Gaz sekwencyjny to nowoczesna instalacja gazowa LPG IV lub V generacji, najczęściej montowana w samochodach. Dzięki niej paliwo gazowe trafia do silnika za pośrednictwem wtryskiwaczy. Jej zaletą jest niska awaryjność. Praktycznie nie powoduje też zakłóceń pracy silnika.
Zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym po zakupie samochodu trzeba go zarejestrować w starostwie właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania właściciela auta. Sprawdźmy, ile kosztuje rejestracja samochodu.
Czyszczenie klimatyzacji samochodowej jest czynnością, o której nie powinno się zapominać. W przeciwnym razie kierowcy oraz wszystkim pasażerom w czasie jazdy grożą co najmniej niezbyt miłe doświadczenia w postaci nieprzyjemnego zapachu z otworów wentylacyjnych w pojeździe. Czytaj dalej i sprawdź, jak powinno wyglądać czyszczenie klimatyzacji w aucie.
Opony letnie, zimowe, całoroczne – niby na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie, ale właściwy dobór opon do auta to nie kwestia intuicji. Jeśli nie bardzo wiemy, jak właściwie dobrać opony, warto skorzystać z internetowych kalkulatorów lub poznać kilka podstawowych zasad, którymi warto się kierować.
Są tu jacyś wielbiciele motoryzacji? Osoby, dla których auto to ikona, na którą się chucha i dmucha? Dla których samochód to wręcz jeden z domowników? Jeśli tak, warto dowiedzieć się, jakie gadżety do samochodu są najbardziej popularne i chętnie kupowane na prezent wielbicielom czterech kółek.
Diagnosta samochodowy na co dzień stoi przed nie lada wyzwaniem – na własną odpowiedzialność stwierdza, które pojazdy mogą być dopuszczone do ruchu drogowego. Sprawdzamy, na czym polega kurs na diagnostę samochodowego, jakie są uprawnienia diagnosty samochodowego i na jakie zarobki można liczyć w tym zawodzie.
Gaśnica samochodowa to niezbędny element wyposażenia każdego dopuszczonego do ruchu po drogach publicznych samochodu osobowego w Polsce. Jeśli w Twoim aucie nie ma gaśnicy, powinieneś czym prędzej ją nabyć. Czytaj dalej i sprawdź, ile kosztuje gaśnica samochodowa i jaki rodzaj wybrać.
Elektronika samochodowa to nieodłączny element każdego nowego pojazdu. Układy elektroniczne w samochodach stosuje się już od lat 80. XX wieku. Chociaż implementowane zastosowania są coraz efektywniejsze, co jakiś czas w każdym pojeździe należy zrobić przegląd elektroniki samochodowej, naprawić lub wymienić poszczególne elementy. Sprawdzamy, jak działają poszczególne układy elektroniki samochodowej.
Eksploatacja samochodu to naturalny proces, w którego trakcie niektóre części się zużywają, a inne psują. Dotyczy do wszystkich pojazdów, także aut tanich w eksploatacji, palących mało benzyny (lub z instalacją gazową). Sprawdzamy, co wchodzi w skład kosztów eksploatacyjnych?
Jazda po alkoholu to nie tylko ryzyko mandatu i punktów karnych dla kierowcy, ale przede wszystkim narażenie na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Izabela i Kacper Zielińscy rzucili pracę w korporacji, by robić bieliznę. Pomimo, że nie mieli doświadczenia oraz oszczędności, udało im się stworzyć markę, którą doceniono w Paryżu. Ich bieliznę można kupić w paryskim pop-upie. Czym wyróżniają się na rynku? I jakie mają teraz plany?
W tym roku obchodzimy 150. rocznicę urodzin Stanisława Wyspiańskiego. Artysta jest jedną z najwybitniejszych postaci w polskiej sztuce. W naszej pamięci zachował się bardziej jako malarz aniżeli dramaturg. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Monikę Śliwińską, autorka książki o Stanisławie Wyspiańskim.
Po Polsce jeździ się coraz wygodniej. W ostatnich latach przybyło nam autostrad i dróg ekspresowych. Według rządowych deklaracji planowane drogi w Polsce do 2025 roku mają się rozciągać na przestrzeni ponad 3 tysięcy kilometrów. Przewidziane jest 2640 kilometrów dróg ekspresowych i 250 kilometrów autostrad, nie wspominając o obwodnicach miast. Jakie mamy drogi w Polsce?
Tylko połowa osób przystępujących do egzaminu na prawo jazdy zdaje jego część teoretyczną. Z egzaminem praktycznym na prawo jazdy jest dużo słabiej, ponieważ za pierwszym razem przechodzi go co trzeci zdający. Co powinniśmy wiedzieć o egzaminie praktycznym na prawo jazdy, by przejść go z sukcesem?
Delokalizacja jest trendem światowym. Ludzie przemieszczają się za pracą i nie boją się zmieniać miejsca zamieszkania. Okazuje się, że coraz więcej młodych ludzi z małych miejscowości, którzy wyjechali do dużych miast w celu zdobycia wykształcenia, zaraz po ukończeniu studiów, wraca do swoich małych ojczyzn. Życie w dużym mieście nie daje im do końca satysfakcji. Dlaczego? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy socjologa Tomasza Sobierajskiego i muzyka Pawła „Bibę” Binkiewicza, który pochodzi z Grójca.
Brat Jacek jest utalentowanym grafikiem, który swoimi pracami pomaga potrzebującym. Które powołanie było pierwsze - duchowieństwo czy sztuka? Jakie sukcesy osiągnął jako artysta? Z bratem Jackiem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.
Najnowsza książka Moniki Jaruzelskiej nosi tytuł "Zmiana". Dziennikarkę zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o szczegóły nowej publikacji. Nie obyło się również bez pytań o ojca Moniki - generała Wojciecha Jaruzelskiego. Kiedy zaczęła budować własną tożsamość? Co mówi synowi, kiedy niektóre media porównują generała do tyranów?
Spora grupa kierowców nie wyobraża sobie manewrowania autem – szczególnie w zatłoczonym mieście – bez wsparcia czujników parkowania. Jeśli nasz samochód nie został w nie fabrycznie wyposażony, możemy zlecić ich instalację. Sprawdźmy, jaka jest cena montażu czujników parkowania.
Osobie, która całe życie posługuje się wyłącznie nożem i widelcem, jedzenie pałeczkami może wydawać się niemożliwą do wyćwiczenia sztuką. Tymczasem wystarczy podążać za kilkoma prostymi wskazówkami, by zjeść ulubione sushi czy ramen w tradycyjnym azjatyckim stylu. Sprawdź, jak nauczyć się jeść pałeczkami.
W Studziankach trzy siostry organizują babskie spotkania. Co się dzieje podczas takich mityngów? Panie odwiedziła reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.
Anna Krzysztofik trenuje na siłowni od pięciu lat. Swoją metamorfozę zawdzięcza ciężkiej pracy i wytrwałości. Sylwetki może jej pozazdrościć niejedna 20-latka. Dziś Anię obserwuje na Instagramie aż 100 tys. osób. Mama_na_siłowni opowiedziała nam o swoich początkach na siłowni oraz w sieci.
Mięso można rozmrażać na wiele sposobów. Które z nich są bezpieczne dla zdrowia? O tym w Dzień dobry TVN mówiła dietetyk Urszula Somow.
Co to jest zespół Downa? Jak wygląda praca z dziećmi z zespołem Downa? Jak można im pomóc? Na te pytania staraliśmy się odpowiedzieć w studiu Dzień Dobry TVN razem z gośćmi: Aliną Topczewską, mamą Michała cierpiącego na zespół Downa, Michałem Topczewskim i Aleksandrą Piotrowską, psychologiem dziecięcym. A reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara rozmawiała z Sarah Gordy - pierwszą osobą z zespołem Downa z tytułem doktora honoris causa.
Jak zacząć swoją przygodę z astrofotografią i jaki sprzęt jest potrzebny, żeby robić zdjęcia podobne do tych, które zaprezentował nam dziś w Dzień Dobry TVN Adam Jesionkiewicz?
W latach 90. XX wieku korporacje gwarantowały rozwój zawodowy, prestiż i dobre zarobki. W późniejszych latach korporacji przypisywano cechy mało pochlebne. Okazuje się, że pracując w korporacji można nabawić się pewnych chorób. O tym, jaki wpływ na zdrowie ma korporacja, w studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Jolantą Łuczkowską, coachem, Moniką Adamczyk-Rokicką, która odeszła z korporacji oraz psycholog Joannę Kot.
Rząd przyjął projekt "Mama 4 plus", który dotyczy tzw. emerytur matczynych. Nowe przepisy ustawy o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym miały wejść w życie od początku stycznia 2019 roku. Ostatecznie ten termin przesunięto na 1 marca. Komu będzie przysługiwało to świadczenie? W jakiej wysokości? O zasadach przyznawania emerytur dla matek z czwórką dzieci mówił w Dzień Dobry TVN dziennikarz ekonomiczny TVN24 BiS Paweł Blajer.
Znacie opowieść wigilijną? Jeśli tak, to na pewno nie w takiej wersji :) Zobaczcie, jak widzą ją dzieci. Akcja dzieje się w latach 70., we wtorek. Role bohaterów opowieści powierzyliśmy bardzo utalentowanym i dobrze zapowiadającym się aktorom. Mamy nadzieję, że ta produkcja będzie trampoliną do ich kariery artystycznej ;)
Michał Zaborowski to malarz, który udowadnia, że w malarstwie jest wciąż miejsce na coś nowego. Czym wyróżnia jest jego twórczość? Wystawa Fantasmagorie potrwa do 31 stycznia w Domu Aukcyjnym Desa Unicum. Piotr Wojtasik był na wernisażu z kamerą Dzień Dobry TVN. Jak obrazy Michała Zaborowskiego interpretują obecne na wernisażu gwiazdy?
Prawdziwe ciepło odczuwane w stopach zimą po wyjściu z domu? To jest możliwe. I nie chodzi wcale o ocieplane buty zimowe. Na rynku są dostępne podgrzewane wkładki do butów, których producenci wciąż prześcigują się w nowatorskich rozwiązaniach. Najbardziej innowacyjnym z nich jest tym momencie wkładka obsługiwana przy pomocy smartfona.