Budynek opery wiedeńskiej od samego początku był na ustach wszystkich wiedeńczyków. Szczególnie że był to prezent od samego cesarza Franciszka Józefa. Łukasz Radwan wybrał się do Wiednia, by sprawdzić, ile warta jest legenda tego sławnego budynku. Zobaczcie reportaż reporterki Dzień Dobry TVN Dominiki Płońskiej.
Jak obrać granat, jak zostać ... syreną, jak zrobić wydmuszkę oraz co to jest gender? O co jeszcze Polacy pytali profesora Google'a w 2014? Zobaczcie reportaż Filipa Chajzera. O co najczęściej pytano i o co zapytał Filip Chajzer?
Jego rodzice to naukowcy. On nie poszedł w ich ślady, z korzyścią dla sztuki. Swanski, a właściwie Paweł Kozłowski, to malarz, grafik, ilustrator, autor animacji i teledysków. Człowiek renesansu. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był polski Banksy.
Ula Chincz była przed Białym Domem skąd nadawane są relacje o najważniejszych wydarzeniach w USA. Marek Wałkuski to z wykształcenia matematyk, a z zawodu i pasji dziennikarz Polskiego Radia. Od 13 lat pracuje jako korespondent w Waszyngtonie. Odwiedziliśmy go w stanach Zjednoczonych. Kiedy przybył do Stanów nie mógł kupić nawet zwykłego telefonu... Uli opowiedział o swoich trudnych początkach za oceanem.
31 grudnia - data graniczna. Trzeba wyjść na wielki bal, założyć finezyjną kreację, dobrze się bawić, odpalić fajerwerki i szaleć do białego rana. A co jeśli nie? Presja zabawy sylwestrowej dotyczy wielu osób. Agustin Egurrola, Natalia Szroeder oraz Michał Witkowski w studiu Dzień Dobry TVN zdradzili, czy ich ta presja także dotyczy. Czy sylwestrowy styl nie odpowiada Michałowi Witkowskiemu?
Rozpoczęty sezon zimowy to pasmo sukcesów polskich panczenistów. W Berlinie i Heerenveen biało-czerwoni na podium stawali dziewięć razy, a liderem klasyfikacji PŚ na 1500 metrów został Jan Szymański. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Luiza Złotkowska, Jan Szymański i Artur Waś - szybcy, ale nie wściekli:)
Robert Kupisz w studiu Dzień Dobry TVN przygotował stylizacje sylwestrowe niekoniecznie na tradycyjny bal. To raczej propozycje dla młodych mężczyzn, którzy sylwestra spędzają "na mieście" lub "na domówce". Kinga Rusin wybrała cekinowe szorty dla Bartka Węglarczyka...
U Państwa Rutkowskich przygotowania do Wigilii trwają. Kto rządzi w kuchni? Czy potrawy wigilijne są tradycyjne? Kto ubrał choinkę? Co jest dla nich najważniejsze w święta Bożego Narodzenia? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kasia Olubińska gościła w domu Mai Plich i Krzysztofa Rutkowskich.
Ponad 50 tys. lampek i 105 nadmuchiwanych figurek na werandzie, dachu i w ogrodzie. Od kilkudziesięciu lat przed Świętami Bożego Narodzenia zwykły dom w Alexandrii staje się jedną z atrakcji Stanów Zjednoczonych. Kto jest gospodarzem najbardziej rozświetlonego domu Ameryki? Ile czasu zajmuje udekorowanie całego domu? Czy rachunek za światło jest duży? Kto rozpoczął tradycję dekorowania domu? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia iluzjonista Y postanowił wyczarować kilka prezentów dla przypadkowo napotkanych osób. Czy udało mu się to?
Jak wyglądają prawdziwe góralskie święta Bożego Narodzenia w Zakopanem? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Gościła w domu rodziny Bachledów-Curusiów.
Katarzyna Michalak to autorka bestsellerowych powieści miłosnych. Jej książka "Poczekajka" stała się bestsellerem. Pierwsza jej powieść przeleżała w szufladzie aż cztery lata. Potem zgłosiły się po nią aż cztery wydawnictwa na raz! Napisała 27 książek. Posłuchajcie historii jej życia.
Po raz pierwszy spotkali się we francuskiej restauracji. Zakochali się w sobie. Teraz wychowują 6-letniego Leo. On jest kucharzem, ona coachem. Spłodzili także inne dziecko: książkę „Dobre życie”. W studiu Dzień Dobry TVN naszymi gośćmi byli: Pascal Brodnicki i jego partnerka Agnieszka Mielczarek.
Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy finalistę "MasterChefa" Mariusza Szweda z rodziną. Na kanapie, obok Mariusza, zasiadła jego żona Małgorzata, córka Julia i syn Piotr. Jak wyglądają święta u Szwedów? Kto przygotowuje świąteczne potrawy? Co teraz, po "MasterChefie" robi Mariusz? Jak żona Mariusza reagowała na negatywne komentarze na temat jej męża?
Filip Chajzer zajął się dziś problemem, który w okresie świątecznym spędza sen z powiek wielu rodzicom. Gdy szkoły i przedszkola są zamknięte, a do pracy iść trzeba: CO ZROBIĆ Z DZIEĆMI?!? Zobaczcie!
Wykonuje zawód czapnika od ponad 40 lat. To nie jest opłacalny biznes. Jego klientami nie są Polacy a obcokrajowcy. Oni ceną tzw. "ręczną robotę". Chińskiego nie tkną. Odwiedziliśmy pracownię jednego z nielicznym w Polsce czapników.
Wydawałoby się, że to jednorodna ciecz bez smaku i zapachu, a jednak w Dąbrowie Górniczej zamiast wina smakują wodę. Okazuje się, że aby zostać organoleptycznym testerem wody trzeba przejść szereg testów. Nawet preferencji żywieniowych. Bo woda ma i smak i zapach. Jaki? Postanowiliśmy to sprawdzić.
Związek zwierzęcia i człowieka to związek pełen napięć, wzlotów i upadków. Nie ma przesady w tym, że zwierzak to najlepszy przyjaciel człowieka. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Dawid Woliński, przyjaciel Farni i Józi, które bardzo się kochają i zaległy na naszych kanapach, oraz Marta Wierzbicka przyjaciółka Tadzia, Celinki i Cukiego. Czy prawdą jest obiegowa opinia, że trzeba mieć w domu więcej niż jedno zwierzę, bo inaczej stajemy się okrutni? Czy zwierzaki zostając w domu się nudzą? Czy popularna telewizja dla psów może być remedium na ich nudę? O odpowiedź poprosiliśmy zwierzęcego behawiorystę, lek. wet. Aleksandrę Słyk-Przeździecką.
Do pracowni Yves Saint Laurent trafiła przed przypadek. Jednak nieprzypadkowo została tam przez 15 lat. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Małgorzata Kościelska. Opowiedziała o atmosferze panującej w pracowni, o wielkim projektancie oraz o niezapomnianym stylu YSL, który na stale zagościł w świecie mody. Towarzyszyła jej dziennikarka Anna Puślecka.
Profesor Jerzy Bralczyk napisał książkę kulinarną. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Bartek Węglarczyk spotkał się w kuchni Państwa Bralczyków z profesorem i jego żoną, która krzątała się po kuchni. Jak robi się kopczyznę? Czy bigos to polskie danie? Czy śledzik jest mniejszy od śledzia?
Nie ma ograniczeń wiekowych. Nie trzeba mieć ponad 170 cm wzrostu. Nie trzeba być też pięknym. Jednak pomimo tego w foto-modelingu trudniej jest zrobić karierę niż w zwykłym modelingu. Dlaczego? Co kobiety-fotomodelki ogranicza? Czym różni się fotomodelka od modelki? Jakie musi spełnić warunki, by jej podobizna zdobiła okładki czasopism? Czy tego zawodu można się nauczyć? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Ewa Lubert, Ola Ciupa, znana z teledysku Donatana, oraz Natalia Chmielik. Jakie były początki w tym trudnym zawodzie?
W Polsce powstał pierwszy teledysk promujący karmienie piersią. Teledysk spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, tydzień po umieszczeniu go w Internecie miał ponad 8 tysięcy odsłon! 90 procent kobiet deklaruje po porodzie, że chce karmić piersią. Wiele z nich się zniechęca. W studiu Dzień Dobry gośćmi byli: Kamila Nowicka - autorka projektu pierwszego w Polsce teledysku promującego karmienie piersią oraz Łukasz Nowicki - autor słów i muzyki do piosenki promującej karmienie piersią. Jak rozbudzić laktację za pomocą muzyki reggae?
Jego udo wygląda jak nadgarstek Filipa. Jednak Mateusz Maga zdecydował się ćwiczyć na siłowni, by schudnąć. Ile ciśnie na klatę? Mateusz podobno otwiera szkołę tańca. Czy to prawda? Co połączy go z nową edycją "You Can Dance"? Czy nadal ciągle mylą Mateusza Magę z kobietą? I czy go podrywają? Filip Chajzer spotkał się z Mateuszem na siłowni. Jak reagują na niego w szatni?
Lekcje wychowania do życia w rodzinie Iwony Jachnik - nauczycielki z Poznania cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży. Jak tego dokonała? Jakie tematy porusza w czasie swoich zajęć? Dlaczego według nauczycielki jej zajęcia są najważniejsze w szkole? Jakie pytania najczęściej słyszy od uczniów? Iwonę Jachnik gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Przez lata pokutowała obiegowa i krzywdząca opinia o szkołach zawodowych i ich absolwentach. Jednak teraz powracają do łask. Kiedyś liceum było szkołą prestiżową teraz staje się zastanym widmem edukacji. Nastała moda na zawodowców. W studiu Dzień Dobry TVN psycholog Jacek Santorski zadał kłam obiegowej opinii o szkołach zawodowych. Czy są szansą na asymilację naukowych talentów?
Kilkadziesiąt lat temu były na topie. Każdy obowiązkowo musiał mieć kożuch. Później stały się passé i - jak mówi Filip Chajzer - nie było gorszej wiochy niż "popylanie" w kożuchu. Ale moda ma to do siebie, że lubi wracać. Czy to prawda, że tej zimy musimy obowiązkowo zakładać kożuch, by być modnym? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Jakie kożuchy są lepsze - sztuczne czy prawdziwe? Czy kożuch można prać w pralce?
W kawiarence Dzień Dobry TVN na rogu Marszałkowskiej i Hożej w Warszawie stanęło świąteczne drzewko. Możecie przyjść każdego dnia w godzinach programu i zrobić sobie zdjęcie, które powiesimy na naszej choince. Zobaczcie, czyje zdjęcia już na niej zawisły!
Pełniejsze usta, mniejszy nos, usunięte zmarszczki. Dlaczego kobiety poprawiają swoją urodę i jaki związek ma z tym "selfie"? Okazuje się, że Ci, którzy często umieszczają swoje selfie na portalach społecznościowych częściej decydują się na operacje plastyczne. Dlaczego? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z modelką Pauliną Pszech, uczestniczką pierwszej "Top Model" oraz Marcinem Ambroziakiem, ekspertem w dziedzinie medycyny estetycznej. Jakie kompleksy miała Paulina Pszech?
Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak to miłośnik zwierząt, dlatego zabrał nas do hodowli kotów bengalskich. Dlaczego nazwał je kotopsami? Czym charakteryzują się te koty? Przy tej okazji Bartek zaapelował do rodziców, którzy w tym roku chcieliby kupić swoim dzieciom pod choinkę zwierzęta, aby zastanowili się nad tym dwa razy - w końcu zwierzak w domu to duża odpowiedzialność.
To nie jest byle jaki pociąg. To Pendolino - włoski wehikuł czasu dla polskiej kolei - jak mówi Filip Chajzer. Każdy skład kosztuje ponad 80 milionów złotych! Dziennikarz Dzień Dobry TVN sprawdził o co to całe zamieszanie. Czy Pendolino uratuje wizerunek polskich kolei? Jak wypadł test klapy? Dlaczego zamiast jechać z prędkością 250 kilometrów na godzinę pociąg jechał tylko z prędkością 25 km?