Bezpieczne korzystanie z medycyny estetycznej latem jest możliwe. Trzeba jedynie znać kilka zasad, które ochronią nas przed powikłaniami. Dlatego do wyboru odpowiednich zabiegów powinniśmy podejść z rozwagą. Wiemy, które zabiegi poprawią urodę i jednocześnie będą bezpieczne dla zdrowia.
W czasie laktacji wiele matek zastanawia się, co jeść, aby nie zaszkodzić swojemu dziecku. W Internecie znaleźć można wiele mitów dotyczących diety matki karmiącej. Co zatem spożywać, a czego unikać? O czarnej liście produktów opowiedziała nam Katarzyna Gąsior, dietetyk kliniczny.
Martyna Wojciechowska od lat z powodzeniem łączy podróżowanie po całym świecie z wychowywaniem córki. Okazuje się jednak, że macierzyństwo było dla niej niespodzianką. W rozmowie z Tomaszem Sekielskim dziennikarka wyznała, że lekarze utrzymywali, iż nie będzie miała dzieci.
Egzaminy ósmoklasistów zaczynają się niedługo, bo już 25 maja. To pierwsze poważne sprawdzanie poziomu zdobytej wiedzy w ich życiu. Temu wyzwaniu towarzyszy kolejne, równie stresujące, czyli wybór szkoły średniej. W jaki sposób rodzice mogą w tym pomóc dziecku?
Niemal każdy rodzic był w sytuacji, kiedy napominał swoje dziecko, aby przestało coś ciągle robić, a ono z uporem powtarzało znienawidzoną przez mamę czy tatę czynność. Czy maluchy robią nam na złość? Jak reagować w takich sytuacjach? Zapytaliśmy o to Annę Dydzik, autorkę bloga Nieperfekcyjna mama oraz psycholog Dorotę Maciejec.
Coraz częściej w mieszkaniach mamy nie tylko psy, koty czy papugi, ale też świnie i kury. Jakie zwierzaki możemy trzymać w naszych czterech ścianach? Co zrobić, gdy przeszkadza nam zwierzątko sąsiada? O tym rozmawialiśmy z radcą prawnym Przemysławem Ligęzowskim.
Od dnia ślubu niemal cały czas jest w ciąży. Najdłuższa przerwa trwała dziewięć miesięcy. Dzieci rodzi co roku i planuje z mężem mieć ich 14 lub więcej. 36-latka uwielbia być w ciąży i kilka miesięcy po porodzie ponownie ogłasza radosną nowinę. Z czym musi się mierzyć, a z czego tłumaczyć tak liczna rodzina? Jej życie można śledzić w mediach społecznościowych.
W Kopytówce w okolicach Wadowic znajduje się Gospodarstwo Dudek, gdzie na powierzchni około 45 hektarów od 35 lat uprawiane są jabłonie, grusze, śliwy, wiśnie, borówki amerykańskie oraz brzoskwinie. Miejsce to odwiedził prezenter pogody Dzień Dobry TVN, Bartek Jędrzejak.
W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się urządzanie wnętrz w stylu PRL-u. Coraz więcej osób kupuje meble z tamtego okresu i nadaje im nowy charakter. Katarzyna Jaroszyńska w swoim cyklu pokazała jedno z mieszkań w Nowej Hucie z klimatycznymi sprzętami.
"I ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską, oraz, że cię nie opuszczę aż do śmierci"- słowa przysięgi małżeńskiej wypowiadane w dniu ślubu mają ogromną wartość. Niestety w wielu przypadkach tracą swoją moc - relacje się psują, małżeństwa rozpadają. Są jednak takie pary, które wypowiedzianą deklarację traktują bardzo poważnie i trwają w związkach małżeńskich wiele lat.
Najpopularniejszymi rozwiązaniami podłogowymi w naszych domach są panele oraz płytki. Powstają jednak coraz to nowe pomysły, które zasługują na uwagę. Jakie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział architekt, Jonatan Kilczewski.
Natura to niewyczerpane źródło piękna i inspiracji. Nie trzeba podziwiać wysokich gór czy bezkresnych oceanów, aby przekonać się, jak wiele ma nam do zaoferowania. Czasami wystarczy spojrzeć na łąkę, by przenieść się w zupełnie inny świat, do którego przepustką jest aparat fotograficzny.
Specjalnie położyłaś się wcześniej do łóżka, by twój organizm miał czas na regenerację i odpoczynek. Mimo wszystko budzisz się i już przy pierwszym łyku kawy czujesz zmęczenie. Jak się okazuje, za ten stan odpowiedzialne mogą być błahe przedmioty i czynności, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Ich wyeliminowanie może być pierwszym krokiem do lepszego samopoczucia i efektywnego dnia.
Od czasu, gdy tradycyjne krokomierze zostały zastąpione przez wygodne aplikacje na smartfona, używa ich coraz więcej osób. Szczególnie popularne są wśród wielbicieli aktywności fizycznej, ponieważ poza liczbą kroków podają wiele innych istotnych dla zdrowia informacji. Jak działa krokomierz?
Tarnobrzescy licealiści wzięli udział w pierwszej praktycznej olimpiadzie Fundacji Zwolnieni z Teorii i rozpoczęli współpracę z firmą Emitel. Dzięki ich projektowi, społeczeństwo lepiej poznaje swoje miasto. Na czym polega ich pomysł? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Niektórzy rodzice regularnie udostępniają w mediach społecznościowych zdjęcia swoich dzieci. Takie postępowanie może mieć negatywne konsekwencje dla młodego człowieka w sferze psychicznej oraz obyczajowej. Czy dziecko może pozwać rodzica za publikowanie w Internecie swojego wizerunku?
Na południu Brazylii położna jest miejscowość Aurea, która nazywana jest "polską wioską". Już na bramie wjazdowej, obok portugalskiego napisu, widnieje: "Serdecznie witamy". W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z jej mieszkańcami oraz z Mateuszem Jakubowskim, podróżnikiem i autorem vloga "Śladami Polonii".
Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej stworzyli smogowy łazik - EV-Wozduch 1. Robot może dojechać w każde miejsce, zbadać jakość powietrza i przesłać wyniki badań do Internetu. Dzięki temu, wszyscy mogą sprawdzić, jak bardzo zanieczyszczone jest powietrze np. w ich okolicy.
Laurowiśnia to roślina zimozielona, a więc taka, która charakteryzuje się całorocznym przyrostem liści, nie gubiąc ich na zimę, a zrzucając je stopniowo przez cały rok. Jej nazwa, Prunus laurocerasus, bierze się od pięknych skórzastych liści przypominających liście laurowe (lauro) oraz od owoców, które roślina wydaje, przypominających wiśnie (cerasus).
W przyszłym tygodniu uczniowie klas 4-8 z podstawówek oraz ze szkół ponadpodstawowych wracają do nauki hybrydowej. Wydawać by się mogło, że wszyscy są stęsknieni za normalną rzeczywistością i cieszą się na spotkanie z rówieśnikami. Tymczasem nie jest to wcale tak oczywiste. Czego obawiają się dzieci i nauczyciele? O tym opowiedzieli nam Tomasz Bilicki, pedagog, terapeuta i nauczyciel oraz Agnieszka Wielgosz, aktorka, mama ósmoklasistki.
W tym roku wiele osób zrezygnuje z zagranicznych wczasów na rzecz pobytu w Polsce. Co ciekawego można zobaczyć w naszym kraju? Miło czas można spędzić np. w Puszczy Niepołomickiej. W Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak pokazał, co może w niej zachwycić.
W studiu Dzień Dobry TVN zapanowała iście taneczne atmosfera. Marcos de Lima i Martyna Mańkowska oraz Paweł Liszka i Oksana Babenko z zespołu "Mazowsze" wykonali kujawiaka, a Gosia Ohme i Filip Chajzer podpatrywali kroki. Jak to się stało, że do polskiego zespołu dołączył rodowity Brazylijczyk?
Rodzice przedszkolaków z pewnością niejednokrotnie zetknęli się z tematem odrobaczania, czyli uwalniania organizmu od pasożytów przy użyciu odpowiednich środków. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele preparatów, jednak opinie są podzielone. Jak często i czy w ogóle powinniśmy odrobaczać nasze dzieci? Jak reaguje na to flora jelitowa? Na te pytania odpowiedział nam dr Michał Wronowski, pediatra.
Polscy Tatarzy obchodzą właśnie koniec ramadanu. Nasz reporter Piotr Wojtasik udał się do miejscowości Bohoniki na Podlasiu, żeby poznać związane z tym świętem tradycje. Dowiedzieliśmy się m.in., jakie potrawy znajdziemy na stołach wiernych.
Historia Anny Schmidt to opowieść o wielkim sercu i oddaniu. Kobieta stworzyła rodzinę zastępczą dla trzech dziewczynek, które dzięki niej wyprostowały swoje życiowe ścieżki. Temu, jak trudne jest zbudowanie adopcyjnej rodziny, przyjrzała się Marta Wroniszewska, analizując historie porzuconych dzieci i ich rodzin w książce "Tu jest teraz twój dom. Adopcja w Polsce".
Przekroczenie prędkości, brak zapiętych pasów, rozmawianie przez telefon za kierownicą –wszyscy doskonale wiedzą, że za takie zachowanie, należy liczyć się z mandatem. Natomiast insp. Mariusz Ciarka, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji, opowiedział w Dzień Dobry TVN o nietypowych wykroczeniach, za które możemy zostać pouczeni, a nawet zapłacić mandat.
Izba Cywilna Sądu Najwyższego odroczyła decyzję w sprawie kredytów walutowych, na którą czekały tysiące ludzi w Polsce. Decyzja ta jest związana z kwietniowym orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Sędziowie z Luksemburga stwierdzili, że to sąd krajowy powinien ocenić kwestię utrzymania warunków umowy o kredyt frankowy i poinformować konsumenta o konsekwencjach jej unieważnienia.
Zagraniczne podróże obejmujące przeloty samolotem to dla wielu pierwszy wakacyjny plan od początku pandemii COVID-19. Warunkiem wjazdu do większości krajów świata jest okazanie dowodu szczepienia lub wykonanie testu PCR. Jego cena bywa różna i może nawet przekroczyć koszt biletu.
Siemię lniane dla psa to niezastąpiony element prawidłowej i zbilansowanej diety, który sprawdzi się zarówno w przypadku zdrowych, jak i schorowanych zwierzaków. To naturalny środek na biegunkę, zaparcia i problemy z sierścią. Sprawdź, jak przygotować siemię lniane dla psa, jak często je podawać i z czym najlepiej je łączyć.
Chyba każdy choć raz zamarzył o tym, aby niczym bohaterka "Jedz, módl się i kochaj" zostawić wszystko za sobą i ruszyć w podróż w nieznane. Paradoksalnie z pomocą przyszła pandemia i możliwość pracy zdalnej. Na nietypowy styl życia zdecydowali się Natalia i Marek Wielgus, którzy opowiedzieli o ich niezwykłej podróży przez malowniczą Sardynię.