Artystyczne podwórko pani Sylwii. "Zatrzymują samochody i robią zdjęcia"

Podejdź no do płota! Taki ładny, wymalowany!
Źródło: Dzień Dobry TVN
Sylwia Osińska na co dzień maluje obrazy i ikony, a także ceramikę. – W sumie to wszystko, co podejdzie mi pod rękę – mówi. I tak pomalowała swój płot, który stał się wizytówką artystki z Wielkopolski oraz... atrakcją turystyczną.

Artystka z Wielkopolski

Sylwia Osińska jest artystką, matką, gospodynią domową i bizneswomen.  Ma własną galerię, w której odnajdziemy m.in. ręcznie malowane garnki, deski z motywem kwiatowym, skrzynki, ikony oraz przetwory, np. grzybki w occie, paprykę konserwową czy sałatki. Bo jak deklaruje artystka - "kulinaria to też sztuka"

W swej szerokiej działalności doceniana jest m.in. za dzieła sztuki sakralnej. Jej obrazy są zamawiane do kościołów w różnych zakątkach Polski, często na szczególne okazje.

– W kościele w Koninie jest obraz Objawienia Matki Boskiej Fatimskiej. Malowałam go, ponieważ parafia dostała relikwie drugiego stopnia dzieci fatimskich - tłumaczy.

Kolorowe podwórko

Sylwia Osińska wraz z mężem Wojciechem na co dzień zajmują się też gospodarstwem, które jest nietuzinkowe. Artystka pomalowała bowiem podwórko.

– Najpierw był płot. Mąż stwierdził, że fajnie by było, gdyby zostało coś namalowane. Później plac i zawsze coś tym pędzelkiem się draśnie, nawet kurnik - wyjaśnia. - Ten kurnik to jest z kombajnu do pomidorów. Rozebrałem go na części i została rama. Było mi jej żal wyrzucić na złom, więc zacząłem budować na bazie tego - dopowiada Wojciech Osiński, mąż Sylwii.

Kolorowy płot od ich podwórza stał się wielką atrakcją turystyczną. Ludzie zatrzymują się, wychodzą z samochodów, robią zdjęcia i jadą dalej. – Ostatnio zdarzyło mi się, że ktoś wyskoczył z samochodu i tak patrzy na mnie: "Powinna się pani cieszyć, bo panią rozsławiam. Nie mogę się napatrzeć to takie piękne" - zacytowała artystka.

Sztachety zostały pomalowane w trójwymiarze. Jak podkreśla pani Sylwia, z każdej strony widzi się cały obraz, a nie tylko z przodu.

Zobacz twórczość artystki w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Radosław Męczykalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości