Rozchwytywany za granicą, nieznany w Polsce. Tworzy kostiumy sceniczne dla największych teatrów świata. Perfekcjonista w każdym calu. Wojciech Dziedzic to nasza duma narodowa! Zobaczcie reportaż o jego pracy.
Kiedyś bankier, ekonomista, prawnik. Dziś vloger, youtuber, networker, coach, czy start-upowiec. Jak fluktuuje rynek pracy i czym dokładnie zajmują się osoby z listy powyżej? Jakie są zawody przyszłości? Mateusz Grzesiak to najpopularniejszy coach w Polsce. W studiu Dzień Dobry TVN odpowiedział o przywódcach, kreatywności i o tym, czy każdy może osiągnąć sukces. Towarzyszyła mu Karolina Gołębiewska - vlogerka.
To kraj w którym mieszkają wspaniali ludzi. On spędził w nim sześć lat swojego życia, jak twierdzi - najlepszych. W tym kraju krajobrazy zapierają dech w piersiach. Który kraj tak określił Sven Larsson, szwedzki student medycyny? Ano Polskę! W czasie pobytu w naszym kraju stworzył niesamowity dziennik z podróży. W formie filmu. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się ze szwedzkim doktorem, który ukochał Polskę, a szczególnie Wrocław.
W Dzień Dobry TVN gościliśmy Arkadego Radosława Fiedlera (ojciec) i Arkadego Pawła Fiedlera (syn). Panowie są potomkami znanego pisarza i podróżnika Akradego Fiedlera. Podróże są również i ich pasją. Od zawsze? Jak celebrują rodzinne tradycje? Jak się żyje w muzeum?
Mimo że wielu katolików przyjmuje księdza po kolędzie, to nie wszyscy wiedzą, jak się do tej wizyty przygotować. Aby rozwiać te wątpliwości, zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN księdza Leszka Slipka, Proboszcza Parafii św. Andrzeja Apostoła w Warszawie. Jaki jest cel kolędowania? O czym możemy z księdzem rozmawiać, a o czym nie powinniśmy? Czy należy mu dawać kopertę z datkiem? Co się dzieje z pieniędzmi, które parafianie dali podczas kolędy?
"Cafe Central" w Wiedniu to jedna z najstarszych i najsłynniejszych wiedeńskich kawiarni. A tradycja picia kawy sięga czasów Odsieczy Wiedeńskiej, czyli roku 1683. Łukasz Radwan wybrał się do Wiednia, by posmakować słynnej kawy - podwójnego espresso z ciepłym mlekiem i szklanką wody. Czy wiecie, że na pomysł picia kawy mlekiem wpadł polski dyplomata i żołnierz Jana III Sobieskiego - Jerzy Kulczycki?
W 1989 roku swoją premierę miał film "Powrót do przyszłości 2". Jego bohaterowie znaleźli się w 2015 roku. Jak twórcy filmu wyobrażali sobie świat w 2015 roku? I jak to się ma do rzeczywistości? Postanowił to sprawdzić dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Robienie zdjęć z "rąsi", czyli tzw. selfie jest teraz bardzo modne. Jedna z brytyjskich firm postanowiła wykorzystać tę modę i postanowiła zorganizować kurs, na którym uczestnicy dowiedzą się, jak robić selfie. Ile będzie kosztował miesięczny cykl wykładów? A może wystarczy skorzystać z rad Łukasza Jakóbiaka i Marta Wierzbicka, którzy już mają dużą wprawę w robieniu tego typu zdjęć?
Niektórzy mówili jej, że skoro urodziła dwójkę dzieci to powinna się pogodzić z tym jak wygląda. Ale Anna popadała w coraz większe kompleksy i... pragnęła dobrze się czuć we własnym ciele. Dlatego zgłosiła się do cyklu "Ciało po ciąży" i z pomocą naszych specjalistów przeszła metamorfozę. Zobaczcie, jak teraz wygląda po zabiegu liposukcji i intensywnemu treningowi.
Niektóre pary, z różnych względów, chcą wziąć ślub zimą. Gość Dzień Dobry TVN - stylista Adam Chowański pokazał trzy nietuzinkowe stylizacje dla zimowych panien młodych. Jak wygląda stylizacja na "wybuchającego łabędzia"? Dlaczego Dorota Wellman ma ostatnio ochotę na rozbieranie kobiet?
Z badań wynika, że współczesne nastolatki nie potrafią wykonywać prac domowych, takich jak: pranie, gotowanie i prasowanie. Dzieje się tak, ponieważ młodzi ludzie są wyręczani przez swoich rodziców. Czy tak jest w rzeczywistości? Zapytaliśmy o to Klementynę Ross, Igora Leśniewskiego i Jakuba Zdrójkowskiego, którzy zasiedli na kanapach Dzień Dobry TVN. Jakie mają obowiązki w domu? Czy daliby sobie radę, gdyby zostali sami w domu? Jak poradzili sobie z przygotowanym dla nich zadaniem? Którego z naszych gości chcieliby zaadoptować prowadzący Dzień Dobry TVN: Dorota Wellman i Marcin Prokop?
Eleanor Catton to najmłodsza laureatka prestiżowej nagrody Bookera. Wyróżnienie to otrzymali wcześniej autorzy takich bestselerów, jak "Angielski pacjent", "Lista Schindlera", czy "Życie Pi". Za co dostała nagrodę? Ile miała lat, kiedy jej ją przyznano? Na czym bazowała pisząc nagrodzoną książkę? Kto jest pierwszym recenzentem jej książek? Z Eleanor Catton spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.
Blogerka Lauren Singer przez dwa lata nie wytworzyła żadnych śmieci! Jak to możliwe? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Ksawery Kalicki. Jak Lauren Singer robi własną pastę do zębów, olejek do ciała lub dezodorant?
Ma cztery mieszkania i mieszka w kamperze. Przez nietrafione inwestycje mieszkaniowe stracił niemal wszystko. Jego małżeństwo się rozpadło. Pracował w finansach i zna się na finansach. Dlaczego zatem jest w takiej dramatycznej sytuacji finansowej i czy można mu pomóc? Tego zadania podjął się Marcin Iwuć, ekonomista, autor bloga „Finanse bardzo osobiste”. Zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu Prosty Rachunek.
Doktor Tomasz Rożek i młody naukowiec Łukasz Kandefer pokazali w Dzień Dobry TVN kilka ciekawych eksperymentów. Dlaczego należy dopompować opony, kiedy robi się zimno? Co się stanie, kiedy różę wsadzimy do ciekłego azotu? Co powstanie, kiedy do azotu dolejemy gorącą wodę? I co mówią osoby tuż przed zrobieniem eksperymentu?
Dolina Krzemowa to miejsce kultowe. Tam zaczynał Steve Jobs, tam swoją siedzibę na wszechpotężny Google oraz wszędobylski Facebook. I tam swoją siedzibę ma polska firma Sylwii i Kuby Górajek. Przywieźli dobrą jakość i dobrą pracę z Polski. Jak wygląda księgowość w USA? Ile trwa proces założenia firmy? Ile pieniędzy wzięli ze sobą do Stanów? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli polska Sheryl Sandberg oraz polski Mark Zuckerberg. Zobaczcie, jak amerykanki sen może stać się jawą?
Edward Renau to fotograf. Michał Renau to także fotograf, syn Edwarda. Tomek Renau - chce zostać fotografem. To wnuczek Edwarda, za dwa miesiące skończy dwa lata. Miłość do fotografii przekazują sobie jak kolor oczu, w genach. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli o tym, jak poprawnie i zdjąć rzeczywistość. Są przykładem na to, że z rodziną wychodzi się dobrze nie tylko na zdjęciu.
Polacy coraz częściej potrzebują pomocy psychologicznej. Częściej zapadamy na choroby psychiczne niż kiedyś. Szybki tryb życia, zmiana empatii, rozpadające się związki, sytuacje generujące lęki i niepewności. Nieleczone zaburzenia psychiczne prowadzą do pogłębiana się ich oraz rzutują na otoczenie, które staje się bezradne. Czy boimy, że "mamy świra"? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy całą palestrę psychoterapeutów: Dorota Krzywicka, Maria Rotkiel oraz Małgorzata Bajko.
Od 1 stycznia 2015 r. zmieniły się zasady zdawania egzaminów na prawo jazdy. Kursant musi nauczyć się jeździć ekologicznie i hamować silnikiem. Jakie jeszcze zmiany wprowadzono? Jak ekologicznie ruszać? Na czym polega ekojazda? Czy samochody w ośrodkach, w których egzaminuje się przyszłych kierowców są dostosowane do zmian? Prezenter pogody Bartek Jędrzejak rozmawiał o tym z Jarosławem Maznasem z TVN Turbo.
Wiele osób - widząc to zwierzę - myślało, że to wielki pies dygający na tylnych łapach. A tymczasem okazało się, że to nie pies, a kangurzyca Stefania, która wraz ze swoim partnerem uciekła z prywatnego zoo pod Warszawą. Niestety pan kangur stracił życie pod kołami samochodu, natomiast Stefa cały czas skacze po ulicach Warszawy. Służby zajmujące się zwierzętami tropią ją od kilku tygodni, ale bez rezultatu. Czy ta sztuka udała się dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Filipowi Chajzerowi? Co o ucieczce Stefanii i jej partnera powiedział baran z zagrody obok?
Piotr Pecyna notorycznie spóźnia się do... domu. Nigdy nie wraca do rodziny na czas, co ułatwia mu - zdaniem psycholog Małgorzaty Ohme - jego żona - Aleksandra Matuszewska-Pecyna. Dlatego Pani Aleksandra zdecydowała się prosić nas o pomoc, zgłaszając męża do naszego cyklu "Tuning faceta". Czy Piotr zdawał sobie sprawę z tego, że w ten sposób lekceważył swoją żonę? Czy spotkanie z Małgorzatą Ohme odmieniło Piotra?
Morsem może być każdy. Ty, Twój sąsiad, ktoś z Twojej najbliższej rodziny. Ale Ty możesz o tym zupełnie nie wiedzieć. Tak było z Robertem Stockingerem. Dowiedział się, że jego ojciec Tomasz jest morsem. Robert przeniknął do hermetycznej grupy morsów i uzyskał bardzo ważne tajne informacje. Gdzie zimują i czy są zimnokrwiste? Przeszły nam ciarki po plecach...
Wielokrotnie słyszeliśmy o sytuacjach, kiedy ktoś w obronie swojej rodziny, siebie samego lub własnego mienia musiał uciec się do obrony koniecznej. Jakie są jej granice? Kiedy takie postępowanie zaliczane jest do obrony koniecznej, a kiedy jest już czynem zabronionym? Jak sprawa obrony koniecznej jest regulowana w polskim prawie? Nikt tak dobrze tego nie wyjaśni, jak gość Dzień Dobry TVN - adwokat Luka Szaranowicz.
Jednym z postanowień noworocznych może być zmiana pracy. Czy jest to dobry moment na wykonanie takiego ruchu? Jak się do tego zabrać? Jaka jest najlepsza metoda na znalezienie nowej pracy? O tym gość Dzień Dobry TVN dziennikarz TVN24 Biznes i Świat Paweł Blajer.
Magdalena Peplińska jest mamą Mateusza, Oliwii i Mai. Po trzech ciążach jej ciało bardzo się zmieniło. Z tego powodu popadła w kompleksy. Postanowiła w końcu zawalczyć o siebie i zgłosiła się do nas, aby zostać bohaterką cyklu "Ciało po ciąży". Została poddana zabiegom medycyny estetycznej. Na czym polega zabieg thermage? Jak wygląda zabieg implantacji złotych nici? Do jakiego zabiegu został użyty usieciowany kwas hialuronowy?
Nasz gość, Lech Antonio Uszyński, należy do najwybitniejszych altowiolistów młodego pokolenia, jest członkiem „Stradivari Quartet“ i jedynym Polakiem, który ma zaszczyt grać na jednej z dziewięciu altówek Antoniego Stradivariusa. Jak brzmi jeden z najdroższych instrumentów świata? Posłuchajcie!
Czy imiona determinują nasze życie? Czy, na co dzień, nietypowe imię bardziej pomaga czy przeszkadza? Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiedli: Jessica Mercedes Kirschner, Ziemowit Pędziwiatr i Marta Wiśniewska - mama Xaviera i Fabienne. A Wy, lubicie swoje imię?
Jakie trendy będą obowiązywać w nadchodzącym roku? Jakie branże czeka rozwój, a które ograniczą swoją produkcję? O tym co czeka nas w 2015 roku opowiedziała nam Zuzanna Skalska, trendwatcher, której praca polega na stałym monitorowaniu rynku większości branż przemysłu. Na czym polega "skandynawizacja"?
Sześciolatki tańczą na rurze. Są chłopcy i są dziewczęta. Dla jednych pole dance w wykonaniu dzieci to ich seksualizacja, dla innych - rodzaj ćwiczeń. I jest w tym sporo racji. taniec na rurze kształtuje sylwetkę oraz spala zbędne kalorie. Z drugiej jednak strony erotyczny kontekst tańca na rurze jest niezaprzeczalny. Jak to pogodzić? W studiu dzień Dobry TVN gościem były: Agata Kocińska, trenerka tańca na rurze dla dzieci, oraz Marta Żysko-Pałuba, psycholog dziecięcy. Kiedy dzieci mogą trenować taniec na rurze?
Od momentu pojawienia się płyt kompaktowych, zaczęto zapominać o winylu. Utarło się wtedy, że dźwięk cyfrowy ma lepszą jakość od analogowego. Jednak od jakiegoś czasu ponownie docenia się winyl. Dlaczego płyty winylowe ponownie przeżywają drugą miłość? Co mają takiego w sobie, czego nie mają płyty kompaktowej? Dla Dzień Dobry TVN wypowiedzieli się: Piotr Metz, Mieczysław Stoch, DJ Adamus i Tomasz Zeliszewski.