Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski sklasyfikowani zostali na siódmej pozycji w ostatnim tegorocznym rankingu ATP "Dobles Race" (w zeszłym roku byli na 11tej pozycji).

  Michał ma 18 lat, jest twórcą kilku krótkometrażowych animowanych filmów i zdobywcą 32 nagród. W sumie Michał zrobił 7 filmów. Na początku były to komedyjki w stylu Charliego Chaplina. Później jego filmy nabrały filozoficznej natury.

  W swej najnowszej książce Naomi Klein, kanadyjska dziennikarka i aktywistka opowiada między innymi o tym, jak zarobić na huraganach, dlaczego walczono o Falklandy i co jest źródłem fortuny Donalda Rumsfelda. W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy ją także o to czy czuje się ikoną alterglobalistów?

  Gościem Dzień Dobry TVN był utalentowany muzyk, 64-letni emerytowany nauczyciel z Żywca, Jacenty Ignatowicz, uczestnik programu "Mam Talent". W programie pokazał niezwykłą grę na liściach.

  Jeśli jest się ze sobą długo, to ten moment zawsze da się wyczuć, a jeśli jest to związek krótkotrwały, to taki moment łatwo przeoczyć - mówi Ewa Pacuła, była żona Przemysława Salety. Ich małżeństwo przetrwało 4 lata. Iwona Pawlovic, nasz drugi gość, musiała wybierać między lojalnością wobec męża a namiętnością do nowego mężczyzny. Zdecydowała się odejść od męża.

  O tym czy polscy dziennikarze rozwijają się w dziedzinie reportażu porozmawiamy z Tomaszem Lachowiczem, redaktorem naczelnym Gazety Krakowskiej i Wojciechem Harpulą, laureatem zeszłorocznej edycji konkursu im. Szumowskiego.

  Obecni w naszym studio doradcy do spraw finansowych opowiedzieli o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się od nich, na przykład, na ile kryzys finansowy przyczynił się do wzrostu liczby siwych włosów Cezarego Sobańskiego.

  Polacy coraz częściej sięgają po napoje energetyzujące. W ubiegłym roku wypiliśmy ich 48 milionów litrów. Na pytanie, czy korzystanie z takich środków jest zdrowe, odpowiedział nasz ekspert od zdrowia Marek Nowicki.

  W studiu Dzień dobry TVN gościmy duet barmanów "Flair Faktory", który wziął udział w programie "Mam talent". Tomasz Mołek i Marek Posłuszny zaprezentowali u nas swoje, godne podziwu, umiejętności.

  W Polsce kilkanaście klasztorów oferuje możliwość spędzenia urlopu za swoimi murami. Niektóre prowadzą nawet terapie dla pracoholików. Jedną z osób, która skorzystała z takiej formy odpoczynku jest nasz gość, Artur Dolecki, który spędził tydzień w opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Dlaczego?

  Halina Kunicka jest babcią, która ma ogromny szacunek dla rodziców swoich wnuków. - Uważam, że największym autorytetem dla dzieci są właśnie ich rodzice i nie powinno się zakłócać tej relacji - mówi w Dzień Dobry TVN. Jako babcia szanuje i przestrzega zasad ustalonych przez rodziców.

  Marcin Boronowski do pracy na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie wykłada język angielski, chodzi na szpilkach i w spódnicy. W ten sposób wyraża swoją osobowość i walczy z dyskryminacją mężczyzn. Pomimo kobiecych strojów, jak twierdzi, nie przestał być mężczyzną.

  Serial Detektywi jest na antenie stacji TVN już od 3 lat i cieszy się dużą popularnością. Detektywi pomagają ludziom w dramatycznych chwilach - przy porwaniach i zaginięciach.

  Według amerykańskiej definicji stalking – to celowe, złośliwe, wielokrotne prześladowanie i molestowanie innej osoby, zagrażające jej bezpieczeństwu. Typowy sposób postępowania polega na częstym nawiedzaniu innej osoby w domu, miejscu pracy bądź innych miejscach, w których ofiara się zatrzymuje bądź przebywa.

  "Mam 32 lata i właśnie dowiedziałem się, że jestem w ciąży" - tak zaczyna się "Dziennik ciężarowca" Tomasza Kwaśniewskiego. Dziennik jest zapisem przeżyć mężczyzny, który dojrzewa do nowej roli - roli ojca. Dziennik jest też próbą odpowiedzi na pytanie czy jego autor będzie dobrym ojcem.

  Łukasz Szywała jest najmłodszym zawodnikiem, który zdobył tytuł Mistrza Świata w Bilardzie Artystycznym. Rekord świata ustanowiony cztery lata temu przez Łukasza nadal nie został pobity. Jak rozpoczęła się jego przygoda z bilardem i ile godzin dziennie musiał ćwiczyć, by dojść do takiej formy?

  W polskich rejestrach coraz częściej pojawiają się dziwaczne, obcobrzmiące imiona, jak: Seven (siedem), Apple (jabłko) czy Suri (dzika róża). To konsekwencja emigracji zarobkowej Polaków. Pierwsze jaskółki tej mody dotarły na Podhale.

  Nasi goście, Monika Brodka, Piotr Polk i Maciej Kozłowski, opowiedzieli nam o swoich doświadczeniach z wielkimi miastami i samotnością, której w nich pełno.

  Od naszych gości postaraliśmy się dowiedzieć czy małżonkowie wykonujący te same zawody mogą być dla siebie nie zdrową konkurencją.

  Wieża Mariacka jest jedyną wieżą na świecie, z której od przeszło 600 lat przez całą dobę co godzina trębacz gra hejnał na cztery strony świata. O pracy hejnalisty porozmawialiśmy z krakowskimi trębaczami.

  Leszek Talko poznał żonę Monikę, gdy pracowali razem w gazecie. Wspólna praca ich zbliżyła. Są pisarzami. Tatiana Ostaszewska-Mosak poznała swojego męża Piotra na studiach. Są psychologami i pracują razem, prowadząc gabinet. Czy wykonywanie tego samego zawodu pomaga im w życiu osobistym, czy raczej przeszkadza?

  Brunetki czy blondynki? Starsze czy młodsze? Jakie kobiety wybierają mężczyźni? O kobietach porozmawialiśmy z aktorem Dariuszem Jakubowskim i Jackiem Borowskim oraz muzykiem Tymonem Tymańskim.

  Projektantka kapeluszy Joanna Tor-Gazda uważa, że noszenie kapeluszy nie jest w Polsce popularne, bo wymaga pewnego stylu, a Polki nie lubią się wyróżniać. Kapelusz powinien pasować do osobowości, kształtu twarzy i sylwetki osoby, która go nosi. Jeśli osoba jest niska i krępa, to kapelusz nie może mieć dużego ronda - radzi. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy aktorów, którzy lubią i noszą kapelusze.

  Kogo najłatwiej portretować? Ile kosztuje portret? Kto korzysta z usług portrecisty? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli malarze: Hanna Bakula, Olga Wolniak i Tomasz Karabowicz.

  Jak pokazują badania, przeprowadzone przez Laboratorium Rodziny i Osobistych Więzi, sztuczny świat, przedstawiony w komediach romantycznych, niszczy związki.

  Państwo Kofta są małżeństwem od ponad 40 lat. Dla tej miłości, pani Krystyna zerwała zaręczyny z ówczesnym narzeczonym. Pobrali się po 2 latach bycia ze sobą. Ślub odbył się 12 marca 1966 roku w Poznaniu.

  W naszym studiu dwie znane mamy, Natasza Urbańska i Anna Dereszowska. Opowiedziały nam jak godzą macierzyństwo z życiem zawodowym.

  Podczas próby stworzenia bajkowego pokoju dla swojej dziecka magister matematyki Monika Howard wpadła na pomysł stworzenia naklejek do dziecięcych pokoi. Ze swoim pomysłem zgłosiła się oczywiście do programu "Kapitalny pomysł". Pomysł okazał się kapitalny, bo Monika Howard zakwalifikowała się do finału programu.

  W Polsce co piąte dziecko codziennie chodzi spać bez taty. Zazwyczaj do snu kołysze je mama. Opowiada mu wtedy, jak bardzo jest dla niej ważne i zapewnia, że ona nigdy się nie wyprowadzi. Temat samotnego macierzyństwa wciąż budzi wiele emocji.

  Nie wyobrażam sobie bez niej wyjścia z domu. Bez niej nie jest się prawdziwą kobietą. To jest najważniejsza część kobiecej garderoby - tak o torebce mówi aktorka Bożena Dykiel. Czym kieruje się przy wyborze torebki? Tym, by była ona pojemna, lekka i - obowiązkowo - skórzana.