W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Mateusza Magę i Madoxa, którzy - jak mówi Anna Kalczyńska - są unikalnym połączeniem cech kobiecych i męskich. Jak na ich subtelny, nieco bardziej kobiecy wygląd reaguje otoczenie? Jak odbierają ich ludzie? I jak Madox i Maga radzą sobie z hejtem?
Czy mężczyzna z pieniędzmi jest dla kobiety bardziej atrakcyjny? I czy kobiety lecą na kasę? Jakich mężczyzn pragną kobiety? Dlaczego niektórzy panowie chętnie szpanują pieniędzmi? Co na ten temat ma do powiedzenia Krzysztof Rutkowski, prywatny detektyw, Robert Rutkowski, psychoterapeuta i Paweł Olbrych, właściciel firmy PR i biznesmen? Gościliśmy ich w Dzień Dobry TVN.
Z ostatniego odcinka You Can Dance odpadli: Klaudia Sadło i Hubert Kozłowski. Wraz z Michałem Pierógiem gościliśmy ich w Dzień Dobry TVN. Czy tancerze czują się skrzywdzeni werdyktem jury? Nad czym muszą jeszcze popracować? Komu kibicują?
19 maja to dzień dobrego uczynku. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer zapytał napotkane na ulicy osoby, co dobrego zrobili dla innych. Nie obyło się też bez testów. Na czym polegały? Kto zdał egzamin, a kto go oblał? Kto miał "jaja mentalne i serce ogromne"? Filip też został przeegzaminowany:)
Z ambony Kościoła Ewangelickiego w Szczyrku można usłyszeć apel o przynoszenie biustonoszy i majtek! Dlaczego? Na czym polega "sekretna misja" księdza Jana? Zobaczcie!
Zuzanna Kobrzyński i Karolina Cikowska są założycielkami fundacji uczącej dziewczynki programowania. Dlaczego ją utworzyły? Czy dużo jest chętnych? Kim są mentorki dziewczynek?
W Jurgowie powstaje film "Trzy upadki świętego", którego reżyserem jest Jacek Januszyk, a jedną z głównych ról gra Wiesław Komasa. O czym będzie film? Czy zagrają w nim prawdziwi górale? Co będzie niezwykłego w tym filmie? W Jurgowie był prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak, któremu udało się sterować pogodą! Jak to zrobił?
Michał Kwiatkowski, mistrz świata w kolarstwie, zorganizował w Toruniu pierwszy amatorski wyścig kolarski. Po co to zrobił? W sportowym wydarzeniu udział wzięły również polskie gwiazdy. Jak na trasie poradziła sobie Katarzyna Bujakiewicz oraz Tomek Karolak? Które z nich było pierwsze na mecie? Uczestnikom wyścigu towarzyszyła dziennikarka Dzień Dobry TVN Urszula Chincz.
Katarzyna Smoleń wybrała się na imprezę sylwestrową zorganizowaną na wrocławskim rynku. Podczas zabawy upadła, a ludzie zaczęli ją tratować. Na szczęście znalazł się ktoś, kto wyciągnął ją z tłumu. Teraz Kasia szuka swojego wybawcy. Jak dokładnie wyglądała ta sytuacja? Jakie obrażenia odniosła dziewczyna? Jak można się skontaktować z Kasią? Katarzynę Smoleń gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Od wczoraj obowiązują nowe, zaostrzone przepisy ruchu drogowego. Jeżeli przekroczymy prędkość o 50 km/h, utracimy czasowo prawo jazdy. Na jak długi okres? Co wiecej, taka kara będzie miała miejsce w przypadku pierwszego zatrzymania. Co się stanie, gdy "wpadniemy" kolejny raz? Z mł. insp. Markiem Konkolewskim rozmawiał dzienniakrz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
To już oficjalne. Facebook wprowadził śląską wersję językową serwisu. Jak to się stało, że wnioskującym udało się przekonać do tego Marka Zuckerberga? Jakich użyli argumentów? Jak długo musieli się o to starać? Ile osób optowało za wprowadzeniem takiego rozwiązania? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Rafała Adamusa, prezesa Pro Loquela Silesiana - Towarzystwa Kultywowania i Promowania Śląskiej Mowy, współorganizatora akcji oraz Krzysztofa Hanke, aktora, kabareciarza i oczywiście Ślązaka.
Jest wicemistrzem olimpijskim oraz dwukrotnym medalistą szosowych mistrzostw świata. Czesław Lang - bo to o nim mowa - zaprosił nas do swojego królestwa na Kaszubach. Na czyim rowerze wystartował w wieku 14 lat w małym wyścigu pokoju? W jaki sposób wszedł w posiadanie pałacu, w którym mieszka? Do kogo wcześniej należała posiadłość? Skąd pomysł na ekologiczny sposób życia? O czym marzył w dzieciństwie? Komu dedykował srebrny medal olimpijski? Z kolarzem rozmawiała prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin. Materiał zrealizował reporter Dzień Dobry TVN Michał Malinowski.
Gość Dzień Dobry TVN Ryszard Nowicki jeszcze dwa lata temu był bezdomny. Odmienił swoje życie dzięki Stowarzyszeniu Pomocy Wzajemnej "Barka", które zajmuje się osobami wykluczonymi społecznie. Jak tam trafił? Czy od razu przyjął pomoc Barki? W studiu gościliśmy również psycholog, wiceprzewodniczącą zarządu Fundacji Pomocy Wzajemnej "Barka" Barbarę Sadowską. Iloma osobami obecnie zajmuje się Barka? Jak działa?
Program Kariera to program praktyk studenckich realizowany przez Polską Radę Biznesu. Jest przeznaczony dla studentów i absolwentów uczelni wyższych, którzy w dniu startu programu nie mają ukończonego 30 lat. Laureatkami programu zostały między innymi, goszczące w Dzień Dobry TVN: Zuzanna Wesołowska i Maja Krywolewicz, które obecnie są jego ambasadorkami. Jak dowiedziały się o programie? Dlaczego wzięły w nim udział? Jak wyglądała procedura aplikacyjna? Gdzie trafiły na staż? Na czym polegał ich staż? Co robią teraz? W studiu gościliśmy również prezesa Polskiej Rady Biznesu Mariana Owerko. Dlaczego wymyślono ten program?
Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Homofobią do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: Gosię Rawińską i Ewę Tomaszewicz - pierwszą lesbijską parę, która wzięła ślub w chmurach oraz Jędrzeja i Marka Idziak-Sępkowskich okrzykniętych przez media pierwszym gejowskim małżeństwem w Polsce. Czy nastawienie Polaków do związków partnerskich zmieniło się? Z jakimi problemami muszą się mierzyć nasi goście?
Hokej na trawie jest dyscypliną olimpijską od 1908 roku. Od 1980 roku w olimpijskich zawodach uczestniczą również kobiety. Właśnie o bezpośrednią kwalifikację do najbliższych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro już niedługo powalczą polskie reprezentantki w tej dyscyplinie. Z trenerem Krzysztofem Rachwalskim i reprezentantkami Polski rozmawiała Agnieszka Rylik. Jakie są zasady gry? Czy podczas meczu są potyczki między zawodniczkami? Jak wygląda sprzęt do gry w hokeja na trawie? Czy czują presję przed turniejem kwalifikacyjnym?
Monika Chmielewska to prywatnie córka Papcia Chmiela. Jest cenioną artystką. Tworzy m.in. wieloformatowe gobeliny. Odwiedziła ją prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin. Kiedy Pani Monika przyjechała do Stanów Zjednoczonych? Jak wygląda dom artystki? Jaki był największy gobelin, który zrobiła? Jak długo go wykonywała? Jak wygląda jej życie prywatne? O czym marzy?
Na postawione pytanie, w Dzień Dobry TVN starał się odpowiedzieć najsłynniejszy na świecie psycholog, autor eksperymentu więziennego, prof. Philip G. Zimbardo. Dlaczego uważa, że jeżeli mężczyźni się nie zmienią, to zwyczajnie wyginą? Z jakich powodów zawodzą? Czego się boją? Czy da się ich zmienić? I kogo w takim razie szukają współczesne kobiety?
Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer postanowił dowiedzieć się, co można wylicytować na aukcji części lotniczych, która odbędzie się już w najbliższą sobotę. Jak można wykorzystać wymieniony filtr powietrza albo używaną oponę od Boeinga? Czy na aukcji można będzie kupić strój stewardessy? Co chętnie zakupiłby dla siebie Filp Chajzer? :-)
Jego ciocia, w latach 80-tych, handlowała butami, kryształami, ręcznikami i wszystkim tym, co warto było przewozić przez granicę. Gdy zmarła, okazało się, że w spadku zostawiła mu nieprzebrane ilości towarów, między innymi, TYSIĄCE par butów!
Synowa i teściowa to dwie kobiety kochające tego samego mężczyznę. Czy mogą żyć w zgodzie i nie rywalizować ze sobą? Czy teściowa i synowa mogą się ze sobą przyjaźnić? O tym, jak ułożyć sobie relacje z teściową rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Daviną Reeves-Ciarą, psychologiem społecznym Biancą-Beatą Kotoro i aktorką Joanną Drozdą. Jak wyglądają ich realcje z teściowymi, a jak twoje? Czy twoja teściowa jest twoim wrogiem, czy przyjacielem? Czy mówisz do niej "mamo"?
W Dzień Dobry TVN gościliśmy Monikę Lenarczyk i Marysię Kowalewską, które projektują i szyją stroje do baletu. Koleżanki postanowiły stworzyć alternatywę dla klasycznych, nieco pretensjonalnych tiulowych kostiumów. Co wyróżnia ich ofertę? Czy małym baletnicom spodobały się nie krępujące ruchów, kolorowe kombinezony i body?
Wczoraj rząd przyjął nowelizację ustawy o świadczeniach rodzinnych. Jak wyjaśnia ekspert Dzień Dobry TVN Marcin Iwuć, do tej pory było tak, że gdy próg dochodowy został przez rodzinę przekroczony, traciliśmy zasiłek. Co zatem wnosi ustawa "złotówka za złotówkę"? Kiedy nowelizacja wejdzie w życie? Autor bloga "Finananse bardzo osobiste" opowiedział również o tym, jak w prosty sposób opanować domowy budżet. Co zrobić, gdy zarabiamy mało, a chcemy kupić mieszkanie? Brać kredyt czy nie?
Nasz ekspert fizyk dr Tomasz Rożek wraz ze swoimi małymi asystentami wyjaśnił i pokazał, jak zrobić lampę lawę. Dlaczego dolewając olej do wody mikstura się nie wymiesza? I co sie stanie, gdy do roztworu wrzucimy tabletkę musującą? Czy otrzymamy pożądany efekt lawy?
O ciemnej stronie przemysłu spożywczego i o tym, co tak naprawd trafia na nasze talerze rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Philipem Lymbery, prezesem Compassion in World Farming – organizacji działającej na rzecz zakończenia przemysłowego chowu zwierząt. Lymbery jest też autorem książki "Farmagedon". Dlaczego postanowił zgłębić tajniki produkcji żywności? Skąd bierze się tanie mięso w supermarketach? Jaką mamy gwarancję, że gdy kupujemy droższe mięso zostało ono wyprodukowane w dobrych warunkach?
Nastały takie czasy, że nie rozstajemy się z telefonem komórkowym. Zawsze i na zawsze razem... Fonofobia, to chyba jedyne uzależnienie, do którego tak chętnie przyznaje się wielu z nas. Nie widzimy w tym powodu do wstydu. Po czym poznać uzależnienie od telefonu? Czy wyobrażamy sobie życie bez telefonu? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Niestety, trafił na bardzo trudne przypadki...
Wachlarz trendów obowiązujących obecnej wiosny naprawdę jest szeroki. Tendencja ma również zastosowanie w przypadku akcesoriów. Subtelne ozdoby czy te pełne przepychu? Dobrze dobrana biżuteria oprócz aspektów wizualnych wyrównuje proporcje oraz kształtuje charakter. Jakie obowiązują zasady dobierając akcesoria? Co można ze sobą łączyć, a czego nie wypada podpowiedział nam Adam Chowański, stylista.
"Wcześniej my się uczyliśmy od innych, a teraz inni podglądają nas". Polska reprezentacja paralotniarzy rządzi na świecie! Nasi zawodnicy są mistrzami świata w tej dyscyplinie ... tylko, że nikt o tym nie wie! "Tu latają księża, latają lekarze (...) latamy nisko, szybko, robimy bardzo szybkie zakręty i robimy to na czas"
Matilda Kahl zaprojektowała dla siebie elegancki mundurek do pracy. Teraz ma swojej szafie kilka identycznych białych bluzek z kokardką i czarnych spodni. Co było bodźcem do stworzenia uniformu? Czy mundurek nie jest ograniczeniem pewnej kreatywności? Co z podkreśleniem własnej osobowości? I czy noszenie wciąż tych samych rzeczy nie jest nudne? Jak Matilda ubiera się poza pracą? Dziewczyna zdradziła to w rozmowie z dziennikarką Dzień Dobry TVN Urszulą Chincz.
Fiolka Najdenowicz, gwiazda polskiej sceny muzycznej lat 90. właśnie wydała książkę. Co w niej znajdziemy? Czy wokalistka opisała tam swoje życie na emigracji? Niewielu bowiem wie, że Fiolka kilka lat temu porzuciła polski show-biznes i wyjechała z kraju. Została wolontariuszką. Za granicą sprząta domy, dba o ogrody. Zarobione pieniądze pozwalają jej zwiedzać malownicze okolice. O swoim niezwykłym życiu Fiolka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.