Choć do Wielkanocy jeszcze tydzień, Qczaj już dziś zadbał o to, by zjedzone mazurki i żurki nie poszły w tłuszczyk, a umięśnioną "rzyć" ;) Przyłączysz się do ćwiczeń?
5 marca minęło pięć lat od tragicznej śmierci himalaisty Macieja Berbeki na Broad Peak. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Stanisława Berbekę, syna Macieja i autora filmu dokumentalnego "Dreamland". To osobisty film syna o ojcu. Czy góry pociągają go tak jak ojca? Jak Stanisław Berbeka odnosi się do ogólnonarodowej dyskusji na temat polskiego himalaizmu? - Uważam, że decyzje, które oni podejmują tam w górach, to decyzje, których w ogóle nie powinniśmy komentować - mówił w Dzień Dobry TVN Stanisław Berbeka.
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Jakuba Bierzyńskiego. Publicysta i przedsiębiorca przyjął pod swój dach rodzinę uchodźców z Tadżykistanu. Dlaczego to zrobił? Jak na jego decyzję zareagowali znajomi? Jak obecnie miewa się rodzina Armulo?
O dzisiejszej pogodzie Dorota Gardias opowiada z Teatru Kamienica, a dokładnie ze studia nagraniowego. Tam, pod okiem Justyny Sieńczyłło, Dorota szlifowała swój wokalny warsztat. Jak jej poszło? Podobne zadanie stanie dziś przed małżeństwem Majdanów. Jak myślicie, poradzą sobie ze śpiewaniem? Zapraszamy na "Iron Majdan" o 22.30 w TVN.
Córka Bodo Hoenena na skutek bardzo rzadkiej choroby została sparaliżowana. W powrocie do sprawności mógł jej pomóc egzoszkielet. Niestety urządzenia te okazały się bardzo drogie. Kosztowały od 50 tys. do 100 tys. dolarów. Mężczyzna nie był w stanie wyłożyć takiej kwoty, postanowił więc skrzyknąć specjalistów z całego świata i razem zaprojektowali podobne urządzenie, ale dużo tańsze. Jak udało mu się dotrzeć do specjalistów? Czy robo-ręka pomogła dziewczynce odzyskać sprawność? Czy z jego urządzenia mogą korzystać inni chorzy? Z Bodo Hoenenem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
Powstała nowa kolekcja unikatowych lalek Barbie, przedstawiających prawdziwe postacie – silne kobiety, które warto podziwiać i naśladować. Jedna z lalek została wykonana na podobieństwo Martyny Wojciechowskiej. Podróżniczkę zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o to wyróżnienie. Co ono dla niej oznacza? Zobaczcie, o co Martyna zaapelowała do kobiet.
Polscy himalaiści zamierzali jako pierwsi zdobyć zimą szczyt K2. Niestety wyprawa nie poszła po ich myśli. Jak ją oceniają z perspektywy czasu? Czy akcja ratunkowa na Nanga Parbat mogła mieć wpływa na ich wyprawę? Czy duże zainteresowanie mediów im przeszkadzało? Rozumieją zachowanie Denisa Urubko? Zamierzają podjąć kolejną próbę zdobycia K2 zimą? W Dzień Dobry TVN gościliśmy czterech członków zimowej wyprawy: Piotra Tomalę, Marcina Kaczkana, Rafała Fronię i Marka Chmielarskiego.
Już w następną niedzielę zasiądziemy przy wielkanocnym stole. Jak go udekorować, aby wyglądał nowocześnie i jednocześnie tradycyjnie? Jakie elementy muszą znaleźć się na wielkanocnym stole? Jakie kolory obowiązują w tym roku? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła blogerka Urszula Michalak.
Doktor Li Yinan jest kierownikiem Katedry Języka Polskiego na Pekińskim Uniwersytecie Języków Obcych. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, aby powiedziała, dlaczego zdecydowała się na naukę polskiego, ilu studentów uczy się naszego języka na jej uczelni, co im daje znajomość polskiego. Co wspólnego - według naszego gościa - mają Polacy i mieszkańcy Państwa Środka? Co ją zaskoczyło w naszym kraju?
Maria Dąbrowska-Majewska zajmuje się dostarczaniem książek do więzień i resocjalizacją osadzonych przez czytanie. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o jej pracę. Jak traktują ją więźniowie? Nie boi się z nimi przebywać? Okazuje się, że osadzeni polecili Pani Marii książkę, która jest więziennym hitem. Jaki jest jej tytuł?
W Kolumbii bardzo mocno zakorzeniona jest kultura machismu, czyli podrzędnej roli kobiet wobec mężczyzn. Dominacja mężczyzn spotykana jest we wszystkich warstwach społecznych? Czy jest szansa, że ta sytuacja się wkrótce zmieni i któraś z Kolumbijek zostanie przywódcą swojego kraju? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Juana Diego Ramireza - Kolumbijczyka mieszkającego w Polsce, aby powiedział nam o sytuacji swoich rodaczek.
Lena Góra to młoda aktorka i scenarzystka, która chce podbić Hollywood. Jak wygląda jej życie w Stanach Zjednoczonych? Jej chłopakiem jest były perkusista zespołu Portugal. The Man - Kane Ritchotte. Jak para się poznała? Czy Lena uczy swojego partnera języka polskiego? Czym zajął się Kane po odejściu z zespołu? Spotkała się z nimi prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin.
Do Polski zlatują bociany i inne ptaki, które zimę przeczekały w Afryce. Jak odnajdują drogę powrotną do naszego kraju? Dlaczego na zimę migrują do ciepłych krajów? Dlaczego nie zostają tam na dobre? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN biologa i ornitologa Samuela Sosnowskiego.
Po raz trzeci rusza konkurs filmowy #63PL, współorganizowany jest przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Tematem przewodnim jest patriotyzm. Kto może wziąć udział w konkursie? Do kiedy można wysyłać filmy? Jakie nagrody czekają na laureatów? Na jakim festiwalu zostaną pokazane nagrodzone filmy? O tym w Dzień Dobry TVN mówili: dyrektor muzeum Jan Ołdakowski oraz aktor i ambasador akcji Maciej Zakościelny.
"Kuchenne rewolucje" - program, w którym restauratorka Magda Gessler przeprowadza metamorfozy lokali gastronomicznych - od lat cieszy się sympatią widzów. Właśnie minęło 8 lat od emisji pierwszego odcinka show. Jak wspomina je Magda Gessler? W jaki sposób program wpłynął na jej życie? Restauratorkę gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Obok niej na kanapie usiedli: restaurator z Ustki Adam Wasylew i restauratorka z Wisły Barbara Wojciechowska. Jak wspominają spotkanie z Magdą Gessler? Jak potoczyły się losy ich restauracji po programie?
23 marca 1857 roku w Nowym Jorku ruszyła pierwsza winda pasażerska. Z okazji tego wydarzenia świętujemy dziś Międzynarodowy Dzień Windy :) W windach odbywają się spotkanie towarzyskie i biznesowe, a od jakiegoś czasu bardzo modne są selfie robione w windzie. Mistrzem w tej dziedzinie jest choćby Dawid Woliński. A wy, robicie sobie selfie w windzie?
Ogród zoologiczny w Bydgoszczy prosi o przynoszenie zabawek. Jakich? Co pracownicy zoo zamierzają z nimi zrobić? Sprawdziła to reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.
Wielu z nas pamięta swój pierwszy pocałunek i emocje z nim związane. Dlaczego bywa on dla niektórych tak ważny? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy seksuolog Katarzynę Waszyńską i popularyzatora wiedzy z savoir-vivre'u Wojciecha S. Wocława, aby porozmawiać o pocałunku i jego istocie. Czy w miejscach publicznych wypada się namiętnie całować? W jaki sposób kobieta może dać znać mężczyźnie, że nie ma ochoty, aby ten przy powitaniu pocałował jej dłoń? Czy buziak w powietrze jest elegancki?
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Marcina Bonieckiego. 14-latek jest youtuberem, którego obserwuje ponad 60 tys. użytkowników. Swojego vloga "Zwariowany Marcin" nagrywa od 4 lat. Początkowo oglądało go nie wiele osób. Kiedy nastąpiła eksplozja popularności? Marcin na swoim kanale opowiada jak szanować kolegów, jak żyć w grupie, jak radzić sobie z hejtem. Jak często nagrywa? I skąd w ogóle pomysł na założenie vloga?
Pierwszą uczestniczką naszego nowego cyklu "W stroju Adama" jest Ewa. Nasza bohaterka lubi swoje oczy i nogi, nie przepada za biustem i boczkami. Pani Ewa chciałaby, by strój odzwierciedlał jej charakter. Adam Chowański przygotował dla Ewy trzy stylizacje: codzienną, biznesową i wieczorową. W której z nich Pani Ewa czuła się najlepiej?
Przed świętami wiele produktów zdrożało: masło o 24 proc., jajka - o ponad 30 proc., a wędliny - o 4,4, proc. O przyczyny wzrostu cen zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN ekonomistę Ignacego Morawskiego. Co - według naszego gościa - stanieje w najbliższym czasie?
Nie było łatwo dostać się dziennikarce Dzień Dobry TVN Katarzynie Jaroszyńskiej na to zamknięte osiedle w Ząbkach. Ale zrobiła to, bo bardzo chciała zobaczyć jedno z mieszkań - w betonie, zieleni i złocie. Mieszkanie ma 58 metrów kwadratowych i jest urządzone w industrialnym stylu. Kto je tak "odpicował"? Dlaczego wnętrze mieszkania ozdobili akurat zielonym i złotym kolorem?
We wczorajszym odcinku "Milionerów" Maria Romanek wygrała milion złotych! Polonistka z Bieszczad zrobiła to w brawurowym stylu. Pani Maria jest drugą osobą w polskiej historii "Milionerów", która sięgnęła po główną wygraną. Jakie emocje towarzyszyły jej w czasie realizacji programu? Na co chce wydać milion złotych? Pani Maria wzięła udział w programie w tajemnicy przed rodziną. Dlaczego?
Żołnierze odchodzący do cywila nie potrafią odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Dlaczego mają problem z adaptacją? Okazuje się, że polskie władze nie zagospodarowują wojskowych przechodzących do rezerwy. Czy są z tego powodu rozczarowani? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN byłego oficera jednostki GROM Andrzeja Kruczyńskiego i szefa zespołu ds. weteranów Przemysława Wójtowicza. Zobaczcie reportaż dziennikarki Bianki Zalewskiej.
Pan Kamil jako niespełna 20-letni chłopak uległ wypadkowi, w wyniku którego złamał kręgosłup i cierpi na porażenie czterech kończyn. Mężczyzna korzysta z pomocy psa asystenta. Prestige towarzyszy Kamilowi Osakowi przez 24 h. Pies potrafi rozpoznać, kiedy jest w pracy i ma pomagać Panu Kamilowi, a kiedy jest normalnym domownikiem, z którym bawią się dzieci. W jaki sposób? Dlaczego w czasie pracy Prestige'a nie wolno go zaczepiać?
Piotr Więcek jest obecnie uznawany za jednego z najlepszych drifterów na świecie. W zeszłym roku po praz pierwszy wystartował w amerykańskiej formule drift, w efekcie zdobywając tytuł debiutanta roku. Eksperci twierdzą, że to dopiero początek sukcesów Polaka. Piotr zabrał na przejażdżkę dziennikarza Dzień Dobry TVN Marcina Sawickiego. Jakie emocje towarzyszą Piotrowi podczas driftu? Czy jego styl jazdy zmienił się po tym, jak został ojcem? I jak w roli driftera poradził sobie Marcin? :) Zobaczcie!
Kiedy mama wychodzi do pracy, większość małych dzieci bardzo to przeżywa. Okazuje się, że lęk separacyjny towarzyszy nie tylko dzieciom, ale także i ich rodzicom, zwłaszcza mamom. Czy lęk separacyjny może być rozwojowy dla dziecka? Jak uniknąć histerii dziecka, w momencie kiedy musimy wyjść z domu? Kolejnym newralgicznym etapem jest pójście dziecka do przedszkola. Co zrobić, by wyjścia do placówki nie były dla dziecka koszmarem? Gościem Dzień Dobry TVN była Magdalena Chorzewska, psycholog.
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Dorotę Pawlak, reporterkę „Uwagi” i autorkę przejmującej rozmowy z ojcem zmarłego tragicznie tomasza Mackiewicza. Jako datę jego śmierci przyjęto dzień 30 stycznia. Pani Dorota rozmawiała z ojcem Tomasza w dniu, kiedy przyszedł do niego akt zgonu syna.Czy Pan witold pogodził się ze śmiercią syna? Co w jego odczuciu góry dawały Tomaszowi Mackiewiczowi? Na wzruszającą rozmowę z Witoldem Mackiewiczem zapraszamy dziś wieczorem o 19.50 w programie "Uwaga".
Według przepisów prawnych w przypadku zagrożenia życia, pogotowie ratunkowe ma 15 min na dotarcie do chorego. W dużych miastach to naprawdę niewiele. Warszawa jest terenem silnie zurbanizowanym. Dojazd na miejsce zdarzenia często jest dość utrudniony. Na przeszkodzie staje coś, co powstało z myślą o komforcie mieszkańców. Ceną za tę wygodę jest utrudnienie pracy ratowników medycznych, którzy jadą, by nieść pomoc. Jak rozwiązać ten problem?
Japończycy wynaleźli urządzenie do fitnessu twarzy, które w kraju kwitnącej wiśni robi absolutną furorę. Niestety "pao" jest w Polsce niedostępny. Filip Chajzer postanowił znaleźć antidotum na wyszczuplenie sobie twarzy. Qczaj poleca pozbycie się szóstek. Psychodietetyk Elżbieta Lange rekomenduje dobry sen, byle nie na brzuchu, bo wtedy robią się zmarszczki, a twarz jest niedotleniona. Którą metodę wybrał dla siebie Filip Chajzer?