Zbliżają się wielkimi krokami... Wakacje! Gdzie Polacy zamierzają je spędzić? Nad morzem, w górach, czy nad jeziorami? W Polsce, czy za granicą naszego kraju? Zobaczcie sondę reporterów Dzień Dobry TVN. To dobra inspiracja dla osób, które nie mają pomysłu na wakacje.
Na szybowcach! Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadła żeńska reprezentacja akrobacyjnej grupy Żelazny. Ile czasu trzeba się szkolić, by zostać pilotem szybowca? Jak zareagowali rodzice dziewczyn, kiedy dowiedzieli się, że ich córki będą wykonywać akrobacje w powietrzu? Czy bywają chwile, że towarzyszy im strach? Gośćmi Anny Kalczyńskiej i Roberta Kantereita były: Agata Nykaza, Paulina Matecka, Magdalena Stróżyk.
Davina Reeves-Ciara - to była Miss Nowego Jorku, która postanowiła zamieszkać w Polsce. Na bieżąco podglądamy losy jej amerykańsko-polskiej rodziny. Tym razem ekipa Dzień Dobry TVN została zaproszona na piknik. Co Davina przygotowała do jedzenia? Co jej rodzina robiła w drodze na piknik? Dlaczego małżonkowie postanowili zamieszkać na Dolnym Śląsku?
Dawid Koczy zanim został producentem ekskluzywnej bielizny męskiej pracował w agencji reklamowej. Jakie okoliczności sprawiły, że rzucił pracę w agencji i zajął się projektowaniem bielizny? Gdzie trafia bielizna wyprodukowana przez Dawida?
Bulimia i anoreksja dotyka coraz więcej mężczyzn. Jest to związane z wszechobecnym w mediach kultem ciała. Jakim zaburzeniom psychicznym towarzyszą obie choroby? O tym Patrycja Wanat w Przeglądzie Prasy. Jakie inne artykuły poleciła do przeczytania dziennikarka? Prowadzący Dzień Dobry TVN Robert Kantereit zdradził również kolejne sekrety Patrycji.
Gościem Dzień Dobry TVN był dr Łukasz Przysło, który opiekuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi w hospicjum. Co jest najtrudniejsze w pracy lekarza w hospicjum? Jak się żyje ze świadomością, że codziennie asystuje się przy śmierci? Czy można przygotować się do śmierci własnego dziecka?
Gość Dzień Dobry TVN ojciec Antonello Cadeddu, misjonarz pochodzący z Włoch, od lat mieszka i działa w Brazylii. Tam, 15 lat temu założył Wspólnotę Przymierza Miłosierdzia, która opiekuje się osobami chorymi i samotnymi. Na spotkania wspólnoty przychodzą tysiące osób i w ich trakcie zdarzają się cudowne uzdrowienia. Skąd w ojcu Cadeddu moc uzdrawiania? Dlaczego pod wpływem jego dotyku ludzie upadają?
Dla wielu osób jasnowidzenie to dar wrodzony. Jak się jednak okazuje, jasnowidzenia można się również nauczyć. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska postanowiła to sprawdzić i wzięła udział w kursie widzenia wewnętrznego. Czy rzeczywiście nauczyła się jasnowidzenia? Czy w podobnym kursie uczestniczyła wróżka Sybilla? Czy według niej taki kurs wystarczy, by mieć wizje? Jak sprawdzić, czy kotoś ma predyspozycje do jasnowidzenia?
Wielu Polaków jest zadłużonych i niestety część z nich nie radzi sobie ze spłatą zobowiązań pieniężnych. Na ratunek przyszedł im gość Dzień Dobry TVN Michał Szafrański, który na swoim blogu ekonomicznym radzi, jak wychodzić z długów. Jakie są sposoby wyjścia z zadłużenia? W studiu gościliśmy też Agnieszkę Kotlińską, która skorzystała z porad Michała i wyszła z długów. Jak wpadła w zadłużenie i jak się go pozbyła? Czy z wielu rzeczy musiała zrezygnować podczas walki z długami?
Pod koniec lipca rusza kolejny Przystanek Woodstock. Kto zagra w tym roku? Jakie atrakcje - oprócz koncertów - czekają na gości? Z jakimi autorytetami będą mogli się spotkać młodzi ludzie? Zapytaliśmy o to organizatora Przystanku Woodstock Jurka Owsiaka. Okazało się również, że szef WOŚP postanowił sprawdzić się w roli wokalisty i zaśpiewał w piosence Kuby Płucisza "Mój dom". Zobaczcie, jak wyszło.
Z Camillą Läckberg, autorką kultowych już szwedzkich kryminałów, spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Urszula Chincz. Czy Läckberg przypuszczała, że jej debiutancka książka przewróci jej życie do góry nogami? Czy chciałby, by na podstawie jej książek powstała hollywoodzka produkcja? Kogo Camilla Läckberg obsadziłaby w rolach głównych?
Program "Kto poślubi mojego syna?" wraca we wrześniu na antenę TVN. Poprowadzi go Agnieszka Jastrzębska. Spotkał się z nią dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Czy szykują się jakieś zmiany w programie? Czy program jest ustawiony - jak twierdzą niektórzy? Czy któraś z mam powiedziała kiedyś, że chciałaby, by to właśnie Agnieszka została ich synową?
Robert Szklarski jest metaloplastykiem, który w swojej pracy posługuje się techniką sprzed tysięcy lat. Na czym polega repusowanie i trybowanie? Czy jest to trudna technika? Co wyróżnia prace wykonywane tymi metodami? Ze złotnikiem spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan.
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Marię Natalię Tymańską, mamę Teo i Luny. Żona Tymona Tymańskiego będąc w drugiej ciąży, zdecydowała się na poród domowy. Dlaczego podjęła taką decyzję? Czy naturalny poród w domu nie był ryzykiem? Jakie groziły komplikacje? Kto towarzyszył Marii w czasie porodu? I co o dezycji żony sądzi jej mąż Tymon Tymański?
Zakupy w sieci zyskują coraz więcej zwolenników. Kupujemy nie tylko ze znanych nam sklepów internetowych. Ceny bywają niekiedy tak kuszące, że decydujemy się na zakup ubrania z nieznanego żródła, np. z chińskiego serwisu. Co zrobić, gdy towar odbiega od naszych oczekiwań? Jak zwrócić zakupioną, nietrafioną rzecz? Gościem Dzień Dobry TVN była Tina Żyro, dziennikarka, która prowadzi bloga konsumenckiego.
Ula Chincz i Filip Chajzer postanowili na własnej skórze przekonać się o jakości chińskich produktów. Czy siedem sukienek, za które dziennikarka Dzień Dobry TVN wydała łącznie 350 zł warte były swojej ceny? Czy ich jakość spełniła oczekiwania Uli? Która z kreacji wpadła w oko wybitnemu specjaliście od mody - temu, który odkrył słynny duet "Schleswig i Holstein", a teraz nowych projektantów Wontona i Jangcy? :-) Kreacje Uli Chincz ocenił swoim wprawnym okiem Filip Chajzer, znawca chińskiej mody!
Są parą od 10 lat. Od roku publikują vloga, na którym pokazują jak wygląda ich codzienne życie i jak udaje im się tworzyć z zgrany i szczęśliwy związek. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Dominika Rybarczyka i Karola Wilamowskiego. Dlaczego zdecydowali się publicznie pokazać własne życie i czy spotykają się z falą krytyki ze strony widzów?
Od zakończenia II Wojny Światowej obserwujemy stały proces polegający na przyroście masy ciała i powiększeniu wzrostu w naszym społeczeństwie. Dzieje się tak dzięki lepszym warunkom, jakie mają zapewnione kobiety w ciąży, coraz lepszej jakości pożywienia, wyższemu poziomowi medycyny i higieny. O akceptacji swojego ciała, zmieniających się rozmiarach i kanonach piękna rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Małgorzatą Pieczyńską, Kingą Miller, Jolantą Lewicką.
Każdemu z nas może się przydarzyć pomyłka przy wpisywaniu numeru konta do przelewu. Czy pieniądze wysłane na błędny rachunek są stracone, czy możemy je odzyskać? Czy osoba, która otrzyma od nas taki niespodziewany "prezent" ma obowiązek zwrócić nam pieniądze? Jak uchronić się przed tego typu pomyłkami? Na nasze pytania odpowiedział Luka Szaranowicz.
O tym, jak potrafią dokuczyć tabloidy wiedzą doskonale wszyscy celebryci. Jednak okazuje się, że treści publikowane na łamach prasy popularnej potrafią uderzyć w zwykłego człowieka... W studiu o historii rodziny Mrugałów, która padła ofiara tabloidów, rozmawialiśmy z Aneta Mrugałą i Piotrem Głuchowskim, dziennikarzem i autorem książki "Tabloid. Śmierć w tytule".
Swoje Maroko pokazała nam Małgorzata Iwanicka-Adamska, która ostatnie 5 lat spędziła w Rabacie - stolicy Maroka. Co najbardziej ją tam zaskoczyło, za czym najbardziej będzie tęsknić kiedy już wróci do Polski?
Byłemu szefowi Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique'owi Strauss-Kahnowi zarzucano ostatnio, że był głównym beneficjentem i inicjatorem "libertyńskich wieczorów" z udziałem prostytutek w Lille, Brukseli, Paryżu i Waszyngtonie. Jednak sąd w Lille na północy Francji uniewinnił go. To nie był pierwszy skandal seksualny z jego udziałem. Co na ten temat sądzą goście Dzień Dobry TVN psychoterapeuta Robert Rutkowski i pisarka, działaczka społeczna Manuela Gretkowska? Czy w Polsce były podobne seksafery? Czy osoby, które płacą za seks mają słabą osobowość?
Polscy turyści proklamowali nowe państwo - Królestwo Enklawy. Zajmuje ono niewielki obszar na granicy między Serbią a Chorwacją. Kraj ma swoją flagę, walutę i jest już po pierwszych wyborach. Póki co żadne z państw nie uznało Królestwa Enklawy. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy premiera Królestwa Enklawy Tomasza Białka i Ministra Nauki i Dobroczynności Królestwa Enklawy Bartłomieja Ornowskigo. Jaka jest historia terenu, na którym powstało nowe państwo? Czy kraj będzie miał swoje wojsko? Jaka idea przyświeca powstaniu nowego państwa? Kto będzie utrzymywał władcę Królestwa? Ilu obywateli ma państwo? Dlaczego chiński jest obok polskiego językiem urzędowym?
Dziennik Dagens Nyheter ukazuje się już od 150 lat, a nad każdym jego wydaniem pracuje 200 dziennikarzy. Całym zespołem kieruje Polak - Piotr Wołodarski, urodzony w polskiej rodzinie, która od prawie pół wieku mieszka w Sztokholmie. Z gazetą związany jest od piętnastu lat. Stanowisko redaktora naczelnego zaproponowano mu dwa lata temu. Jakie były jego początki w dziennikarstwie? Jak wygląda praca w jego redakcji? Czy jest wymagającym szefem? Jaki był jego najtrudniejszy dzień w roli redaktora naczelnego? Z kim spędza wolne chwile?
Oksana Pidgurska i Nikolaj Pusznikow to młodzi Ukraińcy, którzy przyjechali do Polski po nowe życie. Na bieżąco śledzimy ich losy i obserwujemy kolejne dni spędzone w naszym kraju. Dlaczego wyjechali z Warszawy i zamieszkali w Zakopanem? Czym się tam zajmują? Jakie mają plany na najbliższe lata? Parę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Od jakiegoś czasu mówiło się o tym, że w polskiej polityce potrzebna jest zmiana pokoleniowa, bo pokolenie Okrągłego Stołu już się wypaliło i nie ma nic nowego do zaoferowania. I stało się. Do gry wkraczają teraz 40-latkowie. Największy sukces niewątpliwie odniósł ostatnio Andrzej Duda, który wygrał wybory prezydenckie. Co może zdziałać w polityce pokolenie 40-latków? Czy rzeczywiście jest bardziej wiarygodne niż obecni politycy? Dlaczego Polacy są zawiedzeni politykami? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Barbarą Nowacką i Ryszardem Petru.
Polska kadra piłkarzy nożnych walczy w eliminacjach do Euro 2016. Przed zawodnikami trenera Nawałki niezwykle istotny mecz z Gruzją. Wszyscy polscy kibice trzymają mocno kciuki za naszą drużynę. Wśród nich są goście Dzień Dobry TVN: partnerka Sebastiana Mili - Urszula Koc i partnerka Arkadiusza Milika - Jessica Ziółek. Jak przed meczem partnerki wspierają piłkarzy? Czy mogą się z nimi zobaczyć w dniu meczu? Czy przeprowadzki są dla rodzin piłkarzy uciążliwe? Czy partnerki i żony piłkarzy rywalizują ze sobą?
Gość Dzień Dobry TVN Olka Osadzińska nie ma artystycznego wykształcenia, a mimo to robi zawrotną karierę w zawodzie ilustratorki. O jej prace ubiegają się najbardziej znane magazyny modowe i marki znane na całym świecie. Swoją popularność zawdzięcza ciężkiej pracy. Specjalnie dla nas przyjechała z Berlina. Jakie cechy trzeba mieć, żeby zrobić karierę w tak młodym wieku? Czy na początku kariery jej projekty były odrzucane? Czy zamierza zostać w Berlinie na stałe? Co ją najbardziej pociąga - film, moda, czy książki? Czy na razie koncentruje się tylko na pracy? Czy ma klientów z Polski?
Wizerunki polskich królów znamy głównie z prac Jana Matejki. Tymczasem mało kto wie, że poczet władców Polski namalował również profesor Waldemar Świerzy. Jak według niego wyglądali polscy królowie? Czy widział ich inaczej niż Matejko? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan. Wybrał się w tym celu do Zamku Królewskiego w Warszawie, w którym wystawiono prace profesora Świerzego. Jego przewodnikiem był Andrzej Pągowski.
Katarzyna Frąckowiak choruje na reumatoidalne zapalenie stawów. Chorobę wykryto, kiedy miała 13 lat. Mimo bólu jest optymistką i - jak brzmi tytuł jej książki - nie boi się ciemności. Kasię bardzo wspiera siostra Aleksandra Frąckowiak-Paderska. W jaki sposób Ola pomaga Kasi? Kto jeszcze wspiera Kasię? Czy udało jej się zaprzyjaźnić z chorobą? Siostry zasiadły na kanapach Dzień Dobry TVN.