Białe trampki, choć piękne, mają to do siebie, że szybko się brudzą. Jak wyczyścić takie buty? Czy wrzucenie ich do pralki to dobry pomysł? W naszym materiale Ula Chincz zdradza najlepszy patenty na czyszczenie białych butów.
Wielu maturzystów co roku zadaje sobie pytanie o to, jak wyglądają studia i czym różnią się od szkoły średniej. Niektórzy postrzegają studia jako okres wytężonej nauki, ciągłego doskonalenia umiejętności i poszukiwania drogi życiowej. Dla innych to czas na rozrywkę i zawieranie nowych znajomości.
Lewandowscy chętnie dzielą się z fanami informacjami ze swojego życia. Choć dbają o prywatność swoich dzieci i nie publikują ich wizerunku, to co jakiś czas pojawiają się jednak zdjęcia, na których można dostrzec twarze dziewczynek. Z okazji urodzin Laury rodzice na Instagramie pokazali urocze fotografie. Jakie życzenia złożyli?
Marcin Sendwicki jest jednym z najsilniejszych ludzi nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Mimo przeciwności losu i poważnych problemów ze zdrowiem mężczyzna się nie poddaje. Dalej trenuje i walczy o swoje marzenia. Jak znajduje na to siłę? Dowiecie się tego z rozmowy, którą przeprowadził z nim Marcin Sawicki.
Kwas migdałowy to kwas z grupy AHA (alfa-hydroksykwasy), którego działanie jest bardzo dobroczynne dla skóry, ze względu na skuteczne działanie i delikatność. Kwas migdałowy jest składnikiem wielu peelingów, gdyż działa w warstwie rogowej skóry, przynosząc bardzo dobre efekty złuszczające.
Robert Stockinger wybrał się na farmę w Tryszczynie. Na miejscu porozmawiał z 17-letnim właścicielem Maxem, który od pięciu lat hoduje kury, gęsi i kaczki. Skąd u młodego chłopaka zamiłowanie do zwierząt?
Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor są parą od 18 lat. Poznali się na planie jednego z programów i od tamtej pory razem kroczą przez życie. Doczekali się dwóch córek i wydaje się, że nic nie jest w stanie zniszczyć tej sielanki, a jednak - portale i gazety plotkarskie nie ustają w próbach.
Magda Szuba może być jedną z pierwszych Polek, które ukończą prestiżowy kierunek - Global Entertainment and Music Business na amerykańskim uniwersytecie muzycznym - Berklee College of Music. Pianistka otrzymała stypendium, niestety nie jest w stanie pokryć wszystkich kosztów. Poprzez internetową zbiórkę prosi więc o wsparcie i pomoc w spełnieniu marzeń.
Lola Astanova to jedna z najzdolniejszych i najpopularniejszych pianistek. Ale nie tylko. Artystka doskonale czuje się też w mediach społecznościowych i dla wielu młodych kobiet jest ikoną mody. Jak udaje jej się godzić te dwa tak różne światy?
Rok spędzony przed ekranami komputerów z pewnością nie był korzystny dla kręgosłupów dzieci. Godziny spędzone przy biurku, lockdown i brak ruchu dały się we znaki. Jak zaktywizować nasze pociechy do aktywności fizycznej? O tym rozmawialiśmy z fizjoterapeutą Pawłem Zawitkowskim.
Sędzia Anna Maria Wesołowska nie dzieli się często informacjami ze swojego życia prywatnego. Media społecznościowe wykorzystuje raczej do rozmawiania z fanami o zawiłościach prawnych, tym razem postanowiła jednak zrobić wyjątek, a okazja do tego jest wyjątkowa. Anna Maria Wesołowska kolejny raz została babcią.
Wino to jeden z najpopularniejszych trunków na całym świecie. Co ciekawe, jego historia rozpoczęła się już w trzecim tysiącleciu przed naszą erą. Sięgając po ten napój, warto wiedzieć, jakie są rodzaje win, by wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada, a zarazem pasuje do konkretnej sytuacji.
Najbielszą farbę w historii stworzyli naukowcy z Purdue University. Odbija ona aż 98 proc. światła słonecznego, a także emituje ciepło podczerwone z atmosfery w przestrzeń kosmiczną. Jakie jeszcze są jej zalety? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział psycholog koloru, dr Marek Borowiński.
Współczesne malarstwo wielu osobom kojarzy się z abstrakcją. Wymaga ono interpretacji dzieła i każdy może zrobić to na swój sposób, dostrzegając w obrazie coś innego. Ciekawym zjawiskiem, które pojawiło się w sztuce w połowie ubiegłego wieku, jest action painting.
Maciej Jarkowiec jako dziecko wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Teraz stworzył książkę "Rewolwer obok Biblii", w której przeplótł osobiste doświadczenia z historią odwiedzonych miejsc. Dzięki temu czytelnicy mogą skonfrontować swoje marzenia o Ameryce z rzeczywistością.
Gela Seksztajn była jedną z malarek tworzących środowisko żydowskiej kultury w stolicy. Zaczęła osiągać dojrzałość artystyczną i zyskiwać uznanie krytyków tuż przez swoją śmiercią. Niedawno powstała książka o tej niezwykłej postaci.
500 zł w gotówce, obrus biały z nadrukiem, polimeryzacja podłogi - co parafia to inne pomysły. Prezenty dla księży odprawiających komunijną mszę jednych bawią, innych oburzają. Czy rodzice powinni wręczać dary duchownym? Sprawę komentuje ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
Kamil Skoczeń od dziecka pasjonuje się bażantami. Obecnie ma ich 60 sztuk - 30 rozmaitych gatunków z różnych części świata. Skąd wzięła się w nim miłość do tych ptaków? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Termopile (Grecja) to ważne historycznie miejsce nie tylko dla rdzennych mieszkańców, ale również dla obcokrajowców, przyjeżdżających na wakacje. W polskich szkołach o bitwie pod Termopilami słyszeli wszyscy uczniowie i choć odbyła się ona w 480 roku p.n.e., to nawet po tysiącach lat zobaczenie tego miejsca robi ogromne wrażenie. Poznaj historię Termopil i ich atrakcje, a może w przyszłości sprawdzisz temperaturę termopilskich, gorących źródeł.
Matury ruszyły, ale stres związany z egzaminami jeszcze nie opadł. Co więcej, 25 maja przed arkuszami zasiądą także ósmoklasiści. To zatem ostatnie dni, aby się podciągnąć, poprawić oceny, a także dobrze przygotować do testu i zdecydować o wyborze szkoły. Jak zrobić to rozsądnie? O tym opowiedzieli nam Edyta Plich, ekspertka edukacyjna i mama maturzysty oraz Krzysztof Chojecki, nauczyciel matematyki.
Traktory kojarzą nam się przede wszystkim z fabryką w Ursusie. Tymczasem pojazdy te powstawały na całym świecie. Niezwykłą kolekcje traktorów pochodzących z różnych zakątków globu ma Jacek Hornik, który razem z synami nadaje im drugie życie. Jakie okazy zgromadził i czy wszystkie są "na chodzie"? Dowiecie się tego z naszego reportażu.
Niestety wady zgryzu są często diagnozowane u naszych pociech. Mogą one prowadzić nawet do trudności w jedzeniu czy zniekształceniu mowy. O to, jak temu zapobiec, zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN Aleksandrę Burczyńską, stomatolog.
Jak obciąć kotu pazury? Czy trzeba to robić? Jeśli tak, to jak często? Oto kwestie, które nurtują niemal każdego, kto wziął kota pod swój dach, zwłaszcza wówczas, gdy problemem stają się podrapane dłonie czy meble. Na powyższe pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Storczyki królują na parapetach milionów Polaków. To jeden z ulubionych kwiatów, choćby ze względu na to, że jest niezwykle barwny i potrafi zachwycić liczebnością kwiatów. Wiele osób jednak narzeka, że bardzo szybko usychają. Dlaczego tak się dzieje?
Danuta, Lucas, Naomi i Milena to polsko-boliwijska rodzina, która 3 lata temu przyjechała z Boliwii i zamieszkała na podkarpackiej wsi. Obecnie wspólnie pracują nad zorganizowaniem międzynarodowego festiwalu teatralno-muzycznego. O swoich planach opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Mammografia i USG piersi to najskuteczniejsze metody badania piersi, pozwalające na wczesne wykrycie pierwszych objawów choroby nowotworowej. Niektóre zmiany w piersiach, takie jak guzki, można również wykryć poprzez samodzielne badanie piersi.
We wtorek, 4 maja, 25-letnia Halima Cisse z Mali urodziła dziewięcioro dzieci. Mimo wysokiego ryzyka ciąża i poród przebiegały bez komplikacji. Jak czuje się się świeżo upieczona mama?
To prawdziwa gratka dla tych, którzy marzą o pracy w otoczeniu natury i zwierząt. Nawet tych naprawdę dużych. Warszawskie zoo poszukuje pracowników, którzy zajmą się opieką nad mieszkańcami ogrodu. Jakie wymagania należy spełnić, aby pracować w zoo?
Niskokaloryczne przekąski to zdrowa i pożywna alternatywa dla kupowanych w sklepach gotowych drożdżówek oraz słonych lub słodkich przegryzek. Smaczną propozycją mało kalorycznych przekąsek do pracy są: domowe ciasteczka owsiane, sałatka z warzyw oraz zielone koktajle. Wieczorem można sięgnąć po frytki warzywne z ulubionym dipem, koreczki lub świeżo wyciśnięty sok.
Benedykt Dybowski – doktor medycyny i biologii za działalność polityczną w powstaniu styczniowym został zesłany na Syberię, gdzie przez wiele lat badał ludzi, zwierzęta i rośliny. Choć zmarł przeszło 90 lat temu, do dziś uznawany jest za jednego z najsłynniejszych podróżników i odkrywców Bajkału i Syberii na świecie.