rodzina patchworkowa

  rodzina patchworkowa

  Mandaryna od dziecka kochała taniec. Rodzice nigdy nie naciskali, by zajmowała się czymś innym. Taką samą dozę wolności gwiazda chciała dać swoim dzieciom. W szczerej rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl nie tylko pierwszy raz opowiedziała o domu rodzinnym i dzieciństwie. Zdradziła także, jak sama wychowuje swoje pociechy, żyjąc w rodzinie patchworkowej. - Jest śmiesznie - zapewniała w wywiadzie wokalistka.

  Zaplanowanie wakacyjnych wyjazdów w rodzinie patchworkowej, to nie lada wyzwanie. By dowiedzieć się, jak to zrobić do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Karolinę i Macieja Szaciłło, którzy mają takie doświadczenia i Wojciecha Eichelbergera, autora książki o patchworkowych rodzinach.

  "Nasza rodzina spełnia wymogi rodziny patchworkowej dlatego, że jest dwójka naszych wspólnych dzieci, jest Kosma z drugiego małżeństwa mojego męża no i jest Lukas - najstarszy syn" - tłumaczy Maria Tymańska, żona Tymona Tymańskiego. Jak udało im się poukładać relacje nie tylko z dziećmi, ale i z ich mamami? Jakie są plusy życia w rodzinie patchworkowej? A minusy?

  W trakcie kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość obiecywała 500 zł na drugie dziecko. Podobno zapowiedź ta zostanie zrealizowana w kwietniu tego roku. O zasady wypłaty pieniędzy zapytaliśmy wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bartosza Marczuka. W studiu gościliśmy również Marię Kotowską, która wraz z partnerem założyła rodzinę patchworkową. Czy oni również dostaną 500 zł?

  Jak zorganizować święta w patchworkowej rodzinie? Jak podzielić się opieką nad dziećmi w czasie świąt, by uniknąć kłótni? Co zrobić, gdy były mąż koniecznie chce zabrać dzieci na święta do swojej nowej rodziny? By o tym porozmawiać, do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: Martę Wiśniewską, Agatę Passent i Jacka Borkowskiego.