Teorie spiskowe to logiczne wyjaśnienia zjawisk, które są podszyte przekonaniem, że kierują nimi tajemnicze siły o wrogim nastawieniu. Dyskusja z miłośnikami konspiracyjnych teorii nigdy nie jest łatwa, zwłaszcza jeśli ich zwolennikami są nasi partnerzy. O tym jak reagować w takich przypadkach mówi trener rozwoju osobistego Miłosz Brzeziński.
90 procent bonów turystycznych - nawet tych już pobranych - nie zostało jeszcze wykorzystanych. Do tej pory rodzice mogli zapłacić nimi tylko za usługi hotelarskie. Nowelizacja ustawy poszerzyła listę miejsc, w których można bon turystyczny wykorzystać. Szczegóły wytłumaczył w naszym programie Maciej Nykiel, ekspert rynku turystycznego.
Trwająca pandemia pokrzyżowała wiele planów. Chrzciny w czasie pandemii, podobnie jak wesela, komunie czy inne wydarzenia nie są łatwe do zorganizowania. Obowiązujące obostrzenia stale się zmieniają. Jakie są możliwości zorganizowania rodzinnego spotkania?
Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają. Niestety ich brak lub niedostatek może przysporzyć wielu problemów. Czy Polacy są zadowoleni ze swojego wynagrodzenia? Ile chcieliby zarabiać? Czy wiedzą, jak rozmawiać o pieniądzach i prosić szefa o podwyżkę? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Mają Meissner headhunterką, specjalistką ds. rynku pracy.
Zabieg elektrokoagulacji polega na uszkodzeniu tkanek przy pomocy prądu. Stosowany jest w leczeniu nadżerek, usuwaniu brodawek, włókniaków, zamykaniu naczynek. Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut i bywa bolesny. Z elektrokoagulacji mogą skorzystać osoby o ogólnym dobrym stanie zdrowia.
Podczas indiańskiej ceremonii nadano mu imię Mały Nieustający Tancerz. Marek Ptasiński, kulturoznawca i pasjonat kultury indiańskiej od lat promuje ją w całej Europie. W Polsce założył "Wioskę indiańską" w okolicach Jaworzna. Na razie nie można jej odwiedzać z powodu pandemii, ale o współczesnym życiu rdzennych mieszkańców Ameryki ekspert opowiada w Dzień Dobry TVN.
Roszponka to roślina z rodziny kozłkowatych. Aż do XX wieku uważana była za chwast. Dopiero wtedy ludzie docenili nie tylko jej wyjątkowy smak, ale i właściwości odżywcze oraz szerokie spektrum zastosowania w kuchni.
Każdy rodzic choć raz usłyszał z ust swojego dziecka: „boję się ciemności”. Choć lęk przed ciemnością jest częsty w dzieciństwie, zwykle z czasem ustępuje i wydawać by się mogło, że trudno jest spotkać osobę dorosłą, która boi się ciemności. Czy rzeczywiście?
Popyt na kredyty mieszkaniowe zaczął rosnąć w listopadzie i po pół roku ten trend nadal się rozwija. W kwietniu złożono szczególnie dużo wniosków, więcej niż rok temu. Dlaczego Polacy teraz tak chętnie inwestują w nieruchomości?
Technika masażu tajskiego znana jest już od starożytności. Pielęgnowana przez lata tradycja masowania łączącego fazy rozciągania i pozycji pochodzących z jogi kultywowana jest do dziś. Tajski masaż skupia się nie tylko na odprężeniu ciała, ale też na usuwaniu męczących dolegliwości.
Najdroższy bochenek świata wypiekany jest w Hiszpanii. By posmakować niezwykłego chleba, trzeba zapłacić niemałą fortunę. Kosztuje bowiem 1480 euro, czyli ponad 6700 złotych. Piekarz wyjaśnił, skąd taka wygórowana cena.
Joanna Krupa to jedna z najpopularniejszych modelek na świecie. Jest też szczęśliwą mamą Ashy. Z okazji Dnia Matki prowadząca "Top Model" podzieliła z fanami uroczymi zdjęciami dziewczynki.
Przylądek Nordkapp to mekka podróżników – choć wbrew powszechnej opinii nie jest on najdalej wysuniętym na północ skrawkiem europejskiego lądu (wyprzedza go znajdujący się na tej samej wyspie przylądek Knivskjellodden), przyciąga turystów już od kilkuset lat. Podróż na Przylądek Północny warto jednak dobrze zaplanować. Jak tam dojechać?
O ikonach wiemy raczej niewiele. Wyjątkiem jest ta znajdująca się w krakowskim muzeum. Okazało się, że jedna z najpiękniejszych i najstarszych ikon w Polsce ma burzliwą historię rodzinną. Poznajcie szczegóły tej opowieści.
Gela Seksztajn przed wojną była zdolną malarką. Niestety - zginęła w 1943 roku. Dzięki mężowi artystki do dzisiejszych czasów zachowały się jej niezwykłe prace. Na ich podstawie Monika Libicka napisała książkę "Gela. Skarb z Archiwum Ringelbluma". Teraz autorka opowiedziała o tej postaci w Dzień Dobry TVN.
Tomasz Konieczny to jeden z najlepszych barytonów. Występuje w najsłynniejszych teatrach świata, a jego domem jest Opera Wiedeńska. Jego 13 lat młodszy brat Łukasz również jest śpiewakiem przez lata związanym z Nadreńską Operą. Jak zostali cenionymi artystami? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Andrzej Sałacki jest specjalistą ujeżdżania koni. Jako jedyny w historii polski jeździec otrzymał zaproszenie na prywatny występ przed królową Elżbietą II. Na czym polega jego praca?
Wiosna to czas pszczół. Zaczynają obecnie podróżować po różnych kwiatach i zbierać pyłek, z którego następnie tworzą miód. Mimo że przez przymrozki ich praca jest opóźniona, już zaczęły produkować nektar. Jak to robią? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział miejski pszczelarz, Tomasz Petryka.
Na Solcu nad Wisłą w Warszawie Bartek Jędrzejak uczy się łowić ryby pod okiem ekspertów, Marcina Kamińskiego i Krzysztofa Rózgi. Są to wędkarze, którzy prowadzą kanał Team Szmaciarze & Przyjacioły. Polując na gigantyczne sumy, panowie rozmawiają o tym, dlaczego wędkarstwo jest fascynującym zajęciem. I pokazują metody zarzucania wędki.
Kilka tygodni po zdobyciu brązowego medalu na Mistrzostwach Europy Sylwester Wilk uległ wypadkowi, w którym stracił nogę. Michał Majchrzak urodził się bez ręki, ale dzięki pasji i determinacji zdobywa medale i uznanie. Łączy ich pasja do sportu, który - jak zgodnie przyznają - daje im siłę do walki.
Rodzeństwo Nina Tyrka i Piotr Tyrka to mistrzowie tańca oraz instruktorzy. Podczas pandemii podjęli decyzję o zmianie branży. Otworzyli sklepy z warzywami i owocami. Goście Dzień Dobry TVN mówią, jaki znaleźli sposób, by praca nadal była ich pasją.
Agnieszka Kaczorowska spodziewa się drugiego dziecka. Tancerka chętnie opowiada o ciąży, pokazując zmieniające się ciało. Teraz podzieliła się ze swoimi obserwatorami pomysłami na prezenty dla przyszłych mam.
Studia w Wielkiej Brytanii to nie tylko duże wyzwanie, ale również ogromna szansa na zdobycie wartościowego wykształcenia. Brytyjski system edukacji uważany jest bowiem za jeden z najlepszych na świecie. Czym wyróżnia się szkolnictwo w Wielkiej Brytanii i co warto tam studiować?
Ogród w stylu angielskim łączy w sobie dzikość natury i romantyzm. Z jednej strony znajdują się w nim kolorowe kwiaty, z drugiej - wszędzie powinien panować delikatny chaos. Miłośnicy naturalnych ogrodowych aranżacji, którzy źle czują się pośród równo przystrzyżonej trawy i perfekcyjnie okrągłych klombów, z pewnością odnajdą się w ogrodzie angielskim.
Anna Lewandowska chętnie pokazuje w sieci, jak bawi się z dziećmi. Nie inaczej było tym razem - zdjęcie, na którym trenerka tańczy z młodszą córką Laurą podbija serca internautów. Prawie wszystkich, bo jedna z obserwatorek zwróciła uwagę na drobny szczegół w wyglądzie małej Laury. Nieprzychylny komentarz pod fotką wywołał gorącą dyskusję.
Budzisz się i pierwsze, o czym myślisz, to kawa? Nic dziwnego, bo aromatyczny napój nie tylko pobudza nas do działania, ale także odpręża i wprawia w dobry nastrój. Czy słyszeliście jednak o alternatywnym wykorzystaniu ziaren boskiego trunku? Przedstawiamy 5 zastosowań, dzięki którym życie każdej idealnej pani domu stanie się łatwiejsze.
Kobiet w kopalniach węgla kamiennego jest niewiele. Stanowią tam zaledwie 1 proc. załogi. O specyfice i trudach pracy w takich miejscach opowiadały w Dzień Dobry TVN Mariola Miodońska, specjalista ds. ochrony i obrony w KWK „Silesia” oraz Jadwiga Malcharek, mierniczy górniczy z Czechowic-Dziedzic.
Lanzarote to średnich rozmiarów wyspa w archipelagu Wysp Kanaryjskich, znajdujących się u wybrzeży północno-zachodniej Afryki. Lanzarote należy do Hiszpanii i jest jej terytorium zamorskim. Co warto zobaczyć na Lanzarote, atrakcyjnej turystycznie wyspie wulkanicznej?
Beata Pacut to polska judoczka, która na swoim koncie ma między innymi złoty medal mistrzostw Europy w judo w wadze do 78 kg. Mimo sukcesów zawodniczka wciąż nie zwalnia tempa. Codziennie ciężko trenuje i przygotowuje się do udziału w olimpiadzie w Tokio. Nam pokazała, jak wygląda sportowa rozgrzewka.
Rut Rodriguez mieszka w górniczej miejscowości w Boliwii. Po śmierci męża podjęła pracę w kopalni oddalonej o kilka kilometrów od jej domu. Codziennie stawia się w określonym miejscu i wraz z 40 innymi kobietami podejmuje ryzykowne działania.