Karolina Kozioł pochodzi z Niska, jednak od pewnego czasu mieszka w Wielkiej Brytanii. Wiosną zobaczymy ją w kluczowej roli w jednym z najsłynniejszych seriali BBC. Jak wyglądają castingi do wielkich produkcji? Co mówią o Karolinie jej przyjaciele? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.
Polski nurek Adam Pawlik chciał pobić rekord świata we włoskim jeziorze Garda. Zamierzał osiągnąć głębokość 333 metrów. Rozpoczął nurkowanie w sobotnie popołudnie, a na powierzchnię miał wypłynąć około północy. Niestety, nie wynurzył się o wyznaczonym czasie. Po kilku dniach jego ciało znaleziono na głębokości 284 m. Jakie jest największe ryzyko w nurkowaniu głębinowym? Ile czasu zajmuje zanurzenie, a ile wynurzenie? Czy nurkowie, którzy schodzą na taką głębokość mają wsparcie? O szczegóły nurkowania głębinowego zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN płetwonurka Krzysztofa Starnawskiego.
Cierpiący na achondroplazję 15-letni Kuba Chęciński chciałby zostać dziennikarzem i występować między innymi w telewizji śniadaniowej. Swoim marzeniem postanowił podzielić się z Marcinem Mellerem. Napisał więc wiadomość do naszego prowadzącego. Dotarliśmy do nastolatka, by choć trochę spełnić jego marzenie. Jak sobie poradził z zadaniem, które dla niego przygotowaliśmy?
W Albanii ludzie wciąż zabijają się z honorowej zemsty. Jedną z ofiar rodzinnych porachunków był mąż Elony Prroj. Dlaczego to właśnie na niego wydano wyrok śmierci? Czy syn pary ma zamiar pomścić ojca? Z Eloną rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Bianka Zalewska.
Aktorka Katarzyna Glinka niedawno ukończyła kolejny bieg z przeszkodami - górską edycję Runmageddonu Kaukaz. O swoim wyczynie opowiedziała reporterowi Dzień Dobry TVN Robertowi Stockingerowi. Od kiedy Kasia biega?
Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski napisał zabawną książeczkę detektywistyczną dla dzieci, której bohaterem jest ulubiony pies marszałka Józefa Piłsudskiego. Autora zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedział o pracy nad książką. Kto pomagał mu ją pisać? Dlaczego jej bohaterem został ukochany pies marszałka? Czy to prawda, że Piłsudski miał dużo zwierząt?
W jednym z drewnianych domków na osiedlu Przyjaźń na warszawskich Jelonkach mieszka weteran powstania warszawskiego - 96-letni Witold Kruczek-Abuładze ps. "Kruk". Budynek nie był w najlepszym w stanie i wymagał remontu. Na szczęści znaleźli się dobrzy ludzie, którzy postanowili przywdziać kombinezony robocze i odnowić dom Pana Witolda. Kim są? Dlaczego się tego podjęli? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
W najbliższą niedzielę odbędą się wybory samorządowe. Reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer postanowił sprawdzić stan ducha w narodzie. Czy 18-latkowie, dla których będą to pierwsze wybory, mają zamiar w nich zagłosować?
Sztuka, podobnie jak przyroda, nie lubi próżni. Grupa Rurales jeździ po Polsce szukając ścian pod murale. Jak mówią, to dla nich odskocznia od miejskiego zgiełku. Skąd pomysł, by malować murale w wiejskim krajobrazie? Jak reagują na nich miejscowi?
Bycie trenerem personalnym jest ostatnio bardzo modne. Okazuje się, że certyfikat można zdobyć już w dwa dni kończąc internetowy kurs. Niestety taka osoba może wyrządzić nam więcej krzywdy niż pożytku. Jak zostać profesjonalnym trenerem personalnym? Liczą się ukończone studia na AWF czy wieloletnie doświadczenie? W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to Qczaja oraz Małgorzatę Gałkowską, trenerkę fitness oraz Mistrzynię Polski Fit Model 2017.
Bromierzyk to opuszczona wieś w województwie Mazowieckim. Z kamerą Dzień Dobry TVN wybraliśmy się tam, żeby sprawdzić doniesienia, że "TAM STRASZY". Co o duchach mówią okoliczni mieszkańcy?
Czy czeka nas mroźna zima? W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to klimatologa Kingę Kuleszę. Czy po długim, ciepłym lecie przyjdzie sroga zima? Okazuje się, że z obecnych modeli prognostycznych wynika, że tegoroczna zima będzie jeszcze cieplejsza od poprzedniej...
W kolejnej odsłonie cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła polsko-kubańską rodzinę. Izabela Perez Harriette i Yoilan Perez Harriette mieszkają na 58 metrach kwadratowych. Aranżerką wnętrza jest Izabela, zaś głównym wykonawcą jest jej mąż. Małżeństwo zawsze przerabia kupione meble. We wnętrzu panuje eklektyczny klimat, znajdziemy w nim zarówno nowoczesne elementy, jak i te o rustykalnym charakterze.
Nie dla wszystkich kobiet posiadanie dzieci to sprawa priorytetowa. W Polsce przybywa małżeństw bezdzietnych z wyboru. Dlaczego? O tym czy życie bez dziecka może być szczęśliwe i czy macierzyństwo to naturalna potrzeba kobiety, rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Joanną Heidtman.
Izabela Skorupska i Mateusz Bogumił poprosili Małgorzatę Sochę o pomoc w urządzeniu sypialni. Chcieliby, żeby wnętrze nawiązywało do natury, a jednocześnie miało akcenty motoryzacyjne... Zobaczcie jak z wyzwaniem poradził sobie Szymon Machaczka, projektant wnętrz, którego o pomoc poprosiła Małgorzata Socha.
O wywiad z nią staraliśmy się kilka tygodni. W końcu zgodziła się opowiedzieć nam jak wygląda proceder handlu ludźmi w Polsce i kim najczęściej są dziewczyny, które padają jego ofiarą? Marcin Sawicki: "Marta twierdzi, że nie wiedziała w czym bierze udział mówi, że wypierała prawdę, a jej błędem jest to, że nie zareagowała w porę". Marta: "Popełniłam przestępstwo, kilka przestępstw. Uprowadzenie, handel ludźmi i zmuszanie do prostytucji". Czy czuje się winna?
Imię w pewien sposób nas definiuje. Jednak nie zawsze utożsamiamy się z imieniem nadanym nam przy urodzeniu. Czy wybór imienia przy narodzinach determinuje całe nasze życie? Zapytaliśmy o to numerologa Michała Skibińskiego oraz dziennikarkę Dellfinę Dellert, która urodziła się jako Agnieszka. Dlaczego zdecydowała się na zmianę imienia? I czym kierowała się przy wyborze nowego? Jak konkretne imię ma się w numerologii? Czy data urodzenia może odpowiadać danemu imieniu?
Orgazm bez wytrysku u mężczyzny. Czy to powód do obaw? Jakie mogą być przyczyny takiej sytuacji i jak jej zapobiegać? Na wszystkie pytania opowiedział nam w studiu Dzień Dobry TVN - urolog, dr n. med. Robert Jarema.
Jak zauważyła Katarzyna Pawlikowska, od kiedy pozwolono kobietom się uczyć, zdominowały one uczelnie wyższe. Siłą rzeczy pęd do wiedzy i ciekawość świata sprawiły, że jest coraz więcej kobiet na stanowiskach kierowniczych. Kobiety mają odwagę sięgać po nowe. Mają misję zmieniania świata. Które kobiece cechy są pożądane na kierowniczych stanowiskach? Zapytaliśmy o to Ilonę Adamską, właścicielkę agencji PR oraz Katarzynę Niezgodę, headhuntera. Które z kolei kobiece cechy nie są mile widziane w biznesie?
Podczas jesieni wiele zwierząt migruje z północy na południe. Nie mają mapy, skąd więc wiedzą, w którą stronę powinny się poruszać, aby dotrzeć do celu? ;) O wędrówkach zwierząt opowiadał w Dzień Dobry TVN biolog i fotograf Łukasz Bożycki.
Z danych NBP wynika, że w portfelach Polaków jest już ponad 40 mln kart płatniczych. To o ponad 2 mln więcej niż w zeszłym roku. Według badań "Postawy Polaków wobec form płatności" aż 60 proc. pytanych woli płacić bezgotówkowo, co trzeci wybiera gotówkę, a co dziesiąty nie ma zdania w tej kwestii. Coraz więcej firm, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientom, zaopatruje się w terminale. Jakie są zalety płatności bezgotówkowych?
Nie od dziś wiadomo, że Filip Chajzer jest pasjonatem mody. Był na wszystkich pokazach takich uznanych projektantów jak: Hans Kloss, Karel Gott, Sven Hanavald i Jan Gutenberg. Zna też wszystkie projekty znanego szwajcarskiego duetu "Schleswig-Holstein", które chętnie kupuje. Obecnie jest pod ogromnym wrażeniem męskiej kolekcji pewnego włoskiego domu mody i postanowił zaprezentować te stylizacje na polskich ulicach. Czy napotkane osoby podzielały jego zachwyt? :)
W ciągu 20 lat Marcin Jakub Korzonek zorganizował wiele eskapad rowerowych, w czasie których odwiedził 40 krajów. Niedawno wrócił z wyprawy w Himalaje, gdzie na dwóch kółkach pokonał 10 przełęczy położonych na wysokości powyżej 3000 m n.p.m. O swojej przygodzie opowiedział w Dzień Dobry TVN. Jak przygotował się kondycyjnie do tej podróży? Co wziął ze sobą w trasę? Czy w Himalajach dotknęła go choroba wysokościowa? Miał problemy z rowerem? Jakie niebezpieczeństwa czekają tam na podróżnych? Co mu dała ta wyprawa?
Od piątku 12 października 2018 obowiązuje w Polsce nowe oznaczenie paliwa. Zamiast znanych nam skrótów, takich jak ON czy przekreślone Pb pojawią się nowe. Jakie? Po co UE wprowadza nową dyrektywę? Z Patrykiem Mikiciukiem, dziennikarzem TVN Turbo rozmawiał Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
Na ślubnym kobiercu stanęła księżniczka Eugenia oraz Jack Brooksbank. Księżniczka Eugenia to wnuczka królowej Elżbiety. Jest dziewiątą osobą do brytyjskiego tronu. Co Brytyjczycy sądzą o nowej parze młodej? Kto zaprojektował suknię ślubną księżniczki? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.
To dla nas ogromny zaszczyt. Na kanapach Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś najlepsze nauczycielki w Polsce. W imieniu uczniów dziękujemy, gratulujemy i życzymy sukcesów!
Na czym polega artystyczny fenomen rodu Kossaków i jak często ich dzieła pojawiają się na aukcjach? W Dzień Dobry TVN o życiu i dziełach wybitnych polskich malarzy opowiedział Jan Koszutski, wiceprezes domu aukcyjnego.
Co jest wg niego najważniejsze? "Najpierw zdrowie, później trochę pieniędzy, by wystarczyło, a później 100 lat". Pan Stanisław Kowalski nigdy nie chorował! W swojej kategorii wiekowej jest rekordzistą Europy w biegu na 100 metrów i rekordzistą świata w biegu na 60 metrów oraz w pchnięciu kulą! Gdy, 100 lat temu, Polska odzyskała niepodległość miał 8. lat. W wieku 21. lat zaciągnął się do wojska. Tam poznał marszałka Piłsudskiego. Jaki wynalazek, na przestrzeni lat, zrobił największe wrażenie na najstarszym mężczyźnie w Polsce?
Czy "Narzekanie to nasz sport narodowy, w którym jesteśmy wirtuozami" - Filip Chajzer postanowił się tego dowiedzieć. Zobaczcie, co najbardziej denerwuje Polaków. Czy rzeczywiście tak bardzo lubimy narzekać, że robimy to nawet bez powodu? Na czym polega, popularne w naszym kraju, wychowanie dzieci w motywacji negatywnej? Jak w Polsce czują się przybysze z innych krajów?
Adam Kornacki, dziennikarz TVN Turbo: "To są nielegalne spotkania ludzi, którzy chcą się wyszaleć. Nie łączmy, błagam, piractwa drogowego ze słowem wyścig, czy rajd. (...) Jest to wszystko skrajnie niebezpieczne". Kim są ludzie, którzy ścigają się ulicami miast? Jakimi cechami osobowości się charakteryzują? Jaką potrzebę realizują narażając przy tym na szwank zdrowie i życie swoje oraz przypadkowych osób? "Dlaczego to robią? (...) w 40-to milionowym narodzie mamy JEDEN homologowany tor wyścigowy. Jeden, słownie JEDEN. Na którym, uwaga, panuje strefa ciszy... (...). Nie mamy gdzie się ścigać, mamy czym się ścigać - dlatego robimy to nielegalnie"