Pomagają organizować śluby w duchu zero waste. "Mamy cały zestaw gadżetów"

Drugie życie sukien i gadżetów ślubnych
Każda młoda para marzy o tym, by ich ślub i wesele były wyjątkowe. Fundacja "Powiedz Tak!" umożliwia to wszystkim osobom bez względu na sytuację materialną, społeczną czy zdrowotną. Zuzanna Folaron i Bartosz Sroka wypożyczają na ten szczególny dzień akcesoria, części garderoby oraz dekoracje. Teraz o swojej inicjatywie opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

Pomysł stworzenia fundacji

Zuzanna Folaron marzyła o założeniu fundacji już od najmłodszych lat. Wówczas udzielała się charytatywnie i organizowała zbiórki zabawek dla dzieci z domów dziecka, natomiast na studiach wyjechała do Afryki, żeby opiekować się najmłodszymi i uczyć ich angielskiego. Dla niej takie działanie było czymś naturalnym. Pragnęła wspierać innych, i choć początkowo nie wiedziała w jakim obszarze, wpadła na pomysł po ślubie z Bartoszem Sroką. Zauważyła, że przy organizacji wymarzonej uroczystości, potrzebnych jest wiele jednorazowych wydatków. Dlatego razem z mężem postanowili wspólnymi siłami ułatwić innym parom zaplanowanie idealnego dnia. Założyli Fundację "Powiedz Tak!" i sprawili, że ślub przestał być dla wielu nieosiągalnym dobrem luksusowym.

- Mamy cały zestaw gadżetów. Mamy też zestawy dla panów. Generalnie wszystko, co jest potrzebne do urządzenia sobie właśnie ślubu i wesela. Dekoracje i akcesoria - powiedział Bartosz Sroka w Dzień Dobry TVN.

Działalność Fundacji "Powiedz Tak!"

Dzięki ich fundacji, można całkowicie za darmo wypożyczyć różnorakie elementy potrzebne do organizacji uroczystości. Pierwszy zastrzyk darowizn był po weselu Zuzanny i Bartosza. Potem zaczęły się zgłaszać inne osoby i oddawać rzeczy.

- Spodziewałam się, jak zakładaliśmy fundację, że pewnie będziemy mieli mnóstwo dekoracji i akcesoriów, bo to są takie drobne rzeczy, które gdzieś faktycznie mogą zalec, (...) a że z sukniami i garniturami może być problem, bo to jest taki ładunek emocjonalny. A okazało się całkowicie na odwrót - wyznała w naszym programie Zuzanna Folaron.

Piszą do nich osoby zarówno po rozstaniu, jak i te nadal w związkach. Niektóre z nich miały swoje uroczystości kilka dni wcześniej, inne kilkanaście lat temu. Trafiają się akcesoria, ale też pamiątki rodzinne oraz kreacje, z którymi wiążą się niesamowite historie. Ludzie pragną, by ich wyjątkowe rzeczy dostały drugie życie. Dzięki Fundacji "Powiedz Tak!" mają taką możliwość.

- Założyliśmy fundację w styczniu tamtego roku, w marcu już był lockdown, więc tak naprawdę wykorzystaliśmy ten moment na zbieranie asortymentu. Skupiliśmy się na tym, ale teraz mam nadzieję, że (...) śluby się powoli zaczną. Nawet jak się zgłaszały osoby, to często się kończyło tak, że mieli odwołany ślub albo przełożony. Ale zainteresowanie coraz bardziej rośnie - dodała założycielka fundacji.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

podziel się:

Pozostałe wiadomości