Anna ratuje dzikie zwierzęta. Apeluje: "Futro powinno zostać na nich, a nie na szaliku czy czapce"

Dzień Dobry TVN
Ma wielkie serce do zwierząt, a ich los nie jest jej obojętny. Anna pomaga m.in. lisom, które miały być przeznaczone na futra. Przygarnia je do swojego ośrodka, karmi, leczy, a następnie wypuszcza na wolność.

Schronisko dla zwierząt wszelakich

Anna Kamińska od siedmiu lat prowadzi Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt "Jelonki". Jej główną misją jest ratowanie dzikich zwierząt i przywracanie ich naturze. Jak do niej trafiają?

- Najczęściej dzwonią ludzie, którzy są świadkami jakiegoś zdarzenia czy wypadku samochodowego. W sezonie lęgowym maluchy są niepotrzebnie zabierane z naturalnego środowiska. Zwierzęta trafiają do mnie z całej Polski, obecnie w ośrodku jest ich około 150. To m.in.: jeże, lisy, konie, dziki, barany, jelenie, sarny i różnego rodzaju ptaki - powiedziała Anna Kamińska.

Jej misja niesienia pomocy zwierzętom zaczęła się zupełnie przez przypadek. Gdy pracowała w schronisku, przygarnęła najpierw jeża, później myszołowa i tak już się to potoczyło.

Lisia osada

W ośrodku "Jelonki" Ania założyła również lisią osadę. Tam schronienie i pomoc znajdują zarówno dzikie lisy, jak i te z nielegalnych hodowli i ferm futrzarskich.

- Liski przyjechały do nas z Krotoszyna, z interwencji Otwartych Klatek. Były bardzo zaniedbane, niekarmione, trzymane w fatalnych warunkach - ubolewa Anna. - Inne przyjechały z Nowej Soli, też były odbierane interwencyjnie. (...) Wszystkie lisy są wysterylizowane, aby się nie rozmnażały. Jest już tyle biednych zwierząt, że to nie ma sensu - stwierdziła Kamińska.

Anna zaapelowała do wszystkich tych, którzy marzą o futrze z lisa, ale nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele mogą wyrządzić krzywdy bezbronnym zwierzętom. - Futro powinno zostać na nich, a nie na szaliku czy czapce - podkreśliła.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Reporter: Łukasz Zagórski

podziel się:

Pozostałe wiadomości