Niestety moda na mazanie po murach, tramwajach i chodnikach nie przemija. Posiadacze farb w sprayu wykorzystają nawet najmniejszy skrawek, by oznaczyć swoją obecność. Czy to sztuka, czy raczej wandalizm? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer sprawdził, jak można pozbyć się szpecących miasta bohomazów. Okazuje się, że usuwanie pseudo-sztuki może być bardzo dochodowe.
Michał Niewiadomski skończył zarządzanie i robi MBA. Wspólnie z żoną prowadzi biznes. Jest mimem. Dlaczego mimowie w czasie występu się nie odzywają? Czy jest zapotrzebowanie na tego typu występy artystyczne? Z jakim spotykają się przyjęciem?
Tania sensacja kosztuje czasami sporo zdrowia. Przekonało się o tym wiele gwiazd. Jak znani i lubiani zareagowali na wieść, że nie żyją? Co wówczas czuli? Po co serwisy internetowe zamiszczają takie informacje na swoich portalach? Studio Dzień Dobry TVN odwiedził Marcin Miller, lider zespołu Boys oraz Maciej Ziarek, analityk zagrożeń.
Bez smartfona czujemy się jak bez ręki. Nie tylko z niego dzwonimy, piszemy krótkie wiadomości tekstowe, ale także słuchamy muzyki i robimy zdjęcia. Fotografujemy to, co się dzieje wokół nas. Z ciekawości postanowiliśmy sprawdzić, jakie ostatnio zdjęcie wykonali smartfonem warszawiacy. Co najchętniej uwieczniają? I po co to robią?
Cała Polska żyje aferą podsłuchową i zmianami w rządzie Ewy Kopacz. Temat ten poruszył również Szymon Hołownia w swoim przeglądzie prasy. Co na ten temat piszą gazety? Czy zdymisjonowani ministrowie odejdą w niebyt, czy obejmą nowe, znaczące funkcje?
Pan Janusz Król, by nauczyć wnuczka historii i jak najlepiej zobrazować mu postać Tadeusza Kościuszki, postanowił zrobić makietę Bitwy pod Racławicami. Ile czasu zajęła mu praca nad planszą? Ile to wszystko kosztowało? Co, w czasie pracy, było najtrudniejsze? I kto pomagał Panu Januszowi?
Władysław Labuda prowadził kiedyś ustabilizowane, spokojne życie. Trzy lata temu postanowił iść za głosem serca i wybrać się w podróż dookoła świata. Od tego czasu zwiedził między innymi Amerykę Południową, Australię i Malezję. Wyjeżdżając z Europy postawił sobie cel - podróżując nie wyda na nocleg ani złotówki. Czy mu się udało? Co robił w zamian za nocleg? W którym miejscu czuł się najlepiej? O tym, jak spełniać marzenia, nie mając na koncie grubych milionów, opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.
Pierwszy spacer z niemowlakiem to bardzo stresujące przeżycie dla młodej mamy. Dodatkowo sytuacja komplikuje się kiedy trzeba nakarmić dziecko poza domem. Zobaczcie, jak wybrać dobry wózek, jak ubrać dziecko na pierwszy spacer i jak bezstresowo karmić piersią w miejscach publicznych. Naszym gościem była Alicja Janosz, która mimo, że nie jest "matką-wariatką, ekoświrnięta hipiską" wspiera akcję „Karmię swobodnie”!
Wszelkie wątpliwości rozwiała nasza ekspertka Ewelina Rydzyńska. Stylistka podpowiedziała, jak umiejętnie dobrać stylizację, by nie dodać sobie lat. Wedle panujących zasad, wybierając się na przyjęcie ślubne, nie wypada założyć sukienki w kolorze czarnym lub białym. Dlaczego?
Kylie Jenner to siostra amerykańskiej celebrytki Kim Kardashian, a także nowa idolka nastolatków. 18- latka pomimo swojego młodego wieku, szybko zaczęła eksperymentować ze swoim wyglądem. Tym samym Kylie Jenner zapoczątkowała wśród młodych ludzi nowy trend. Modę na nienaturalnie nabrzmiałe usta. A że wyobraźnia ludzka nie zna granic, fani gwiazdki znaleźli własny sposób na powiększanie ust. Robią to zupełnie za darmo i w warunkach domowych! Jak? Czy stosowana przez nich metoda jest bezpieczna? I jak długo utrzymuje się efekt? Dlaczego w młodych ludziach drzemie tak ogromna chęć upodobnienia się do swoich idoli? Porozmawialiśmy o tym z naszym ekspertem. Gościem Dzień Dobry TVN była psycholog Marta Żysko-Pałuba.
Gość Dzień Dobry TVN Suki Kim spędziła w Korei Północnej - kraju komunistycznego terroru - około 200 dni. Uczyła tam angielskiego dzieci wysoko postawionych dygnitarzy partyjnych. Swój pobyt opisała w książce. Czy publikując wspomnienia, nie naraziła na niebezpieczeństwo osoby, o których napisała? Jak wyglądała jej praca? Do czego musiała się zobowiązać? Czy mogła korzystać z internetu?
W krakowskim Muzeum Sztuki Współczesnej (MOCAK) można oglądać wystawę "Gender w sztuce". Zdjęcia przedstawiające mężczyzn w pełnym makijażu, odgrywających typowo kobiece role wzbudziły kontrowersję. Dlaczego ujęcia gorszą? Co mogło przyświecać twórcom tych zdjęć? Jaki stosunek do wystawy mają nasi goście: działacz społeczny, socjolog Mariusz Drozdowski (aka Jej Perfekcyjność), seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz oraz dziennikarka Brygida Grysiak?
Wedle przyjętych zasad savoir vivru dojrzały wiek w wielu kwestiach stanowi spore ograniczenie. Dlaczego mając kilkadziesiąt lat czegoś już nam nie wypada? Czy nasz prywatny wizerunek zawsze musi iść w zgodzie z wiekiem lub wykonywanym przez nas zawodem? Zrezygnować ze swojego prawdziwego "ja" i dostosować się do przyjętych norm czy pozostać sobą? Na temat niekonwencjonalności rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: tancerką Krystyną Mazurówną, bizneswoman Beatą Kornacką i byłym modelem Rafałem Młodzikowskim.
Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadła Katarzyna Miller - jedna z najbardziej znanych w Polsce psycholożek. Nasz gość napisał książkę, w której szczerze pisze o swoim życiu. Czy łatwo było wyznać publicznie, że mama jej nie kochała? Dlaczego sama nie chciała mieć dzieci? Z jakich powodów targnęła się na swoje życie? Czy zajada swoje problemy? I czy boi się śmierci?
Podczas obchodów Święta Dziękczynienia wiatr porwał hostię. Na zaistniałą sytuację zareagował prezydent elekt Andrzej Duda, który ją podniósł i zaniósł kard. Kazimierzowi Nyczowi. Czy postąpił słusznie, a może popełnił nietakt? Zapytaliśmy o to Michała Klingera, teologa i dyplomatę, który odwiedził dziś studio Dzień Dobry TVN. Co się dzieje z hostią, która upadnie na ziemię? Czy jest to już profanacja?
Maciej Maślakiewicz jest nieśmiałym 16-latkiem, który pewność siebie odzyskuje na sali treningowej, gdzie tańczy hip hop. Chłopak chciałby zostać profesjonalistą i marzy o kursie tańca w elitarnej szkole na Broadway'u. W internecie zamieścił nagranie, na którym prosi o datki, a jest już o krok od spełnia swojego największego marzenia. Do uzbierania pełnej potrzebnej kwoty 23000 zł brakuje mu jedynie 8000.
Choć technologia wciąż idzie do przodu, dla niektórych większą wartość ma to, co zapomniane, a czasem i nieużyteczne. Prawdziwi pasjonaci w stare komputery potrafią tchnąć nowe życie, a także sporo zainwestować. Ile? Gdzie szukają komputerów z lat 90. XX w.? Czy partnerki wspierają swoich mężów w ich pasji? Z kolekcjonerami retro komputerów i gier rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Urszula Chincz.
Natalia Żyro skończyła odnowę biologiczną i postanowiła założyć własny biznes. Bardzo ważny jest dla niej kontakt z naturą, dlatego też w swoich zabiegach wykorzystuje potencjał wsi. Co to oznacza? Kto pomaga jej w prowadzeniu biznesu? Czym różni się jej SPA od innych tego typu ośrodków? Natalia Żyro i Waldemar Dąbrowski o prowadzeniu SPA w mazurskich warunkach powiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.
Okazuje się, że kobiety muszą więcej płacić za niektóre produkty. Na przykład maszynki do golenia dla mężczyzn są tańsze niż tak samo wykonane maszynki dla kobiet. Dlaczego tak się dzieje? Widzom Dzień Dobry TVN wyjaśniła to psycholog społeczna Ewa Jarczyńska-Gert.
Bruce Jenner był trzykrotnie żonaty, ma 6 dzieci i jak się okazało, był bardzo nieszczęśliwy w swojej skórze... O tym, z jakimi problemami borykają się, na co dzień, osoby transseksualne opowiedziały nam kobiety, które urodziły się w męskich ciałach: Edyta Baker i Monika McPerscon.
Pani Marianna Tondel ma: 16 dzieci, 47 wnuków, 30 prawnuków! Czy zdarza się jej pomylić ich imiona i czy prowadzi rejestr swoich potomków? Jak rozwiązuje konfliktowe sytuacje np. gdy jest zaproszona na dwie komunie jednocześnie i jak przygotowuje się imprezę, na którą zjeżdża się cała rodzina? Co wreszcie, zdaniem pani Marianny, jest najważniejsze w życiu? Na naszych kanapach zasiedli: pani Marianna Tondel, Ryszard Tondel, Grażyna Martyniak-Tondel, Łukasz Tondel i Laura Tondel. Jak duża jest Wasza rodzina?
Przestrzeń miejska to, dla osoby niewidomej, prawdziwy tor przeszkód. Schodki, ławka w parku, wysoki krawężnik... rzeczy, na które widzący nie zwracają uwagi, stają się dla nich prawdziwym utrapieniem. Naukowcy z Politechniki Gdańskiej postanowili wyjść naprzeciw tym problemom - stworzyli "Mówiące Mapy" czyli system wspomagający poruszanie się niewidomych w terenie miejskim. O możliwościach tej aplikacji opowiedział nam, dziennikarz naukowy, Karol Wójcicki.
"Uważam, że policja ma bardziej ludzkie podejście do nas". Straż miejska "poluje" na nas, a pan Bartosz Smoliński na nich! Wykorzystując kamerę i internet walczy z hipokryzją wśród strażników miejskich we Wrocławiu, którzy sami popełniają wykroczenia, za które ścigają zwykłych kierowców. Co skłoniło go do takiego działania i czy często spotyka się z przekroczeniem przepisów przez funkcjonariuszy?
Filip Chajzer sprawdził, czy to tylko on, czy może jednak każdy z nas lubi sobie czasem ... pośpiewać za kółkiem! Czy każdy zna ten moment kiedy kierownica zamienia się w perkusję, a wnętrze pojazdu w prywatne studio nagraniowe? Dzień Dobry TVN odwiedzili dziś specjaliści od "wykonów za kółkiem": Anna Maria Wesołowska, Krzysztof Skórzyński i Krzysztof Respondek co najbardziej lubią zanucić? A Wy, co najczęściej śpiewacie w samochodzie?
Praca Natalii Talkowskiej polega na tym, że wszelkiego rodzaju wydarzenia: spotkania biznesowe, towarzyskie czy konferencje uwiecznia w formie rysunków. Dziś zaprosiliśmy ją do naszego studia by narysowała Dzień Dobry TVN. Postępy prac śledziliśmy przez cały program. Zobaczcie co udało się jej stworzyć i jak wygląda DDTVN na obrazku! Czy udało się narysować "piżamę" Magdy Mołek? ;)
Urodził się w Warszawie, gdy miał 6 lat opuścił Polskę. Jest najwyższym członkiem brytyjskiego parlamentu i zarazem jedynym Polakiem w nim zasiadającym. Z Danielem Kawczyńskim, brytyjskim parlamentarzystą, który 2 lata temu przyznał się do swojego biseksualizmu, rozmawiała Anna Senkara.
2 lata temu pierwszy Polak w brytyjskim parlamencie, Daniel Kawczyński, przyznał się do biseksualizmu. Czy Polacy stają się coraz bardziej tolerancyjni? Czy polityk w Polsce może otwarcie przyznać się do swojego homoseksualizmu i nie narazić się na szykany lub utratę popularności? O "coming oucie" w polityce rozmawialiśmy z Radomirem Szumełdą, działaczem PO, który publicznie wyznał, że jest homoseksualistą i Jerzym Szczęsnym, referent ds. polityki antydyskryminacyjnej i polityki społecznej w Bundestagu.
"Cichy Wuj" czyli Jonasz Witasik to internetowy król sucharów - żartów tak nieśmiesznych, że aż śmiesznych. Filmy i animacje, które publikuje w sieci obejrzało już kilkanaście milionów widzów. Jak wpadł na pomysł kolekcjonowania sucharów i tworzenia animacji na ich podstawie? Jaki jest jego ulubiony żart? Bawią Was "suchary"?
Tradycja dla Łowiczan to rzecz święta. Z tego też powodu barwne procesje, jakie miejscowa ludność organizuje z okazji święta Bożego Ciała przyciągają tłumy z całej Polski. Jednym z gapiów był dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Co zaintrygowało go najbardziej? Czy na pewno wyjątkowe ołtarze, nad którymi Łowiczanie pracowali przez kilka dni? Czy uczestniczące w procesji "urodne" i bystre Łowiczanki wiedzą dlaczego obchodzimy święto Bożego Ciała?
Koniaków słynie z przepięknych koronek. Sporym powodzeniem cieszą się nie tylko tamtejsze serwety, ale także stringi koronkowe dla pań i... panów. A ostatnio miejscowość została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. A to wszystko za sprawą Rózi - największej koronki na świecie. Jak długo powstawała? Ile waży? Ile kilometrów nici wykorzystano przy jej heklowaniu? Co jeszcze wykonują koronkarki z Koniakowa? Będziecie zaskoczeni!