Naukowcy z sopockiego oddziału SWPS, pod przewodnictwem prof. Hanny Brycz, przeprowadzili badania na temat - uwaga - "kłusownictwa seksualnego". Co to takiego? To zdobywanie partnera, który już jest stałym związku. Cudzy partner "smakuje", jak zakazany owoc, i przez to jest bardziej pociągający. Wyniki polskich naukowców potwierdzają amerykańskie badania, które dowodzą, że najbardziej pożądany mężczyzna to ten, który jest już zajęty.

  Z zaproszonymi do studia Dzień Dobry TVN gośćmi - Beatą Pawlikowską, Ewą Kuklińską i Cezarym Szczygielskim - porozmawialiśmy o tym, dlaczego w ludziach tkwi potrzeba posiadania wnuków? Skąd w polskim społeczeństwie przywiązanie do tradycyjnych ról? I czy wnuki są gwarancją spokojnej i szczęśliwej starości?

  W 2006 r. Jakub Bonecki został finalistą Oskarów Fashion. Rok później zajął drugie miejsce w kategorii "projektant mody". Tak rozpoczęła się kariera młodego projektanta. Choć zaistnienie w świecie mody nie jest łatwe, Jakub Bonecki może się pochwalić współpracą ze znanymi klientkami. Pojawiły się także plotki, że zaprojektuje suknię ślubną dla Dody.

  Jak fachowo ugotować zupę lub rozpisać domowy budżet? Tego nauczą się mieszkanki Dolnego Śląska na kursie profesjonalnego zarządzania gospodarstwem domowym. Po tym kursie za pieniądze będą robić to, co do tej pory robiły w domu za darmo. O eksperymentalnym kursie porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z organizatorką kursu Mirosławą Adamczak.

  Leopold Płowiecki i jego firma Balt (w Polsce Balton) zajmuje się produkcją mikrocewników, czyli cieniusieńkich rurek służących do operacji ratujących ludzkie życie. Jego firma jest jedyną taką w Europie, a na świecie istnieje zaledwie siedem. O tym jak zapracował sobie na swój sukces mogliście posłuchać w Dzień Dobry TVN.

  Wspólne wakacje, rozmowy, wyjścia do kina i uprawianie sportu - tego oczekują od swoich rodziców dorastające dzieci. Potwierdzają to wyniki badań, które opublikowała Rzeczpospolita. W Dzień dobry TVN gościliśmy kierowcę rajdowego Krzyszofa Hołowczyca z córkami: Karoliną i Alicją oraz piosenkarkę Beatę Kozidrak z córką Agatą Pietras.

  Klub Niegrzecznych Matek jest po to, żeby obalić mit, ze istnieje coś takiego, jak uniwersalny wzorzec dobrej matki. - Nie planujemy rewolucji. Szukamy tylko nowego znaczenia "dobrego rodzica". Chodzi tylko o to, żeby kochać swoje dzieci i dbać o nie - z radością, bez ciśnienia. Macierzyństwo i tak jest trudne, po co więc jeszcze utrudniać? Wyluzujmy - piszą na swoim blogu Niegrzeczne Mamuśki.

  Kiedyś był Ministrem Obrony Narodowej, dziś jest Marszałkiem Sejmu, a także kandydatem SLD na Prezydenta RP. Jakim człowiekiem w zaciszu domowym jest Jerzy Szmajdziński? O to zapytaliśmy jego żonę Małgorzatę Szmajdzińską.

  Toksyczność teściów potwierdzają brytyjscy naukowcy, którzy dowiedli, że teściowie to jedna z najbardziej destrukcyjnych grup społecznych. Czy warto, zatem mieszkać w pobliżu teściów? Czy mieszkanie z teściami pod jednym dachem zawsze skutkuje konfliktem? O relacjach ze swoimi teściami opowiedziały w Dzień Dobry TVN Agata Rubik i Dorota Landowska.

  Bohaterem tej metamorfozy jest Piotr Plebańczyk. To jedyny mężczyzna, który wziął udział w cyklu "To działa na ciała". Piotr pracuje w Dziale Produkcji Telewizyjnej, ale z zamiłowania i wykształcenia jest aktorem. W jego przypadku specjaliści dążyli do tego, by zlikwidować bardzo głębokie bruzdy na czole i wokół ust, zachowując jednocześnie naturalną mimikę twarzy. Piotr miał także duże znamię na środku nosa, co przeszkadzało mu w kontaktach z ludźmi.

  Czy małżeństwo może ograniczać kobietę? Czy mężczyznom trudno jest żyć z kobietami sukcesu? Co zmienił rozwód w życiu Kingi Rusin, Grażyny Bukowskiej i Ewy Minge? Czy zmotywował je do działania? Zobaczcie wywiad w Dzień Dobry TVN!

  Wiele ludzi marzy o założeniu własnej restauracji. Jednak niewielu to marzenie spełnia. Jaki jest sekret posiadania dobrej restauracji i, ile kosztuje jej otwarcie? O to zapytaliśmy aktora Piotra Adamczyka, dla którego założenie restauracji było spełnieniem marzeń, a także znaną restauratorkę Magdalenę Gessler.

  Prof. Zbigniew Izdebski opublikował raport dotyczący seksualności Polaków w Internecie. Celem badania była diagnoza zwyczajów seksualnych oraz postrzegania tematu zdrowia seksualnego polskich internautów. Więcej szczegółów mogliście usłyszeć w dzisiejszym Dzień Dobry TVN.

  Radosław Sikorski opowiedział przed kamerą o kolegach z Bullingdon Club w Oksfordzie, gdzie studiował. Do Bullingdon Club należał m.in. lider brytyjskich konserwatystów David Cameron oraz burmistrz Londynu Boris Johnson. Dziś w Dzień Dobry TVN dowiedzieliśmy się więcej o tym jak funkcjonują bractwa studenckie.

  O tym, co modne w Wielkiej Brytanii opowiedział w Dzień dobry TVN stylista Sławek Blaszewski. O swojej fascynacji brytyjską modą opowiedziała też Marina Łuczenko, która na zakupy jeździ do Londynu. Co przywiozła sobie z ostatniej wizyty?

  22 lata - tyle ma statystycznie młody Polak, gdy rozpoczyna swoją pierwszą pracę. To znacznie później niż Duńczycy, Anglicy czy Austriacy, którzy zawodową aktywność rozpoczynają już w wieku 16-17 lat. Mniej aktywni od Polaków są jedynie Rumuni, Węgrzy i Włosi - wynika z badań Eurostatu.

  Czy w dzisiejszych czasach małżeństwo jest dla nas równie istotne i cenne jak przed kilkoma dekadami? Czym kierują się mężczyźni podejmując decyzję o ślubie? Po co współczesnemu mężczyźnie ślub? W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to Janusza Józefowicza, Pascala Brodnickiego oraz Wojciecha Medyńskiego.

  Bohaterką kolejnej metamorfozy w cyklu "To działa na ciała" jest Marta Raczek, która kilka lat temu wygrała walkę z chorobą nowotworową. Trudne doświadczenia przeszłości pozostawiły jednak ślady. Jej największym problemem były zęby. W wyniku leczenia onkologicznego prawie wszystkie były martwe. Za sprawą lipolizy, zabiegu thermage, botoksu i kwasu hialuronowego Marta Raczek wygląda o 10 lat młodziej.

  Polki już po raz kolejny udowodniły, że potrafią się ubrać i mają pomysł na siebie. Dziś w cyklu "Moda Polska" prezentujemy najciekawsze stylizacje minionego tygodnia: na co dzień, na wypady oraz w ciąży. Stylizacje oceniają redaktorzy "Mody Polskiej" - dziennikarka Anna Puślecka oraz stylista Tomasz Jacyków.

  Porody rodzinne stają się coraz bardzie popularne. Mężczyźni deklarują chęć towarzyszenia matkom swoich dzieci w akcie narodzin. Do tej pory poród był domeną kobiety, czymś bardzo intymnym i zarezerwowanym tylko dla niej. Jacka Borkowskiego i Piotra Zelta zapytaliśmy o to, czy towarzyszyli żonom przy porodzie.

  Bohaterką kolejnej metamorfozy w cyklu "To działa na ciała" jest Marta Raczek, która kilka lat temu wygrała walkę z chorobą nowotworową. Dziś prezentujemy drugi reportaż z przemiany Pani Marty. Jak oceniacie jej metamorfozę?

  Grał na najważniejszych estradach Polski. Dyrygował najsłynniejszej polskiej aranżacji musicalu "Metro". Był dyrektorem artystycznym festiwalu w Opolu, a teraz ... jeździ za kółkiem autobusu w stolicy. Dziś w Dzień Dobry TVN mogliście poznać historię Zygmunta Kukli.

  O tym, jak to jest żyć i pracować razem opowiedzieli nam dziś nasi goście: Tamara Arciuch, Anna Jurksztowisz, Bartek Kasprzykowski i Krzesimir Dębski.

  Alex był uczestnikiem 2. edycji programu Mam Talent. Brawurowe wykonanie utworu Unchained Melody zagwarantowało mu miejsce w finale. Marzył o wygranej, ponieważ za otrzymane pieniądze chciał zabrać swoją żonę i córeczkę na Filipiny.

  Kasia Grochola i Anna Przybylska opowiedziały dziś w studiu Dzień Dobry TVN, jak współczesne kobiety pozwalają sobie się wyszaleć.

  Co tracimy wraz z ukończeniem trzydziestego roku życia, a co zyskujemy? Czego obawia się trzydziestolatka? Jak żyć, by niezależnie od wieku być kobietą szczęśliwą? O to zapytaliśmy Darię Widawską, Dorotę Deląg i Agnieszkę Wagner.

  Pod wpływem stresu zmienia się definicja atrakcyjności u mężczyzn - wynika z badań niemieckich naukowców. Wybierają oni kobiety, na które normalnie nie zwróciliby uwagi - czytamy na portalu news.softpedia.com. Czym kierujemy się wybierając partnerkę lub partnera? Jak długo musimy być pod wpływem czynnika stresującego, by zmienił się nasz gust?

  Czy miejsce pochodzenia ma wpływ na życiową determinację? To pytanie zadamy dziś naszym gościom. Anna Dereszowska, Joanna Mucha i Aleksandra Nieśpielak - to kobiety z prowincji, którym udało się osiągnąć sukces. Czy zgadzają się z tezą, że mała miejscowość oznacza ograniczone możliwości rozwoju?

  Czy to dobry pomysł na uratowanie związku? Z jakim ryzykiem wiąże się tymczasowe rozstanie? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN scenarzystę Domana Nowakowskiego, piosenkarkę Annę Wyszkoni i prezenterkę telewizyjną Agatę Młynarską.