Piotr Czajczyński to młody projektant, który odpadł w ostatnim odcinku programu Project Runway. Jest utalentowany, ale według jurorów nie poradził sobie z ubraniem dla Doroty Wellman. Co było nie tak z jego propozycją? Co sądzi o jego pracach Joanna Przetakiewicz, która gościła w Dzień Dobry TVN? Jakie ubrania Piotr chciałby projektować? Zobaczcie, co Piotrek uszył dla naszej gwiazdy - Zuzi. Podoba się Wam jego projekt? Jak Zuzia sie w nim prezentuje?
Bartek Jędrzejak wybrał się tym razem do Dąbrowy Górniczej nad Pogorię, by porozmawiać z 77-letnim trenerem jogi - Czesławem Beerem, który od blisko 50 lat uprawia jogę i uczy jej innych, bo - jak mówi - miarą dobrego samopoczucia jest sprawność fizyczna.
Porto słynie nie tylko z dobrego wina, piłki nożnej, ale także z firmy produkujacej ekskluzywne meble. To właśnie dla niej pracuje nasza rodaczka Julia Czarnota. Projekty Julii są bardzo cenione. Co jest w nich takiego wyjątkowego?
Kłótliwi, awanturniczy, hałaśliwi. Romantyczne lekkoduchy. Ale i gościnni oraz bez kompleksów. Nad wyraz religijni. Na ich menu głównie składa się pizza i makaron. Kochają piłkę nożną. Stereotypów o Włochach jest mnóstwo. A jacy naprawdę są Włosi? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, italianista i autor książki „Włosi. Życie to teatr” - Maciej Brzozowski.
W kolejnym już odcinku FilmOFFki o kostiumach i rekwizytach. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: kostiumograf Dorota Roqueplo oraz reżyser i scenarzysta Patryk Vega. Jaki wpływ na wybór kostiumów ma reżyser? Czy dopasowuje się kostium do aktora czy aktora do kostiumu? Jaki jest budżet na kostiumy w filmie?
W 1985 roku wyemigrował do USA, a 3 lata później zamieszkał w Kanadzie. Władysław Lizoń jest pierwszym kanadyjskim parlamentarzystą urodzonym w Polsce. Jaki jest stosunek Kanadyjczyków do Polaków? Jak dla Kanadyjczyków wygląda napięta sytuacja polityczna w Europie?
Szkoły Ruchome działają na całym świecie. Teraz przyszła kolej na Polskę. Do jakich dzieci docierają streetworkerzy z „Ruchomej Szkoły”? Na czym polegają mobilne szkoły? Studiu Dzień Dobry TVN gościem była streetworkerka z mobilnej szkoły Justyna Jałosińska, a tropem takiej szkoły udał się Michał Piróg.
W niedzielę kanonizacja papieża Jana Pawła II. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer nie mógł przejść obojętnie obok tego wydarzenia. Spotkał się z osobami, które wybierają się na pielgrzymkę do Watykanu, aby tam przeżywać ten niezwykły dzień. Usłyszał od nich, w jakiej intencji tam jadą i jak się przygotowali do tej podróży. Filip postanowił też porozmawiać po włosku z mieszkańcem Półwyspu Apenińskiego. Problem w tym, że nasz dziennikarz nie zna włoskiego...
Witajcie w latach 80. XX w. Zaprasza dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Kto żył w tych latach zapewne otrze łzę, być może uśmiechnie się pod nosem i z rozmarzeniem wróci myślami do przeszłości, a ten, kto urodził się pod koniec lat 90. XX w. otworzy szeroko oczy i pokręci z niedowierzaniem głową. Zapnijcie pasy. Ruszamy w podróż do przeszłości.
Przejadą wiele kilometrów po to, aby być w Watykanie w tak ważnym dla Polaków i chrześcijan z całego świata dniu. W niedzielę odbędzie się kanonizacja papieża Polaka - Jana Pawła II. W jakich nastrojach ruszają pielgrzymi? Co przygotowali z okazji kanonizacji? Dlaczego postanowili być w Rzymie tego dnia? O to zapytała ich dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.
Anoreksja to bardzo duży problem, dlatego Ewa Drzyzga ponownie będzie gościć kobiety zmagające się z tą chorobą. Chce pokazać, jak wyglądają relacje między córkami-anorektyczkami a ich matkami. Spróbuje również uświadomić matkom, jak ich córki postrzegają świat. Czy to odniesie jakikolwiek skutek? Zapraszamy do obejrzenia dzisiejszego odcinka Rozmów w toku.
MMA to sport walki. Jest dość brutalny, dlatego trenują go głównie panowie. Jednak są kobiety, które go pokochały. Należy do nich Izabela Badurek. Dlaczego ten sport stał się jej pasją? Czy nie boi się, że urazy zniszczą jej urodę? Czy trenerzy traktują ją ulgowo? Ile czasu dziennie spędza w sali treningowej? Na te pytania odpowiedziała prowadzącym Dzień Dobry TVN.
Bohaterką kolejnego odcinka cyklu "Kobiety w religiach świata" jest wychowana w religii katolickiej buddystka Beata Kozikowska. Jak wygląda życie buddystki w Polsce? Kiedy spotkała swojego lamę i czy medytuje? Co powiedział jej lama, gdy spotkała go po raz pierwszy? Dlaczego o buddyzmie mówi się, że to "ligia"?
Marek Sołek to jeden z najlepszych kaskaderów na świecie, który pracuje nie tylko w Polsce, ale także w Hollywood i Bollywood. Zastępował w niebezpiecznych scenach niejednego aktora. Założył również Szkołę Kaskaderów Filmowych. Nam opowiedział o swojej niezwykle ciekawej, ale i niebezpiecznej pracy.
19-letnia Zukhra Umalatova kilka lat temu wraz z rodzicami i rodzeństwem musiała opuścić pogrążoną w wojnie Czeczenię. Zamieszkała w Polsce. Zukhra, która została wychowana zgodnie z muzułmańską tradycją i religią, mimo że opuściła swój kraj nadal jest wierna temu, co przekazali jej rodzice. Nosi chustę i zakrywa całe ciało, modli się tak jak przykazuje Koran. Czy Polacy akceptują jej wygląd i zachowanie? O tym muzułmanka Zukhra Umalatova opowiedziała reporterce Dzień Dobry TVN Katarzynie Olubińskiej. Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Kobiety w religiach świata".
Jak wygląda życie żydówki w Polsce? O tym w Dzien Dobry TVN opowiedziała dziennikarka Anna Węglarczyk, bohaterka kolejnego odcinka cyklu "Kobiety w religiach świata". Czy spotykają ją przykrości z powodu wiary? Dlaczego w polskim języku słowo "żyd" ma pejoratywny wydźwięk? Czy Polacy są antysemitami? Dlaczego po trzyletnim pobycie w Izraelu Anna Węglarczyk wróciła do Polski? O swojej drugiej ojczyźnie, najważniejszym dniu w tygodniu żydowskim, święcie Purim i najprzystojniejszym mężczyźnie w swoim życiu - Anna Węglarczyk opowiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Katarzynie Olubińskiej.
Organizatorka ślubów Weronika Mazurkiewicz jest protestantką i bohaterką kolejnego odcinka cyklu "Kobiety w religiach świata". Co takiego wydarzyło się w jej życiu, że - jak mówi - nawróciła się? Jak wygląda nabożeństwo w kościele protestanckim? Czego brakowało jej w kościele katolickim? Czy jej bliscy zaakceptowali to, że stała się protestantką? Czym różni się kościół protestancki od katolickiego? Co sygnalizuje kotwica wytatuowana na jej ciele?
Czy sumo jest niebezpieczne i dlaczego Tomasz i Paweł Wojda nie wyglądają jak typowy, japoński sumoka? W studio Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś mistrza i wicemistrza Europy w sumo. Czy mają dziewczyny? :)
Piloxing to uwielbiane przez hollywoodzkie gwiazdy połączenie pilatesu, boksu i tańca. Na czym polega i co daje ćwiczącemu? Z twórczynią tej odmiany fitnessu rozmawiała Ania Wendzikowska, a w studiu podstawy piloxingu pokazała nam instruktorka Judyta Ruzik.
Kły, blada twarz i czarne ubrania w gotyckim stylu - to znak rozpoznawczy Łukasza Wąpierz, którego fascynują wampiry i, który sam kreuje się na jednego z nich. Czy sypia w trumnie i pije ludzką krew? Jak jest odbierany przez innych ludzi? Skąd wzięły się wampiry? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN antropologa Maurycego Stanaszka.
Cosplay to, mająca korzenie w japońskiej kulturze, gra w przebieranie za postacie z mangi, anime, gier komputerowych i filmów fantasy. Ta zabawa jest bardzo popularna wśród nastolatków z dalekiego wschodu, ale i w Polsce można znaleźć ludzi zafascynowanych tą zabawą. Poznajcie cosplayerki, które nie tylko przebierają się w fantastyczne stroje, ale również je wykonują.
Wspólny biznes Honoraty i Piotra Humienników powstał z miłości... do drewna. Początkowo tworzyli dla siebie i okazjonalnie jako prezenty dla znajomych. W końcu postanowili połączyć pasję i działalność zarobkową!
To Aleksander Doba, który w wieku 68 lat przepłynął Atlantyk... kajakiem. Zrobił to w 167 dni. Była to najdłuższa wyprawa kajakowa. Nikt przed polskim kajakarzem nie dokonał tego. Nam opowiedział o trudnym momentach w czasie wyprawy, o tym co czuł, kiedy patrzył na ogrom oceanu i gdzie chciałby jeszcze dopłynąć. Gratulujemy Panie Olku!
Jakiej trzeba mąki i czasu, by zrobić dobry chleb? Jak smakuje faszerowany ziołami kurczak zapieczony w chlebie? Mikołaj Rey tym razem odwiedził Pana Zenona Feszczuka i jego dziewiętnastowieczny młyn.
Norbi i Biba podjęli się niezwykłego zadania. Próbowali tak wystylizować dwie modelki, by ich wygląd spełnił pewne ich wymagania. Pomagały im nasze makeupistki. Zobaczcie, na jaką okazję panowie stylizowali panie. Efekty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania!
Połączyli pasję z biznesem. Do tego dodali szczyptę miłości. Tak powstała firma projektująca ręcznie robione czapki, ręcznie zaplatane bransoletki, koszulki z autorskimi wzorami oraz skórzane akcesoria i żeglarskie poduszki. A wszystko w marynarskim stylu. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli państwo Czajka z owocem swojej miłości.
Osoba prywatna kontra państwo. Sprawa z góry skazana na przegraną. Okazuje się, że od każdej reguły są wyjątki - Pan Marek dostał od państwa polskiego aż 200 tysięcy złotych odszkodowania. Za co? O tym, jak mozolna jest walka z przymusową organizacją opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN Piotr Kaszewiak. Ile spraw przeciwko Polsce trafia do sadów?
Uprawą kwiatów zajmują się już od około 60 lat! Udało im się zawojować nie tylko polskie ale i zagraniczne rynki kwiatowe. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy, nominowanych do nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, Jarosława, Jacka, Agnieszkę i Michała Ptaszków, jaki jest ich sekret na sukces rodzinnego biznesu?
Więcej dzieci ginie w wyniku wypadków niż z powodu chorób. Czy da się uchronić dzieci przed podejmowaniem ryzykownych decyzji? O niebezpieczeństwach na jakie narażone są dzieci rozmawialiśmy z Janem Melą i Martą Żysko-Pałubą.
Echa ostatniej, dla wielu mocno kontrowersyjnej, wypowiedzi Jerzego Janowicza, słychać już nie tylko w kręgach sportowych. Jak naprawdę wyglądają warunki, w jakich trenują sportowcy? Czy "polskim sumptem" można osiągnąć sukces w sporcie? Co sprzyja karierze sportowca? Jaki wpływ na przyszły sukces sportowca mają rodzice? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Radosław Majdan i Michał Pol.