Magdalena Chorzewska

  Magdalena Chorzewska

  Mimo, że 5. edycja programu "Ślub od pierwszego wejrzenia" zakończyła się już jakiś czas temu, dalsze losy jego uczestników wciąż budzą ogromne emocje. W sieci pojawiły się doniesienia, że Laura, którą w miłosnym eksperymencie połączono z Maciejem oraz Karol, który został mężem Igi, zostali parą. Jak do tych pogłosek odnoszą się sami zainteresowani?

  Przyjaźń damsko-męska: nie ma chyba relacji, wokół której narosło tyle mitów. No, może konkurować z nią może relacja teściowa-synowa, choć i tak uważam, że mity na temat przyjaźni są bardziej szkodliwe i głębiej zakorzenione w społeczeństwie. Zanim jednak przejdziemy dalej, rozwiejmy wszelkie wątpliwości: tak, przyjaźń damsko-męska jest możliwa.

  Kiedy o edukację seksualną trudno w szkole czy w domu, nastolatkowie szukają innych źródeł wiedzy. Z reguły jest to oczywiście Internet. Aby pomóc młodzieży zdobywać rzetelne informacje na tematy związane z seksem, psycholożka i psychoterapeutka Magdalena Chorzewska stworzyła w mediach społecznościowych "Instaporadnię". O co najczęściej pytają młodzi ludzie?

  Zdrada jest jednym z najboleśniejszych doświadczeń, jakie mogą nas spotkać ze strony partnera. Przy tym temat ten wciąż dla większości z nas jest bardzo wstydliwy. Niesłusznie. Dopiero rozmowa o niewierności pozwala nam bowiem odkryć pewne mechanizmy. Istnieją choćby określone typy osobowości, które mają największe skłonności do zdrady. Jakie?

  Dziś finał programu "Ślub od pierwszego wejrzenia". W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy terapeutę par Piotra Mosaka i psycholog Magdalenę Chorzewską, która po raz pierwszy bierze udział w tym eksperymencie. Co ich zaskoczyło w III edycji programu? Czego możemy spodziewać się w finałowym odcinku? Czy eksperci związują się emocjonalnie z uczestnikami?

  Zapytaliśmy o to naszych gości. Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiedli: psycholog Magdalena Chorzewska i aktorzy: Kamil Kula i Jarosław Jakimowicz. Większość kobiet oczekuje od mężczyzn poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji, ale nie tylko. Na liście potrzeb pojawiają się również takie wymagania jak: wrażliwość, ale z drugiej strony siła i męskość. Partner powinien być zarówno dobrym kochankiem, jak i kochającym ojcem. Zdaniem psycholog, współczesne kobiety za dużo wymagają, a za mało z siebie dają. Radzi też kobietom, by były bardziej wyrozumiałe.

  Wiele samotnych pań zadaje sobie takie oto pytania: Jakie kobiety pociągają mężczyzn? I dlaczego mniej atrakcyjne koleżanki mają większe powodzenie? W Dzień Dobry TVN postanowiliśmy przyjrzeć się wyborom panów i o opinie zapytaliśmy psychoterapeutkę Magdalenę Chorzewską i seksuologa Andrzeja Gryżewskiego.

  Schemat działania oszustów matrymonialnych w internecie jest następujący: wyszukują na portalach randkowych albo w mediach społecznościowych kobiety, rozkochują je w sobie, a następnie wykorzystują materialnie. Dlaczego tak wiele kobiet daje się oszukać? Jak się bronić przed oszustami matrymonialnymi? O tym w Dzień Dobry TVN mówili: rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka i psycholog Magdalena Chorzewska.

  Na początku związku jesteśmy w drugiej osobie bardzo zakochani. Niestety zauroczenie kiedyś mija i związek dopada codzienność, pojawiają się też problemy. Czy każdy związek musi przechodzić kryzys? Jak temu zapobiec? A jeżeli już się pojawi, to jak go przetrwać? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psycholog Magdalenę Chorzewską oraz Tatianę Mindewicz-Puacz, psychoterapeutkę.

  Miłość jest nagłym uczuciem, spadającym na nas, jak grom z jasnego nieba? A może jednak nauka jest w stanie spisać takie równanie, dzięki któremu para będzie szczęśliwa do grobowej deski? Sprawdzimy to w nowej, trzeciej już edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia". Na pierwszy odcinek zapraszamy dziś o 22:30. O tym programie rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z antropologiem prof. dr. hab. Bogusław Pawłowski oraz psychologami: Piotrem Mosakiem i Magdaleną Chorzewską. Czy z naukowego dopasowania zrodzi się prawdziwa miłość?

  Miłość może nas dopaść wszędzie. Ale wakacje, urlop i odpoczynek sprzyjają romantycznemu nastrojowi i wakacyjnym romansom. Czy wakacyjna miłość ma szansę przetrwać? Czym różni się miłość od zakochania? O komentarz w Dzień Dobry Wakacje poprosiliśmy psycholog Magdalenę Chorzewską, która jest też ekspertem w programie "Ślub od pierwszego wejrzenia".

  Pretekstem do tej rozmowy jest zachowania Donatana w stosunku do Edyty Górniak, który podczas wspólnych zdjęć w Sopocie miał dotknąć wokalistkę w pośladek. By porozmawiać o granicach, których nie wolno przekraczać do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psycholog Magdalenę Chorzewską. naszego gościa zapytaliśmy o definicję molestowania. Jak reagować na zaczepki mężczyzn?

  Ojciec w życiu dziecka jest niezwykle ważny. Jego rola polega między innymi na dawaniu poczucia bezpieczeństwa, budowaniu tożsamości i motywowaniu do działania. Co się zatem dzieje z psychiką dziecka, kiedy ojciec znika? Jak ten brak wpływa na dalsze losy młodego człowieka? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN psycholog Magdalenę Chorzewską.

  Okazuje się, że żonaci mężczyźni coraz częściej okupują portale randkowe. Czego tam szukają? Po co to robią? Czy pojawienie się na portalu randkowym to już zdrada? Porozmawialiśmy na ten temat z psychologiem Magdaleną Chorzewską i trenerem biznesu Miłoszem Brzezińskim, którzy odwiedzili studio Dzień dobry TVN. Czy romans może pomóc w związku? I co powinna zrobić żona, gdy nakryje swojego męża na tym, że ma konto na portalu randkowym?

  Kiedy mama wychodzi do pracy, większość małych dzieci bardzo to przeżywa. Okazuje się, że lęk separacyjny towarzyszy nie tylko dzieciom, ale także i ich rodzicom, zwłaszcza mamom. Czy lęk separacyjny może być rozwojowy dla dziecka? Jak uniknąć histerii dziecka, w momencie kiedy musimy wyjść z domu? Kolejnym newralgicznym etapem jest pójście dziecka do przedszkola. Co zrobić, by wyjścia do placówki nie były dla dziecka koszmarem? Gościem Dzień Dobry TVN była Magdalena Chorzewska, psycholog.

  Każdy rodzic chce, by jego dziecko było do niego podobne. Dla każdej mamy i taty jego własny dziecko jest najpiękniejsze na świecie. Niestety zdarza się tak, że dziecko nie spełnia oczekiwań rodziców. Ma nie taki kolor włosów, jest nieładne lub niezbyt inteligentne. Dziecko słysząc to, czuje się odrzucone, traci poczucie własnej wartości. Podobna sytuacja ma miejsce, gdy rodzice porównują swoje dzieci do innych dzieci bądź do ich rodzeństwa. Często robią to zupełnie nieświadomie. Uczymy przez to dzieci rywalizacji. Jak to zmienić? Jak motywować malucha i sprawić, by jego samoocena była wysoka? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorkę i mamę trójki dzieci Monikę Mrozowską oraz psychoterapeutkę Magdalenę Chorzewską.

  Kiedy w życiu prywatnym Magda Kuydowicz przeżywała trudne chwile, postanowiła zrobić sobie przyjemność i zapisała się na kurs kryminału. Warsztatu uczyła ją sama Katarzyna Bonda. Książkę "Stało się" pisała trzy lata. Co lub kto zainspirowało Magdę do napisania tej książki? O tym, jak przetrwać w życiu trudne momenty, w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Magdą Kuydowicz i psycholog Magdaleną Chorzewską.

  Związki starszych kobiet z młodszymi partnerami budzą sensacje. Dlaczego? Co pociąga panie w młodszych mężczyznach? Rozmawialiśmy o tym z gośćmi Dzień Dobry TVN: psychoterapeutą Magdaleną Chorzewską oraz małżeństwem Jolą Słomą-Trymbulak i Mirkiem Trymbulakiem. Czy spodobało się Joli w młodszy od niej o ponad 10 lat Mirku?

  Może mieć kolki, może nie chcieć jeść, spać lub ciągle płacze. Czy pojawienie się dziecka w życiu rodziców można - jak mówi Marcin Prokop - porównać, trochę na wyrost, do ataku terrorystycznego? O blaskach i cieniach rodzicielstwa i problemach młodych rodziców rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z Patrycją i Robertem Stockingerem, którzy niedawno zostali rodzicami, oraz z psychoterapeutką Magdaleną Chorzewską. Czy Patrycji i Robertowi pomaga ktoś w opiece nad córką?

  Siódmoklasiści spędzają w szkole więcej czasu niż ich rodzice w pracy na pełnym etacie. Dlaczego tak się dzieje? To kwestia systemu edukacji, czy może naszego stylu życia? Jak można pomóc przepracowanym dzieciom? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z prof. Krzysztofem Biedrzyckim z Uniwersytetu Jagiellońskiego i psycholog dziecięcą Magdaleną Chorzewską.

  Wielu rozwiedzionych rodziców nie potrafi się dogadać w sprawie zorganizowania dzieciom wakacji. Dochodzi do tego, że rodzice sprzeczają się, z kim, kiedy i gdzie pociechy mają jechać. Jak się zachować, aby nie krzywdzić dzieci? Rozmawialiśmy o tym z gośćmi Dzień Dobry TVN: adwokat Elżbietą Bansleben i psychoterapeutą Magdaleną Chorzewską.

  Do dziennikarza Dzień Dobry TVN Filipa Chajzera wiadomość napisała mama Zosi. W Dzień Dziecka dziewczynka chciała ściąć włosy i oddać je na peruki dla małych pacjentów onkologii. Miała jedno marzenie - chciała przybić piątkę Filipowi. Spotkali się i razem uruchomili lawinę dobra. Oprócz lajków posypały się również rezerwacje miejsc w salonach fryzjerskich - inne dziewczynki chciały zrobić to samo, co Zosia! Zobacz niezwykłe dziewczynki, które w Dzień Dziecka swoje włosy zamieniły w skrawek czyjegoś szczęścia.

  38-letnia tłumaczka pracująca dla FBI miała rozpracować jednego z dżihadystów przebywających w Syrii. W trakcie wykonywania zadania zakochała się w nim, a nawet została jego żoną. Dlaczego kobiety zakochują się w draniach? Według naukowców są do tego skłonne podczas owulacji. Co jeszcze wpływa na takie wybory pań? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN psycholog Magdaleną Chorzewską.

  Wielu rodziców zobowiązanych do alimentów przestaje je płacić, kiedy dziecko osiąga pełnoletność. Takie zachowanie nie jest właściwe. Kto zatem decyduje, że obowiązek alimentacyjny ustaje? Kiedy dorosłemu dziecku należą się alimenty? Co czuje młody człowiek, kiedy musi stawać przed sądem i walczyć o alimenty? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: komornika sądowego Roberta Damskiego i psycholog Magdalenę Chorzewską.