Od dwóch lat żyje na walizkach. "Nie mam mieszkania, nie mam auta. Z podróży czerpię radość"

Eva zu Beck to polska youtuberka oraz prezenterka filmów podróżniczych, którą w mediach społecznościowych śledzi ponad 1,5 mln osób. Zwykle jeździ w pojedynkę do miejsc rzadko odwiedzanych przez turystów, takich jak Iran, Irak czy Syria. Nam opowiedziała o swojej pasji do zwiedzania i kwarantannie na jemeńskiej wyspie Sokotra.

Kroniki dziadka

Eva zu Beck od ponad dwóch lat podróżuje. Pasję do wypraw odziedziczyła po dziadku, który zwiedził niemal cały świat. Był między innymi w Indonezji, Meksyku, Chinach i Australii, a każdą wyprawę odtwarzał w kronikach.

Umieszczał w nich zdjęcia, opisywał doświadczenia i ciekawe spotkania. Jako dziecko znalazłam te kroniki gdzieś w piwnicy i zaczytywałam się w nich przez długie, długie lata

- powiedziała Eva.

Kilka lat temu podjęła decyzję, że pójdzie w ślady dziadka i także będzie zdobywała świat. Do tej pory zwiedziła ok. 60 krajów, jednak nie wybiera typowych tras turystycznych, ale trudne szlaki, o których niewiele osób słyszało.

One najbardziej mnie ciekawią. (...) Moje podróże zabrały mnie do takich miejsc, jak Bangladesz, Iran, Irak, Pakistan, Mongolia, Jemen i Syria

- wymieniła i dodała:

Byłam tam w ostatnim roku

Przerwana podróż

Eva musiała zawiesić swoją wyprawę, ponieważ wybuchła pandemia koronawirusa. Postanowiła, że ją przeczeka na jemeńskiej wyspie Sokotra. Nie żałuje tej decyzji.

Było to ogromnym przywilejem i luksusem, by tam spędzić kwarantannę. Oczywiście, wiem, jak wyglądało życie moich znajomych w Polsce i Europie, i było ono bardzo domowe. Podczas, kiedy ja na wyspie, gdzie nie było korony, nie było żadnej infekcji, miałam dużo więcej wolności. Mogłam po niej podróżować, robić zdjęcia i filmiki

- zdradziła.

Eva na Sokotrze była aż trzy miesiące. Wydostała się z niej kilka dni temu i na statku towarowych dopłynęła do Abu Dhabi.

Kolejne wyzwania

Evą interesują się media z całego świata. Niedługo ma zostać prezenterką filmów podróżniczych dla zagranicznych stacji telewizyjnych. Jakie ma jeszcze plany?

Podczas tego lata chciałabym napisać książkę z moich podróży

- zdradziła.

>>> Zobacz także:

Rodzina Rybickich jachtem podróżuje po świecie. „Plan był taki, żeby przepłynąć całe Karaiby i popłynąć na Pacyfik”

Namiot, kamper czy przyczepa? Jak zaplanować tegoroczne wakacje?

Morska ucieczka przed epidemią. Po 55 dniach samotnego rejsu polscy żeglarze dopłynęli do Gdańska

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?