Magdalena Boczarska na łamach "Twojego Stylu" opowiedziała o tym, co najbardziej cieszy ją w aktorstwie. Poruszyła również temat późnego macierzyństwa, zdradzając jak słynny film "Sztuka kochania" wpłynął na jej życiowe wybory.
Shannon to urokliwe miasto, które może być świetną bazą wypadową podczas wycieczek po Irlandii. Każdy, kto odpowiednio wcześnie zadba o zakup biletu, może się tam dostać za naprawdę niewielką kwotę. Sprawdź, co warto zobaczyć w Shannon i jakie atrakcje znajdują się w pobliżu miasta.
W czasie pandemii wielu osobom zmieniły się warunki pracy. Zdalne świadczenie usług nie zawsze jest wymagane przez pracodawcę. Jednak w czasie izolacji możemy mieć swoje powody, by preferować taką formę wykonywania obowiązków zawodowych. Czy jednak mamy prawo domagać się tego? Wątpliwości rozwiewa adwokat Eliza Kuna.
Tilly Whitfeld zwróciła ostatnio uwagę międzynarodowych mediów, publikując na swoim profilu na Instagramie zdjęcie twarzy pokrytej bliznami. Okazało się, że 21-letnia uczestniczka australijskiego Big Brothera wypróbowała popularny trik urodowy z TikToka. Tilly apeluje do fanów o rozwagę.
"We dwoje raźniej" i "w grupie siła" – te dwa powiedzenia odzwierciedlają założenie, że najlepiej i najprzyjemniej jest robić coś razem, z innymi ludźmi. Dotyczy to zwłaszcza wyjazdów. Okazuje się jednak, że podróżowanie samemu również może być bardzo przyjemne.
Czy należy niepokoić się tym, że niemowlę mocno zaciska piąstki? Jakie działania podejmować w takiej sytuacji? Porad rodzicom udzielił gość Dzień Dobry TVN, fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski.
Drewno to niezwykły materiał. Jest łatwo dostępne, plastyczne i miłe w dotyku. W odpowiednich rękach, mogą z niego powstać prawdziwe dzieła sztuki. Doskonale wie o tym Dominik Syska, który pasję do stolarstwa ma we krwi.
Sytuacja w Izraelu jest coraz bardziej niebezpieczna. Od kilku dni narastają napięcia i starcia palestyńskich demonstrantów z izraelską policją w rejonie Wzgórza Świątynnego i meczetu Al-Aksa w Jerozolimie, trzeciego pod względem znaczenia dla wyznawców islamu. Cierpią niewinni, w tym m.in. kilkumiesięczne dziecko. Gdyby nie maskotka, dziewczynka nie przeżyłaby ataku kamieniem.
Każdy z nas ma w swojej szafie ubrania, w których już nie chodzi. Można je oddać, wyrzucić albo... przerobić na oryginalny organizer. Jak to zrobić? Jakie narzędzia będą potrzebne? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Sue Stuart-Smith jest psychiatrą i psychoterapeutą, której książka "Kwitnący umysł. Uzdrawiająca moc natury" trafiła na listę najlepszych książek minionego roku stworzoną przez magazyn "Times". Pisarka uchyliła rąbka tajemnicy, zapraszając do swojego ogrodu w Hedfordshire Annę Senkarę.
Żywe srebro i czyste złoto już było. Teraz w trendach króluje plastik, przywodząc na myśl legendarne stylizacje z lat 90. Żywica epoksydowa – bo o niej mowa, święci triumfy w jubilerstwie i wnętrzarstwie. Efektowny wygląd i łatwość obróbki sprawiły, że coraz więcej osób decyduje się na artystyczne eksperymenty z syntetycznymi żywicami w roli głównej.
Wiosna w pełni, więc to najwyższy czas, by zadbać o ogród i zagospodarować balkon. Nie każdy jednak ma rękę do kwiatów i jest zaawansowanym ogrodnikiem, dlatego Maja Popielarska w rozmowie z Agatą Młynarską i Magdą Psiuk doradziła, jakie rośliny sprawdzą się u tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rabatami ogrodowymi.
Magda Mikołajczyk, stand-uperka i autorka bloga Matko Jedyna, teraz jest znana także jako inicjatorka akcji #jestemdość. Mama dwóch córek od lat zmagająca się z depresją, postanowiła w ten sposób wspierać kobiety w akceptowaniu siebie – niezależnie od tego, co obserwujemy na Instagramie. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej inicjatywie.
Teorie spiskowe to logiczne wyjaśnienia zjawisk, które są podszyte przekonaniem, że kierują nimi tajemnicze siły o wrogim nastawieniu. Dyskusja z miłośnikami konspiracyjnych teorii nigdy nie jest łatwa, zwłaszcza jeśli ich zwolennikami są nasi partnerzy. O tym jak reagować w takich przypadkach mówi trener rozwoju osobistego Miłosz Brzeziński.
90 procent bonów turystycznych - nawet tych już pobranych - nie zostało jeszcze wykorzystanych. Do tej pory rodzice mogli zapłacić nimi tylko za usługi hotelarskie. Nowelizacja ustawy poszerzyła listę miejsc, w których można bon turystyczny wykorzystać. Szczegóły wytłumaczył w naszym programie Maciej Nykiel, ekspert rynku turystycznego.
Trwająca pandemia pokrzyżowała wiele planów. Chrzciny w czasie pandemii, podobnie jak wesela, komunie czy inne wydarzenia nie są łatwe do zorganizowania. Obowiązujące obostrzenia stale się zmieniają. Jakie są możliwości zorganizowania rodzinnego spotkania?
Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają. Niestety ich brak lub niedostatek może przysporzyć wielu problemów. Czy Polacy są zadowoleni ze swojego wynagrodzenia? Ile chcieliby zarabiać? Czy wiedzą, jak rozmawiać o pieniądzach i prosić szefa o podwyżkę? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Mają Meissner headhunterką, specjalistką ds. rynku pracy.
Zabieg elektrokoagulacji polega na uszkodzeniu tkanek przy pomocy prądu. Stosowany jest w leczeniu nadżerek, usuwaniu brodawek, włókniaków, zamykaniu naczynek. Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut i bywa bolesny. Z elektrokoagulacji mogą skorzystać osoby o ogólnym dobrym stanie zdrowia.
Podczas indiańskiej ceremonii nadano mu imię Mały Nieustający Tancerz. Marek Ptasiński, kulturoznawca i pasjonat kultury indiańskiej od lat promuje ją w całej Europie. W Polsce założył "Wioskę indiańską" w okolicach Jaworzna. Na razie nie można jej odwiedzać z powodu pandemii, ale o współczesnym życiu rdzennych mieszkańców Ameryki ekspert opowiada w Dzień Dobry TVN.
Roszponka to roślina z rodziny kozłkowatych. Aż do XX wieku uważana była za chwast. Dopiero wtedy ludzie docenili nie tylko jej wyjątkowy smak, ale i właściwości odżywcze oraz szerokie spektrum zastosowania w kuchni.
Każdy rodzic choć raz usłyszał z ust swojego dziecka: „boję się ciemności”. Choć lęk przed ciemnością jest częsty w dzieciństwie, zwykle z czasem ustępuje i wydawać by się mogło, że trudno jest spotkać osobę dorosłą, która boi się ciemności. Czy rzeczywiście?
Popyt na kredyty mieszkaniowe zaczął rosnąć w listopadzie i po pół roku ten trend nadal się rozwija. W kwietniu złożono szczególnie dużo wniosków, więcej niż rok temu. Dlaczego Polacy teraz tak chętnie inwestują w nieruchomości?
Technika masażu tajskiego znana jest już od starożytności. Pielęgnowana przez lata tradycja masowania łączącego fazy rozciągania i pozycji pochodzących z jogi kultywowana jest do dziś. Tajski masaż skupia się nie tylko na odprężeniu ciała, ale też na usuwaniu męczących dolegliwości.
Najdroższy bochenek świata wypiekany jest w Hiszpanii. By posmakować niezwykłego chleba, trzeba zapłacić niemałą fortunę. Kosztuje bowiem 1480 euro, czyli ponad 6700 złotych. Piekarz wyjaśnił, skąd taka wygórowana cena.
Joanna Krupa to jedna z najpopularniejszych modelek na świecie. Jest też szczęśliwą mamą Ashy. Z okazji Dnia Matki prowadząca "Top Model" podzieliła z fanami uroczymi zdjęciami dziewczynki.
Przylądek Nordkapp to mekka podróżników – choć wbrew powszechnej opinii nie jest on najdalej wysuniętym na północ skrawkiem europejskiego lądu (wyprzedza go znajdujący się na tej samej wyspie przylądek Knivskjellodden), przyciąga turystów już od kilkuset lat. Podróż na Przylądek Północny warto jednak dobrze zaplanować. Jak tam dojechać?
O ikonach wiemy raczej niewiele. Wyjątkiem jest ta znajdująca się w krakowskim muzeum. Okazało się, że jedna z najpiękniejszych i najstarszych ikon w Polsce ma burzliwą historię rodzinną. Poznajcie szczegóły tej opowieści.
Gela Seksztajn przed wojną była zdolną malarką. Niestety - zginęła w 1943 roku. Dzięki mężowi artystki do dzisiejszych czasów zachowały się jej niezwykłe prace. Na ich podstawie Monika Libicka napisała książkę "Gela. Skarb z Archiwum Ringelbluma". Teraz autorka opowiedziała o tej postaci w Dzień Dobry TVN.
Tomasz Konieczny to jeden z najlepszych barytonów. Występuje w najsłynniejszych teatrach świata, a jego domem jest Opera Wiedeńska. Jego 13 lat młodszy brat Łukasz również jest śpiewakiem przez lata związanym z Nadreńską Operą. Jak zostali cenionymi artystami? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Andrzej Sałacki jest specjalistą ujeżdżania koni. Jako jedyny w historii polski jeździec otrzymał zaproszenie na prywatny występ przed królową Elżbietą II. Na czym polega jego praca?