Podobno najchętniej słuchamy piosenek, która są smutne i melancholijne. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Skibę, Michała Migałę oraz Gabi Drzewiecką, która zauważyła, że artyści też wolą tworzyć przygnębiające piosenki. Co więcej, nawet jeżeli wiodą szczęśliwe życie, na czas pisania utworów generują negatywne i smutne myśli. Dlaczego tak chętnie słuchamy posępnych piosenek?
Poznajcie historię Ayse Tukrukcu, byłej prostytutki, która dziś pomaga bezdomnym: "Kiedy byłam małą dziewczynką zostałam zgwałcona przez wujka, brata mojego ojca. Powiedziałam o tym rodzicom ale nikt nie chciał mi uwierzyć. Rodzina mnie wyśmiała, nie miałam przez to dzieciństwa. Kiedy tylko podrosłam uciekłam od swoich bliskich" i Defne Gulce Sapci, która została wyrzucona z domu gdy zdecydowała się na zmianę płci.
Pewnym swojego występu na Mundialu jest obecnie tylko jeden Polak - Szymon Marciniak, sędzia piłkarski. Mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji będą pierwszą tego typu imprezą z wideo weryfikacją. Czy sędzia jest zadowolony z takiego systemu? Czy to nie odbierze mu pracy? O tym, które drużyny będzie sędziował, Pan Szymon dowie się dopiero kila dni przed mundialem. Jak przygotowuje się do swojej pracy? Szymon Marciniak sędziował do tej pory największe gwiazdy piłkarskiego świata takie jak Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi. Czy wielkie nazwiska robią jeszcze na nim wrażenie? Z sędzią spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.
Co słyszy się na brytyjskich ulicach w tydzień po książęcym ślubie? Kto stał za barem na weselu? Jakie są najświeższe plotki dotyczące młodej pary? Sprawdziła to Anna Senkara.
W Dzień Matki postanowiliśmy do Dzień Dobry TVN zaprosić wyjątkowego gościa - Teresę Klemańską, mamę Tomasza Komendy. Jak kochająca matka radziła sobie z niesłusznymi oskarżeniami wobec swojego dziecka? "Wspierała mnie rodzina, kochający mąż, synowie, synowa, wnuczki. Trzymaliśmy się razem, wspieraliśmy się. Bo sama nie dałabym rady". Jak Pan Tomasz odnajduje się w nowej rzeczywistości i jak dziś, po 18 latach cierpienia, czuje się Pani Teresa?
Na czym polega drifting? Czym różnią się samochody używane w tym sporcie od zwykłych aut? Czy to prawda, że Piotr Więcek nauczył się jazdy bokiem na symulatorze i czym dla niego jest udział w zawodach amerykańskiej ligi Formuła D? Poznajcie młodego mistrza driftu!
Co pierwsze przychodzi Wam na myśl gdy słyszycie hasło "POLITYK"? Filip Chajzer postanowił się tego dowiedzieć. Co usłyszał? Zobaczcie!
W Polsce ściągalność alimentów jest na niskim poziomie, pod tym względem nasz kraj jest na szarym końcu w Unii Europejskiej. Aby poprawić te statystyki, rząd, a konkretnie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chciałoby wprowadzić kary dla pracodawców, którzy ukrywają dochody alimenciarzy. Czy to dobry pomysł? O zdanie zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN: komornika Roberta Damskiego.
Peter Paulus miał być malarzem, jednak sens życia odnalazł w zakonie Franciszkanów Odnowy. Peter Paulus swoje życie dzieli między Stany Zjednoczone a Niemcy. Jaka jest najważniejsza misja "szarych aniołów"? Czy Peter lubi to określenie? Czy w swojej pracy spotkał się z niebezpiecznymi sytuacjami? Z franciszkaninem spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.
Pewnemu 30-letniemu Amerykaninowi rodzice wytoczyli sprawę, by ten wreszcie wyprowadził się z domu. Sąd zarządził eksmisję, ale on od wyroku się odwołał. W życiu każdego człowieka przychodzi moment, kiedy musi opuścić rodzinne gniazdo. W Polsce, statystycznie mężczyźni wyprowadzają się z domu około 28. roku życia. Dlaczego tak późno? Jak nie wychować maminsynka? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy socjologa dr Tomasza Sobierajskiego oraz mamy dorosłych już mężczyzn: Grażynę Wolszczak i Małgorzatę Pieczyńską.
W kolejnej odsłonie cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Maćka Waśkiewicza, który mieszka w lofcie. W budynku na początku XX wieku mieściła się przędzalnia lnu. Mieszkanie Maćka ma 62 metry kwadratowe. Jest urządzone w industrialnym stylu, ale z duszą. We wnętrzu znajdziemy stare i efektowne przedmioty jak np. telefon z kopalni, pofabryczne lampy czy wiekowy fotel dentystyczny. Gdzie Maciek szuka aranżacyjnych perełek?
Matthew Jansen pracował w prestiżowym studiu fryzjerskim w Holandii. Po sześciu latach postanowił porzucić salon, by podróżować po świecie i obcinać ludziom włosy w przypadkowych miejscach. Strzygł i układał fryzury między innymi w barze, na pływającej tratwie, na szczytach gór i nad rzekami. Matthew zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedział o swojej filozofii życia. Zapytaliśmy go również, co go urzekło w naszym kraju i jak ocenia Polaków.
Mikołaj Rey dostał zadanie - przygotować kulinarną niespodziankę dla Amerykanina, który jest pierwszy raz Polsce. Zobaczcie, jakie potrawy dla niego przygotował wspólnie z jego przyjaciółką Lilianną i, jak na niespodziankę zareagował David.
Para, która nie planuje dziecka, musi zadbać o zabezpieczenie. Ale na kim powinien spoczywać ciężar antykoncepcji? Na kobiecie, czy mężczyźnie? Reporterka Dzień Dobry TVN postanowiła zapytać o to Polaków.
Ślub kościelny to marzenie wielu par. Jedną z z formalności przed zawarciem formalnego związku są nauki przedmałżeńskie. Zajęcia prowadzą zazwyczaj księża. Wiele osób jest zdania, że nauki przedmałżeńskie powinny być wykładane przez osoby, które są praktykami w tym temacie, a nie przez księży. Co dają nauki przedmałżeńskie młodym ludziom? Czy rozwijają ich relacje? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy ks. Grzegorza Kurpa, Pallotyna, z którym rozmawialiśmy o tym, czy nauki przedmałżeńskie są dzisiaj potrzebne.
Rozmowa o podwyżce nie jest łatwa. Jak się zatem do niej przygotować? Co wziąć pod uwagę zanim wybierzemy się do szefa? Jakich argumentów użyć, aby zdecydował się dać nam wyższą pensję? Dlaczego poniedziałek i piątek to złe dni na rozmowę o podwyżce? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła psycholog biznesu Izabela Kielczyk.
Dominika Kulczyk wraz z "Efektem Domina" odwiedziła już 40 miejsc na świecie. W związku z okrągłym jubileuszem w Warszawie powstała Pracownia Efektu Domina. Co jest celem tego miejsca? Jak zaznaczyła Dominika Kulczyk dziennikarstwo bez pomagania nie ma pełnego wymiaru. Co to znaczy?
Szeptucha to inaczej uzdrowicielka, która oferuje swoje usługi osobom wierzącym w moc medycyny ludowej. Jedną z nich jest Elżbieta Kuc. Kto odkrył, że ma dar uzdrawiania? Cieszy się z posiadanej energii? Czy może rzucić na kogoś urok? Co odczuwają osoby po zabiegach oczyszczających Pani Elżbiety? Zobaczcie!
Agnieszka Turowska jest niewidomą artystką, która stworzyła głosową aleję gwiazd. Co to takiego? Ile "eksponatów" ma jej zbiór? Opowiedziała o nim reporterowi Dzień Dobry TVN.
Rok temu Aleksandra Gogolewska zdobyła uprawnienia operatora żurawia wieżowego. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, aby powiedziała, co jej się podoba w pracy, którą wykonuje, ile godzin trwają jej zmiany i czy zarobki są zadowalające. Obok niej na kanapie usiadła Aleksandra Babieczko, która jest hydraulikiem. Zapytaliśmy ją, jak się odnajduje w męskim świecie?
Są związki, które zaczynają się od seksu na pierwszej randce. Czy mają one szansę przerodzić się w trwałą relację? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN: seksuolog i psycholog Izabelę Jąderek.
Patrycja Słaby to Mistrzyni Europy Juniorów w kategorii sportów sylwetkowych - bikini fitness. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, by zapytać, dlaczego wybrała właśnie tę dyscyplinę sportu, czy jej dieta jest rygorystyczna, jak wyobraża sobie swoją przyszłość i co robi, by wyróżnić się na tle rywalek. Od naszego gościa dowiedzieliśmy się również, czym różni się bikini fitness od kulturystyki.
Dziewięcioletnia Ola Pawlak poprosiła swoich gości komunijnych, by zamiast kwiatów przynieśli karmę, którą będzie mogła oddać schronisku dla psów. Czy dziewczynka sama wpadła na ten pomysł? Ile kilogramów karmy zebrała? Co jeszcze Ola robi dla schroniska? Z dziewięciolatką, jej mamą i przedstawicielką schroniska rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.
Już dziś rusza trzecia edycja programu "Projekt Lady". 12 dziewcząt, których maniery pozostawiają wiele do życzenia dostają od losu szansę. W pałacu w Rozalinie pod okiem dwóch mentorek: Tatiany Mindewicz-Puacz oraz Ireny Kamińskiej-Radomskiej będą mogły nauczyć się savoir-vivre. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Patrycje Wieję, zwyciężczynię „Projekt Lady” i uczestniczki poprzednich edycji Julię Jaroszewską i Martę Tomczak. Czego nauczył ich program? Jak teraz wygląda ich życie? I jakie mają rady dla uczestniczek trzeciej transzy reality-show?
Jak wrócić do formy po porodzie? Qczaj przygotował dziś trening dla młodych mam. Dla chcącego nic trudnego, bo ćwiczyć można nawet w pokoiku dziecięcym, a więc drogie mamy do dzieła! :)
Nad Wisłą popyt na cebulę jest wielki. Trudno wyobrazić sobie polską kuchnię bez cebuli. Polskę można nazwać cebulowym królestwem, bo jesteśmy największym eksporterem tego warzywa w Unii Europejskiej. Więcej od nas produkują tylko Hiszpanie i Holendrzy. - Polskie warzywnictwo ma się czym pochwalić - uważa były Minister Gospodarki Janusz Piechociński. Czy cebula zasługuje na miano polskiego symbolu narodowego? Kim jest "Polak-Cebulak"?
Jak brytyjskie media komentują ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle? Sprawdziła to dla nas dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara, która relacjonowała w sobotę tę uroczystość. Zobaczcie przegląd brytyjskiej prasy sprzed pałacu Kensington, w którym książę Harry'ego i Meghan będą mieszkać. Gdzie młoda para pojedzie w podróż poślubną?
21 maja startuje nowy sezon „Projektu Lady”. Czy ta seria będzie się różnić od dwóch wcześniejszych? O tym w Dzień Dobry TVN mówiły prowadząca program Małgorzata Rozenek-Majdan oraz mentorki: Tatiana Mindewicz-Puacz i Irena Kamińska-Radomska. Czy Panie mają kontakt z uczestniczkami poprzednich edycji? Marcin Meller chciał również wiedzieć, dlaczego w dalszym ciągu nie ma Projektu Gentleman.
Artur Hajzer był polskim taternikiem, alpinistą i himalaistą, twórcą programu Polski Himalaizm Zimowy. Zginął na stoku Gaszerbrum I w Karakorum. Za moment na rynku ukaże się jego biografia, którą napisał dziennikarz Bartek Dobroch. Autora zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedział nam o pracy nad książką i przybliżył postać bohatera książki. Dlaczego Hajzer wzbudzał ogromne kontrowersje? Dlaczego uważa się, że Dlaczego niektórzy himalaiści nie chcieli o nim mówić, kiedy Bartek zbierał materiały do książki?
Adampol to polska wieś leżąca niedaleko Stambułu, po azjatyckiej stronie Bosforu. Jej mieszkańcy to potomkowie polskich emigrantów przybyłych do Turcji w XIX wieku. Ilu było Polaków, kiedy wioska powstawała, a ilu jest ich teraz? Jak im się tam żyje? Podtrzymują polskie tradycje? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN reportera Witolda Szabłowskiego i Sylwię Modlińską, która pochodzi z Adampola.