Samodzielna mama szuka miłości. Czy kobiecie z dzieckiem trudniej znaleźć nowego partnera?

Czy kobiecie z dzieckiem trudniej znaleźć partnera?
Źródło: Dzień Dobry TVN

W Polsce rozpada się co trzecie małżeństwo. W dużych miastach co drugie kończy się rozwodem. Podobnie sytuacja wygląda w kwestii związków nieformalnych. W wyniku rozstań zwykle to mamy zostają same z dziećmi. Czy starając się ułożyć życie z nowym mężczyzną, napotykają na większe trudności niż panie bez dzieci? Na jakie cechy charakteru kobieta zwraca uwagę u potencjalnego partnera, a jakie go dyskwalifikują?

Mamy szukają nowej miłości

Gdy kończy się jedna relacja, zwykle po upływie pewnego czasu jesteśmy gotowi po raz kolejny dać sobie szansę na miłość. Jednak poszukiwania nowego partnera mogą już nie być takie łatwe dla samodzielnej mamy-singielki, gdy ma dziecko z poprzedniego związku. Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawiały aktorka Laura Breszka, tancerka Magdalena Soszyńska i psychoterapeutka Magdalena Chorzewska.

Jaki powinien być mężczyzna, by mógł stworzyć szczęśliwą relację z kobietą, która ma dziecko?

- To zależy, czego ona szuka. Jeżeli czujesz, że mężczyzna jest dobrym człowiekiem, to ma potencjał, żeby był dobrym opiekunem. Nie mówię ojcem. Facet nie ma zastąpić mojemu synowi z poprzedniego małżeństwa taty, ale ma być jego przyjacielem. Po drugie widziałam w moim Krzychu, że ma szerokie horyzonty. Poczułam, że wszystko może, że wszystko jest możliwe. Skoro on tak myśli, to wydawało mi się, że będzie idealny dla mojego syna, bo i on zacznie tak myśleć. Jeśli ma się dziecko, to szukasz partnera, który bierze pakiet - powiedziała Magdalena Soszyńska.

Mamy zwracają uwagę, czy mężczyzna ma dobre nastawienie do ich pociech. - Dzieci są najważniejsze, więc jeśli partner miałby negatywny stosunek do mojego dziecka, to w przedbiegach odpada. Myślę, że jest coś takiego jak przyciąganie. Nigdy nie zainteresował mnie mężczyzna, który nie wziąłby mnie w pakiecie. To jest najbardziej kręcące, ta odwaga, że nie boi się niczego - stwierdziła Laura Breszka.

Część panów boi się kobiet z dziećmi. Uważają, że to dla nich zbyt duże zobowiązanie. - Tacy mężczyźni nas nie interesują i dziękujemy takim panom. Ale też jest wielu mężczyzn, którzy dziewczynę z odchowanym dzieckiem chętnie przytulą - dodała Breszka.

Nie warto bać się nowych relacji

Magdalena Soszyńska uważa, że kobiety tkwią w błędnym przekonaniu, ponieważ znalezienie mężczyzny, który zaakceptuje dziecko, nie jest tak dużym problemem.

- Jeśli facet jest fajny, zakocha się, to w większości przypadków nie ma dla niego znaczenia, czy masz dziecko, czy nie. Wydaje mi się, że my same wsadzamy sobie do głowy, że to jest trudne. Że mając dziecko, startujemy z innego pułapu - podkreśliła tancerka.

Z tą opinią zgadza się psychoterapeutka Magdalena Chorzewska. - To kwestia przekonań i tego, jakim stereotypom ulegamy jako samodzielne mamy. A prawda jest taka, że kobieta z dzieckiem zwykle jest bardzo zaradna. Jest też po doświadczeniach i przejściach, ale nikt nie powiedział, że kobieta bez dziecka nie ma tych przejść. Wie, czego chce, jest odważna - tłumaczyła ekspertka.

Często mamy-singielki same zamykają się na nowe relacje. Wydaje im się, że pewien rozdział w życiu już się skończył.

- Boją się, że znowu nie wyjdzie, że zaryzykują, a to będzie nieodpowiedni partner. Są też kobiety, które mają trójkę dzieci, każde z innym partnerem, więc obawiają się po raz kolejny popełnić błąd - dodała Chorzewska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Dorota Szelągowska pokazała partnera. To przystojny brunet

Dorota Szelągowska pokazała partnera. To przystojny brunet

Pogoda na poniedziałek, 15 kwietnia.. IMGW ostrzega przed burzami i intensywnymi ulewami

Pogoda na poniedziałek, 15 kwietnia.. IMGW ostrzega przed burzami i intensywnymi ulewami

Gdzie jest burza teraz? Radar burz NA ŻYWO

Gdzie jest burza teraz? Radar burz NA ŻYWO

Horoskop na poniedziałek. To będzie intensywny dzień

Horoskop na poniedziałek. To będzie intensywny dzień

Dzień Dobry TVN we wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Co będzie w programie?

Dzień Dobry TVN we wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Co będzie w programie?

Horoskop dzienny na wtorek, 16 kwietnia 2024 r. dla Strzelców, Koziorożców, Wodników, Ryb

Horoskop dzienny na wtorek, 16 kwietnia 2024 r. dla Strzelców, Koziorożców, Wodników, Ryb

Horoskop dzienny na wtorek, 16 kwietnia 2024 r. dla Lwów, Panien, Wag, Skorpionów

Horoskop dzienny na wtorek, 16 kwietnia 2024 r. dla Lwów, Panien, Wag, Skorpionów

Horoskop na wtorek, 16 kwietnia 2024 r. dla Baranów, Byków, Bliźniąt i Raków

Horoskop na wtorek, 16 kwietnia 2024 r. dla Baranów, Byków, Bliźniąt i Raków

Horoskop na wtorek. Będziemy zastanawiać się nad tym, co z miłością w naszym życiu

Horoskop na wtorek. Będziemy zastanawiać się nad tym, co z miłością w naszym życiu

Katarzyna Zielińska w żłobie, zmarł O.J. Simson, Sandra Kubicka i Aleksander Milwiw-Baron wzięli ślub. O czym jeszcze informowały media w minionym tygodniu?

Katarzyna Zielińska w żłobie, zmarł O.J. Simson, Sandra Kubicka i Aleksander Milwiw-Baron wzięli ślub. O czym jeszcze informowały media w minionym tygodniu?