Alimenty na dziecko mają na celu zaspokojenie jego podstawowych potrzeb życiowych. Jak obliczyć wysokość świadczeń alimentacyjnych? Jak skutecznie ściągać alimenty? Jak działa fundusz alimentacyjny? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła adwokat, Eliza Kuna.
W Łodzi, w niepublicznej Szkole Podstawowej o profilu sportowym rodzice uczniów domagają się usunięcia maszyny z batonami. „Słodycze w diecie sportowca są dozwolone” – odpisała dyrekcja szkoły. Dziennikarz Dzień dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z dwiema mamami, które są przeciwko maszynie ze słodkościami.
Odstawienie dziecka od piersi matki bywa trudne. Dziś w studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Agnieszkę Mińko, położną, która jest specjalistką od spraw laktacji. Jak sprawnie przeprowadzić proces zmiany nawyków żywieniowych dziecka?
Są na świecie osoby kochające kaktusy. Należy do nich Mieczysław Burghardt, którego kolekcja liczy aż 5 tys. okazów i jest jedną z największych w Polsce. Skąd pochodzą kaktusy pana Mieczysława? Ile czasu im poświęca? Z kolekcjonerem rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.
Druga część niezwykle popularnej animowanej baśni Disneya już wkrótce w kinach. „Kraina lodu” pojawiła się na ekranach kin sześć lat temu i z miejsca skradła serca zarówno tych młodszych, jak i starszych widzów. Czym zaskoczy nas druga część?
Gotowanie powinno przede wszystkim sprawiać przyjemność. Nauka gotowania nie jest trudna, należy jedynie poświęcić mu trochę uwagi i dużo ćwiczyć – dzięki temu dania będą coraz smaczniejsze, co z pewnością docenią członkowie rodziny czy przyjaciele. Jak gotować popularne produkty, np. brokuły, bataty czy makaron, żeby były smaczne?
Sklepy z używaną odzieżą są znane każdemu, jednak rosnąca w ostatnich latach świadomość ekologiczna wpłynęła na wyraźny wzrost ich popularności. Gościem dzisiejszego wydania Dzień Dobry TVN jest Maria Ernst, specjalistka w porządkowaniu przestrzeni.
Koniec roku to bardzo dobry moment na zaplanowanie urlopu. W 2020 roku będziemy mieli 113 dni wolnych od pracy i wypada 13 różnych świąt. Aby dłużej cieszyć się wolnym w trakcie świąt lub długiego weekendu, wystarczy wykorzystać kilka dni urlopu. Kiedy najlepiej zaplanować wolne?
Tony poradników dla rodziców, długie rozmyślania o tym, co zepsuli moi rodzice, a czego nie zepsuję ja. Sytuacja zmienia się w dni narodzin dziecka. Dziś w programie rozmawiali o tym Marta Lech-Maciejewska, mama Zyzia i Miecia, blogerka, Rafał Madajczak, tata 11-letniej Hani, dziennikarz oraz Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy.
Wielu z nas uwielbia dawać innym podarunki, szczególnie te bez okazji. Radość dawania jest ogromna, zwłaszcza gdy robimy to od serca. Świetnym rozwiązaniem są prezenty DIY, które nie tylko są oryginalne, ale pokazują również, że staramy się sprawić obdarowanemu ogromną radość. Robienie ich może być prawdziwą frajdą. Pomysły na unikalne prezenty przedstawiła nam dziś w Dzień Dobry TVN Ewa Mierzejewska.
Już jesienią, a niektórzy nawet wcześniej zastanawiają się, gdzie iść na sylwestra, by była to niezapomniana noc. Wśród miejsc, w które warto się wybrać, są zarówno egzotyczne miejsca, jak i znane polskie ośrodki wczasowe. Kameralny sylwester w małej miejscowości, wielka impreza w dużym mieście czy może białe szaleństwo albo impreza do białego rana pod palmami? Ile kosztują te opcje? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział dziennikarz, Mateusz Walczak.
Zabawa jest nieodłączną częścią przedszkolnego życia. Najwartościowszymi grami i zabawami są oczywiście te, dzięki którym maluch uczy się nowych rzeczy, poznaje swoich rówieśników, dowiaduje się, na czym polega życie w społeczności. Oto najciekawsze pomysły i inspiracje na zabawy dla przedszkolaków.
Każdego roku Polacy wydają znaczne sumy pieniędzy na przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Według danych, średnia tegorocznych wydatków świątecznych może wynieść ponad 1500 złotych. O tym, ile i na co wydamy w tym roku na Święta, opowiedziała goszcząca w studiu Dzień Dobry TVN Katarzyna Iwanoska – ekonomistka i autorka bloga „Finanse od kuchni”.
Nie jest prawdą, że wyjątkowy prezent musi być drogi. Często równie mocno, a może nawet bardziej, obdarowani cieszą się z prezentów drobnych i symbolicznych. Każdy może kupić prezent do 20 zł, który może być romantyczny, ładny, wzruszający lub pożyteczny.
Karolina jest tatuażystką, która postanowiła zrealizować marzenia i żyć według swoich zasad z dala od szumu cywilizacji: "To jest moja wymarzona ziemia, tu jest mój dom, tu jest mój las, moje jurty, w których tatuuję". Niestety kilka tygodni temu do jej pięknego świata wkradł się mrok. O pożarze, w którym spłonęła jurta i wszystkie jej narzędzia, opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
W okresie ciąży ciało kobiety ulega wielu zmianom. Mnóstwo młodych mam boryka się z licznymi kompleksami spowodowanymi dodatkowymi kilogramami, rozciągniętą skórą, a w przypadku cesarskiego cięcia – blizną pooperacyjną. Jedną z nich jest lekkoatletka Monika Pyrek, która w dzisiejszym odcinku opowiedziała o swoich doświadczeniach. Jakie są następstwa operacji i jak radzić sobie w przypadku komplikacji wyjaśnił gość dzisiejszego odcinka Dzień Dobry TVN - dr n. med. Rafał Kuźlik – specjalista położnictwa i ginekologii estetycznej.
Skóra u małych dzieci wymaga szczególnej pielęgnacji. Jak o nią dbać, aby nie doszło do oparzeń? O tym dziś w studiu Dzień Dobry TVN opowiadała pediatra, Ewa Miśko-Wąsowska.
Branko Ćirlić był propagatorem polskiej kultury w Jugosławii i jugosłowiańskiej w Polsce. Był też tłumaczem Josipa Broza Tito. Historia Branka to kolejna odsłona cyklu #HistorieNieznane. O Branku opowiedzieli nam jego syn Aleksander oraz żona Elżbieta Ćirlić.
Pomysły na kalendarz adwentowy mogą być inspirowane zarówno życiem codziennym, jak i światem fantazji. Własnoręcznie zrobiony kalendarz może dać mnóstwo radości, podobnie jak jego przygotowanie. Najwięcej frajdy będą mieć dzieci, dla których kalendarz adwentowy z zadaniami będzie nie tylko przyjemnością, ale również powodem do dumy i satysfakcji. Dziś w Dzień Dobry TVN gościły dekoratorki Katarzyna Sobczyk – Osuchowska oraz Monika Olesińka, które pokazały, jak samemu wykonać kalendarz adwentowy.
Łazienka to jedno z miejsc, w którym można hodować różne gatunki roślin. Którym roślinom nie przeszkadza wilgoć i brak dostępu do światła? O tym w Dzień Dobry TVN mówił ogrodnik, prowadzący cykl "Halo Ziemia!", Łukasz Skop.
Peruwianką zwykło się nazywać długowłosą świnkę morską. Cechą charakterystyczną świnki, dzięki której nie sposób pomylić jej z inną, są długie włosy, równomiernie rozkładające się na obie strony ciała. Na grzbiecie świnki znajduje się przedziałek. W warunkach naturalnych włosy świnki peruwiańskiej ścierają się o podłoże, jednak istnieje możliwość zapuszczenia ich na długość 50 cm.
Jeden z wrocławskich barów mlecznych rozpoczął akcję "zawieś posiłek". Jej celem jest pomoc osobom w potrzebie. Zobaczcie, na czym dokładnie polega ta inicjatywa.
Nieprawidłowe noszenie dziecka może spowodować rozliczne urazy, które z kolei mogą przyczynić się do zaburzeń rozwoju. Gościem dzisiejszego Dzień Dobry TVN była fizjoterapeutka niemowląt Ewa Kowalczyk, która zademonstrowała prawidłowe pozycje, dostosowane do różnych etapów rozwoju i możliwości maluchów, które z pewnością zainteresują wszystkich świeżo upieczonych rodziców.
Marysia Rowińska mimo młodego wieku odnosi już ogromne sukcesy w gimnastyce sportowej. Dziś razem z trenerką Gabrielą Janik i założycielem szkoły gimnastyki Leszkiem Blanikiem, gościła w programie Dzień Dobry TVN i opowiedziała o sporcie.
Hokej na trawie to gra zespołowa, która przypomina unihokeja (hokeja halowego) i hokeja na lodzie. Inną nazwą hokeja na trawie jest po prostu hokej – używa się jej w tych państwach, w których hokej na lodzie nie jest zbyt popularny.
Brylanty, diamenty, szmaragdy – te kamienie nieodłącznie kojarzą się ludziom z bogactwem i luksusem. Są chętnie wykorzystywane w jubilerstwie. Pierścionek ze szmaragdem pięknie ozdabia kobiecą dłoń, dlatego bywa czasami wybierany na pierścionek zaręczynowy.
Wiele osób uważa, że w przyrodzie występuje gatunek zwierzęcia określany jako żbik domowy. Tak naprawdę chodzi tu mieszańca żbika europejskiego z kotem domowym. Żbiki europejskie to zwierzęta żyjące w środowisku naturalnym, w Polsce występują w rejonie wschodnich Karpat i objęte są całkowitą ochroną gatunkową.
Co jest najważniejsze w sytuacji, gdy nastolatka ma zostać mamą? Dziś w Dzień Dobry TVN opowiedziały o tym nastoletnie matki Patrycja Koziej i Katarzyna Brzozowska wraz ze swoimi partnerami oraz Agnieszka Sikora z fundacji „Po drugie”.
Charles de Nicolay wywodzi się z francuskiej rodziny arystokratycznej. Przez wieki jej członkowie mieszkali w różnych częściach Europy, jednak na swój dom wybrali ostatecznie Krzeczyn Mały - niewielką wieś na Dolnym Śląsku. W rozmowie z Piotrem Wojtasikiem hrabia wyjawił historię swoich przodków oraz to, czym zajmuje się w Polsce.
Państwa Bałkańskie słyną z pięknych widoków i bogatej historii. To jeden z najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków turystycznych. Jakie kraje na Bałkanach warto zobaczyć?