Anna Dereszowska o życiu w rodzinie patchworkowej: "Staramy się wypracować kompromis, bo chodzi o dobro dzieci"

Anna Dereszowska

Anna Dereszowska rzadko otwiera się na tematy prywatne. Aktorka stara się chronić swoją rodzinę przed atakami ze strony tabloidów i portali plotkarskich. Tym razem stało się jednak inaczej. W wywiadzie dla magazynu Viva poruszyła temat życia w rodzinie patchworkowej. Okazało się też, że aktorka także wychowywała się z macochą.

Anna Dereszowska o życiu w rodzinie patchworkowej

W wywiadzie, który w dużej mierze dotyczył także pracy zawodowej aktorki, jednym z poruszonych przez dziennikarza tematów była rodzina patchworkowa. Anna Dereszowska wraz z partnerem, Danielem Duniakiem wychowują dwoje dzieci: córkę artystki z poprzedniego związku z aktorem Piotrem Grabowskim, Lenę, oraz wspólnego syna Maksymiliana. Jak udaje im się pogodzić wszystkie zobowiązania? - Z tatą Leny, Piotrem, i z tatą Maksa, Danielem, dzieliliśmy się obowiązkami - tłumaczy aktorka. Jej rozstanie z poprzednim ukochanym było swojego czasu głośno komentowane. Jak zniosła to córka pary? - Wydaje mi się, że Lenka na razie sobie z tym rozstaniem radzi - mówiła aktorka w wywiadzie dla miesięcznika Pani wiele lat temu. - Dużo z nią rozmawiamy, odpowiadamy na wszystkie pytania i traktujemy ją po partnersku - przyznała wówczas.

Rodzina patchworkowa: Anna Dereszowska wychowywała się z macochą

W wywiadzie dla magazynu Pani aktorka przyznała także, że łatwiej jest jej zrozumieć córkę, bo mają podobne doświadczenia. Gdy była nastolatką, zmarła jej mama, a jej tata związał się z nową kobietą. – Moi rodzice co prawda się nie rozwiedli i ja, w przeciwieństwie do mojej córki Lenki nie dorastałam w rozbitej rodzinie. Ale wiem, w jak wielkim stopniu mnie to ukształtowało – przyznała. Opowiedziała także, że jej relacje z przyrodnią siostrą, Julią, nie należały do najłatwiejszych. - Pojawienie się nowej kobiety w domu przypadło na okres mojego nastoletniego buntu. Ale bardziej niż na Teresie odbiło się to na jej córce, Julce. Była o cztery lata młodsza ode mnie, więc stanowiła łatwą ofiarę. Tym bardziej, że zamieszkała na moim terenie - opowiedziała Anna Dereszowska, ale przyznała też, że sytuacja już dawno została wyjaśniona.

Relacje w rodzinie patchworkowej Anny Dereszowskiej

O tym, że poprawne ułożenie relacji w rodzinie patchworkowej nie należy do najłatwiejszych nie trzeba nikogo przekonywać. - To prawda - przyznała aktorka w wywiadzie, po czym dodała: - ale moja rodzina jest przykładem na to, że jest to możliwe. A im dłużej jesteśmy razem, tym relacje wewnątrz naszej paczki są lepsze. Czy to oznacza, że we wszystkich kwestiach związanych z wychowywaniem dzieci zgadza się ze swoim partnerem? - Różnimy się w tej kwestii i wielokrotnie się spieramy. Staramy się jednak wypracować kompromis, bo przecież chodzi o dobro dzieci i naszej rodziny - przyznała.
Zobacz wideo: Małgorzata Rozenek-Majdan wyrusza w kolejną podróż. "Najbardziej lubię jechać całym majdanem"
Zobacz więcej:
Autor: Katarzyna Lackowska
Źródło: Viva/Pani

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości