atrakcje turystyczne

  Saint-Tropez to miejscowość i zarazem gmina we Francji, położona w południowym rejonie administracyjnym Francji na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Co sezon przybywa tam wielu turystów spragnionych wypoczynku.

  Polinezja Francuska to aż 5 archipelagów z łącznie 150 wyspami. Jest to terytorium zamorskie Francji, dlatego obowiązuje tam właśnie ten język. Łączna powierzchnia wysp to ponad 3000 kilometrów kwadratowych. Znajdziemy tam wręcz rajskie krajobrazy – góry, piękne plaże i szmaragdowy ocean.

  Jaka jest histo­ria Zamku Kra­sic­kich i jakie sekrety kryją jego mury?

  Góry Tien-szan są jednym z najtrudniejszych rejonów wspinaczkowych na świecie. Nie jest popularny wśród turystów, choć potrafi zachwycić. Można tam natrafić na całkowicie bezludne tereny i nietkniętą przyrodę.

  Wyjątkowe Kobe, rzadko odwiedzane przez turystów, wyróżnia się na tle innych, azjatyckich miast. Nowoczesna architektura i duża przestrzeń sprawiają, że jest znacznie bardziej europejskie.

  Brześć to miasto, które przyciąga Polaków nie tylko bliskością granicy. Dowiedz się, z jakiego powodu!

  Gołuchów to miejscowość, która znajduje się na terenie powiatu pleszewskiego. Posiada wiele pięknych i historycznych atrakcji dla przybywających tutaj turystów.

  Pekin to stolica Chin. Okazałe miasto podzielone jest na 16 okręgów administracyjnych, wśród których znajdują się 2 powiaty i 14 dzielnic. Pekin wielokrotnie zmieniał nazwę. Znany było jako Beiping, Yanjing, a także Cambaluc. Jest to, zaraz po Szanghaju, drugie pod względem ludności miasto w Chinach.

  Ahlbeck było niegdyś miejscowością rybacko-rolniczą, lecz walory uzdrowiskowe tych terenów prędko zostały dostrzeżone przez mieszkańców i samego cesarza Wilhelma II Hohenzollerna. Piaszczyste plaże Ahlbeck, molo sięgające 280 metrów w głąb morza to tylko przykładowe atrakcje miasta.

  O Gyeongju w Korei Południowej często się mówi, że jest to "muzeum bez ścian". Niewątpliwie należy ono do najważniejszych miast historycznych w tym kraju – doskonale zachowało się w nim bowiem wiele zabytków.

  Erywań to, obok Tbilisi i Baku, jedna ze stolic Kaukazu Południowego. Ze względu na trudną przeszłość Armenii, miasto to jednak bardzo różni się od dwóch pozostałych. Jest niezaprzeczalnie piękne, ale w inny, mniej oczywisty sposób.

  Biszkek, czyli stolica Kirgistanu, nie jest częstym celem podróży Polaków – najczęściej turyści trafiają tu ze względu na piękne górskie tereny: w tym azjatyckim kraju zajmują one aż 93% powierzchni. Miasto położone jest u podnóża Gór Kirgiskich, pasma Tien-szanu. Mimo że Biszkek jest stolicą, zupełnie nie przypomina wielkich miast europejskich.

  Skalisty przylądek Horn jest najdalej wysuniętym na południe punktem Ameryki Południowej. Należy do Chile i jest częścią archipelagu Ziemi Ognistej. To rzadki cel wycieczek i wypraw ze względu na klimat i niebezpieczne położenie. Z czego słynie przylądek Horn?

  Początki Jeleniej Góry sięgają XII wieku, do dziś można podziwiać zabytki z bogatej historii miasta.

  Pieniński Park Narodowy to jeden z 23 polskich parków i jednocześnie najstarszy z całej grupy. Powstał w 1932 r. Mimo niewielkich rozmiarów stanowi jeden z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych obszarów tego typu. Pieniński Park Narodowy obfituje w szlaki turystyczne, które prowadzą przez najbardziej atrakcyjne punkty, takie jak zamek w Czorsztynie, Trzy Kopce czy Trzy Korony. Jakie zwierzęta żyją w parku i co warto uwzględnić podczas zwiedzania?

  Jezioro Górne należy do kompleksu pięciu Wielkich Jezior Ameryki Północnej. Jest największym jeziorem w Stanach Zjednoczonych, największym spośród Wielkich Jezior i najbardziej z nich wysuniętym na północ.

  Miasto Cagliari leży we Włoszech, a dokładnie na wyspie Sardynia, drugiej co do wielkości na Morzu Śródziemnym. Główne atrakcje w Cagliari mają charakter sakralny. Co warto tam zobaczyć?

  Xi'an to jedno z najważniejszych i najstarszych miast Chin. Powstało ponad 3,1 tys. lat temu. Trzynaście chińskich dynastii miało w Xi'an swoją stolicę.

  Miasto Suzhou w Chinach bywa nazywane "Wenecją Wschodu" ze względu na sieć 24 kanałów przecinających miasto. Ma długą i bogatą historię, dzięki czemu można w nim zwiedzać malownicze zabytki.

  Yangshuo to niewielkie miasto i siedziba powiatu o tej samej nazwie w południowych Chinach. Rejon Yangshuo słynie z okolicznych krasowych ostańców.

  Arłamów to miejscowość, w której nie da się nudzić.

  Waszyngton jest najważniejszym miastem Stanów Zjednoczonych. Mało kto wie, co warto tu zobaczyć poza Białym Domem i pomnikiem Lincolna. Zaplanuj dobrze swoją wyprawę do Waszyngtonu i odwiedź najważniejsze punkty.

  Costa Dorada to turystyczny region zlokalizowany w Hiszpanii, a konkretniej na terenie administracyjnym Katalonii. Jego nazwa oznacza "Złote Wybrzeże", co dobrze opisuje charakter tego miejsca, które zachwyca pięknymi plażami i słoneczną pogodą. Jakie są największe atrakcje Costa Dorada?

  Urumczi (Chiny) jest stolicą regionu Sinciang, znajdującego się na północno-zachodnich obrzeżach Państwa Środka. Posiada burzliwą historię podziałów, a jednocześnie jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast w Chinach.

  Oto atrakcje, które warto zobaczyć.

  Albania to wciąż nieodkryty przez turystów kraj położony w południowo-wschodniej Europie. Albania zachwyca dziewiczą przyrodą, pięknymi górami i ciekawą architekturą. Co warto zobaczyć w tym kraju?

  Astana to nietypowa stolica, która zadziwia zarówno nowoczesnym budownictwem, jak i okultystyczną symboliką.

  Na krakowskich Błoniach trwają obchody urodzin Smoka Wawelskiego. Jakie atrakcje czekają na mieszkańców i turystów? Gdzie odnajdziemy ślady jubilata? Na te pytania odpowiedzieli wyjątkowi rozmówcy Dzień Dobry Wakacje.

  Krynica Morska to miejsce relaksu - szczególnie dla tych, którzy kochają naturę. Wycieczki rowerowe, przyjazny klimat do uprawiania sportów wodnych i rozległa plaża - to tylko niektóre z atrakcji oferowanych przez miasto. Czym jeszcze się wyróżnia Krynica Morska?

  Mrągowo to miasto oferujące wiele atrakcji turystycznych. Znajduje się w wyjątkowo pięknej okolicy, dlatego jest doskonałym miejscem na odpoczynek dla osób, które na kilka dni pragną oderwać się od codziennego zgiełku.