Pies na balkonie główną atrakcją turystyczną. Jest lepiej oceniany niż Statua Wolności i wieża Eiffla

Słodki pies na balkonie
Źródło: Dzień Dobry TVN
Najbardziej urocza atrakcja turystyczna Gdańska mieści przy ulicy Politechnicznej w dzielnicy Brzeszcz. Jest nią bez wątpienia biszkoptowy golden retriever, którzy przygląda się przechodniom z balkonu zabytkowej kamienicy.

Słodki pies na balkonie w Gdańsku

Urocza suczka zdobyła popularność za sprawą studentów pobliskiej politechniki, którzy utworzyli fanpage i nieustannie zasilają go nowymi zdjęciami czworonoga, który bacznie obserwuje ich drogę na uczelnię. Dla wielu z nich obecność psa na balkonie jest traktowana jako dobra wróżba.

- Założyliśmy własną stronę na Facebooku i Instagramie, opisując, w imieniu Milki, historię jak to się wszystko zaczęło i skąd się wzięła na tym balkonie. Nie wszyscy wiedzą, że jest to pies chory, jest wyprowadzana, biega, pływa, ale nie tyle, ile inne psy, bo po prostu nie ma na to sił - wyjaśnia Beata Bartnicka, właścicielka Milki. - Dla nas to jest zupełnie naturalne, że ona siedzi na balkonie, zawsze tak robiła, odkąd nauczyła się wdrapywać na krzesełko - dodaje.

Nowa atrakcja turystyczna Gdańska

Chwytający za serce widok z Gdańskiego osiedla natychmiast zachwycił mieszkańców miasta i turystów. W internetowych przewodnikach został lepiej oceniony niż paryski Luwr czy nowojorska Statua Wolności.

- To jest cały koloryt naszego miasta, bogactwo, inwencja ludzi, pomysły, czasami nawet zupełnie przypadkowe- stwierdza Stanisław Sikora, prezes oddziału gdańskiego PTTK - Wobec tego, jeśli nie ma panienki z okienka, niech jest pies na balkonie. A może ktoś inny się jeszcze pojawi - pyta.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Adam Barabasz

Reporter: Łukasz Zagórski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości