Choć technologia wciąż idzie do przodu, dla niektórych większą wartość ma to, co zapomniane, a czasem i nieużyteczne. Prawdziwi pasjonaci w stare komputery potrafią tchnąć nowe życie, a także sporo zainwestować. Ile? Gdzie szukają komputerów z lat 90. XX w.? Czy partnerki wspierają swoich mężów w ich pasji? Z kolekcjonerami retro komputerów i gier rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Urszula Chincz.
Natalia Żyro skończyła odnowę biologiczną i postanowiła założyć własny biznes. Bardzo ważny jest dla niej kontakt z naturą, dlatego też w swoich zabiegach wykorzystuje potencjał wsi. Co to oznacza? Kto pomaga jej w prowadzeniu biznesu? Czym różni się jej SPA od innych tego typu ośrodków? Natalia Żyro i Waldemar Dąbrowski o prowadzeniu SPA w mazurskich warunkach powiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.
Okazuje się, że kobiety muszą więcej płacić za niektóre produkty. Na przykład maszynki do golenia dla mężczyzn są tańsze niż tak samo wykonane maszynki dla kobiet. Dlaczego tak się dzieje? Widzom Dzień Dobry TVN wyjaśniła to psycholog społeczna Ewa Jarczyńska-Gert.
Bruce Jenner był trzykrotnie żonaty, ma 6 dzieci i jak się okazało, był bardzo nieszczęśliwy w swojej skórze... O tym, z jakimi problemami borykają się, na co dzień, osoby transseksualne opowiedziały nam kobiety, które urodziły się w męskich ciałach: Edyta Baker i Monika McPerscon.
Pani Marianna Tondel ma: 16 dzieci, 47 wnuków, 30 prawnuków! Czy zdarza się jej pomylić ich imiona i czy prowadzi rejestr swoich potomków? Jak rozwiązuje konfliktowe sytuacje np. gdy jest zaproszona na dwie komunie jednocześnie i jak przygotowuje się imprezę, na którą zjeżdża się cała rodzina? Co wreszcie, zdaniem pani Marianny, jest najważniejsze w życiu? Na naszych kanapach zasiedli: pani Marianna Tondel, Ryszard Tondel, Grażyna Martyniak-Tondel, Łukasz Tondel i Laura Tondel. Jak duża jest Wasza rodzina?
Przestrzeń miejska to, dla osoby niewidomej, prawdziwy tor przeszkód. Schodki, ławka w parku, wysoki krawężnik... rzeczy, na które widzący nie zwracają uwagi, stają się dla nich prawdziwym utrapieniem. Naukowcy z Politechniki Gdańskiej postanowili wyjść naprzeciw tym problemom - stworzyli "Mówiące Mapy" czyli system wspomagający poruszanie się niewidomych w terenie miejskim. O możliwościach tej aplikacji opowiedział nam, dziennikarz naukowy, Karol Wójcicki.
"Uważam, że policja ma bardziej ludzkie podejście do nas". Straż miejska "poluje" na nas, a pan Bartosz Smoliński na nich! Wykorzystując kamerę i internet walczy z hipokryzją wśród strażników miejskich we Wrocławiu, którzy sami popełniają wykroczenia, za które ścigają zwykłych kierowców. Co skłoniło go do takiego działania i czy często spotyka się z przekroczeniem przepisów przez funkcjonariuszy?
Filip Chajzer sprawdził, czy to tylko on, czy może jednak każdy z nas lubi sobie czasem ... pośpiewać za kółkiem! Czy każdy zna ten moment kiedy kierownica zamienia się w perkusję, a wnętrze pojazdu w prywatne studio nagraniowe? Dzień Dobry TVN odwiedzili dziś specjaliści od "wykonów za kółkiem": Anna Maria Wesołowska, Krzysztof Skórzyński i Krzysztof Respondek co najbardziej lubią zanucić? A Wy, co najczęściej śpiewacie w samochodzie?
Praca Natalii Talkowskiej polega na tym, że wszelkiego rodzaju wydarzenia: spotkania biznesowe, towarzyskie czy konferencje uwiecznia w formie rysunków. Dziś zaprosiliśmy ją do naszego studia by narysowała Dzień Dobry TVN. Postępy prac śledziliśmy przez cały program. Zobaczcie co udało się jej stworzyć i jak wygląda DDTVN na obrazku! Czy udało się narysować "piżamę" Magdy Mołek? ;)
Urodził się w Warszawie, gdy miał 6 lat opuścił Polskę. Jest najwyższym członkiem brytyjskiego parlamentu i zarazem jedynym Polakiem w nim zasiadającym. Z Danielem Kawczyńskim, brytyjskim parlamentarzystą, który 2 lata temu przyznał się do swojego biseksualizmu, rozmawiała Anna Senkara.
2 lata temu pierwszy Polak w brytyjskim parlamencie, Daniel Kawczyński, przyznał się do biseksualizmu. Czy Polacy stają się coraz bardziej tolerancyjni? Czy polityk w Polsce może otwarcie przyznać się do swojego homoseksualizmu i nie narazić się na szykany lub utratę popularności? O "coming oucie" w polityce rozmawialiśmy z Radomirem Szumełdą, działaczem PO, który publicznie wyznał, że jest homoseksualistą i Jerzym Szczęsnym, referent ds. polityki antydyskryminacyjnej i polityki społecznej w Bundestagu.
"Cichy Wuj" czyli Jonasz Witasik to internetowy król sucharów - żartów tak nieśmiesznych, że aż śmiesznych. Filmy i animacje, które publikuje w sieci obejrzało już kilkanaście milionów widzów. Jak wpadł na pomysł kolekcjonowania sucharów i tworzenia animacji na ich podstawie? Jaki jest jego ulubiony żart? Bawią Was "suchary"?
Tradycja dla Łowiczan to rzecz święta. Z tego też powodu barwne procesje, jakie miejscowa ludność organizuje z okazji święta Bożego Ciała przyciągają tłumy z całej Polski. Jednym z gapiów był dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Co zaintrygowało go najbardziej? Czy na pewno wyjątkowe ołtarze, nad którymi Łowiczanie pracowali przez kilka dni? Czy uczestniczące w procesji "urodne" i bystre Łowiczanki wiedzą dlaczego obchodzimy święto Bożego Ciała?
Koniaków słynie z przepięknych koronek. Sporym powodzeniem cieszą się nie tylko tamtejsze serwety, ale także stringi koronkowe dla pań i... panów. A ostatnio miejscowość została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. A to wszystko za sprawą Rózi - największej koronki na świecie. Jak długo powstawała? Ile waży? Ile kilometrów nici wykorzystano przy jej heklowaniu? Co jeszcze wykonują koronkarki z Koniakowa? Będziecie zaskoczeni!
Gość Dzień Dobry TVN Michał Będźmirowski na co dzień wykładowca akademicki, ale w internecie bardziej znany pod pseudonimem Modny Tata. Jego blog wzbudza fascynację i ciekawość internautów, ponieważ - jako jeden z niewielu - porusza tematy dotyczące współczesnego mężczyzny, który został tatą. Czy ojcostwo go zmieniło? Czy czuje się ekspertem w tematach, o których pisze na blogu? Jakimi ojcami są Polacy? Kto częściej zagląda na jego bloga - kobiety, czy mężczyźni?
Kiedyś była pulchnym dzieckiem, później otyłą nastolatką. Osiem lat temu postanowiła to zmienić i schudła aż 65 kilogramów! Od tego czasu utrzymuje wagę. Poznajcie 26-letnią Julitę Kowalską, bohaterkę kolejnego odcinka cyklu "Odważ(e)ni". Zobaczcie, jak bardzo zmieniło się jej życie i jak zareagowali na odchudzoną Julitę jej znajomi, przyjaciele i rodzina. Co myślicie o stylizacji, ktorą Julita przygotowała dla Dominiki Gwit?
W Sopocie odbywają się międzynarodowe zawody jeździeckie w klasie SCIO. O pasję i miłość do koni Urszula Chincz zapytała obecną na zawodach jedną z prowadzących Dzień Dobry TVN Kingę Rusin oraz jej przyjaciółkę Karolinę Ferenstein Kraśko, która na koniach jeździ zawodniczo. Kiedy Kinga rozpoczęła przygodę z jeździectwem? Co daje jej jazda konna? Czy Kinga jest już profesjonalistką? I czy zaszczepiła w córkach pasję do jeźdźectwa?
To jedna z najbardziej kontrowersyjnych kampanii społecznych. Chorzy na raka tańczą do popularnej piosenki Erica Prydza "Call On Me", pokazując swoje ciała pełne seksu i witalności. Autorką kontrowersyjnej kampanii społecznej, która powstała w Norwegii, jest Polka Magdalena Kamoy. Po co to zrobiła? I jak kampania został przyjęta przez Norwegów, którzy słyną ze swej poprawności politycznej? Z reżyserką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
Magdalena Socha i Maria Folta projektują suknie ślubne. Ich kreacje są inne niż wszystkie. W czym tkwi ta wyjątkowość? Jak udało im się trafić na estetyczną niszę? Jakich tkanin używają? I dlaczego ich suknie są głównie białe? O prowadzeniu własnej firmy Magdalena i Maria opowiedziały w studiu Dzień Dobry TVN.
Wielu rodziców uważa, że sport jest przydatny w wychowaniu dzieci. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy aktorkę Anetę Todorczuk-Perchuć, Agatę Rubik i byłego piłkarza Radosława Majdana, by zapytać ich o to, jak wspierać i rozwijać sportowe pasje dziecka, a kiedy należy odpuścić.
Cykl "Kobiecy biznes" w Dzień Dobry TVN, przedstawiający historie kobiet, które odważyły się na prowadzenie własnej działalności, jest z nami już pięć lat. W tym czasie niektóre z pań z ciekawego pomysłu stworzyły bardzo dobrze prosperujące firmy. Jak sobie obecnie radzą? Jaki jest ich przepis na sukces? I co radzą innym początkującym w biznesie kobietom?
Nawet w najbardziej zgodnych związkach parterzy miewają inne zdanie w wielu kwestiach. Czy w takich sytuacjach lepiej się pokłócić, czy zastosować metodę cichych dni? Czy kłótnie rzeczywiście oczyszczają atmosferę? Rozmawialiśmy o tym z gośćmi Dzień Dobry TVN: Krystyną Demską-Olbrychską, aktorką Agnieszką Wielgosz oraz psychologiem Piotrem Mosakiem.
Co zrobić, by wykonany w domu statek, bez naszej pomocy, wpłynął do butelki? Zobaczcie to w eksperymencie eksperta Dzień Dobry TVN fizyka Tomasza Rożka.
NASA postanowiła zapoznać się z nowymi cywilizacjami żyjącymi w kosmosie i za pośrednictwem sondy New Horizons wysłać im wiadomość. Jakie informacje wysłaliby Polacy, gdyby mieli taką możliwość? W jakim języku? Zapytał o to reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.
Lepiej być dzieckiem czy dorosłym? Czy dorośli muszą pracować? Kto powinien utrzymywać rodzinę? Czym jest rozwód? Dlaczego każda kobieta musi rodzić dzieci, a każdy mąż powinien słuchać żony? Zapraszamy na spotkanie z dziennikarką Polskiego Radia Katarzyną Stoparczyk i jej radiowym dzieciakami. Koniecznie posłuchajcie rad dzieci, bo one zawsze wiedzą lepiej! :-)
Anna Kutkowska-Kass codziennie, niczym detektyw, śledzi zmiany genetyczne u swoich pacjentów. Jednak chromosomy nie są jej jedyną pasją. Otóż Pani Anna, poza tym, że jest szanowanym lekarzem jest także czynnie występującą na deskach oper sopranistką koloraturową. Dziewięć at temu zadebiutowała na deskach Opery Narodowej w Warszawie w "Czarodziejskim flecie", spełniając tym samym swoje marzenie z dzieciństwa. Kto jest jej najsurowszym recenzentem?
Wokół relacji na linii urzędnik petent narosło wiele mitów. Przyjęło się, że pracownik urzędu nie jest życzliwy w stosunku do klienta. Skąd to negatywne nastawienie? Warszawiaków zapytał o to dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. Wiele wskazuje też na to, że wkrótce relacje mogą ulec ociepleniu, bo rząd postanowił przeszkolić pracowników administracji, by ci byli bardziej uprzejmi. Jak będzie wyglądało takie szkolenie? I kiedy będzie lepiej? :)
Podobno jesteśmy najgrubszym narodem w Europie. Walkę z nadwagą rozpoczęła jedna z poznańskich szkół, która postanowiła urozmaicić lekcje WF-u. Dzieciaki w ramach zajęć szkolnych chodzą na siłownię. Czy podobają im się tego typu zajęcia? Czy w związku z tym frekwencja na lekcjach WF-u jest większa? Z nauczycielami z poznańskiej szkoły oraz uczniami porozmawiał prezenter Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak, który opowiedział także o pogodzie na najbliższe dni. Czy czeka nas upalny weekend?
Wszystkie niezbędne i często również zbędne gadżety kobiety mogą schować do swoich przepastnych toreb. A mężczyźni - jak oni mają transportować swoje dokumenty, portfele, notesy, klucze, telefony, okulary przeciwsłoneczne, gumy do żucia i inne "pierdoły"? Tematem zajął się dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Jak wygląda "facet faszerowany" i "mobilny w kroku"? Co to jest "piterek"? W jakich okolicznościach nosi się go z przodu, a w jakich z tyłu? I na jaką torbę można podrywać panie?
Ostatnie trzęsienie ziemi w Nepalu było największym w tym kraju. Pochłonęło bardzo wiele istnień ludzkich oraz zniszczyło tysiące domów i zabytków. Jak Nepalczycy radzą sobie w tej trudnej dla nich sytuacji? Jak można im pomóc? Miesiąc po trzęsieniu ziemi do Nepalu pojechała Dominika Kulczyk, by pokazać widzom Dzień Dobry TVN ogrom zniszczeń.