Refundacja okularów korekcyjnych należy do powinności każdego pracodawcy, którego pracownicy spędzają co najmniej 4 godzinny dziennie na wypełnianiu swoich obowiązków przed monitorem komputera. W polskim prawie znajduje się szereg regulacji, które określają, jakie zobowiązania spoczywają na przełożonych względem ich podwładnych. Więcej na ten temat powiedział dzisiejszy gość Dzień Dobry TVN Marcin Wojciński.
Korona Himalajów to określenie używane od 1986 roku. Tworzy ją 14 gór, których wysokość przekracza 8 tys. m n.p.m. Z uwagi na lokalizację tych szczytów, często określa się je mianem „Korona Himalajów i Karakorum”.
Jak poradzić sobie z małym i delikatnym niemowlakiem? Dziś w programie położna Agnieszka Mińko opowiedziała, jak obcinać paznokcie u malucha.
O co najczęściej kłóci się rodzeństwo? Jak traktują się brat i siostra pod jednym dachem? I czy dzisiaj pamiętają i mają sobie za złe przykrości z dzieciństwa? Dziś w studiu Dzień Dobry TVN rozmawiali o tym Grażyna Stachowska-Maruszak – PR-owiec, Aleksandra Stachowska – doktorantka, Victor Borsuk – podróżnik oraz Alex Borsuk – trener personalny.
Feng shui to chińska sztuka aranżacji wnętrz, która powstała wiele tysięcy lat temu. Kluczem do jej zrozumienia jest taoistyczna teza o tym, że świat wypełnia energia (chi). Wszystkie elementy w mieszkaniu powinny być dobrane w taki sposób, aby mogła ona swobodnie krążyć. Zgodnie z tą filozofią, jeżeli zadbasz o wprowadzenie zasad feng shui w domu, zagwarantujesz rodzinie dobre samopoczucie, zdrowie, pomyślność oraz powodzenie w pracy. O tym, jak to zrobić opowiedziała konsultantka feng shui - Gabriela Wagner.
Opadające jesienią liście są zmorą niejednego ogrodnika. Istnieją jednak powody, dla których nie warto się ich pozbywać. Jednym z nich jest ziemia liściowa, o której rozmawiali reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska i Łukasz Skop, prowadzący cykl „Halo ziemia!”.
Bez względu na to, czy ujeżdżamy konia na terenie stadniny w zimny wiosenny poranek, czy galopujemy po zaśnieżonym lesie zimą – dobra kurtka do jazdy konnej to podstawa stroju jeździeckiego. Sprawdź, jakie okrycie wierzchnie wybrać, by zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.
Karolina Merska to mieszkająca w Londynie artystka, której wyroby cieszą się ogromną popularnością. Reporterka Anna Senkara dowiedziała się jak wygląda proces twórczy oraz jakie znaczenie kryje się za ludowymi ozdobami.
Badania pokazują, że nawet 1 na 100 osób może okazać się psychopatą. Warto wiedzieć jak rozpoznać, czy ktoś o osobowości dysocjacyjnej znajduje się w naszym otoczeniu. W dzisiejszym odcinku Dzień Dobry TVN dowiedzieliśmy się w jaki sposób haftowanie przyczynia się do walki z problemem przemocy, a psycholog Monika Dreger opowiedziała o tym, jakie zachowania mogą być zapowiedzią agresji w związku.
Historia Persji, czyli dzisiejszego Iranu, obfituje w wiele ciekawych wydarzeń, podbojów i postaci, które zapisały się w dziejach całego regionu perskiego i Bliskiego Wschodu. Także dziś Persja, czyli Iran, jest krajem, w którym ścierają się nadal interesy światowych mocarstw, stale przykuwającym uwagę światowych mediów.
Anna Lewandowska kilka dni temu ogłosiła, że spodziewa się drugiego dziecka. 2,5 –letnia Klara będzie mieć niedługo rodzeństwo. Kiedy jest najlepszy czas na drugie dziecko i jaka róznica między dziećmi jest najlepsza? W studiu Dzień dobry TVN porozmawialiśmy o tym z naszymi gośćmi: Olgą Hilger, mamą trójki dzieci oraz Martą Lech-Maciejewską, mamą dwóch chłopców.
Żółwie to bardzo charakterystyczne zwierzęta, które żyją na ziemi od około 225 milionów lat. Jeśli chcesz hodować żółwia domowego, musisz pamiętać o zapewnieniu mu warunków maksymalnie zbliżonych do tych, w których żyje naturalnie. Nie zapominaj, że żółwie wodne i lądowe mają zupełnie inne potrzeby, a przez to wymagają odmiennych warunków hodowli. Co jeszcze musisz wiedzieć o hodowaniu żółwia domowego?
Wiosna i lato to pory roku, kiedy możemy usłyszeć śpiew wielu gatunków ptaków. W tym okresie swoje popisy wokalne dają również rudziki, niewielkie ptaki o charakterystycznym rudym upierzeniu na klatce piersiowej. Śpiew rudzika możemy usłyszeć przez cały rok, choć zmienia się on w zależności od intencji ptaka.
Puch i pierze są bardzo delikatne i zwykle źle znoszą kontakt z wodą. Jednak najczęściej powodem nie jest sama woda, a niewłaściwa technika prania i suszenia kurtek puchowych.
Coraz częściej młodzi rodzice zostawiając swoje dzieci pod opieką niań decydują się na ukryty monitoring. Rodzice kupują zabawki, sprzęty z ukrytymi kamerami. W ten sposób będąc w pracy mogą dowiedzieć się, czy dziecko jest bezpieczne. Rodzi to jednak pytanie, czy taki ukryty monitoring jest legalny? W studiu Dzień dobry TVN zapytaliśmy o to prawnika dr. Macieja Kaweckiego.
Alergia pokarmowa u psa to równie częsta przypadłość, jak choroby skórne wywołane przez czynniki uczulające. W obu przypadkach stosowanie hipoalergicznej diety może okazać się pomocne. Podpowiadamy, w jaki sposób może objawiać się alergia u psów i jak wybrać karmę antyalergiczną.
Skala Likerta stosowana jest w badaniach ankietowych i kwestionariuszowych. Została wprowadzona do metodologii badań w 1930 roku przez Rensisa Likerta, amerykańskiego psychologa i socjologa. Współcześnie w wielu badaniach psychologicznych, pedagogicznych i socjologicznych stosuje się tę skalę.
Aby zrobić piękny kardigan na drutach, wcale nie potrzebujesz dużej wprawy w dzierganiu. Wzory na kardigany są często skomplikowane: uwzględniają warkocze, kołnierze, różne sploty, kieszenie. Dowiedz się, jak wykonać prosty, modny kardigan robiony na drutach, który będzie wyglądał na tobie naprawdę świetnie, niezależnie od rozmiaru.
Miał skończyć w garnku z rosołem. Jednak zamiast tego skończył w mieszkaniu w stolicy. Co ciekawe, czuje się tu bardzo komfortowo. Poznajcie niezwykłą historię Kaczora Biegusa.
Nie da się ukryć, że zabawa jest najlepszą formą nauki i poznawania świata przez dziecko. Gry edukacyjne dla dzieci sprawiają, że maluchy mogą zmierzyć się z wieloma bodźcami, zaznajomić się z zasadami fair play, nauczyć się zdrowej rywalizacji, zdobyć czy poszerzyć wiedzę.
Żwirek drewniany to naturalny produkt do kuwety dla zwierząt. Charakteryzuje się wydajnością i większym pochłanianiem nieprzyjemnych zapachów niż ten sztuczny. Drewniany żwirek dla kota jest delikatny, lekki i nie uczula naszego czworonoga.
Właściciele kotów zgodnie potwierdzą, że ich pupile uwielbiają spać. Te czworonogi w ciągu dnia ucinają sobie drzemki, których suma wynosi nawet kilkanaście godzin. Z tego powodu niezwykle istotną kwestią jest odpowiednie legowisko dla kota – na kaloryfer lub na okno. Wybór danego modelu powinniśmy uzależnić od preferencji naszego pupila. Jak wybrać te najlepsze? W studiu Dzień dobry TVN kilka wskazówek zdradziła nam Pani Gadżet - Anna Nowak-Ibisz.
Pies w domu powinien mieć swoje stałe miejsce, w którym będzie miał legowisko. Dzięki temu poczuje się bezpiecznie i komfortowo. Legowisko musi być wygodne i dostosowane do wielkości psa. Jak wybrać te najlepsze? W studiu Dzień dobry TVN kilka wskazówek zdradziła nam Pani Gadżet - Anna Nowak-Ibisz.
Dane statystyczne wskazują na to, że Polacy opuszczają dom rodzinny średnio w wieku 28 lat. Wynik ten plasuje ich za większością młodych Europejczyków. Powodów tego stanu może być wiele: niskie zarobki, brak mieszkań, a niekiedy – nadopiekuńczość rodziców. Więcej na ten temat opowiedziały Sylwia Anderson-Hanney oraz Joanna Pomianowska.
Mimo, że same nie mają najłatwiejszego życia - klatka w schronisku to nie jest szczyt ich marzeń, z ochotą pomagają seniorom. Z kamerą Dzień Dobry TVN towarzyszyliśmy psom, które dzielą się swoją miłością z mieszkańcami domu opieki społecznej.
Jak dowiedli w swoich badaniach Brytyjczycy, im mamy lepszą pracę, tym mniej uprawiamy seksu. Czy dotyczy też Polaków? Nie mamy na niego czasu, a może już go nie lubimy? W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy socjolog Julitę Czernecką oraz seksuologa Andrzeja Gryżewskiego.
Niemcy i Włochy to europejscy liderzy chirurgii robotycznej. W każdym z tych krajów wykorzystuje się obecnie ponad sto nowoczesnych robotów. Trend rozwija się także w Polsce, a w naszych szpitalach zainstalowano jak dotąd siedem tego typu maszyn. O postępującej w medycynie automatyzacji opowiedział gość programu – dr Paweł Wisz.
33-letni Piotr, podczas wypadu na najwyższy szczyt Armenii - Aragac został zaatakowany przez niedźwiedzia. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł. O Piotrze, jego pasjach i tragicznej śmierci opowiedziała narzeczona Małgorzata Lurzyńska. Natomiast w studiu Dzień Dobry TVN przyrodnik i filmowiec, Marcin Kostrzyński powiedział, jak się zachować w przypadku spotkania niedźwiedzia i innych dzikich zwierząt.
Maria Muś jest zawodowym pilotem śmigłowca. Poza praca reprezentuje Polskę jako członek narodowej kadry śmigłowcowej. Ale to nie wszystko. Maria jest jedyną kobietą w Polsce wykonującą akrobacje śmigłowcem! Poznajcie jej niezwykłą historię.
Nowelizacja ustawy o czystości i porządku zobowiązuje wszystkich do segregacji śmieci. Ci, którzy nie podporządkują się nowym przepisom mogą zapłacić sankcje w wysokości : od dwu- do czterokrotności przyjętej stawki za odbiór śmieci. O tym jak uniknąć odpowiedzialności zbiorowej i płacenia za błędy sąsiada wyjaśnili goście Dzień Dobry TVN: Karol Wójcik i Monika Michalska.