dzikie zwierzęta

  dzikie zwierzęta

  Obserwacja przyrody może prowadzić do zaskakujących wniosków. Dzikie zwierzęta, mimo swoich nieprzejednanych instynktów, doceniają bliskość innych stworzeń i potrafią tworzyć z nimi szczególne więzi. Przyjaźń pomiędzy odmiennymi gatunkami od dawna stanowi przedmiot zainteresowania twórców filmowych i przyrodników. W Dzień Dobry TVN o tych zdumiewających korelacjach opowiedział oddany miłośnik flory i fauny, Marcin Kostrzyński.

  Jeż pigmejski może być hodowany w domu. Co trzeba wiedzieć o tych zwierzętach? Od czego zacząć swoją przygodę z ich hodowlą? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Piotrem Mindą i Mileną Żytą, którzy hodują jeże pigmejskie.

  Głuszce to ptaki, których w Polsce jej coraz mniej. Przywracaniem populacji, a także ratowaniem chorych czy zranionych zwierząt zajmują się pracownicy Nadleśnictwa Wisła. Jak pomagają tym niezwykłym ptakom? Skąd wzięła się ich nazwa? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Zastanawiasz się, co je sarna i jak zmienia się jej pożywienie w zależności od pory roku? Czy zwierzęta te są całkowicie roślinożerne? Zobacz, czym charakteryzuje się menu zwierzęcia oraz w jaki sposób można pomóc mu przetrwać trudny okres zimy.

  Gekon lamparci to piękna jaszczurka, chętnie hodowana przez terrarystów. Nie tylko jej efektowny wygląd sprawia, że jest tak popularna, ale również łagodny charakter i łatwość w oswojeniu. Dowiedz się, jak pielęgnować gekona lamparciego.

  Wilk Aureliusz trafił pod skrzydła poznańskiego o zoo. Zwierzę zostało odłowione przez pracowników ogrodu wspieranych przez funkcjonariuszy policji. Teraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska chce postawić zarzuty dyrektorce ogrodu. Powodem mają być niedopełnione formalności.