Emocje czasami trudno utrzymać na wodzy, zwłaszcza kiedy człowiek jest rozochocony, a do łóżka za daleko :) Jak Polacy okazują sobie uczucia w miejscach publicznych? W jakich konfiguracjach? Czy to przeszkadza innym? Zapytał o to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Agnieszka wyjechała do Meksyku na wymianę studencką. Postanowiła tam zostać. Iberystka i socjolożka obecnie pracuje na planach seriali. Na czym dokładnie polega jej praca? Czy jej zajęcie jest dochodowe? Jak wygląda jej dzień? W jakich produkcjach udało się Polce zagrać? Z dziennikarzem Dzień dobry TVN Ksawerym Kalickim porozmawiała Agnieszka Wieczorek, mistrzyni drugiego planu.
Rafał "Lipek" Lipiński trzy razy sięgał po mistrzostwo świata we wsadach do kosza. Gwiazdy NBA patrzą na Polaka z zazdrością, bo nawet oni nie potrafią powtórzyć jego ewolucji. Od kiedy zajmuje się wsadami do kosza? Ile ma wzrostu i na ile wyżej potrafi wznieść piłkę? Co jest oceniane na zawodach wsadów do kosza?
24h Le Mans to wyścig, podczas którego kierowcy mają za zadanie przejechać jak najwięcej okrążeń toru w czasie 1 doby. W tym roku, po ponad 80 latach, w wyścigu weźmie udział Polak - Kuba Giermaziak. Jak wyglądają kwalifikacje do 24h Le Mans i, jak udało się naszemu kierowcy dostać do tego prestiżowego grona?
W związku z rozpoczynającym się sezonem ogrodniczym, Kuba Klawiter przyniósł ze sobą kilka gadżetów ułatwiających pracę ogrodnikom. Zaprezentował nam między innymi: automatyczną kosiarkę do trawy, ręczne przycinarki do roślin, a nawet niezapominajki, które "wysyłają" nam sms, gdy mają sucho w doniczce :)
Archeolodzy z Gdańska mogą pochwalić się bardzo oryginalnym wykopaliskiem - zabawką erotyczną. Z czego wykonany jest gadżet? Do kogo mógł należeć? Z którego wieku może pochodzić niecodzienny eksponat? I gdzie będzie można go zobaczyć?
W drugim odcinku programu Efekt Domina zobaczymy, jak działa Fundacja Gajusz, która od kilkunastu lat pomaga dzieciom nieuleczalnie chorym, a od 2005 roku prowadzi Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej. W Dzień Dobry TVN gościliśmy wolontariusza Fundacji Gajusz Dariusza Sokołowskiego. Dlaczego postanowił zostać wolontariuszem? W jaki sposób zajmuje się swoimi podopiecznymi? Czy zachęcałby innych ludzi do wolontariatu? Jak zostać wolontariuszem? Drugi odcinek nowego, drugiego sezonu programu Efektu Domina zaraz po Dzień Dobry TVN.
Gość Dzień Dobry TVN st. chor. sztab. Tomasz Świerad z wojskiem jest związany od 1987 roku. Zanim trafił do wojsk specjalnych, służył w jednostkach 6 Brygady Powietrznodesantowej. Podczas służby wiele razy wyjeżdżał na misje do Bośni i Hercegowiny, Kosowa, Iraku i Afganistanu. Jest pierwszym Polakiem, który ukończył Uniwersytet Podoficerów Starszych Sił Specjalnych na Florydzie. Jak tam trafił? Co to jest za szkoła? Czego się w niej nauczył? W jaki sposób będzie mógł wykorzystać swoją wiedzę?
Dama Kameliowa, Zofia Potocka, żona Mieszka I - Dobrawa i królowa Świętosława - to kobiety skandalistki, które miały wpływ na życie publiczne wielkich krajów. Potężni władcy i znani artyści byli na ich niemalże każde zawołanie. Jak im się to udawało? Co je wyróżniało spośród innych kobiet? W Dzień Dobry TVN gościliśmy dziennikarza historycznego Michała Wójcika.
Z badań wynika, że - będąc w muzeum - jednemu eksponatowi poświęcamy tylko 8 sekund. Dziennikarz Dzień Dobry TVN i miłośnik sztuki Łukasz Radwan przekonywał nas, że warto zatrzymać się na trochę dłużej i zastanowić się, co autor danej pracy miał na myśli.
Mariusz "Mario" Piotrowski od 15 lat pracuje w branży budowlanej, a od roku jest także vlogerem. Na swoim blogu pomaga Polakom przeprowadzać remonty. Skąd pomysł na tego typu działalność? Jakich porad najczęściej oczekują remontujący? I dlaczego wybrał właśnie taki pseudonim?
Bardzo często złoszczą nas niechciane telefony, maile lub sms-y od osób zajmujących się marketingiem bezpośrednim. Czy jest jakiś sposób na to, aby ich nie otrzymywać? Czy może w tym pomóc lista Robinsonów? Co to jest? Jak można się na nią wpisać? Gościem Dzień Dobry TVN był Jacek Barankiewicz ze Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego.
Przerabiają trailery znanych seriali, zrobili też alternatywną czołówkę Dzień Dobry TVN. Ich przeróbki cieszą się dużą popularnością w Internecie. Naszymi gośćmi byli: aktor Maciej Kukiałka i operator Daniel Wrona. Jak zaczynali? Kto jest ich idolem? Co planują przerobić w najbliższym czasie?
Dla nich najważniejsze są lajki, które zastępują im tlen niezbędny do życia. Poznajcie dzieci uzależnione od Facebooka. Dlaczego wolą być w sieci niż ze swoją rodziną? Czy psychologowi uda się je wyrawać z wirtualnego świata? W imieniu Ewy Drzyzgi zapraszamy na kolejny odcinek "Rozmów w toku"!
Kiedyś przed Facebookiem też istaniało życie społeczne - twierdzi Marcin Prokop i na dowód pokazuje w studiu Dzień Dobry TVN tzw. zeszyt złotych myśli. Czym były "zeszyty złotych myśli"? Dlaczego warto pisać pamiętnik? Co zazwyczaj opisujemy w pamiętniku i jak powinno się taki pamiętnik prowadzić? O swoich pamiętnikach opowiedziały nam: pisarka Krystyna Kofta oraz aktorki: Dorota Naruszewicz i Agnieszka Wielgosz. Prowadziłyście kiedykolwiek pamiętnik?
Studio Dzień Dobry TVN odwiedził właściciel firmy szyjącej garnitury na miarę - Maciej Zaremba. Czy krawiectwo od zawsze było jego pasją? Czy od początku chciał przejąć rodzinny biznes? Kim i jacy są klienci Macieja Zaremby? Czy szycie na miarę jest obecnie popularne? Ile trwa proces uszycia garnituru? Jak krawiectwo zmieniło się na przestrzeni lat?
Wolves Summit - to konferencja dla młodych przedsiębiorców. Już niedługo odbędzie się w Gdyni. Kim są ludzie, którzy się tam zgłaszają? Z jakimi jadą pomysłami? Czym mają zamiar zachwycić jurorów? Co nimi kierowało, kiedy zakładali swoje firmy? Gdzie szukali motywacji do działania? W projekcie swój udział ma także TVN. Co o przedsięwzięciu sądzi Markus Tellenbach - prezes zarządu TVN?
Filip Chajzer tak przejął się historią biznesmena z Podhala, któremu włamano się do domu w święta i skradziono ponad 2 miliony złotych, że postanowił sprawdzić, gdzie Polacy trzymają kasę. W skarpecie czy może w gruncie? W pralce, karniszu, bucie czy nodze od krzesła? W roli ekspertki wystąpiła Pani Jola z Warszawy. Zaś rzecznik Komendy Głównej Policji przygotował krótki instruktaż dla złodzieja. Zobaczcie, gdzie nie powinniśmy trzymać pieniędzy i dlaczego niektórzy trzymają "kapustę" w domu! :-)
Takie uczucie towarzyszyło Odecie Moro, która rok temu rozwiodła się z mężem. Małgorzta Ohme twierdzi, że rozstając się z partnerem tracimy kawałek swojej tożsamości. Z kolei Paulina Młynarska przy każdym rozstaniu zadawała sobie pytanie: "Co jest ze mną nie tak?". Jak w tak trudnych momentach czują się inne kobiety? Jak sobie poradzić z porażką? Czy w gorszych chwilach warto skorzystać z pomocy specjalisty i udać się na terapię? Jak zorganizować sobie życie na nowo? Na pytania prowadzących w Dzień Dobry TVN odpowiedziały nasze ekspertki.
Czym Haute Couture różni się od Pret-a-Porter? Jakie trzeba spełnić warunki, by móc pokazać swoje kreacje w pokazach Haute Couture? Dlaczego jednym z wymogów jest atelier w Paryżu? Kto wchodzi w skład komisji, która przyznaje projektantowi zgodę na tworzenie mody Haute Couture? Dlaczego te projekty są tak drogie i czy domom mody to się opłaca? Czy inspirujac się modą wysoką elegancka kobieta można skompletować swoją szafę? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy jurorów Project Runway: Joannę Przetakiewicz i Marcina Tyszkę.
Monika i Katarzyna Gwiazdowskie, bliźniaczki z Wrocławia, tworzą uniktowe dziergane meble. Ich meble doceniają nawet w Azji. O swojej pasji, z której uczyniły biznes, opowiedziały w Dzień Dobry TVN. Czy Was też zachwycają te niezwykle meble tworzone za pomocą sznurka i szydełka.
Śpiewanie - jak mówi - nie jest jej najmocniejszą stroną, ale za to projektowanie to pasja, z której uczyniła biznes. Oto Marta - młodsza siostra Moniki Kuszyńskiej. Dla kogo projektuje i, gdzie można kupić zaprojektowane przez nią ubrania? Co znaczy, że ma "sensualny stosunek do tkanin"?
Jak ustrzec się przed ewentualnym oszustwem ze strony doradcy finansowego? Czy można negocjować warunki polisy lub się z niej wycofać? O tym Dorota Wellman i Marcin Meller rozmawiali w studiu Dzień Dobry TVN, z ekonomistą Marcinem Iwuciem, autor bloga Finanse bardzo osobiste.
Antoni Huczyński, zwany Dziarskim Dziadkiem, smakuje życie na różne sposoby, ale jest pewien smak, którego nigdy nie poznał, mimo że zawsze chciał. To smak homara. Postanowiliśmy spełnić jego marzenie. Kto ugotował dla Pana Antoniego homara? Czy smak skorupiaka przypadł Dziarskiemu Dziadkow do gustu?
Warsztat braci Wilk nazywany jest mekką Saaba. To tutaj zabytkowe, szwedzkie samochody otrzymują drugie życie. Dlaczego właściciele warsztatu upodobali sobie właśnie tę markę samochodu? Co jest w niej takiego szczególnego?
W co warto zainwestoswać, by zwiększyć komfort jazdy i bezpieczeństwo? Sakwa, torba czy koszyk? Co jest bardziej praktycznym rozwiązaniem? Ile kosztują najmodniejsze gadżety na rower? O trendach w dziedzinie akcesoriów rowerowych w Dzień Dobry TVN opowiedziała Pani Gadżet - Anna Nowak–Ibisz.
Kościół scjentologów jest jednym z potężniejszych i wpływowych na świecie. Przyciąga znanych i zamożnych, którzy skrzętnie pilnują swoich tajemnic. Ostatnio, za sprawą głośnego filmu dokumentalnego "Osiąganie czystości. Scjentologia i więzienie wiary" udało się przedostać do tego hermetycznego świata. O sekretach kościoła scjentologicznego rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: dziennikarką Karoliną Korwin-Piotrowską i Ryszardem Brożyniakiem z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Czy jest to związek wyznaniowy prawnie uznany? Czy działa w Polsce? W jaki sposób scjentolodzy sprawują kontrolę nad swoimi członkami? W jaki sposób zwerbowano Johna Travoltę? Dlaczego gwiazdorzy Hollywoodu są ambasadorami kościoła?
Wiosenne porządki należy robić nie tylko w garderobie. Warto też uporządkować swoje finanse. Jak to zrobić? Od czego zacząć oszczędzanie? Czy musi ono być bolesne? Czy oszczędzanie równa się obcinaniu wydatków? I dlaczego bardziej opłaca się płacić kartą? Z Dorotą Wellman i Marcinem Mellerem w studiu Dzień Dobry TVN porozmawiał Mr Złotówa, który prowadzi bloga o finansach osobistych.
Przyjęło się, że napiwek powinien wynosić przynajmniej 10% kwoty rachunku - tę zasadę zna chyba każdy, kto chociaż raz jadł w restauracji, czy kawiarni. A co jeśli korzystamy z usług fryzjerów, czy kosmetyczek? Czy należy im dawać napiwki? Czy należy je dawać każdemu, czy tylko osobom, które sobie na to zasłużą? Czy działa on motywująco? Zapytaliśmy o to m.in. psychologa biznesu Miłosza Brzezińskiego i socjologa Tomasza Sobierajskiego.
Paweł Wilas sprawił swojej mamie niecodzienny prezent. Z jakiej to okazji? Jak udało mu się go zrealizować? Jak nakłonił Angelę Merkel i króla Norwegii - Haralda V do napisania życzeń? Jaka była reakcja Pani Aldony?