Małżeństwo tworzy biżuterię w stylu steampunk. "Szybko się zorientowaliśmy, że mamy podobne zainteresowania"

Rzemieślnicy w stylu Steampunk
Joanna i Piotr są rzemieślnikami w stylu steampunk. Najpierw zaczęli tworzyć biżuterię, aż w końcu styl ten zawładnął całym ich życiem. Poznajcie ich nietypową pasję.

Z miłości do antyków

Piotr Biela-Gazda od zawsze fascynował się starymi, przerdzewiałymi maszynami, radzieckimi budzikami czy elementami tarczy zegarków. - Pomimo tego, że w większości przypadków nie były użyteczne, to dalej miały w sobie piękno - przekonuje rzemieślnik, który ręcznie wytwarza biżuterię.

Okazało się, że jego przyszła żona również ma podobne hobby. - Gdy poznaliśmy się z Piotrkiem, szybko się zorientowaliśmy, że mamy podobne zainteresowania: historia, antyki, rupiecie - mówi Joanna Biela-Gazda.

Para postanowiła więc dawać drugie życie starym przedmiotom. - Źródłem do materiałów w naszej biżuterii są różne mechanizmy do zegarkowej części, które zbieramy, a to po targach staroci albo od ludzi, którzy znaleźli coś w piwnicy albo dostali w spadku - oznajmia twórca.

Pewnego dnia w Internecie trafili na słowo "steampunk". I okazało się, że na tym chcą się skupić.

Steampunk – co to jest?

- Steam z j. angielskiego to para, a punk funkcjonuje też w j. polskim. Jako całość tworzy pewnego rodzaju fascynację technologią i społeczeństwem z epoki pary, czyli czasy rewolucji przemysłowej, kiedy powstawały różne maszyny parowe, lokomotywy. To nie tylko odtwarzanie tego, co działo w tej epoce, ale także dużo swobody i wolności, stąd ten element punku - wyjaśnia Piotr Biela-Gazda.

Co ciekawe, para nawet podczas swojego wesela zawarła elementy w stylu steampunk. Zobacz fotografie w materiale wideo.

Zobacz także:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Agnieszka Reczek-Bogacka

podziel się:

Pozostałe wiadomości