Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz spotkała się z Larsem Myttingiem, autorem książki "Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie". Dlaczego norweski dziennikarz napisał książkę o drewnie? Czy przydała mu się pomoc Uli i, czy Ula potrafi rąbać drewno?
Siłownia na terenie firmy, gry i zabawy pozwalające na szybką regenerację. Firmy na całym świecie prześcigają się w pomysłach, jak umilić pracownikom czas spędzany w pracy. Jak na tym polu wypadają polscy pracodawcy? Zobaczcie!
Wielu Ukraińcu, przyjeżdżających do Polski, jest emigrantami zarobkowymi. Należy do nich gość Dzień Dobry TVN Natalia Zasoba, która zjawiła się w naszym kraju 18 lat temu. Tak jej się tutaj spodobało, że postanowiła zostać. Powiedziała nam, czym zajmuje się w Polsce i jakie utrudnienia spotyka na swojej drodze.
Oliwia Piórkowska pochodzi w Wyszkowa. Przyjechała do Warszawy, bo - jak mówi - jest tu wiele perspektyw i możliwości. Ma stałą pracę w firmie ubezpieczeniowej. Ale to nie jedyne jej zajęcie. Zobaczcie, co robi po wyjściu z biura.
Do tej pory dbaliśmy o kondycję fizyczną widzów, którzy są w domu. Od dzisiaj w każdy poniedziałek Tomek Choiński będzie motywował osoby pracujące. Zaczął od redakcji Dzień Dobry TVN. Zobaczcie, jak nam poszło :)
Zazwyczaj stoi w cieniu gwiazd, dla to od niego w dużej mierze zależy ich sukces. Jest dla swoich podopiecznych psychologiem, organizatorem, negocjatorem i przyjacielem. O blaskach i cieniach pracy agenta gwiazd rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z właścicielką agencji modelek Lucyną Szymańską, producentem teatralnym i właścicielem agencji aktorskiej Jerzym Gudejko oraz dziennikarzem Robertem Kozyrą.
Niektórzy wierzą w to, że nie jesteśmy jedyną cywilizacją w kosmosie. Do tych osób zalicza się gość Dzień Dobry TVN badacz cywilizacji pozaziemskich Grzegorz Sławicki, według którego na istnienie kosmitów są liczne dowody. Jakie? Do studia zaprosiliśmy również dziennikarza naukowego Jana Stradowskiego, aby zapytać go, czy jest szansa na kontakt z nimi.
Przemo Łukasik jest jednym z najciekawszych polskich architektów. Po studiach pracował w znanych biurach projektowych w Berlinie i Paryżu. Ostatecznie wrócił do Bytomia, gdzie z Łukaszem Zagałą prowadzą swoje pracownie. Zobaczcie ich zrealizowane projekty.
Z początku konstruowanie z klocków było sposobem na odstresowanie po pracy. Z czasem pasja przerodziła się w pracę. Dziś Paweł Kmieć pisze artykuły i książki o klockach. W Internecie prowadzi też kanał, który zyskał popularność zwłaszcza w USA. Skąd u 33-latka tak wielka fascynacja klockami? Czy można na tym dobrze zarobić? I czy z klockami wiąże swoją przyszłość?
O polskim systemie edukacji mówi się, że wymaga pewnych zmian. Dyskusję wywołuje zwłaszcza wiek, w którym dzieci powinny rozpocząć naukę. W Wielkiej Brytanii dzieci idą do szkoły w wieku lat czterech. To nie jedyna różnica między polskim a angielskim systemem edukacji. Z Wiolettą Wagner-Barnaś, mamą 5-letniej Amelii oraz z Bogumiłą Bieńczak, mamą Liliany rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.
Karolina i Paulina mają 30 lat, zaś Aleksandra i Alicja są 10 lat młodsze. Te starsze od wielu lat grają na deskach teatru, w serialach i filmach. Po piętach depczą im młodsze siostry. Czy chciałyby kiedyś zagrać na jednej scenie? Czy się wzajemnie wspierają? I czy denerwuje je to, że ludzie zwracają się do nich w liczbie mnogiej?
Krzysztof Cybulski, Krzysztof Goliński, Jakub Koźniewski i Piotr Barszczewski tworzą artystyczny kolektyw PanGenerator. Jak sami mówią, w swoich projektach łączą sztukę, design oraz technologię. Po co to robią? Jaki formuła ma cel? Czy to się im opłaca? W studiu Dzień Dobry TVN nasi goście opowiedzieli, jak to się stało, że współpracę zaproponował im sam Disney.
Maciej Bałenkowski za swoje kompozycje jest nagradzany międzynarodowymi nagrodami. Kiedy skomponował swój pierwszy utwór? Na co dzień 22-latek studiuje kompozycję na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. To tam wypatrzył go Krzysztof Penderecki. Twórczość studenta spodobała mu się na tyle, że zaprosił go do swojego domu w Krakowie. O znajomości ze znanym kompozytorem oraz o planach na przyszłość Maciej opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.
Wiele osób korzysta z kart zbliżeniowych. Podobno zaczęli to wykorzystywać złodzieje, którzy - przy pomocy zdalnych terminali - ściągają pieniądze z naszych kart. Czy rzeczywiście jest to możliwe? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki zapytał o to Łukasza Dajnowicza z Komisji Nadzoru Finansowego i specjalistę ds. zabezpieczeń elektronicznych Adama Haertle.
Gościem Dzień Dobry TVN jest twórca ASZdziennika Rafał Madajczak, który przyznaje się publicznie do pisania nieprawdziwych informacji. W newsach zawstydza poważne media i w zabawny sposób unaocznia absurdy otaczającej nas rzeczywistości. Zapytaliśmy go o kryzysy twórczości, kłopoty z KRRiT oraz reakcje polityków, z których żartuje. Zobaczcie, jaki "deal" zrobili z Rafałem Dorota Wellman i Marcin Prokop.
Podczas rekolekcji, które niedawno odbyły się w Lesznie, młodzież - uczestnicząca w aktach tzw. Spoczynku w Duchu Świętym - zachowywała się jak zahipnotyzowana. Nagranie ze spotkania wywołało sporo kontrowersji. O takich praktykach w kościele i ich celach rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: ks. Rafałem Jarosiewiczem, który prowadził ww. rekolekcje oraz socjologiem i terapeutką pedagogiczną dr Agnieszką Bukowską.
Niestety coraz więcej dzieci spędza swój wolny czas przed komputerem lub z komórką i tabletem w rękach. Osobami współodpowiedzialnymi za taki stan rzeczy są rodzice, którzy podsuwają dzieciom urządzenia mobilne w chwili, gdy muszą zająć się własnymi sprawami. Z gośćmi Dzień Dobry TVN: psychologiem dziecięcym Martą Żysko-Pałubą i ekspertem Fundacji Dzieci Niczyje Lucyną Kicińską zastawialiśmy się, jak oderwać dzieci od urządzeń elektronicznych. Dowiedzieliśmy się również, jaki wpływ na dziecko ma długie korzystanie z multimediów.
Vitaliy Raskalov ma 21 lat i pochodzi z Ukrainy, Vadim Makhorov jest o cztery lata starszy i urodził się w Rosji. Obu łączy pasja do ryzykownej fotografii. Ich wyczyny, polegające na robieniu zdjęć na dużych wysokościach, sprawiają, że od samego patrzenia pocą się dłonie. O ekstremalne projekty zapytał ich Żenia Klimakin. Panowie powiedzieli dziennikarzowi również o tym, jak się przygotowują do wspinaczek i czy używają zabezpieczeń.
Ostatnio najbardziej znaną pływalnią w Polsce jest basen w Koszalinie. A to za sprawą zdjęcia ukazującego muzułmankę, która weszła do wody w burkini - stroju kąpielowym obowiązującym w jej kulturze. Foto wywołało burzę w internecie. Przeważały negatywne komentarze. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: religioznawcę dr hab. Katarzynę Górak-Sosnowską i pół-Polkę i pół-Libankę Samar Khanafer, by zapytać o muzułmańskie stroje kąpielowe i zasady obowiązujące na basenach w krajach muzułmańskich.
Jan Boniowski trenował w jednym klubie z Robertem Lewandowskim i być może osiągnąłby podobny poziom mistrzowski, gdyby nie uzależnienie od alkoholu. Pił, aby przypodobać się starszym kolegom z drużyny, którzy nie wylewali za kołnierz. O swojej walce z nałogiem, alkoholizmie wśród piłkarzy nożnych i nastawieniu Roberta Lewandowskiego do alkoholu powiedział w Dzień Dobry TVN. W studiu gościliśmy również psychoterapeutę Roberta Rutkowskiego, którego zapytaliśmy, dlaczego sportowcy są podatni na nałogi.
Na ramówce kanału pojawiła się Agnieszka Jastrzębska, aby dowiedzieć się, co gwiazdy TVN Style przygotowały dla swoich widzów. Dziennikarka Dzień Dobry TVN przepytała m.in.: Agnieszkę Szulim, Maję Sablewską, Kasię Bosacką, Magdę Mołek i Annę Nowak-Ibisz.
Od roku tabletka „dzień po” dostępna jest bez recepty. Sporym zainteresowaniem cieszy się wśród nastolatków, którzy stosują ją jak regularną antykoncepcję. O świadomości młodzieży na temat zabezpieczania się i pierwszej wizycie u ginekologa rozmawialiśmy z goszczącymi w Dzień Dobry TVN: Żenią Aleksandrową z Grupy Edukatorów Seksualnych "Ponton" i Edytą Poncyljusz - mamą czworga dzieci.
Seks jest istotny w życiu, dlatego podgrzewanie temperatury w związku jest bardzo ważne. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy jedyną w Polsce, certyfikowaną sex coach Martę Niedźwiecką, by udzieliła kilku rad, jak obudzić namiętność w długoletnim związku i sprawdzić, by Walentynki nie były jedyną okazją do okazywania sobie uczuć. Nasz gość powiedział również, czym charakteryzuje się slow seks?
Na naukę tańca nigdy nie jest za późno. O tym, co się dziś tańczy rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z tancerzem i założycielem szkoły tańca Marcinem Hakielem. A na naszej scenie wystąpiła grupa taneczna Shadow Mini, finaliści Mistrzostw Polski w hip-hopie. Podoba się Wam ich występ?
Programowanie jest dziedziną, w której dominują mężczyźni. Według danych - pań pracujących w IT jest tylko ok. 10 proc. Kobietą, która chcce, by te proporcje się zmieniły jest gość Dzień Dobry TVN Renata Kaczoruk – modelka, fizyczka z powołania i współzałożycielka nowo powstałego polskiego oddziału Girls In Tech. Zapytaliśmy ją o współpracę z byłym Ministrem Administracji i Cyfryzacji, europosłem Michałem Boni i o szczegóły działalności Girls In Tech.
Fotografie Sorayi Doolbaz są kontrowersyjne, ponieważ artystka uwiecznia na nich przebrane męskie... przyrodzenia. Na Skypie połączył się z nią Robert Stockinger. Dziennikarz Dzień Dobry TVN zapytał ją o powody robienia tego typu zdjęć, atmosferę podczas sesji zdjęciowych i odbiór jej prac.
Czym jest charyzma i kto ją ma? Rozmawialiśmy o tym z mężczyznami, którzy dzięki swojej osobowości, wywierają silny wpływ na myśli, emocje, decyzje i zachowania innych ludzi. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Jerzy Owsiak, reżyser Andrzej Żuławski i seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz.
Bojówka pacyfistyczno-performerska Pyta.pl zadebiutowała w internecie w 2005 roku. Dla jej twórców: Mikołaja "Jaoka" Janusza, Piotra "Kozy" Kozerskiego i Grzegorza Zacharjasiewicza nie ma tematu tabu. Nie boją się również zadawać trudnych pytań. Dzięki temu ich żartobliwe filmy cieszą się dużą popularnością. W Dzień Dobry TVN panowie z Pyty powiedzieli o swojej pracy i idei, która im przyświeca. Zobaczcie, dlaczego czasami warto być syreną a nie pytą ;)
Na antenę TVN powraca serial "Szkoła". W nowym sezonie "Szkoły" będzie się działo. Przede wszystkim, poznamy kolejne, niekiedy trudne historie inspirowane prawdziwym życiem. Pojawią się także nowi nauczyciele. Z "Wiedźmą" oraz wuefistą Konradem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.
Eryk Weber na co dzień studiuje kulturoznawstwo. W czasie wolnym pływa na poznańskich basenach... w ogonie syreny! Co o pasji syna uważa jego mama? Jak Eryk reaguje na komentarze internautów? Ile kosztuje profesjonalny syreni ogon? Syren Ariel o swojej pasji opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN. Jest on pierwszym gościem w historii programu, którego wyniesiono z naszego studia!