Zaczęło się od żartów na temat bloga Kasi Tusk. Dziś śmieją się ze wszystkiego i wszystkich. Ostatnio wydali książkę – przewodnik po życiu, śmierci i modnych apaszkach. Dlaczego ukrywają twarze? Czy zarabiają na swoich żartach? Dlaczego jedno z wydawnictw nie chciało wydać ich książki? Czy mają pieniądze na procesy wytoczone przez osoby, które poczują się urażone ich żartami? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Maciej i Lucjan, czyli Make life harder.
Gość Dzień Dobry TVN Witold Młynarczyk jest jednym z najmłodszych dyrektorów w Polsce. Kochają go dzieci i rodzice, a kadra nauczycielska - szanuje. Nie lubi sztywniactwa. Spotkać można go nie tylko w gabinecie, ale też na jednym z portali społecznościowych. Na czym polega fenomen jego „nowoczesnego nauczania”? Jak sprawić, aby dzieci chciały przychodzić do szkoły? Czy odkąd został dyrektorem inni nauczyciele zmienili nastawienie do uczniów? Czy jest "po imieniu" z uczniami?
Cztery miesiące temu naukowcy z NASA świętowali pierwsze w historii udane lądowanie ziemskiego pojazdu na komecie. Na czele misji stał Artur Chmielewski, prywatnie syn Papcia Chmiela. Prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin odwiedziła naukowca w jego kosmicznym królestwie w Kalifornii. Czy Papcio Chmiel przewidział życie swojego syna? Kiedy naukowiec dostał pracę w NASA? Co łączy orzeszki ziemne z Narodową Agencją Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej? Czy Artur Chmielewski sam chciałby polecieć w kosmos? Co jest spełnieniem jego marzeń? Będziecie zaskoczeni, kiedy się dowiedzie, jakie zwierzę często odwiedza posiadłość Pana Artura.
Janka Ochojska działaczka społeczna i założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej. Od ponad 20 lat organizuje konwoje i pomoc humanitarną dla najbardziej potrzebujących części świata, w tym dla Czeczeni, Sudanu, czy Autonomii Palestyńskiej. Jak znajduje siły, aby nieść pomoc innym? O czym jest ostatnio wydana książka "Świat według Janki"? Na co przeznaczone będą pieniądze ze sprzedaży książki? W Dzień Dobry TVN gościliśmy Janinę Ochojską, działaczkę humanitarną, założycielkę Polskiej Akcji Humanitarnej. Jaki prezent otrzymała od nas?
Od samego początku Stanisława Myszkowskiego ciągnęło do przerabiania i ulepszania maszyn. W 2012 r. założył własną firmę Game Over Cycles. Motocykle zbudowane przez GOC zdobywają wiele nagród na całym świecie. We współpracy z zespołem Behemoth, a w szczególności liderem formacji Adamem Nergalem Darskim firma zaprojektowała kolejne dzieło: Behemoth Bike. Ostatni projekt ekipy to The Recidivist, który jest pierwszym na świecie wytatuowanym motocyklem. Ile lat miał Stanisław Myszkowski, kiedy pierwszy raz przerobił motor? Ile waży Behemoth Bike? Jak długo przerabia się motocykle? Gościem Dzień Dobry był Stanisław Myszkowski.
Bloki przy Al. Solidarności w Warszawie może nie są najpiękniejsze, ale za to są najmilsze. Czego życzą sąsiadom i przechodniom? Czy miłe słowa wszystkim sprawiają radość? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. On też miał kilka miłych słów dla niektórych.
Na czym polega tradycyjne zdobienie dłoni i stóp indyjską henną? Z jakich okazji kobiety w Indiach malują sobie dłonie i stopy? O tym gość Dzień Dobry TVN Agata Wójt (Mehendi Masala). Agata pokazała również swoje umiejętności. Jakie części ciała modelki pomalowała? Z Agatą rozmawiała nasza dziennikarka Kasia Olubińska.
W Dzień Dobry TVN gościła Iwona Buchner - właścicielka domu aukcyjnego Polswiss Art, w którym 11 marca tego roku odbędzie się aukcja 80 pięknych prac. Jakich? Które z nich są wyjątkowe? Czy można obejrzeć prace bez ich kupowania?
W Rędzinach, małej wiosce na Dolnym Śląsku, mieszka wraz rodziną była Miss Nowego Jorku Davina Reeves. Do Polski przeprowadziła się z miłości do Irka, którego poznała w USA. Oto historia mich miłości...
Finowie dali światu saunę, która - co wiadomo nie od dziś - korzystanie wpływa na zdrowie i pobudza krążenie. I nie ma znaczenia, że w saunie pot leje się strumieniami. Filip Chajzer postanowił się trochę spocić, dla zdrowia. Wybrał się do sauny, by doświadczyć tego na własnej skórze. Ostrzegamy, to wideo mogą oglądać tylko Ci, którzy ukończyli 18 lat! :-)
Poznajcie Eto - niezwykłego psa, który biega w ultramaratonach. Do studia Dzień Dobry TVN Eto przyszedł ze swoim przyjacielem i właścicielem Filipem Bojko :-) Kiedy zaczęli razem biegać? Ile czasu zajmuje im przygotowanie się do ultramaratonu? jak wygląda ich wspólny trening?
Popularny mit głosi, że mężczyzna ma zawsze ochotę na seks, jest wiecznie gotowy, a kobietę najczęściej boli głowa. Dziś w "Rozmowach w Toku" zajmie się nim Ewa Drzyzga. W programie poznamy panów, którzy wcale nie myślą bez przerwy o seksie!
Jak zwalczyć w sobie spóźnialstwo? Dlaczego niektórzy się notorycznie spóźniają? Czy punktualności można się w ogóle nauczyć? O pomoc poprosiliśmy eksperta - coacha personalnego Miłosza Brzezińskiego, który do studia Dzień Dobry TVN przyszedł z... Supermanem. Jaki jest pierwszy i najważniejszy powód spóźniania się na imprezę? Czy Marcin Prokop spóźnia się do pracy? Dlaczego Dorota Wellman przestawia zegarek?
Najtańszy instrument, który zrobił kosztował go tylko 30 PLN. Instrumenty można robić ze wszystkiego, ale trzeba mieć poczucie humoru, by to robić - mówi Mikołaj Sikorski, którego hobby to robienie tzw. prymitywnych instrumentów. W ślady ojca idzie jego córka...
Nie ma nawet jeszcze matury, ale już jest sołtysem. 18-latni Jan Kurek małopolską wsią Poręba Spytkowska zarządza dopiero od miesiąca. Rano idzie do szkoły, a po lekcjach pełni funkcję sołtysa. Najmłodszy sołtys w Polsce opowiedział nam o swojej pracy.
Gość Dzień Dobry TVN Maciej Stuhr zaangażował się w program Polskiej Akcji Humanitarnej "Pajacyk". Dlaczego wziął udział w tej akcji? Zapytaliśmy go również o film "Ida" - czy według aktora jest to film propolski czy antypolski? Dlaczego "Ida" i "Pokłosie" tak bardzo podzielił Polaków? Czy jest gotowy, aby zagrać w kolejnym kontrowersyjnym obrazie?
Wiele osób, decydujących się na zatrudnienie gosposi, zaczyna ją traktować jak członka rodziny i wtajemniczać w rodzinne sekrety. Jakie cechy powinna mieć pomoc domowa? Zapytaliśmy o to Krystynę Demską-Olbrychską, która zaprzyjaźniła się ze swoją gosposią. Psycholog Joannę Heidtman zapytaliśmy, dlaczego ludzie nie chce się przyznać, że zatrudniają pomoc domową.
Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadły laureatki konkursu Położna na medal zorganizowanego m.in pod patronatem Fundacji Rodzić po Ludzku: Edyta Szumska, Halina Biedroń i Katarzyna Adamczyk. Jakie cechy i umiejętności powinna mieć dobra położna? Jakie ma zadania? Jakie są najgorsze momenty w pracy położnej?
Wiele młodych par marzy o uroczystości zaślubin poza murami urzędu stanu cywilnego. Ustawodawca poszedł im na rękę. Od 1 marca - bez podawania istotnych powodów - można wziąć ślub cywilny w innym miejscu niż tylko urząd stanu cywilnego. Wybrane miejsce musi się jednak kojarzyć z dostojeństwem. Co to oznacza? Ile taki ślub będzie kosztował? Jakie formalności trzeba załatwić, jeśli planujemy ślub na plaży we Włoszech? W Dzień Dobry TVN gościliśmy: organizatorkę ślubów Małgorzatę Bugajską i adwokata Lukę Szaranowicza.
Świat mody dowiedział się o niej całkiem niedawno - dzięki kampanii polskiej marki BOHOBOCO. Pani Helena Norowicz wystąpiła w niej w roli modelki. Czym zajmowała się wcześniej? Jak to się stało, że zaczęła pracować jako modelka? Czy nie miała tremy w czasie sesji zdjęciowej, pozując z młodziutką modelką Magdą Jasek? Jak się czuje w świecie, który promuje młodość? Czy zdecydowałaby się na zabiegi medycyny estetycznej? Panią Helenę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
W Dzień Dobry TVN gościliśmy wynalazcę i propagatora polskiej technologii Marka Cieślę. Pokazał nam portfel, którego nie zgubimy. Z czego jest uszyty? Jak działa aplikacja, w którą wyposażony jest portfel? Kto zainspirował wynalazcę do stworzenia takiego gadżetu? Pan Marek wytłumaczył również, jak działa sterownik, na bazie którego można zbudować roboty.
Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że w naszych domach znajdują się skarby, które są wiele warte. Jak te rzeczy rozpoznać? Jak wygląda obrót tymi dobrami? Kto wycenia takie rzeczy? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy znawcę sztuki i dziennikarza Łukasza Radwana i Pawła Walisiaka - uczestnikiem programu Handlarze.
Na ile sekund trzeba włożyć palec dziecka do wrzątku gdy wda się zakażenie? Przy ilu stopniach gorączki należy wysmarować dziecko gęsim smalcem? Na co pomaga psi smalec.... i czy hemoroidy są zaraźliwe? Tego typu pytania można znaleźć na forach internetowych, na których dyskutują matki. Czy można wychowywać dziecko na podstawie porad znalezionych w sieci? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Agnieszkę Rylik i Sylwię Gliwę.
Około 70% związków, w których rodzi się niepełnosprawne dziecko, rozpada się. Jakie są tego przyczyny i czy później cały ciężar wychowania dziecka spada na matkę? O trudach i radościach związanych z wychowaniem niepełnosprawnych dzieci oraz o "Superojcach", którzy wyłamują się z przytoczonych wcześniej statystyk, rozmawialiśmy z Katarzyną Więsak, Maciejem Zubem, Kobasem Laksą.
Ma 10 lat, pochodzi z Torunia i być może jest najmłodszym konstruktorem w Polsce. Marek Rauchfleisz skonstruował miniaturowego łazika marsjańskiego, a to nie jest jego pierwszy wynalazek. Młody wynalazca na swoim koncie ma już kilka nagród. Marek do studia Dzień Dobry TVN przyszedł nie tylko z rodzicami, ale także z marsjańskim łazikiem. Czy planuje lecieć na Marsa? Kim chciałby zostać, kiedy dorośnie?
Planowanie ślubu i wesela jest przyjemne. Gorzej się robi na sercu, gdy zaczyna się podliczać pieniądze, które trzeba wydać na uroczystość. Jest jednak sposób na ograniczenie kosztów - wesele sponsorowane. O co dokładnie chodzi? Czy w Polsce tego rodzaju sponsorowanie jest popularne? Na jakie usługi i produkty można znaleźć sponsora? Co można zaproponować sponsorowi? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN organizatorką ślubów Ewą Wardęgą.
Z gościem Dzień Dobry TVN dziennikarzem TVN24 Biznes i Świat Pawłem Blajerem rozmawialiśmy o nowych dowodach osobistych, które będą wydawane od 1 marca tego roku. Czym różnią się od dotychczasowych dowodów? Z jakich powodów wprowadzono zmiany do tych dokumentów tożsamości? Jak długo będą obowiązywały stare dowody osobiste?
Kupując ubrania, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że są one szyte w krajach trzeciego świata przez osoby, które pracują w urągających warunkach. Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadły: stylistka Ewelina Rydzyńska i blogerka bloga o slow fashion Joanna Glogaza. Dlaczego wiele sieciówek korzysta z taniej siły roboczej? W jaki sposób konsumenci mogą zaprotestować przeciwko wyzyskowi? Co to jest slow fashion?
Jaki jest przepis na suchy piasek? Jak zrobić zamek z piasku, którego nie rozmyje deszcz? I co to wszystko ma wspólnego z odzieżą, która nie nasiąka wodą? Zobaczcie kolejną sztuczkę dr Tomasza Rożka.
Dla niewtajemniczonych skróty używane głównie przez młodzież w mailach, sms-ach i postach to prawdziwa enigma. Czy ich używanie powinno niepokoić rodziców? Jakie skróty są najpopularniejsze w Polsce? Jakich skrótów używają dzieci uczące się w gimnazjum, a jakie młodzież licealna? W Dzień Dobry TVN gośćmi byli: youtuber Igor Leśniewski (Ajgor Ignacy) i psychoterapeutka Agnieszka Nawarenko z Fundacji Dzieci Niczyje.