Magdalena Chorzewska

  Kultowy program "Ślub od pierwszego wejrzenia" wraca na antenę. 8. sezon telewizyjnego eksperymentu przyniesie wiele zwrotów akcji i porywów serca. Szóstka singli otrzyma od ekspertów szansę na odnalezienie swojej drugiej połówki.

  Wielu singli umawia się na randki, jednak często spotkania kończą się fiaskiem. Już po kilku próbach zapał opada. Samotni tracą wiarę w szczęśliwe zakończenie i czują tzw. wypalenie randkowe.

  Dlaczego kobiety mierzą się z poczuciem winy, kiedy zostawiają swoje pociechy pod opieką innych?

  W Dzień Dobry TVN psycholog Magdalena Chorzewska i dziennikarka Anna Klimczewska opowiedziały o potencjalnych zagrożeniach wynikających z idealizowania drugiej połówki.

  "Depresja będzie jedną z głównych przyczyn śmiertelności".

  19 lutego na naszym profilu na TikToku odbędzie się live, w trakcie którego porozmawiamy z psycholożką Magdaleną Chorzewską o problemach ze zdrowiem psychicznym wśród dzieci i młodzieży.

  "Intuicja bez myślenia jest ślepa".

  Kto nie miał tak, że poszedł do sklepu po jedną rzecz a wyszedł z trzema? Winny temu jest efekt Diderota. Na czym dokładnie polega, skąd się wziął i jak się przed nim bronić powiedziała psycholog Magdalena Chorzewska.

  Czy kobiecie z dzieckiem trudniej znaleźć nowego partnera?

  Czas, żeby uczestnicy programu dowiedzieli się, że już niebawem staną na ślubnym kobiercu. Jak zareagują na informację przekazaną przez ekspertów?

  Mimo, że 5. edycja programu "Ślub od pierwszego wejrzenia" zakończyła się już jakiś czas temu, dalsze losy jego uczestników wciąż budzą ogromne emocje. W sieci pojawiły się doniesienia, że Laura, którą w miłosnym eksperymencie połączono z Maciejem oraz Karol, który został mężem Igi, zostali parą. Jak do tych pogłosek odnoszą się sami zainteresowani?

  "Ślub od pierwszego wejrzenia" przez ostatnie 10 tygodni elektryzował widzów TVN7. Już wiemy, jak potoczyły się losy Igi i Karola oraz Laury i Macieja. Pary postanowiły się rozwieść. Czy Iza i Kamil zdecydują się wytrwać w małżeństwie?

  Przyjaźń damsko-męska: nie ma chyba relacji, wokół której narosło tyle mitów. No, może konkurować z nią może relacja teściowa-synowa, choć i tak uważam, że mity na temat przyjaźni są bardziej szkodliwe i głębiej zakorzenione w społeczeństwie. Zanim jednak przejdziemy dalej, rozwiejmy wszelkie wątpliwości: tak, przyjaźń damsko-męska jest możliwa.

  Piąty sezon "Ślubu od pierwszego wejrzenia" już trwa. W najbliższym odcinku uczestnicy poznają swoje drugie połówki i powiedzą sobie "tak". Magdalena Chorzewska i Piotr Mosak, eksperci programu, tylko nam opowiedzieli o kulisach programu, największych zaskoczeniach i jak dobierają pary.

  Kiedy o edukację seksualną trudno w szkole czy w domu, nastolatkowie szukają innych źródeł wiedzy. Z reguły jest to oczywiście Internet. Aby pomóc młodzieży zdobywać rzetelne informacje na tematy związane z seksem, psycholożka i psychoterapeutka Magdalena Chorzewska stworzyła w mediach społecznościowych "Instaporadnię". O co najczęściej pytają młodzi ludzie?

  Podobno nic tak nie oczyszcza atmosfery w związku, jak dobra kłótnia. Dobra, czyli jaka? Co zrobić, gdy w czasie sprzeczki puszczają nam nerwy? I jak wygląda włoska kłótnia? O zdanie poprosiliśmy psycholog oraz Polkę mieszkającą na Półwyspie Apenińskim.

  Zdrada jest jednym z najboleśniejszych doświadczeń, jakie mogą nas spotkać ze strony partnera. Przy tym temat ten wciąż dla większości z nas jest bardzo wstydliwy. Niesłusznie. Dopiero rozmowa o niewierności pozwala nam bowiem odkryć pewne mechanizmy. Istnieją choćby określone typy osobowości, które mają największe skłonności do zdrady. Jakie?

  Dziś finał programu "Ślub od pierwszego wejrzenia". W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy terapeutę par Piotra Mosaka i psycholog Magdalenę Chorzewską, która po raz pierwszy bierze udział w tym eksperymencie. Co ich zaskoczyło w III edycji programu? Czego możemy spodziewać się w finałowym odcinku? Czy eksperci związują się emocjonalnie z uczestnikami?

  Zapytaliśmy o to naszych gości. Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiedli: psycholog Magdalena Chorzewska i aktorzy: Kamil Kula i Jarosław Jakimowicz. Większość kobiet oczekuje od mężczyzn poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji, ale nie tylko. Na liście potrzeb pojawiają się również takie wymagania jak: wrażliwość, ale z drugiej strony siła i męskość. Partner powinien być zarówno dobrym kochankiem, jak i kochającym ojcem. Zdaniem psycholog, współczesne kobiety za dużo wymagają, a za mało z siebie dają. Radzi też kobietom, by były bardziej wyrozumiałe.

  Wiele samotnych pań zadaje sobie takie oto pytania: Jakie kobiety pociągają mężczyzn? I dlaczego mniej atrakcyjne koleżanki mają większe powodzenie? W Dzień Dobry TVN postanowiliśmy przyjrzeć się wyborom panów i o opinie zapytaliśmy psychoterapeutkę Magdalenę Chorzewską i seksuologa Andrzeja Gryżewskiego.

  Schemat działania oszustów matrymonialnych w internecie jest następujący: wyszukują na portalach randkowych albo w mediach społecznościowych kobiety, rozkochują je w sobie, a następnie wykorzystują materialnie. Dlaczego tak wiele kobiet daje się oszukać? Jak się bronić przed oszustami matrymonialnymi? O tym w Dzień Dobry TVN mówili: rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka i psycholog Magdalena Chorzewska.

  Na początku związku jesteśmy w drugiej osobie bardzo zakochani. Niestety zauroczenie kiedyś mija i związek dopada codzienność, pojawiają się też problemy. Czy każdy związek musi przechodzić kryzys? Jak temu zapobiec? A jeżeli już się pojawi, to jak go przetrwać? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psycholog Magdalenę Chorzewską oraz Tatianę Mindewicz-Puacz, psychoterapeutkę.

  Miłość jest nagłym uczuciem, spadającym na nas, jak grom z jasnego nieba? A może jednak nauka jest w stanie spisać takie równanie, dzięki któremu para będzie szczęśliwa do grobowej deski? Sprawdzimy to w nowej, trzeciej już edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia". Na pierwszy odcinek zapraszamy dziś o 22:30. O tym programie rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z antropologiem prof. dr. hab. Bogusław Pawłowski oraz psychologami: Piotrem Mosakiem i Magdaleną Chorzewską. Czy z naukowego dopasowania zrodzi się prawdziwa miłość?

  Miłość może nas dopaść wszędzie. Ale wakacje, urlop i odpoczynek sprzyjają romantycznemu nastrojowi i wakacyjnym romansom. Czy wakacyjna miłość ma szansę przetrwać? Czym różni się miłość od zakochania? O komentarz w Dzień Dobry Wakacje poprosiliśmy psycholog Magdalenę Chorzewską, która jest też ekspertem w programie "Ślub od pierwszego wejrzenia".

  Pretekstem do tej rozmowy jest zachowania Donatana w stosunku do Edyty Górniak, który podczas wspólnych zdjęć w Sopocie miał dotknąć wokalistkę w pośladek. By porozmawiać o granicach, których nie wolno przekraczać do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psycholog Magdalenę Chorzewską. naszego gościa zapytaliśmy o definicję molestowania. Jak reagować na zaczepki mężczyzn?

  Ojciec w życiu dziecka jest niezwykle ważny. Jego rola polega między innymi na dawaniu poczucia bezpieczeństwa, budowaniu tożsamości i motywowaniu do działania. Co się zatem dzieje z psychiką dziecka, kiedy ojciec znika? Jak ten brak wpływa na dalsze losy młodego człowieka? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN psycholog Magdalenę Chorzewską.

  Okazuje się, że żonaci mężczyźni coraz częściej okupują portale randkowe. Czego tam szukają? Po co to robią? Czy pojawienie się na portalu randkowym to już zdrada? Porozmawialiśmy na ten temat z psychologiem Magdaleną Chorzewską i trenerem biznesu Miłoszem Brzezińskim, którzy odwiedzili studio Dzień dobry TVN. Czy romans może pomóc w związku? I co powinna zrobić żona, gdy nakryje swojego męża na tym, że ma konto na portalu randkowym?

  Kiedy mama wychodzi do pracy, większość małych dzieci bardzo to przeżywa. Okazuje się, że lęk separacyjny towarzyszy nie tylko dzieciom, ale także i ich rodzicom, zwłaszcza mamom. Czy lęk separacyjny może być rozwojowy dla dziecka? Jak uniknąć histerii dziecka, w momencie kiedy musimy wyjść z domu? Kolejnym newralgicznym etapem jest pójście dziecka do przedszkola. Co zrobić, by wyjścia do placówki nie były dla dziecka koszmarem? Gościem Dzień Dobry TVN była Magdalena Chorzewska, psycholog.

  Każdy rodzic chce, by jego dziecko było do niego podobne. Dla każdej mamy i taty jego własny dziecko jest najpiękniejsze na świecie. Niestety zdarza się tak, że dziecko nie spełnia oczekiwań rodziców. Ma nie taki kolor włosów, jest nieładne lub niezbyt inteligentne. Dziecko słysząc to, czuje się odrzucone, traci poczucie własnej wartości. Podobna sytuacja ma miejsce, gdy rodzice porównują swoje dzieci do innych dzieci bądź do ich rodzeństwa. Często robią to zupełnie nieświadomie. Uczymy przez to dzieci rywalizacji. Jak to zmienić? Jak motywować malucha i sprawić, by jego samoocena była wysoka? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorkę i mamę trójki dzieci Monikę Mrozowską oraz psychoterapeutkę Magdalenę Chorzewską.

  Kiedy w życiu prywatnym Magda Kuydowicz przeżywała trudne chwile, postanowiła zrobić sobie przyjemność i zapisała się na kurs kryminału. Warsztatu uczyła ją sama Katarzyna Bonda. Książkę "Stało się" pisała trzy lata. Co lub kto zainspirowało Magdę do napisania tej książki? O tym, jak przetrwać w życiu trudne momenty, w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Magdą Kuydowicz i psycholog Magdaleną Chorzewską.