Goszczący dziś w "Dzień Dobry TVN" Teresa Owczynnikow, Irena Kwapisz i Andrzej Kopiczyński podpowiedzieli nam jak sprawić by czuć się młodym w każdym wieku. Sprawdźcie sami jakie mają na to recepty.

  Joanna Racewicz z ekipą "Dzień Dobry TVN" złożyła wizytę Marii Kaczyńskiej. Zobaczcie, co nowego słychać u Pierwszej Damy.

  Pierwszą znaną kobietą, która zdecydowała się na sesję zdjęciową w ciąży był aktorka Demi Moore. W Polsce na taką sesję zdecydowała się Natasza Urbańska. Dzisiaj w studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Olgę Pulwarską, która wykonuje zdjęcia kobiet w ciąży oraz dwie mamy, które wzięły udział w sesji.

  Pomysłów na biznes nie szukali w podręcznikach ekonomicznych. Zainspirowały ich własne dzieci. Rafał Han jest założycielem portalu Ciufcia.pl z inteligentnymi grami dla dzieci. Remigiusz Gołębiowski sprowadza do Polski joggery - unikalne wózki do joggingu. Natomiast Łukasz Kaniewski jest natomiast współzałożycielem "Czarodziejskiej Kury", ambitnego magazynu artystycznego dla najmłodszych.

  Reklamofon.pl to pierwszy w Polsce serwis internetowy umożliwiający wykonywanie darmowych połączeń na telefony stacjonarne w kraju i za granicę. Jak to możliwe? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Piotr Surmacki, twórca serwisu internetowego.

  The Poise Rite - to zespół, który założyli mieszkający od sześciu lat w Anglii Bartek i Krystian. Dziś w "Dzień Dobry TVN" mogliście się dowiedzieć więcej o początkach zespołu, doświadczeniach i planach na przyszłość.

  Dziś w "Dzień Dobry TVN" mogliście zobaczyć relację ze szkolenia Agnieszki Rylik. Przekonajcie się, jak poradziła sobie w ekstremalnych warunkach.

  Le parcour powstała we Francji jako sztuka przemieszczania się, swego rodzaju zabawa miejska, kształtująca umysł i ciało. Specjalnie dla "Dzień Dobry TVN" Agnieszka Rylik przyjrzała się tej dyscyplinie "od podszewki".

  Są razem od 7 lat, a poznali się przez internet. Mieszkają w Kalifornii w Santa Monica. Do nas przyjechali ze Szwajcarii, gdzie odpoczywali ostatnie 6 tygodni. Ewa, z powodu choroby, nie była w Polsce dwa lata. W kwietniu 2007 roku usłyszała straszną diagnozę - stwardnienie rozsiane. Dziś w "Dzień Dobry TVN" opowiedzieli nam o swojej miłości i wspólnej walce.

  W Norwegii równouprawnienie ma korzenie sięgające XIX w. Ekipa "Dzień Dobry TVN" z Anną Wendzikowską na czele postanowiła się przekonać jak sprawdza się ten pomysł. A w studiu posłanka Joanna Mucha i funkcjonariuszka BOR Anna Kasprzak, opowiedziały nam o stereotypach i trudnościach, które spotkały na swojej drodze.

  Politechnika Warszawska wpadła nie nietypowy pomysł promocji uczelni. Zamiast folderów i innych zachęt dla przyszłych studentów zaproponowała swoje perfumy… Nazywają się "Entropia". Nad zapachem uczelni pracowali studenci z koła naukowego pod okiem zawodowego perfumiarza

  Basia i Sylwia żyją bez mężczyzn. Nie dlatego, że chcą być same, ale dlatego, że nie godziły się na związki, które nie były dla nich satysfakcjonujące; dlatego, że nie należą do kobiet, które za wszelką cenę, pomimo wszystko muszą mieć u swojego boku mężczyznę. Dziś w "Dzień Dobry TVN" opowiedziały nam więcej o swojej drodze.

  Motocykliści ORLEN Team zakończyli kolejny sezon zmagań w rajdach terenowych cross country z dwoma tytułami mistrzowskimi.Jakub Przygoński został wicemistrzem, a Jacek Czachor wywalczył trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata FIM. Dodatkowo Jacek Czachor zajął pierwsze miejsce w Pucharze Świata w swojej klasie. Również Marek Dąbrowski miał powody do radości na mecie rajdu.

  Coworking to idea wspólnej pracy skierowana do ludzi wolnych zawodów pracujących zazwyczaj w domach. W ramach coworkingu spotykają się w jednym miejscu i każdy z nich pracuje niezależnie, jeśli jednak chcą, mogą rozpocząć pracę nad wspólnymi projektem. Idea coworkingu powstała w 2005 roku w San Francisco.

  Bardzo często pozbywamy się starych ubrań wyrzucając je na śmietnik, a moglibyśmy z nich zrobić użytek. Jak? O tym nasz gość Joanna Paradecka, projektantka tworząca swoje kolekcje na bazie ubrań vintage.

  Słuchamy piosenek, które dobrze znamy. Lubimy je. Świąteczne przeboje dobrze nam się kojarzą. Są ciepłe i rodzinne tworzą więc specyficzny nastrój. Czy Polscy wokaliści chętnie nagrywają świąteczne przeboje? Która piosenka jest według symbolem świąt?

  32 proc. Polaków wierzy w reinkarnację - tak wynika z badań projekt Human Values Studies. Jak się mają te wyniki do badań CBOS z 2006 roku, z których wynika, że 69 proc. Polaków deklaruje religijność? W co wierzą współcześni Polacy? Jak Polacy traktują wiarę? O czym świadczy to, że co piąty Polak przyznaje się do wizyty u wróżki lub jasnowidza, a co czwarty często czyta horoskopy?

  Niektóre nastolatki nie potrafią już wyjść z domu bez makijażu. Czy rodzice powinni się zgadzać na to, by ich nastoletnia córka malowała się? O to zapytaliśmy dwie znane mamy nastolatek: Katarzynę Żak i Elżbietę Jędrzejewską. Czy kupują swoim córką kosmetyki do makijażu? Ile miały lat ich córki, gdy zaczęły się malować? Co na ten temat sądzi Superniania Dorota Zawadzka?

  Niedawno opublikowany raport dowodził, że polscy mężczyźni nie są urodziwi. Okazuje się jednak, że nie wszyscy. 23-letni Sebastian Strzępka zajął piąte miejsce w światowym konkursie Mister International i tym samym udowodnił, że tworzenie rankingów nie ma sensu. Najpszystojniejszy Polak i jeden z najbardziej urodziwych mężczyzn na świecie, który na codzień studiuje na Uniwersytecie Szczecińskim, był gościem Dzień Dobry TVN.

  W dzisiejszym odcinku Mody Polskiej Anna Puślecka i Tomasz Jacyków przedstawili stylizacje na wieczór wigilijny i święta nadesłane przez widzów DDTVN. - Nasi widzowie naprawdę mają wyczucie! Choć każda z tych stylizacji jest inna, to wszystkie pasują na świąteczny czas - mówi Tomek. - Jest klimatycznie, elegancko i rodzinnie. Karnawał za pasem, dlatego czekamy na Wasze propozycje imprezowe, wizytowe i balowe - dodaje Anna.

  Jak robimy zakupy? Zdaniem profesora Daniela Krugera z Uniwersytetu w Michigan, mężczyźni robią zakupy szybko, ponieważ w przeszłości, gdy byli myśliwymi, polowali na zwierzynę, a następnie wracali do kobiet i dzieci, które musieli nakarmić i otoczyć opieką. Z kolei kobiety spędzają w sklepach dużo więcej czasu niż mężczyźni, ponieważ w przeszłości musiały poświęcać dużo uwagi zbieractwu ziół i roślin.

  Przed nami Sylwester 2009, jedyna taka noc w roku, dlatego warto uczcić ją w wyjątkowy sposób. Naszych gości, krytyka muzycznego Bogusława Kaczyńskiego i performera Pawła Konnaka "Konjo", zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN o to, gdzie wybiorą się się na Sylwestra? Czy w sylwestrowy wieczór wypada bawić się bez lampki szampana? Jak bawią się Polacy? Z Bogusławem Kaczyńskim powspominaliśmy jego najpiękniejsze sylwestrowe bale.

  Czy po tym, jak założymy obrączkę, możemy mieć pewność, że nasz wybranek już do końca życia nie oderwie od nas wzroku? Wszystko w naszych, kobiecych rękach. Jeśli będziemy dbać o siebie, partner nie będzie się oglądał za innymi kobietami, bo każdy mężczyzna jest przecież wzrokowcem. Niestety ponad dwadzieścia procent mężatek po ślubie przestaje przejmować się swoją wagą i wyglądem.

  Od nowego roku także ojcowie otrzymają prawo do płatnej przerwy w pracy zawodowej, którą będą mogli poświecić wychowaniu dziecka. Prawo do urlopu i zasiłku za ten okres będzie odrębne od praw matek oraz niezależne od ewentualnego korzystania z podstawowego i dodatkowego zasiłku macierzyńskiego. Jacek Olszewski, mąż zmarłej siatkarki Agaty Mróz, jest za tym, by ojcowie brali urlopy "tacierzyńskie".

  Gdzie spędzą tegorocznego Sylwestra nasi goście: aktorka Joanna Kurowska, Grażyna Wolszczak i stylista fryzur Robert Kupisz? Czy Sylwester ma dla nich szczególne znaczenie, czy jest to po prostu zwyczajny dzień w roku? Jaki jest sekret udanego Sylwestra?

  Anna Puślecka i Tomasz Jacyków podpowiadają, jak ubrać się na Sylwestra. Jeżeli nie wiesz, jaką kreację wybrać i jakie dodatki do niej założyć - skorzystaj z porad naszych ekspertów.

  Katarzyna Gajek od czterech lat zajmuje się zawodowo organizacją ślubów. Najdroższy ślub, jaki organizowała, kosztował 300 tysięcy złotych, trwał 2 dni i bawiło się na nim 250 osób. W Dzień Dobry TVN mówiła m.in. o tym, jakie śluby wybierają Polacy.

  Iza Miko w kawiarence Dzień Dobry TVN rozdawała widzom programu ekologiczne torby, do których sama zaprojektowała logo. Aktorka jest propagatorką ekologicznego stylu życia.

  Krystyna Janda i Maria Seweryn opowiedziały o partnerskim związku matki i córki, a także o przygotowaniach do wielkiej premiery na nowej teatralnej scenie. 16 stycznia odbędzie się uroczyste otwarcie OCH-Sceny, stworzonej przez Fundację Krystyny Jandy, na rzecz Kultury w starym Kinie Ochota. Dyrektorem artystycznym sceny jest Maria Seweryn.