Piotr Sajdak stracił rękę z powodu sepsy. Nie załamał się jednak i aby rozwijać swoją pasję, jaką jest gotowanie, postanowił wziąć udział w czwartym sezonie programu Master Chef. O pasji, która jest sposobem na pokonywanie własnych słabości rozmawialiśmy z goszczącymi w Dzień Dobry TVN: z mistrzem kucharskim Michelem Moran i podróżnikiem Jaśkiem Melą. Dlaczego Michel nie chciał, aby Piotr przeszedł dalej w konkursie? Jak Piotrek pomaga fundacji Jaśka Meli?
Trzej bracia: Wiesław, Zygmunt i Janusz Nowakowie stworzyli urządzenia, które umożliwiają pasażerom opuszczenie samochodu tuż po wypadku. Pierwsze z nich służy do otwarcia zakleszczonych drzwi, a drugie do przecinania pasów bezpieczeństwa. Jak te urządzenia działają? Czy są opatentowane? Czy są to urządzenia, które będzie można zamontować do używanych samochodów? Panów Zygmunta i Janusza gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Pod koniec października tego roku będziemy wybierać członków polskiego Parlamentu. Z tej okazji do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Paulinę Lotę z Inicjatywy Spraw Obywatelskich. Czym kierujemy się przy wyborze naszego kandydata - programem wyborczym partii, z której startuje, nazwiskiem czy wyglądem?
Okazuje się, że przejęcie kontroli nad urządzeniami mobilnymi nie jest wcale takie trudne. Ba! Możliwe jest również opanowanie za pomocą internetu cudzego samochodu naszpikowanego elektroniką. Jak bronić się przed takimi atakami?
Według starych poradników potrząsanie i wibrowanie usuwa z organizmu choroby. Jakie inne zadziwiające porady można w nich znaleźć? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: prowadzącą portal o seksie Joannę Keszkę, historyka Kamila Janickiego i socjologa dr Marka Troszyńskiego. Zobaczcie, jak wyglądał przedwojenny wibrator.
Arkadiusz Zuchmański to Polak mieszkający we Francji, który może się pochwalić gwiazdką Michelin. Zobacie, jak rozpoczęła się jego przygoda z gotowaniem...
Ruch Hare Kryszny w tym roku obchodzi swoje 50-lecie. W co wierzą? Jakie zasady ich obowiązują? W Dzień Dobry TVN gościliśmy Prezydenta Świątyni Hare Kriszna w Mysiadle Jakuba Staszelisa oraz socjolog z Collegium Civitas dr Agnieszkę Bukowską.
Czy rzeczywiście między ojcem a córką potrafi wytworzyć się specyficzna więź, o którą może być zazdrosna matka? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN Odetę Moro - mamę Soni, Rafała Cieszyńskiego - tatę Zosi i Antoniego oraz Mariusza Totoszko - tatę Julii i Zosi. Jakie oni mają relacje ze swoimi dziećmi?
Podobno Polokom bliżej jest do kupowania niż do oszczędzania. Z czego to wynika? Czyżby chęć konsumowania nie miała końca? Czy pieniądze dają nam szczęście i poczucie bezpieczeństwa? Dzień Dobry TVN odwiedzili: trener biznesu i coach Grzegorz Frątczak oraz ekonomista Marek Zuber.
Rok temu płk Krzysztof Olkowicz, pełniąc funkcję dyrektora koszalińskiego więzienia, wpłacił grzywnę za osadzonego w areszcie niepełnosprawnego intelektualnie mężczyznę, który ukradł wafelek. Pan Krzysztof za "wykroczenie" został skazany. Tym czynem pułkownik zwrócił na siebie uwagę Rzecznika Praw Obywatelskich, który mianował go swoim zastępcą. Jak się odnajduje na nowym stanowisku? I o co zamierza walczyć?
Umowa o dzieło jest coraz częstszą formą zatrudnienia. Na szczęście, osoby zatrudnione na umowę śmieciową nie są już wykluczone z ubiegania się o kredyt hipoteczny. By go dostać, trzeba jednak spełnić odpowiednie warunki. Jakie? Zapytaliśmy o to naszego eksperta Marcina Iwucia, ekonomistę.
Od nowego roku wchodzą nowe, zaostrzone przepisy w egzaminie na prawo jazdy. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach. Dlaczego młodzi kierowcy będą mieli trudniej? Zapytaliśmy o to Marka Konkolewskiego, Inspektora Biura Ruchu Drogowego KGP oraz Piotra Jakubiaka, ze Stowarzyszenia „Prawo na drodze”.
Praca hakerów jest ściśle tajna. W Polsce jest ich niewielu. Jednego z nich gościliśmy dziś w studiu Dzień Dobry TVN. Paweł Dawidek, ekspert do spraw bezpieczeństwa IT opowiedział, na czym dokładnie polega jego praca. Ile zarabia dobry haker? I Kiedy Paweł postanowił przejść na "dobrą stronę mocy"?
Według przeprowadzonych badań połowa społeczeństwa na świecie nie okazuje sobie uczuć. Dlaczego tak się dzieje? Boimy się bliskości? Tymczasem okazuje się, że całowanie i przytulanie to doskonały sposób na okazywanie miłości bliskiej nam osobie. Jak podtrzymać ogień w związku? Porozmawialiśmy na ten temat z naszymi ekspertkami, Moniką Staruch, seksuolog oraz Dellfina Dellert – współautorką serii „Seks w małym mieście.
W kawiarence Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś radców prawnych. Barbara Kras, Anna Sękowska, Ireneusz Misiejuk oraz Anna Suska w ramach akcji "Niebieski parasol" udzielali darmowych porad prawnych. Z jakimi problemami przychodzili warszawiacy? Z Barbarą Kras porozmawiała dziennikarka Dzień dobry TVN Katarzyna Olubińska.
Pod koniec lipca na warszawskim Okęciu lądujący samolot omal nie zderzył się z dronem. Okazuje się, że latający sprzęt może kupić sobie praktycznie każdy. Ile taka zabawka kosztuje? I czy do latania dronami jest potrzebne szkolenie?
Dożynki to święta plonów. Podobno Polska festynem stoi... Po co organizuje się odpusty? Jakie atrakcje czekają na odwiedzających? Sprawdził to nasz człowiek, dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Jak się bawił?
Ostatnio premier Ewa Kopacz - w ramach kampanii wyborczej do Parlamentu - obiecała m.in. zlikwidować składki na ZUS i NFZ oraz wprowadzić jednolity podatek PIT. Czy propozycje Platformy Obywatelskiej są realne? Czym jest kontrakt jednolity? Ile po zmianach dostawałaby na rękę osoba otrzymująca najmniejsze dochody (w przykładzie uwzględniono kwotę 1850 zł, czyli płacę minimalną przy założeniu budżetowym na przyszły rok) oraz 5 tys. zł. Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN dziennikarza TVN24 Biznes i Świat Pawła Blajera.
Mężczyzna wysoki czy niski? Muskularny czy smukły? Kobieta o wybujałych kształtach, a może wyglądająca jak modelka? Określenie "sexy" dla każdego można oznaczać zupełnie coś innego. Skąd te różnice? Co to znaczy, że istnieje kulturowa presja do bycia sexy? Co na nas działa u płci przeciwnej i dlaczego? W Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorkę Barbarę Kurdej-Szatan, seksuolog Katarzynę Waszyńską i „Ekskluzywnego Menela” Kamila Pawelskiego.
Co robić gdy urzędnik lub sąd popełnia błąd? Do kogo zgłosić się o pomoc i w jakich sytuacjach możemy ubiegać się o odszkodowanie? Zapytaliśmy o to eksperta Dzień Dobry TVN adwokata Lukę Szaranowicza.
Hyeonseo Lee uciekła z Korei Północnej, kiedy miała 17 lat. Zanim jednak do tego doszło żyła w przekonaniu, że mieszka w najbardziej fascynującym kraju na świecie. Jak działa koreańska propaganda? Jak należy się zachowywać, aby przeżyć w Korei Północnej? Czy wyrazy uwielbienia dla dyktatora są podszyte strachem, czy ludzie rzeczywiście go uwielbiają?
Okazuje się, że do najnowszej edycji Top Model zgłosiło się mnóstwo mężczyzn. Skąd to wzmożone zainteresowanie modelingiem wśród panów? Jakich cech u kandydatów poszukują jurorzy programu? I kto ma szansę na zrobienie kariery? Na pytania prowadzących Dzień Dobry TVN odpowiedział juror programu Dawid Woliński.
Gościem Dzień Dobry TVN była Katarzyna Szafranowska. Trenerka technik szybkiej nauki podpowiedziała w jaki sposób nauczyć się języka obcego. Czy każdy może być poliglotą? Czym jest pamięć słuchowa? Czy jest to cecha wrodzona czy można ją wytrenować? I dlaczego "wkuwanie" słówek nie jest dobrą metodą?
Brafittingiem zajmują się zazwyczaj panie. Gość Dzień Dobry TVN Sławomir Kazimierczuk od 26 lat udowadnia, że może to być również zajęcie dla mężczyzn. Dlaczego zajął się dobieraniem biustonoszy? Gdzie zdobył potrzebną do wykonywania tego zawodu wiedzę? Czy wchodzi z klientką do przymierzalni? Czy żona Pana Sławomira - Anna jest zazdrosna?
Według statystyk Polacy pracują więcej niż mieszkańcy innych krajów wysokorozwiniętych - średnio ok. 2 tys. godzin rocznie. Z czego to wynika? Czy to oznacza, że również jesteśmy przy tym bardziej produktywni? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN socjologa Tomasza Sobierajskiego.
"Po igrzyskach w Londynie bardzo chciałam mieć dziecko. Nacieszyłam się sportem i stwierdziłam, że teraz jest czas, żeby zrobić jakąś przerwę" O powrocie do sportu, po dwóch latach "urlopu macierzyńskiego", nasza florecistka, Sylwia Gruchała, opowiedziała Agnieszce Rylik. O tym czy trudno jest pogodzić macierzyństwo z karierą sportową rozmawialiśmy, w studiu Dzień Dobry TVN, z Iwoną Guzowską, Zofią Noceti-Klepacką i Luizą Złotkowską.
"Zmądrzałam życiowo (...)Zaczynam nowy rozdział, zobaczymy co w nim będzie". Katarzyna Olubińska, spotkała się z Izabelą Marcinkiewicz. Jak przebiega jej rehabilitacja po wypadku, czego najbardziej w tej chwili potrzebuje i jakie ma plany na najbliższą przyszłość?
89% z nas twierdzi, że marnuje czas w pracy! Ile czasu tygodniowo poświęcamy na zajęcia niezwiązane z pracą i czy prawdą jest, że to nie kawka, papierosek, pogaduszki i "fejsik", ale "czynności związane z wykonywaniem obowiązków zawodowych" są najczęstszą przyczyną spadku wydajności pracowników? O tym, czy z marnowania czasu w pracy może powstać coś kreatywnego, rozmawialiśmy z Karolem Paciorkiem, twórcą internetowym, Anną Kerth, aktorką i Moniką Zakrzewską, doradcą planowania kariery.
Z czym Polska kojarzy się naszym gościom, którzy wychowywali się zagranicą? Kto zadbał o to, żeby Monika Mariotti, Michał Michalczewski i Redbad Klynstra , mimo lat spędzonych poza krajem, świetnie znali język polski i dlaczego Marcin Meller, w czasie rozmowy, wskazał Michałowi drogę do wyjścia?
Są takie miejsca na świecie, gdzie według ludzi dzieją się rzeczy niezwykłe. Jednym z nich jest Radecznica. Tam cuda zdarzają się niezwykle często. Ludzie, na których dawno wydano już wyrok, zostali uzdrowieni i żyją po dzień dzisiejszy. Czym jest właściwie cud? Dlaczego chrześcijaństwo, mimo silnej wiary, podchodzi do cudów z dystansem? Możliwie jest racjonalne pojmowanie cudów? Co tak naprawdę jest ich istotą? W jaki sposób bada się "działanie sił nadprzyrodzonych" i kto ostatecznie uznaje je za oficjalne? W Dzień Dobry TVN gościliśmy ojca Pawła Krupę - dominikanina, historyka idei.