O tym co robić, gdy zostaniemy przyłapani przez dziecko podczas seksu? Jak wtedy reagować i na jak dużo czułości pozwalać sobie w obecności dziecka? Rozmawialiśmy z seksuologiem dr. Andrzejem Depko, Zuzą Ziomecką red. naczelną magazynu GAGA i scenarzystą Domanem Nowakowskim.

  Zdewastowane i nieremontowane - tak wygląda większość zabytkowych zamków i pałaców w Polsce. Choć wiele z nich jest w prywatnych rękach, to ich stan się nie poprawia. Są jednak wyjątki, jednym z nich jest pałac w Rysiowicach. Odwiedził go krytyk sztuki Łukasz Radwan.

  Odsetek rodzących się w Polsce wcześniaków jest bardzo wysoki. Jak wygląda życie mamy wcześniaka, wie Katarzyna Skrzynecka, która pod koniec listopada 2011 roku urodziła córeczkę, która jest wcześniakiem. Dziewczynka przyszła na świat 1,5 miesiąca przed terminem i nic, jak zdradza w Dzień Dobry TVN szczęśliwa mama, nie zapowiadało jej wcześniejszych narodzin. - To taka radość.... Mały ssak jest tak cudny, że wszystko mu się wybacza - powiedziała Katarzyna Skrzynecka.

  Dziecko, które rodzi się trudne, nadpobudliwe i agresywne. Matka, która nie potrafi pokochać takiego dziecka. Ich związek prowadzi do nieuchronnej tragedii. Czy zawsze, kiedy matka rodzi dziecko, miłość pojawia się sama? W studiu Dzień Dobry TVN o komentarz poprosiliśmy: filozofa i etyka prof. Magdalenę Środę, dziennikarkę Martę Kuligowską, Dorotę Wróblewska, mamę 23-latki, oraz psychologa dziecięcego Dorotę Kalinowską.

  Tym razem jako pomoc kuchenna! Zobacz, jak bardzo różni się gotowanie dla dzieci od gotowania dla dorosłych i, jakie tricki stosują szkolne kucharki, by przemycić nielubiane przez dzieci potrawy?

  W miłości można wyróżnić pięć etapów, które następują po sobie. Pierwszym z nich jest zakochanie, drugim romantyzm, trzecim idylla, czwartym przyjaźń, a piątym, jeśli parze nie udało się pozostać na etapie przyjacielskim, etap rozpadu. Jak nie doprowadzić do rozpadu swojego związku? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorkę Beatę Tyszkiewicz, scenarzystę Cezarego Harasimowicza, redaktora naczelnego magazynu K MAG Mikołaja Komara oraz psycholog Annę Kędzierską.

  Coraz więcej kobiet traktuje seks nie jako przyjemność, ale jako obowiązek. A przecież aktywne i udane życie seksualne gwarantuje dobre samopoczucie. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy seksuolog Katarzynę Waszyńską. Co się dzieje, gdy zmuszamy się do seksu? Dlaczego nadmierna obowiązkowość przeszkadza w udanym seksie? Dowiedz się, jakie kobiety zmuszają się do seksu!

  Ten styl życia proklamują takie gwiazdy jak: Maja Ostaszewska, Paulina Przybysz, Agata Buzek i Michał Piróg. Akcja "Zostań Wege", organizowana przez fundację "ViVa", ma na celu zminimalizować liczbę osób jedzących mięso. Czy taka dieta jest w stanie dostarczyć naszemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Cezarego Wyszyńskiego z Fundacji "ViVa", Rafała Zbiecia z Kabaretu Moralnego Niepokoju oraz dietetyczkę Agatę Ziemnicką.

  Ten problem nie dotyczy tylko mężczyzn! W studiu Dzień Dobry TVN seksuolog doktor Andrzej Depko wyjaśnił z czego wynika kobieca oziębłość po stosunku i dlaczego czasami to kobiety traktują swoich partnerów instrumentalnie.

  Aleksandra Ruta miała dobry pomysł na to, jak spędzić czas z dzieckiem w terenie, dlatego założyła firmę "Małe kilometry" i napisała książkę "Wyspa księżyca". Porzuciła pracę w korporacji i zajęła się swoim biznesem oraz realizacją marzeń.

  Nadopiekuńczy rodzic może być nieszczęściem dla dziecka, bo nie przygotuje dziecka do samodzielnego dorosłego życia, jeśli ciągle będzie go we wszystkim wyręczać i zawsze będzie na każde zawołanie swojej pociechy. Jak wychować dziecko, by było samodzielne? Od kiedy rodzic, powinien uczyć dziecko samodzielności? Jakimi rodzicami są goście Dzień Dobry TVN: dziennikarka Katarzyna Dowbor, bizneswoman Iwona Kossmann, Leszek Talko, autor książki "Dziecko dla odważnych" i publicystka Agata Passent?

  Dlaczego uzbeckie noworodki ukrywa się przed światem przez 40 dni po narodzinach? Kto kupuje wyprawkę dla noworodka? Jakimi sposobami świeżo upieczone mamy wzmacniają swój organizm po porodzie? W kolejnym odcinku cyklu „Mama dookoła świata” przybliżamy codzienność uzbeckiej rodziny. W Dzień Dobry TVN gościmy autorkę cyklu Ofelię Grzelińską.

  W studiu Dzień Dobry TVN prezes marki Deni Cler Katarzyna Niezgoda uchyliła rąbka tajemnicy na temat nowej kolekcji wiosna/lato 2012. Co będzie najmodniejsze w tym sezonie, co powinno znaleźć się w szafie każdej eleganckiej kobiety i w czym wkroczyć na bal karnawałowy?

  Tradycyjna czarna bluzka to pomysł na co najmniej pięć niebagatelnych kreacji. Zobaczcie nasze propozycje, a karnawał nie będzie już dla was taki straszny, jak go malują! Zapraszamy na kolejny odcinek "Modowego origami".

  Sensacja, romans, thriller czy może, bardzo popularna ostatnimi czasy, autobiografia? Przekonaj się, jakie książki "uwiodły" dziennikarkę Annę Dziewit?

  Są takie gwiazdy w polskim show-biznesie, które słyną z burzliwych kłótni i rozstań "na chwilę". Jednak pomimo zwad i sprzeczek ciągle wracają do swoich partnerów. Jak skutecznie rozstać się z partnerem i czy warto wchodzić dwa razy do tej samej rzeki? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorkę Beatę Tyszkiewicz, aktorkę Annę Nowak-Ibisz, dziennikarkę Annę Wendzikowską oraz psychologa Małgorzatę Ohme.

  Czy kłótnie są jedynie destrukcyjne, czy też prawdą jest, że kłótnie mogą również oddziaływać pozytywnie na nasze związki? O tym, jak się kłócić i jakie są ich sposoby na rozwiązywanie konfliktów w związku opowiedzieli: Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, Aneta Todorczuk-Perchuć i psycholog Piotr Mosak.

  Czy można się wyzbyć tej potrzeby? Są osoby, które z niczego nie muszą rezygnować, bo mogą żyć bez seksu. Czy brak zainteresowania sprawami seksu jest oznaką choroby lub jakiegoś upośledzenia? Niekoniecznie. Obok nas żyją osoby aseksualne, których intymne zbliżenia wcale nie interesują. Z seksuologiem doktorem Andrzejem Depko rozmawialiśmy także osobach, które w trakcie współżycia nie odczuwają żadnej przyjemności, po prostu nic nie czują.

  Więcej czasu dla siebie i bliskich, dążenie do równowagi, unikanie niepotrzebnych stresów i wszechobecnej konsumpcji – downshifting, czyli zmiana stylu życia na prostszy, podbija świat. Dlaczego warto zwolnić tempo życia? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychologa biznesu Jacka Santorskiego, dziennikarza Leszka Talko, aktorkę Hannę Śleszyńską oraz cukiernika Tomasza Sienkiewicza, który wraz z przyjacielem postanowił porzucić pracę w korporacji i zająć się produkcją czekolady.

  Norwegia to kraj, w którym 265 dni w roku pada deszcz, to jednak nie przeszkadza norweskim rodzicom dbać o to, by dziecko zawsze przebywało na świeżym powietrzu. Jak Norwegowie hartują swoje dzieci? Dlaczego norweskie mamy unikają podawania dzieciom antybiotyków? Ofelia Grzelińska, autorka cyklu „Mama dookoła świata” w Dzień Dobry TVN, przybliża codzienność norweskiej rodziny.

  W TVN Cafe Maciej Zień i Gosia Baczyńska oraz duet Paprocki & Brzozowski zrobili cuda ze zwykłą małą i dużą czarną. Zobacz stylizacje czołowych polskich projektantów!

  Przedstawiamy owczarka Collie o imieniu Jazz, który na co dzień pomaga chorym dzieciom, a od święta regeneruje się w spa. Zobacz, jak spełniamy marzenia!

  W nowym roku można rzucić palenie, schudnąć oraz znaleźć miłość swojego życia. Problem w tym, że nie ma miłości na zamówienie. W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy tancerkę Izabelę Janachowską oraz aktorkę Andżelikę Piechowiak. Jak im udało się ją odnaleźć?

  Czy rzeczywiście wszystko, co przyjemne musi być niezdrowe? Dlaczego tak trudno zrezygnować nam z pewnych, szkodliwych dla zdrowia, nawyków? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy właścicielkę agencji modelek Małgorzatę Leitner oraz publicystę Piotra Najsztuba. Kto, zdaniem Doroty Wellman, jara jak Piotr Najsztub? Dlaczego Najsztub nie mógłby być modelką, choć „ma warunki”?

  Czy angażując się związek, zakochując się, rezygnujemy ze swojego życia towarzyskiego i z siebie? Czy to prawda, ze inni idą wtedy w odstawkę? O kobietach, które nie potrzebują przyjaciółek, bo wystarcza im ukochany mężczyzna rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Edytą Poncyljusz, Małgorzatą Ohme, Zuzanną Ziomecką i Dominiką Figurską. Co na ten temat powiedziała nam Angelina Jolie?

  Anna Całka ważyła 152 kg, Renata Zajko tyle samo, Małgorzata Żelechowska 142, a Bartek Zembrzuski ważył aż 188 kg. Teraz ważą znacznie mniej, bo ich łączna waga zmniejszyła się o 333,5 kg. Gościliśmy ich wszystkich w studiu Dzień Dobry TVN.

  Są osoby, które w myśl powiedzenia "nie ma ryzyka, nie ma zabawy" świadomie współżyją z osobami zarażonymi wirusem HIV. Inni zaś chcą po prostu czerpać radość z seksu z partnerem, który stał się nosicielem. Jak bezpiecznie współżyć z taką osobą? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział seksuolog Andrzej Depko.

  Dlaczego tak trudno znaleźć przyjaciółkę w dzisiejszych czasach? Czy zawarta w wirtualnej rzeczywistości znajomość może być trwała? Czy współczesne kobiety czują się osamotnione? O komentarz poprosiliśmy psycholog Małgorzatę Ohme, Annę Zajdler-Ibisz i Agatę Passent.