Na Dworcu Centralnym w Warszawie zebrało się sporo osób, które chciały zobaczyć Titan Robota. Ten robot-celebryta jest znany na całym świecie odkąd zatańczył z gwiazdą muzyki pop Rihanną. Z robotem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Skąd przybył nasz gość? Co robi w Polsce? Robot zdradził nam nawet, z kim miał romans. Warto też dodać, że mimo iż całował się z Rihanną, to zbytnio przy nas nie gwiazdorzył :)
Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopę referencyjną do rekordowo niskiego poziomu. Dlaczego? Co to oznacza dla kredytobiorców i czy warto brać teraz kredyty? A może jest to pułapka? Na pytania prowadzących Dzień Dobry TVN Doroty Wellman i Marcina Prokopa odpowiedział Paweł Blajer, dziennikarz TVN24 Biznes i Świat.
Niektóre kobiety wybierają zawód CamGirl. Ich praca polega na pokazywaniu swoich wdzięków za pośrednictwem kamery video. Kim są klienci videomodelek? Czy podczas połączenia video dziewczyny pokazują swoje twarze? Ile zarabiają? Czy taką pracę można nazwać prostytucją? Czy wykonywanie tego zawodu może wpływać na relacje z partnerami życiowymi? W Dzień Dobry TVN gościliśmy seksuologa Daniela Cysarza i dziennikarza TVN Piotra Zielińskiego.
Randkujecie? Co wypada a czego nie wypada robić podczas randki? Co na siebie założyć na randkę? Spódniczka mini, duży dekolt, wyzywający makijaż, szpilki? W dzisiejszych "Rozmowach w toku" Ewa Drzyzga porozmawia z zaproszonymi gośćmi o tym, czego nie wypada robić randkującej matce, by dziecko niem musiało się za nią wstydzić? Czy 40-latce wypada mówić o seksie i go uprawiać?
Nie pozostawia siniaków ani blizn, choć jest równie dotkliwa. Doświadczamy jej wtedy, kiedy jedna ze stron wykorzystuje środki finansowe do tego, by kontrolować swojego partnera. Ograniczanie dostępu do wspólnego konta, przymuszanie do brania kredytu, lub zakaz wykonywania pracy. Kogo najczęściej spotyka i kiedy kontrolowanie finansów przez domownika staje się niebezpieczne i zamienia się w przemoc? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Urszulę Nowakowską z Centrum Praw Kobiet, a także Magdalenę Chorzewską, psychoterapeutkę.
Historia sumo sięga VIII wieku. Kiedyś była zarezerwowana jedynie dla Japończyków. Sumo może trenować każdy, co udowadniają te przedszkolaki! Zobaczcie ich w akcji!
Smakosz Mikołaj Rey, w poszukiwaniu idealnego chleba, udał się aż do Sycyny, niewielkiej, wielkopolskiej miejscowości. To właśnie tam Mikołaj poznał pewną parę, która wypieka chleb według tradycyjnej receptury. W czym tkwi sekret jego doskonałości? Historię chleba "miłością podszytą" opowiedział naszym prowadzącym.
Naszym gościem w studiu Dzień Dobry TVN był Przemek Kossakowski - człowiek od zadań, specjalnych, który przemierza świat w poszukiwaniu kolejnych wyzwań. Czym zaskoczył go Bangkok? Czego doświadczył w Paryżu i na Majorce? Czym jest tatuaż dla Tajów? Czy Przemek Kossakowski zrobił sobie tatuaż? Przekonacie się o tym już dziś o 22:00 w telewizji TTV!
Katrin urodziła się na Ukrainie, ale ma rosyjsko-afrykańskie korzenie. Do Polski, kosmopolitka o egzotycznej urodzie, sprowadziła się 8 lat temu. Od trzech lat ma polskie obywatelstwo. Co więcej, reprezentuje nasz kraj w karate tradycyjnym. Poznajcie mistrzynię świata w karate tradycyjnym Katrin Kargbo, która opowiedziała w Dzień Dobry TVN o swojej miłości do sportu i tańca.
W Warszawie powstało miejsce dla doświadczonych przemocą gejów, lesbijek, bi- i transseksualistów. Pobyt w hostelu jest bezpłatny, jednak by się tam dostać, trzeba spełniać pewne warunki, między innymi adres hostelu musi pozostać tajemnicą. Czemu służą tego typu restrykcje? O tym w Dzień Dobry TVN odpowiedzieli nasi goście - Yga Kostrzewa, działaczka Stowarzyszenia Lambda Warszawa oraz dr Konrad Ambroziak, psychoterapeuta i filozof.
Warszawiacy już poczuli wiosnę. Spragnieni słońca, w lekkim outficie wylęgli na ulice. Wiosna to stan ducha czy kalendarzowych mądrości? Dlaczego na wiosnę trzeba "rozpalić żar miłości"? Czego kobiety potrzebują wiosną? Reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer, zainspirowany tym, co dzieje się za oknem postanowił to sprawdzić.
Kto wydaje pozwolenia na prowadzenie domu seniora? Jak dużo nielegalnych placówek istnieje w Polsce? Dlaczego mimo funkcjonowania bez zezwoleń i szeregu zaniedbań nie można zamknąć takich placówek? Z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem o poważnej luce prawnej rozmawiała Ivetta Biały, Rzecznik Prasowy Wojewody Mazowieckiego oraz adwokat Luka Szaranowicz.
Izabela Depczyk urodziła się w Warszawie, wychowała w Szwajcarii, a studia skończyła w Szkocji. Dziś mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Dzięki swojej pasji i ciężkiej pracy jest wydawcą najbardziej prestiżowego i najstarszego magazynu o sztuce - "Art News". Na czym polega jej praca w redakcji magazynu, które wyznacza światowe trendy w sztuce oraz czy myśli o powrocie do Polski? Kto czyta magazyn "Art News"?
Goście Dzień Dobry TVN: Ola Balasińska, Weronika Krawczyk i Debora Kotagomba od najmłodszych lat uczą się języka chińskiego. Dlaczego wybrały właśnie ten język? Co sprawia im największą trudność w nauce chińskiego? Nauczycielkę Ren Bingran zapytaliśmy o to, czy Polacy z łatwością uczą się języka chińskiego. Czy Marcin Prokop jest materiałem na Chińczyka?
Ich praca jest bardzo odpowiedzialna. Kontroler zastępuje pilotowi dodatkową parę oczu. Dlatego, by stać się profesjonalistą trzeba przejść wiele testów. Dostać się do szkoły również nie jest łatwo. Nabór prowadzony jest dwa razy do roku, bierze w nim udział średnio tysiąc osób. Egzaminy zdaje jedynie kilku aplikujących. Na czym konkretnie polega praca kontrolerów? O swojej pracy opowiedziało w studiu Dzień Dobry TVN dwóch z nich - Franciszek Teodorczyk i Paweł Babiński.
Zdjęcie "tańczącego faceta", który został wyśmiany, w klubie, z powodu swojej otyłości obiegło cały świat. W jego obronie stanęły tysiące osób, między innymi Moby i Pharrell Williams. Dlaczego osoby z nadwagą codziennie są narażone na tego typu sytuacje. Czy mamy problem z akceptacją ludzi otyłych? O problemie rozmawialiśmy z Katarzyną Bosacką i Moniką Chodyrą.
Podczas treningów przebiega ponad 20 kilometrów, na zawodach pokonuje dystanse od 100 do 1000 kilometrów! Poznajcie ultramaratończyka Michała Kiełbasińskiego, który brał udział w najtrudniejszym biegu świata. Czy, mimo tego, że podczas ostatniego biegu odmroził sobie palce u rąk, ponownie spróbuje swoich sił na Alasce?
Masz problem z poranną pobudką? Terroryzuje Cię twój własny budzik? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer postanowił sprawdzić, co lub kto budzi najskuteczniej. Budzik, dziecko, poczucie obowiązku, mąż czy może pies? W poszukiwaniu odpowiedzi dotarł nawet na ulicę Pobudki w Warszawie!
Rynek dla dzieci rośnie z każdym rokiem i nic dziwnego, że odgrywają one na nim coraz większą rolę. Efektem tego jest angażowanie maluchów do filmów, reklam i pokazów mody. Czy kariera może zniszczyć dzieciństwo? A może przeciwnie - jest trampoliną do dalszego sukcesu? O tym goście Dzień Dobry TVN: psycholog dziecięca Aleksandra Piotrowska, właścicielka agencji aktorskiej dla dzieci Kamila Matuszewska oraz piosenkarz i tata dwóch córek Mariusz Totoszko.
Co można odczytać na zdjęciu zrobionym przez fotoradar? Z jakiej odległości łapią fotoradary? Czy można w jakiś sposób uchronić się przed fotoradarem? Prowadzący Dzień Dobry TVN Robert Kantereit zapytał o to świadomego kierowcę Sylwestra Pawłowskiego i Rzecznika Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie Adama Sobieraja.
Magda Szulc i Gosia Kulczycka robią coś, na co prawdopodobnie nikt wcześniej nie wpadł. Postanowiły sprawdzać jakość fitness klubów, aby potem swoje spostrzeżenia opisywać na blogu. Jak znaleźć klub, który będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania? Na co zwrócić uwagę? Ile siłowni do tej pory sprawdziły? Za co dają czerwone kartki? Magda i Gosia gościły w Dzień Dobry TVN.
Zapewne większość z nas słyszała o siatkówce halowej i siatkówce na plaży. A czy ktoś słyszał o siatkówce na... śniegu? Okazuje się, że także w tej odmianie siatkówki jesteśmy światową potęgą. Gościem Dzień Dobry był dwukrotny mistrz świata Michał Matyja. Czym różni się siatkówka na śniegu od tej na piasku? W jakich butach grają zawodnicy? W co są ubrani? Kto wymyślił tę dyscyplinę? Ilu Polaków gra w snow volleyball?
Małgorzata i Józef Elis zajmują się pozłotnictwem. Jak wygląda ich praca? Jakie obrazy trafiały do ich pracowni? Czy córka wykonuje ten sam zawód? Ile czasu zajmuje praca nad jedną ramą?
Niestety wielu mężczyzn nie dorasta do ojcostwa. I to właśnie im Ewa Drzyzga poświęciła dzisiejszy odcinek Rozmów w Toku. Jak tłumaczą brak zainteresowania dzieckiem? W jakim wieku są tacy mężczyźni? Jaki według nich jest podział obowiązków w domu?
Masih Alinejad w 2008 r. wyjechała z Iranu. Na początku mieszkała w Londynie, a niedawno przeprowadziła się do Nowego Jorku. Jest dziennikarką, która za pośrednictwem mediów społecznościowych walczy o wolność kobiet w Iranie. Co dokładnie robi? Ile osób czyta jej posty? Czy tęskni za swoim krajem? Czy teraz, mieszkając poza granicami Iranu, czuje się wolna? Czy nie boi się o swoje życie? Kto z rodziny ją wspiera? Z Masih rozmawiała prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin.
Okazuje się, że w Polsce, w środku Podlasia, można znaleźć fantastyczne szwajcarskie sery. Wytropił je nasz kulinarny podróżnik Mikołaj Rey. Jak smakuje ser koryciński swojski? Z jakiego mleka się go wyrabia? Na czym polega sekret wyjątkowego smaku sera korycińskiego, który dostał nawet unijny certyfikat "Chronione Oznaczenie Geograficzne"?
Kirstie Clements pracowała w australijskim wydaniu Vogue'a przez 25 lat. Przeszła tam wszystkie szczeble kariery - od recepcjonistki do redaktor naczelnej. Z bliska obserwowała brutalny świat wielkiej mody. Gdy z dnia na dzień została zwolniona, opisała swoją historię w książce "Vogue. Za kulisami świata mody". Czy rzeczywiście modelki głodziły się przez sesjami? Dlaczego Kirstie jest przeciwna zatrudnianiu do sesji dziewcząt poniżej 16. roku życia? Czy graficy bardzo ingerowali w zdjęcia australijskiego Vogue'a? Z Kirstie Clements rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.
Oto historia Waltera Heyera - mężczyzny, który dwa razy zmieniał płeć. Pierwszy raz zrobił to w wieku 42 lat. Wtedy postanowił zostać kobietą. Po 8 latach zmienił zdanie i wrócił do swojej pierwotnej płci. Dlaczego? Z jakim wydarzeniem w życiu wiąże chęć pierwszej przemiany? Jak te zmiany wpłynęły na stosunki z rodziną? Czy czegoś żałuje w swoim życiu? Z mężczyzną rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.
Nie zawsze trzeba zdobyć pierwsze miejsce, aby potem osiągnąć sukces. Przykładem tego jest gość Dzień Dobry TVN Adam Boguta, który nie doszedł do finału Top Model, a mimo to jest obecnie rozchwytywanym modelem. Czy po odpadnięciu z programu zwątpił w siebie? Jak to się stało, że jego zdjęcie trafiło na okładkę Elegant Magazine? Jak się czuje z rosnącą popularnością? Czy oprócz modelingu robi coś jeszcze? Jak dba o ciało?
Selfie wykonane przez Klaudię Cechini znalazło się - obok kultowych zdjęć znanych fotografów - w brytyjskim albumie obejmującym 200 lat historii fotografii. Jak do tego doszło? Jak zrobiła zdjęcie wybrane przez Toma Anga - autora wspomnianego albumu? Skąd Klaudia czerpie pomysły na swoje zdjęcia? Gdzie miała swoje wystawy?