Jest miejscem wagarów, randek czy pierwszego, osiedlowego papierosa. Ławki wiele widziały i wiele słyszały ;) Ławka to takie małe centrum dowodzenia światem. Czy młode pokolenie przejmie tę świecką tradycję? Co sprawia, że ławki wzbudzają w nas tak ogromny sentyment? I co trzeba zrobić, by ławkę mieć na własność? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Ewa Tillmann wiele lat temu została poproszona o wprowadzenie na polski rynek portalu randkowego. By wiedzieć jak to działa, sama założyła konto na jednym z takich serwisów. Tak poznała swojego obecnego męża, dla którego przeprowadziła się do Los Angeles. Mieszka już tam od 15 lat. Sielanka Ewy i Martina nie trwała jednak długo, bo w 2007 roku u Ewy zdiagnozowano stwardnienie rozsiane. Jak obecnie wygląda ich życie? Co daje Ewie siłę? I jak można jej pomóc?
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Stanisława Drzewieckiego, pianistę, a do tego pilota i właściciela firmy produkującej scenerie do symulatorów lotów oraz Ałbenę Grabowską, doktor nauk medycznych, neurolog, specjalistkę od epilepsji i wziętą pisarkę, której książki cieszą się popularnością i zdobywają nagrody czytelnicze. Jak pracując w zawodzie udaje im się znaleźć czas na dodatkową pasję? Po co to robią?
Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Bianka Mikołajewska, dziennikarka śledcza i Robert Socha, dziennikarz „Superwizjera” TVN. Według naszych gości obraz dziennikarstwa śledczego, jaki poznajemy w filmach, między innymi w nagrodzonym Oscarem "Spotlight", ma się nijak do rzeczywistości. Dlaczego? Jak naprawdę wygląda ich praca? Czy bywa niebezpieczna? I dlaczego jest to coraz rzadziej wybierany kierunek przez młodych dziennikarzy?
W najnowszym odcinku "Efektu Domina" Dominika Kulczyk odwiedziła Panamę, gdzie mieści się baza pływających lekarzy. Co to za organizacja? Komu pomaga? Na jakie problemy najczęściej uskarżają się tubylcy? Gościem Dzień Dobry TVN była prof. dr n. med. Katarzyna Życińska, która towarzyszyła ekipie "Efektu Domina" podczas realizacji zdjęć. Czy sama mogłaby pracować w takich warunkach?
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Michalinę Robakiewicz, Olgę Kalicką i Kamila Szeptyckiego. Z aktorami młodego pokolenia rozmawialiśmy na temat różnic w podejściu do publikowanych treści w Internecie. Czy rodzice powinni wchodzić w świat społecznościowych kont swoich dzieci? Jakich zasad powinni się trzymać?
Sen jest w naszym życiu niezbędny. Wpływa na samopoczucie i zdrowie. Ważne jest, by spać wystarczająco długo i w odpowiednim momencie dnia. Jak nasze ciało reaguje na niedobór snu? O której godzinie powinniśmy rozpoczynać pracę? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy zwolenników późnego wstawania - Piotra Najsztuba, dziennikarza i Michała Piróga tancerza, jurora „You Can Dance” oraz Krzysztofa Jankowskiego „Jankesa” dziennikarza radiowego, który od 14 lat wstaje o piątej rano.
Strażacy ze Świętochłowic to jedna z najbardziej medialnych jednostek pożarniczych w Polsce. Wszystko za sprawą Łukasza Ratkowiaka, który na akcje oprócz gaśnicy zabiera ze sobą kamerę. Jakie akcje najczęściej filmuje? Czy szefostwo od razu przystało na pomysł Pana Łukasza? Z jakim odbiorem spotykają się obecnie nagrania w sieci? O tym, jak od kulis wygląda praca strażaka kapitan Marcin Frąszczak i starszy strażak Łukasz Ratkowiak opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.
Yevhen Vovchuk w czasie ukraińskiej rewolucji wdrażał multimedialne projekty. Na czym konkretnie polegała jego praca? Gdy skończył się Majdan, Yevhen zaczął pracować jako wolontariusz na froncie. Co spowodowało, że w końcu postanowił wstąpić do armii? W czasie jednej z akcji uległ poważnemu wypadkowi. Groziło mu kalectwo. Pomocy udzielił mu pewien przedsiębiorca z Rzeszowa. Jak obecnie wygląda jego powrót do normalnego życia? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Bianka Zalewska.
Już niedługo rusza dziewiąta edycja NETIA OFF CAMERA Międzynarodowego Festiwalu Kina w Krakowie. Będzie to szansa, by zobaczyć nowe filmowe produkcje oraz na spotkać się z twórcami światowego kina. W tym roku ramach Festiwalu odbędzie się również konkurs filmowy #63PL. Do kogo będzie on skierowany? Jak brzmi pytanie konkursowe? I kto będzie oceniał nadesłane prace? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Alicję Myśliwiec, rzeczniczkę prasową NETIA OFF CAMERA oraz Jana Ołdakowskiego, dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego.
Leśnicy w Bieszczadach znaleźli dwumiesięczną wycieńczoną niedźwiedzicę. Bez pomocy ludzi prawdopodobnie padłaby z głodu. Teraz dochodzi do siebie w lecznicy dla zwierząt w Przemyślu. Pojechał tam dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki, by sprawdzić, w jakim jest stanie. Dowiedzieliśmy się również, jakiego fortelu używają lekarze, kiedy karmią misia i gdzie mała trafi po opuszczeniu lecznicy. Ona sama też miała sporo do powiedzenia... naszemu dziennikarzowi :)
Niestety wielu rowerzystów nie zna nawet podstawowych przepisów i zasad ruchu drogowego. Dlatego Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chciałoby wprowadzić obowiązkowe karty rowerowe. O tych planach rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN - insp. Markiem Konkolewskim z Komendy Głównej Policji. Dowiedzieliśmy się, jak mógłby wyglądać egzamin na kartę rowerową i kto musiałby go zdawać.
Według psychologów - mężczyzna potrzebuje jedynie ułamka sekundy, by stwierdzić, czy kobieta jest atrakcyjna. Czy zgadzają się z tym, goszczących w Dzień Dobry TVN: mister Polski 2014 Rafał Maślak, aktor Rafał Rutkowski i kucharz David Gaboriaud? Panowie powiedzieli nam również, na jakie części ciała kobiet zwracają uwagę i, co ich zniechęca do pań.
Wielu młodych ludzi woli dźwigać ciężkie torby niż wieźć zakupy w wózku. Dlaczego? Bo według nich takie wózki to sprzęt dla emerytów. Dla dobra kręgosłupa warto jednak zmienić swoje podejście. W Dzień Dobry TVN Pani Gadżet Anna Nowak-Ibisz pokazała kolorowe i nowoczesne wózki na zakupy. Niektóre z nich są nawet prezentowane na wybiegach.
W Warszawie można zobaczyć ekspozycję ponad 200 oryginalnych przedmiotów, które zostały wydobyte z wraku Titanica. Co jest największą gratką dla zwiedzających? Wystawa „Titanic the Exhibition” wędruje po całym świecie i w każdym miejscu pojawia się historia danego państwa. Czy są jakieś jakie odniesienia do Polski? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.
W 1985 roku Piotr Łazarkiewicz pojechał do Jarocina, aby stworzyć dokument zatytułowany Fala. W filmie młodzi ludzie mówili o tym, jak wyobrażają sobie przyszłość. Po ponad trzydziestu latach muzyk Michał Wiraszko i Grzegorz Lipiec postanowili odnaleźć bohaterów dokumentu, aby skonfrontować ich ówczesne wyobrażenia z rzeczywistością. Wszystko to zostanie pokazane w tworzonym właśnie dokumencie Powracająca fala. W Dzień Dobry TVN gościliśmy Michała oraz operatora Powracającej fali Artura Jędrzejaka. Powiedzieli nam do kogo udało im się dotrzeć i na jakim etapie jest produkcja filmu. Obok nich zasiadł muzyk Olaf Deriglasoff, który wystąpił w dokumencie Łazarkiewicza. Zapytaliśmy go, jak odbiera siebie sprzed trzydziestu lat.
Neony są ozdobą niejednego budynku. Niektóre z nich to prawdziwe dzieła sztuki, dlaczego znalazł się ktoś, kto je zaczął kolekcjonować. Zobaczcie, kto to taki. Dowiedzieliśmy się również, gdzie można zobaczyć tę kolekcję i jak powstają neony.
Matthias Niessner jest współtwórcą programu, który pozwala na modyfikację mimiki twarzy sfilmowanej osoby. Reporterowi Dzień Dobry TVN Michałowi Malinowskiemu wytłumaczył, jak działa program i jakie są jego ograniczenia.
Nie przepadamy raczej za niemiłymi i opryskliwymi sprzedawcami, ale czasami od zbytniej sympatii okazywanej przez nich może się nam ulewać. W Dzień Dobry TVN postanowiliśmy sprawdzić, jaki jest złoty środek w podejściu do klienta.
Kapela Tęgie Chłopy kontynuuje muzyczną tradycję Kielecczyzny. Zespół tworzą muzycy-amatorzy, którzy dla gry w kapeli porzucili swoje dotychczasowe zajęcia. Jaki kapela gra repertuar? I kto bawi się na ich potańcówkach?
Kolejnym tematem, którym zajęła się prowadząca Rozmów w Toku Ewa Drzyzga był rozłam między małżonkami, polegający na tym, że mąż chciałby mieć drugie dziecko, a żona nie. W programie dużo się będzie działo.
Dziewiąta edycja You Can Dance trwa. Za nami pierwszy odcinek na żywo. Z finałowej 14. odpadli Paulina Wiszowata i Łukasz Józefowicz. W Dzień Dobry TVN powiedzieli nam o tym, czego nauczyli się podczas programu i jakie mają plany zawodowe. Obok nich zasiadła jurorka Ida Nowakowska. Jak ocenia tę dwójkę?
Dziewięćdziesiąt procent kobiet jest mniej odważna i skłonna do zmian. Kiedyś należała do nich Magdalena Muszyńska-Chafitz. W Dzień Dobry TVN powiedziała, co sprawiło, że udało jej się jednak znaleźć siłę do przeprowadzenia wielkich życiowych zmian. Obok niej na kanapie zasiadła ekspertka ds. zachowań społecznych kobiet Katarzyna Pawlikowska. Dowiedzieliśmy się od niej, co jest ważne podczas dokonywania ewolucji.
Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki postanowił sprawdzić się w roli gliny. W tym celu wybrał się do Szkoły Policji w Słupsku, gdzie policjanci ćwiczą w warunkach przypominających plan filmowy. Już na miejscu przywdział mundur policyjnych i ruszył do akcji. No cóż, trzeba przyznać, że nie było tak źle, ale dobrze też nie było ;) Zobaczcie, co wyczyniał Marcin.
Najwyższa pora, by zza kierownicy samochodu przesiąść się na rower. Zanim jednak ruszymy w trasę, jednoślady trzeba przygotować do nowego sezonu. Jak i co serwisować? Bartek Jędrzejak zapytał o to naszych ekspertów, którzy czekają dziś na Was i Wasze rowery w kawiarence Dzień Dobry TVN na rogu Hożej i Marszałkowskiej. Zapraszamy!
Zgodnie z niedawno uchwaloną ustawą dekomunizacyjną "Nazwy (...) ulic nie mogą upamiętniać osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm". Oznacza to wymianę - w całej Polsce - każdej tabliczki, dokumentu, pieczątki i innego świstka z niepożądaną nazwą rodem z PRL-u. Filip Chajzer sprawdził, co o "dobrej nazewniczej zmianie" myśli tzw. ulica. W tym celu dziennikarz Dzień Dobry TVN wybrał się do Katowic i Krakowa. Odwiedził również swój rodzinny, warszawski Ursynów - tam był świadkiem zakrywania "komunistycznej hańby". Zobaczcie, w jaki sposób to robiono.
Ona i on - na początku znajomości między nimi przyjemnie iskrzyło, ale potem, po kilku miesiącach, też iskrzy, ale już trochę inaczej i mniej przyjemnie :) Jak kłócą się kobiety, a jak mężczyźni? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: stand-uperkę Katarzynę Piasecką, dziennikarkę radiową Joannę Mielewczyk, eksperta ds. damsko-męskich Grzegorza Kordka.
Bruce Campbell to prawdopodobnie jedyny człowiek na świecie, którego domem jest boeing 727-200. Skontaktował się z nim reporter Dzień Dobry TVN Michał Malinowski, by zapytać, skąd wziął się pomysł na zakup samolotu i zamieszkanie w nim, co było największym wyzwaniem podczas dostosowania maszyny do zamieszkania oraz, ile kosztowało całe przedsięwzięcie - wraz z transportem boeinga i przeróbkami. Mogliśmy też zobaczyć dom Bruce'a.
Życie prywatne przywódców państw owiane jest tajemnicą. Dlatego przecieki o ich romansach tak ekscytują. Ostatnio pojawiły się doniesienia, że była żona magnata prasowego Ruperta Murdocha - Wendi Deng spotyka się z Władimirem Putinem. Ale nie jest ona jedyną kobietą, którą wiąże się prezydentem Rosji. I właśnie o romansach Putina rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN politologiem prof. Waldemarem Dziakiem. Poplotkowaliśmy również o miłostkach innych światowych przywódców. Zobaczcie, kogo nasz gość nazwał "damskim krawcem".
Niedawno, w jednym z wywiadów, Jarosław Kaczyński przyznał, że lubi oglądać ujeżdżanie... byków. I właśnie specjalnie dla prezesa PiS Filip Chajzer, jako "prawilny kowboj bez udziwnień", postanowił dosiąść byka. Najpierw swój pociąg do bydła sprawdził na sucho, a potem "na żywo". Zobaczcie, jak mu poszło. On pokonał byka, czy byk jego? I jak się czują jego "cztery litery"? :)