Justyna Żak kilka lat temu wystąpiła w programie "Big Brother", dzisiaj znana jest jako sojuszniczka zwierząt i weganka. W rozmowie z reporterką dziendobry.tvn.pl, Darią Pacańską opowiedziała, co może każdy z nas zrobić, by pomóc planecie Ziemi i zapewnić lepszy byt naszym braciom mniejszym. Wyznała też, że przez to spotykała się z hejtem.
W kultowej kreskówce "The Jetsons" duet Hanna-Barbera wyobrażał sobie miasto przyszłości w formie budynków, które unoszą się nad ziemią - Mieli niesamowitą wizję świata - przyznał architekt Karol Pasternak. Teraz już wiemy, że to się nie spełniło i raczej się nie spełni. Jak więc będą wyglądały prawdzie miasta przyszłości?
Nowe badania ze Stanów Zjednoczonych dowiodły, że pracownicy, którzy nie przyjeżdżają do biur, emitują o 54 procent mniej gazów cieplarnianych niż ci, którzy wolą być w miejscu zatrudnienia. Są natomiast bardziej aktywni społecznie, przez co produkują znacznie więcej CO2.
Słomki wykonane z papieru czy bambusa miały być bezpieczniejsze dla środowiska i naszego zdrowia. Niestety najnowsze badania pokazują, że mogą być równie szkodliwe, jak te plastikowe. Specjaliści wykryli w nich groźne chemikalia. Jak duże stanowią zagrożenie?
Zmiany klimatu spowodowały, że coraz więcej ludzi przejmuje się losem planety i stara się żyć tak, aby jak najmniej jej szkodzić. Część z z tych osób idzie o krok dalej i chce żeby ich pochówek również zostały utrzymane w ekologicznym duchu. Jakie mają możliwości?
Unia Europejska ma kolejny pomysł na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Papier toaletowy wytwarzany ze słomy to nowe i ekonomiczne rozwiązanie, które znalazło się na liście dofinansowań Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Produkt, którego używają niemal wszyscy na świecie, w wersji ekologicznej, ma zrewolucjonizować branżę produkującą ten środek higieniczny.
Ministerstwo Klimatu i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prowadzi program "Moja Woda" 2023. Dzięki niemu właściciele domów mogą się ubiegać o dofinansowanie na systemy zatrzymywania deszczówki. Jak złożyć wniosek? Sprawdź szczegóły.
Dbanie o środowisko, naszą planetę, Matkę Naturę i przyszłe pokolenia jest niezwykle ważne. To duża odpowiedzialność, dlatego warto podejmować działania, które są nastawione na ograniczenie zmian klimatycznych. Marka Gerber produkując wysokiej jakości żywność dla dzieci, jednocześnie wspiera ekologię. W jaki sposób?
Pomysł polityków ma wypowiedzieć wojnę nadprodukcji oraz nadmiernej konsumpcji tekstyliów tworzonych w niegodziwych warunkach. Co tak naprawdę ulegnie zmianie?
Wiemy coraz więcej o tym, jak dbać o przyrodę. Często jednak sporym wyzwaniem jest dla nas przełożenie tej wiedzy na realne działania. Jak wykorzystać wiosenny spacer, wycieczkę czy nawet wyjście do sklepu, aby zatroszczyć się o naszą planetę? Nie bez znaczenia jest przecież, jakim środkiem transportu dotrzemy na miejsce, w co zapakujemy zakupy czy gdzie wyrzucimy śmieci podczas leśnej wędrówki. Właściwe nawyki w trosce o naturę powinniśmy praktykować wspólnie z dziećmi. Kształtując w nich szacunek do środowiska oraz wrażliwość na otaczający je świat, damy im podstawy do świadomego i zrównoważonego budowania swojej przyszłości. Jak razem z dziećmi chronić zasoby naszego wspólnego domu – Ziemi
Dla wielu Polaków to najbardziej znany unijny polityk. W swoim zapełnionym kalendarzu znalazł chwilę, aby porozmawiać z dziennikarką Dzień Dobry TVN Bianką Zalewską.