, neurolog, specjalista opieki paliatywnej i leczenia bólu. Co daje im największą satysfakcję w pracy?
"Borżul", "izi bizi", "nołlajf", "koksiarsko", "swag", "fejm". To tylko nieliczne przykłady współczesnej gwary nastolatków. Dzienikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer postanowił ogarnąć temat i zbadał zjawisko u samego źródła - wśród gimbazy. Czy zakumał czaczę?
Kilka dni temu w Pile doszło do poważnego wypadku samochodowego. Sprawca całego zajścia był pod wpływem narkotyków. Czy podczas standardowych kontroli Policja przeprowadza testy na obecność substancji psychoaktywnych? W jaki sposób? Jakie są kary za jazdę i spowodowanie wypadku pod wpływem narkotyków? Gościem Dzień Dobry TVN był Mł. insp. Marek Konkolewski z biura prewencji i ruchu drogowego Komendy Głównej Policji.
Magda i Tomasz Wysoccy, bohaterowie kolejnego odcinka cyklu "Para do poprawy", są małżeństwem od 19 lat. Mają dwójkę dzieci. Prawie dorosłego już syna i 2-letnią córkę, która urodziła się bez przełyku. Dlaczego zwrócili się do Pauliny Biernat z prośbą o pomoc? Jakie mieli problemy w związku? Czy zastosowali się do rad Pauliny? Jak odnaleźć bliskość w związku z długim stażem?
Po co kobiety się malują? Dlaczego jest to dla nich takie ważne? Czy czują się wówczas piękniejsze i bardziej pewne siebie? Czy robią to dla mężczyzn? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Kingę Kortę, modelkę i projektantkę biżuterii oraz Agatę Passent, felietonistkę i dziennikarkę.
Zawód tragarza był w Polsce popularny mniej więcej 170 lat temu. Okazuje się, że w Grodzisku Mazowieckim profesja ta, ma się dobrze do dnia dzisiejszego :) Wszystko za sprawą tamtejszego burmistrza. Czy mieszkańcy Grodziska są z tego faktu zadowoleni? I czy to prawda, że tragarze z Grodziska działają bez wynagrodzenia? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Środą Popielcową rozpoczynamy Wielkie Post. Tego dnia wszystkich chrześcijan obowiązuje ścisły post. Dlaczego pościmy? Czy w innych kręgach kulturowych również się pości? W jaki sposób? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN etnologa Patryka Pawlaczyka.
Monika Dorota podczas czteromiesięcznego pobytu w Stanach zjednoczonych przytyła 15 kg. Po powrocie do Polski postanowiła zrzucić niechciane kilogramy. Udało się dzięki sztukom walki. Oprócz tego Monika zajmuje się także modelingiem. Co jej to daje? Czy nie krępuje się pokazywać w samej bieliźnie?
Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy godne następczynie Adama Słodowego: Basię Sowę i Sylwię Czubkowską. Na co dzień Panie pracują jako dziennikarki, a w weekendy zamykają się w swojej pracowni, by pomajsterkować. Uli Chincz zdradziły, jak udaje im się łączyć pracę zawodową z hobby. Pokazały również, jak można własnoręcznie przygotować walentynkowy prezent.
Jak pożyczyć pieniądze od rodziny lub przyjaciół, by nie zniszczyć relacji? Zgodnie z obowiązującym prawem, jeżeli pożyczamy więcej niż 500 zł, pożyczka powinna mieć formę pisemną. Czy spisanie umowy nie zostanie odebrane jako podważanie zaufania? Jak taką umowę sporządzić? Gościem Dzień Dobry TVN był ekonomista Marcin Iwuć.
W Polsce lawinowo rośnie liczba ubezwłasnowolnionych - obecnie ponad 87 tys. osób jest pozbawionych prawa decydowania o sobie. O komentarz do tych danych poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: adwokata Zbigniewa Romana i psychiatrę dra n. med. Dariusza Wasilewskiego. W czasie rozmowy dowiedzieliśmy się również, kto i z jakich powodów może zostać ubezwłasnowolniony oraz jaka jest procedura o ubezwłasnowolnienie.
W Krakowie znajduje się pierwsze w Polsce muzeum flipperów. Zajrzał tam prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Zobaczcie, jak odpala silniki i kontroluje kulkę ;)
Dla dzieci ferie to wypoczynek, a dla rodziców - prawdziwe wyzwanie. Zwłaszcza teraz, kiedy zwykłe zimowiska nie zaspakajają już potrzeb młodzieży. Postanowiliśmy pomóc rodzicom i znaleźć kilka przykładów modnych ferii. Na te wybraliśmy się z Dawidem Kwiatkowskim.
Jakie przeboje królują na polskich weselach - "Jesteś szalona", "Jedzie pociąg z daleka", "Cudownych rodziców mam", "Hej Sokoły", a może największe hity popowe z lat 70., 80 ubiegłego wieku? Jak Polacy bawią się na weselach? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: wokalistkę zespołu Joyland Agnieszkę Pieśko, gwiazdę disco polo Tomasza Niecika i wodzireja Mariusza Piekarskiego.
Sklepy kuszą nas towarami, które można nabyć na raty 0 proc. Okazuje się jednak, że sprawa nie jest taka prosta i "bezkosztowa" jakby mogło się wydawać. W Dzień Dobry TVN - wraz z analitykiem Pawłem Cymcykiem - zastanawialiśmy się, jakie koszty kryją się w tego typu kredytach.
Siostrzanej relacji towarzyszą różne - często przeciwstawne - emocje. Siostry mogą się jednocześnie kochać i nienawidzić, wspierać i niszczyć, cieszyć się z sukcesów tej drugiej i ich zazdrościć. O różnych odcieniach siostrzanej miłości rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z aktorką i wokalistką Malwiną Kusior, aktorką Karoliną Chapko oraz psycholog Patrycją Rzepecką.
Lekarze to jedna z najbardziej zestresowanych grup zawodowych. Wśród nich jest wielu samobójców. Aby pomóc im przetrwać trudne chwile, w Warszawie przy Okręgowej Izbie Lekarskiej powstała grupa wsparcia dla lekarzy. O problemach, z którymi każdego dnia zmagają się lekarze rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psychoterapeutą Robertem Rutkowskim i dermatologiem dr Łukaszem Preibiszem.
Teatr Grodzki jest stowarzyszeniem, gdzie prowadzone są zajęcia dla osób niepełnosprawnych. Organizację wspierają wolontariusze, którzy postanowili wybudować aktorom teatr z prawdziwego zdarzenia. Zbiórkę pieniędzy wspierają kucharze. W jaki sposób? Dlaczego to robią?
Andrzej Kulak jest rzemieślnikiem wytwarzającym żyrandole do mieszkań, muzeów i pałaców. Firma, którą prowadzi powstała w 1941 r. Tego samego fachu wyuczył swojego syna Macieja. Powiedzieli nam o historii firmy i swojej pracy.
Kilka dni temu grupa studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie uratowało życie swojemu wykładowcy. Kiedy zorientowali się, że z profesorem dzieje się coś nie tak? W jaki sposób udzielili mu pierwszej pomocy? Jak obecnie czuje się wykładowca? Z Kamilem Prokopem i Maciejem Brońskim rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
Postanowiliśmy sprawdzić jak Polacy reagują na "chamstwo zakupowe". Nasz statysta bezpardonowo wpychał się w kolejkę i przepychał się między ludźmi w supermarkecie. Z jaką reakcją się spotkał? Czy potrafimy reagować na "codzienne chamstwo"? O stresie, jaki wywołują w nas zakupy, zwłaszcza w zatłoczonych supermarketach, i sposobach radzenia sobie z nim, rozmawialiśmy z Katarzyną Pawlikowską.
Lech Wałęsa za czasów swojej prezydentury obiecał, że Polska będzie drugą Japonią. Jak jest wszyscy wiemy. Pod względem gospodarczym do kraju kwitnącej wiśni jeszcze sporo nam brakuje. Ale co by było gdyby...? Filip Chajzer na własnej skórze sprawdził, czy statystyczny Polak odnalazłby się w japońskim świecie. Czy równie chętnie spędzalibyśmy po 14 godzin dziennie w pracy lub czy wyobrażacie sobie, że po naszych ulicach chodziłyby różowe jak wata cukrowa Lolity?
Jacek Wawryszuk i Paweł Piędzio są miłośnikami starej motoryzacji. Gdzie najczęściej znajdują porzucone retro samochody? Jaką wartość mają dla nich auta z epoki PRL-u? Panowie o swojej pasji opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.
Zasada jest prosta: zaszokować, zniesmaczyć, ale przede wszystkim rozśmieszyć. W stand-upie żarty sypią się z prędkością karabinu maszynowego. Trudnią się nim gwiazdy, a mistrzowie rodem ze Stanów Zjednoczonych dzięki niemu zyskują sławę. O tym, by stanąć w oko w oko z publiką zamarzył osiemnastoletni Tomek Kołecki. Zobaczcie, jak mu idzie na scenie.
Ewa Olczak otworzyła salon kosmetyczny, który jest również otwarty w godzinach nocnych. Skąd taki pomysł? Czy usługi Pani Ewy cieszą się dużym zainteresowaniem? Kim są jej klientki?
Biuro Ochrony Rządu ogłosiło przetarg na nowe limuzyny. Wymagania są na wypasie: moc minimum 408 koni mechanicznych, napęd na cztery koła, odtwarzacz DVD i tuner TV, czterostrefowa klimatyzacja, lodówka oraz światła w technologii led lub laserowe. Skromny chłopak z ursynowskiego osiedla (Filip Chajzer) - zdaniem niektórych - uderzająco podobny do premier Szydło - postanowił zasiąść swoimi - bądź, co bądź - zacnymi pośladkami w aucie, które nie tylko spełnia takie warunki, ale ma również inne "preferencje rozkoszy", np.: pukanie w plecy i masowanie... lędźwi. A, gdyby okazało się, że takie limuzyny kłują w oczy ludność cywilną, to dziennikarz Dzień Dobry TVN znalazł i na to radę :)
Sylwia i Paweł Tomaszkiewicz prowadzą w Warszawie pracownię cukierniczą specjalizującą się w pączkach. Jak długą pracownia ma tradycję? Jak małżonkowie dzielą się obowiązkami w pracy? Czy w cukierni dalej powstają pączki według receptury jej założyciela - pradziadka Pani Sylwii? I czy to prawda, że pączki kupował tu sam Józef Piłsudski?