Czasami zapominamy o założonych przez siebie, ale nieużywanych kontach bankowych. Okazuje się, że jest jednak instytucja, która o nich pamięta - to bank. W Dzień Dobry TVN ekonomista Marcin Iwuć powiedział, co nas czeka, jeśli nie zamkniemy rachunku, z którego nie korzystamy.
Gospodyni "Rozmów w Toku" Ewa Drzyzga zaprosiła do programu osoby, które pożyczają pieniądze rodzinie i znajomym, choć sami nie mają za co żyć. Czy można im jakoś pomóc? Przekonacie się dzisiaj o godzinie 15.00. Zapraszamy!
Coraz częściej mówi się o likwidacji gimnazjów i przywróceniu starego systemu edukacji. Czy polska szkoła nadąża za zmianami, jakie zachodzą w społeczeństwie? Kim są współcześni gimnazjaliści? Do czego dążą? Kogo chcą naśladować? I czego im najbardziej potrzeba? Zapytaliśmy o to Martę Byrską, etnografa, która przeprowadzała badania i z profesora Janusza Czapińskiego, psychologa społecznego, który je konsultował.
Wielbiciel programów z Magdą Gessler Patryk Utowka miał niezapomnianą okazję, aby zjeść kolację ze swoją idolką. Zobaczcie, gdzie go zaprosiła restauratorka i kto dla nich gotował.
Niewiele osób wie, że pod Nową Hutą znajdują się schrony, które miały uratować jej mieszkańców w razie nalotu wroga. Oprowadzili nas po nich: Tomasz Mierzwa ze Stowarzyszenia Miłośników Historii "Rawelin" i dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan. Zobaczcie, co z nowohuckimi schronami łączy Romana Polańskiego!
Patryk Bukalski jakiś czas temu wygrał casting Dzień Dobry TVN "Aktorski diament". Zwycięzca zagrał w serialu "Na Wspólnej". Patryk postanowił szkolić swój talent w jednej z paryskich szkół. Odwiedziliśmy go tam z kamerą. Dlaczego wybrał akurat Paryż? Czy znalazł tam przyjaciół i czy tęskni za rodzinnym Krakowem? Z Patykiem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska.
Wakacje sprzyjają kreatywności – także w biznesie. Dlatego warto wykorzystać ten czas nie tylko na myślenie o rozwoju firmy, ale także na faktyczne działanie. Jak to zrobić? Jak rozwinąć firmę w wakacje? W studiu Dzień Dobry TVN gościmy konsultanta i trenera ds. rozwoju biznesu Romana Szymczaka.
Wiele osób marzy o tym, żeby w końcu być na swoim. Jakie należy podjąć kroki, by otworzyć własną firmę? Na co zwrócić szczególną uwagę? W co warto obecnie inwestować? I jakie młodzi przedsiębiorcy popełniają najczęściej błędy? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Romana Szymczaka – konsultanta i trenera ds. rozwoju biznesu.
Aleksander Walijewski jest fan Eminema od 15 lat. Gość Dzień Dobry TVN studiuje grafikę i reklamę, skąd więc pomysł na rzeźbiarstwo? Z czego wykonane jest popiersie? I czy Eminem widział już gipsową rzeźbę? Jakie Aleksander ma plany na najbliższą przyszłość? Kogo zamierza wyrzeźbić?
Kiedyś były teleranki, a teraz są technoranki. To podczas nich ludzie przed pracą "pompują", aby mieć dobrą energię na cały dzień. O co w tym wszystkim chodzi? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer, któremu drogę wskazał kogucik ;)
W liceum Adam Rzepecki nie mógł zapamiętać, że jeden z wierzchołków Rysów ma wysokość 2 499 m n.p.m., dlatego - już jako dorosły człowiek - postanowił go podnieść o metr. Zobaczcie, w jaki sposób to robi i kto utrudnia mu prace. Życzymy powodzenia Panie Adamie :)
Po zamachach w Paryżu w jednym ze szwajcarskich kantonów wprowadzono zakaz noszenia strojów całkowicie zakrywających ciało i twarz. Dotyczy on m.in. kobiet, które noszą burki. Za złamanie zakazu mają grozić wysokie kary. O tym, czy powinien być on wprowadzony w całej Unii Europiejskiej rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z: kierownikiem Zakładu Islamu Europejskiego UW dr Martą Widy-Behiesse, szefową Centrum Muzułmańskiego w Krakowie Anettą Dziedzic i dziennikarzem Piotrem Ślusarczykiem. Czy według Koranu kobiety powinny się zasłaniać? Jaka jest różnica między burką, nikabem, hidżabem i czadorem?
Już dzisiaj finał Top Model. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki zajrzał za kulisy programu, aby sprawdzić, jak idą przygotowania do wielkiej gali oraz porozmawiać z jurorką Katarzyną Sokołowską i opiekunem uczestników Michałem Pirógiem. Kto, ich zdaniem, ma największą szansę na wygraną? Co nas czeka wieczorem? Kto będzie gościem specjalnym finału?
Niemalże każda panna młoda marzy o tym, aby w dniu ślubu wyglądać pięknie i modnie. Nasza ekspertka Izabela Janachowska pokazała w Dzień Dobry TVN najnowsze trendy w sukniach ślubnych. Zobaczcie jej cztery propozycje. Ile trzeba w nie zainwestować?
To dzięki genom dzieci mogą dziedziczyć po rodzicach te same oczy, nos, czy kształt twarzy. Jednak wielu z nas genom przepisuje znacznie więcej niż tylko wygląd, np. cechy charakteru. Czy słusznie? O podobieństwach do rodziców i kształtowaniu zachowań rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z aktorką Kariną Kunkiewicz - mamą dwójki dzieci i psycholog Małgorzatą Ohme. Czy bałaganiarstwo się dziedziczy po rodzicach?
Mamy dla Was niespodziankę! Właczcie się do zabawy przez naszą darmową aplikację. Można ją pobrać na Google Play, a wkrótce bedzie tyeż dostępna w App Store. Dzięki niej możecie, na przykład, zabrać głos podczas programu i komentować poruszane w programie tematy. Bierzcie udział w sondach, quizach i czatach!
Swego czasu Dominika Gwit postanowiła przejść metamorfozę i zrzucić wagę. Efekty odchudzania zadziwiły wielu, niektórzy uważali nawet, że aktorka popadła ze skrajności w skrajność. Wagę utrzymywała przez wiele miesięcy, ale w pewnym momencie kilogramy zaczęły powracać. Dlaczego tak się stało? W Dzień Dobry TVN szczerze opowiedziała nam o swojej walce z otyłością. Natomiast coach zdrowia Daria Ładocha podpowiada, jak należy wychodzić z diety, by nie pojawił się efekt jo-jo.
W tym roku minęło 70 lat od utworzenie Organizacji Narodów Zjednoczonych. Z okazji okrągłych urodzin prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin spotkała się z Bogusławem Winidem, stałym przedstawicielem RP przy ONZ, który był naszym przewodniem po siedzibie organizacji. Wedle tradycji, każde państwo chce tu pokazać fragment swojej kultury, stąd ONZ dostaje mnóstwo prezentów. Jaki upominek przekazała organizacji Polska? Jaki jest początek historii Polski w Organizacji Narodów Zjednoczonych? Czego uczy taka organizacja jak ONZ? I jak to się stało, że tak wielu ambasadorów mówi po polsku?
8 edycję "Mam Talent!" wygrała Aleksandra Kiedrowicz. 21-latka zaprezentowała w programie akrobatykę powietrzną. Swoimi występami zaczarowała nie tylko jury, ale przede wszystkim publiczność, która w finale odwdzięczyła się akrobatce głosami. Czy Aleksandra jest zadowolona ze swojego wczorajszego występu? Co zrobi z wygraną? Jakie ma plany na przyszłość?
Ginące przedmioty w polskich hotelach są ponoć standardem. Zjawisko postanowiła zbadać jedna z firm zajmujących się wyszukiwaniem ofert turystycznych. 71% procent uczestników ankiety przyznało się do hotelowej jumy. Co wynosimy najczęściej? Szafiarki jak to szafiarki, opróżniają szafy i wynoszą wieszaki :) Statystycznym Polakom zdarza się "zajumać" mini szampony, mydełka, papier toaletowy, ale też i nieco większe przedmioty, takie jak telewizor, a nawet ... łóżko! Jak to możliwe? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Jak to mówią, niedaleko pada jabłko od jabłoni. Jednak stosunek do zawodu wykonywanego przez rodziców bywa skrajnie różny. Nie wszystkie dzieci gwiazd chcą iść drogą na skróty i często na przekór rodzicom, wybierają zupełnie inny zawód niż oni. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Mariannę Janczarską, córkę Ewy Błaszczyk, Agnieszkę Barjasz, córkę Krystyny Czubówny i Agatę Lang, córkę Czesława Langa.
W Muzeum Narodowym w Warszawie trwa wystawa prac wybitnych artystów, pochodzących z kolekcji Bronisława Krystalla, który po śmierci żony i syna oddał wszystkie swoje zbiory na rzecz muzeum. Jaka jest wartość całej kolekcji? Zapytaliśmy o to Agnieszkę Morawińską, Dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie.
Viktoria Dvoretska 14 miesięcy spędziła na wojnie na Ukrainie. Dziewczyna zbierała z pola walki martwe ciała. Musiała też informować rodziny poległych o ich śmierci. Obecnie Viktoria odwiedza batalion z pomocą humanitarną. Dlaczego zgłosiła się na ochotniczkę na wojnę? Jak teraz wygląda jej życie i czy wciąż myśli o wojnie? O swoich przeżyciach Viktoria opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN
O pogodzie Tomasz Zubilewicz opowiadał ze studia "Mam Talent", gdzie trwają przygotowania do dzisiejszego odcinka. Jak czują się uczestnicy na chwilę przed finałem? Czy są zdenerwowani?
Pan Jan Ancypo, miłośnik podlaskich tradycji, opowiedział nam o dawnych sposobach przechowywania i konserwowania żywności. Jak długo produkty mogły leżeć w piwnicach? Jak gospodarze utrzymywali tam stałą i niską temperaturę? I jak prawidłowo zakonserwować mięso lub biały ser?
Jarosław Kuźniar - jeden z najbardziej znanych i niestety hejtowanych dziennikarzy w Polsce - został zaproszony do udziału w akcji "Ryj Kuźniara", która jest częścią społecznej kampanii HejtStop. O hejcie w sieci i walce z nim rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z koordynatorką wspomnianej akcji Joanną Grabarczyk oraz bohaterem kampanii Jarkiem Kuźniarem. Jak nasz prowadzący radzi sobie z hejtem? Czy go dotyka?
Niedawno pojawiły się radary, które mierzą średnią prędkość na wybranych odcinkach drogi. Wprowadzono je, by przystopować kierowców z ułańską duszą i kozackimi zapędami, co to ograniczenia prędkości mają głęboko w... schowku. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer sprawdził, jak działa nowy system i, czy wpływa on na przedsiębiorczość lokalnych grzybiarek oraz "kitrających" biznesmenów. A co z jazdą Filipa? Czy nabroił tak, że otrzyma wesołą foteczkę? ;-)
W Stanach Zjednoczonych można z powodzeniem walczyć o odszkodowania w sprawach, które w Polsce wydają się być absurdalne. Na przykład, pewien amerykański biznesmen otrzymał 21 milionów dolarów odszkodowania za zderzenie się z drzwiami. Dla porównania, w Polsce osoba zakażona paciorkowcem otrzymała od sądu sto tysięcy złotych. Skąd te wielkie różnice? Czym różni się odszkodowanie od zadośćuczynienia? Od czego zależy wysokość odszkodowania? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN adwokata Elżbietę Bansleben.
Podobno w głowie kobiety zawsze kłębi się milion myśli. Co więcej, w życiu kierują się przeważnie emocjami. Co to znaczy, że mężczyźni mają w głowie "pustaka"? Czy rzeczywiście mózgi kobiet i mężczyzn tak bardzo się różnią? Jak płeć wpływa na komunikację między nami? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychologa Piotra Mosaka, neurokognitywistykę Annę Wieczorek-Taraday z Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN i Uniwersytetu SWPS oraz pisarkę Katarzynę Grocholę.
Podobno przygoda na jedną noc ma działanie terapeutyczne. Czy to prawda? A jeśli tak, to czy jednorazowa przygoda wpływa pozytywnie na każdego? Zapytaliśmy o zdanie, goszczącą w Dzień Dobry TVN, seksuolog Katarzynę Klimko-Damską.