Odmawiamy sobie przyjemności jedzenia, katujemy się wyczerpującymi ćwiczeniami, chodzimy naburmuszone, bo jesteśmy głodne... Czy tak musi być? Dlaczego właśnie dietom przypisujemy tak duże znaczenie, a swoją wagę traktujemy, jako wyznacznik naszej wartości? Dla kogo i dlaczego tak naprawdę się odchudzamy? W Dzień Dobry TVN gościliśmy współautorkę książki "Tosty i Posty" Ewę Awdziejczyk, Beatę Tadlę, Katarzynę Lengren oraz Ewę Wachowicz.

  W Dzień Dobry TVN przestawiamy drugą część reportażu o metamorfozie Lidii, 29-letniej dziennikarki radiowej, która zgłosiła się do cyklu "To działa na ciała" z powodu dolegliwości nadmiernego owłosienia, charakterystycznego dla szatynek i brunetek. Jak Wam się podoba jej przemiana?

  Szymon Majewski z wielkim sentymentem wspomina czasy, gdy był harcerzem w 16 Warszawskiej Drużynie Harcerzy im. Zawiszy Czarnego. Zdaniem Szymona, była to wspaniała przygoda, która wiele go nauczyła. W Dzień Dobry TVN zaprezentował strój harcerza i opowiedział o tym, jak zdobywa się sprawności harcerskie.

  Ile nam wolno we własnym domu? Co zrobić, gdy sąsiedzi są zbyt uciążliwi? Pewna Brytyjka rozwścieczyła swych sąsiadów tym, że zbyt głośno kochała się ze swoim mężem. Sąsiedzi uznali, zakłóca ciszę nocną, dlatego wezwali policję, która kobietę aresztowała. O sąsiadach porozmawialiśmy z Karoliną Korwin-Piotrowską, Olgą Lipińską i Joanną Sochacką z Kancelarii Partner Smoktunowicz&Falandysz.

  Czy trudno jest modelce zdecydować się na dziecko? Była modelka Joanna Gumińska twierdzi, że jest to niemożliwe. Zdecydowała się na dziecko dopiero, gdy zakończyła karierę.. Kamila Szczawińska, mama małego Juliana, uważa, że pracę modelki macierzyństwo można pogodzić. Podobnie myśli Zofia Ragankiewicz, była modelka, teraz przedsiębiorca i mama dwójki dzieci.

  Zrobi pranie, ugotuje obiad, odkurzy dywany choć wcale nie ślubowała Ci miłości i wierności małżeńskiej. "Żona nie żona" to nowa propozycja słynnej już łódzkiej firmy służącej dotąd pomocą w życiu codziennym kobietom. Dziś w studiu Dzień Dobry TVN gościmy właścicielkę firmy Irenę Mikołajczyk oraz siostry - Katarzynę i Karolinę Dobrzyńskie - zawodowe żony do wynajęcia.

  Bohaterką kolejnej metamorfozy w cyklu "To działa na ciała" jest Marta Gendek. Pani Marta miała poważne problemy z cerą i ze źle leczonymi zębami. O zabiegach, którym został poddana porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Marcinem Ambroziakiem z Kliniki Estederm i Jolantą Cyburt z Elektoralnej Dental Clinic.

  Jak schudnąć skutecznie i szybko? To pytanie zadają sobie osoby walczące z nadwagą? Najważniejsza w tej walce jest jednak motywacja. Jeśli wspiera nas ukochana osoba jesteśmy w stanie osiągnąć upragniony cel. Joanna Kurowska pozbyła się zbędnych kilogramów. Aktorka daje w ten sposób przykład swojej dziewięcioletniej córce. Uczy ją kobiecości i tego, że każda z nas musi o siebie dbać.

  Czy kobiety wstydzą się mówić o zmianach, jakie w nich zaszły po urodzeniu dziecka? O tym, jak silna jest presja szybkiego powrotu do idealnej formy porozmawialiśmy z naszymi gośćmi: Dominiką Dromlewską-Żmijewską, mamą ośmiomiesięcznego Władka, Małgorzatą Kostrzewską-Rozenek, która teraz jest w drugiej ciąży i Aldoną Orman, mamą Idali.

  W "Modzie Polskiej" każdy znajdzie coś dla siebie. Dziennikarka Anna Puślecka i stylista Tomasz Jacyków pokazali w dzisiejszym programie najciekawsze, ich zdaniem, stylizacje nadesłane na skrzynkę modapolska@tvn.pl Czy zgadzacie się z ich wyborem?

  Pierwsze zmarszczki wokół oczu, przebarwione zęby i piersi, które straciły jędrność... takie problemy ze swoim ciałem miała Małgorzata Świrska. Dzięki udziałowi w cyklu "o działa na ciała" przeszła metamorfozę, z której jest bardzo zadowolona. O zabiegach, którym została poddana porozmawialiśmy z dermatologiem Marcinem Ambroziakiem i dr Jolantą Cyburt.

  Co sądzimy o związkach, które po latach konkubinatu decydują się na ślub? Co motywuje ich do tej zmiany? Względy ekonomiczne, wygoda, presja społeczna, a może prawdziwe uczucie? Naszymi gośćmi byli: Katarzyna Dańska-Janowska, która po długoletnim związku z Robertem Janowskim wyszła za niego za mąż, Andrzej Grabowski, który ponownie po latach odnalazł nową miłość i Barbara Stanisławczyk.

  Jak to jest kiedy kobieta z implantami w biuście decyduje się na karmienie dziecka piersią? O medycznych aspektach takiej sytuacji opowiedział nam chirurg plastyk dr Andrzej Sankowski. Swoimi doświadczeniami z powiększaniem biustu, karmieniem piersią i pozbyciem się implantów podzieliła się z nami aktorka Magdalena Modra.

  Dziś w Dzień Dobry TVN końcowa odsłona metamorfozy 34-letniej aktywnej zawodowo żony i matki dwójki dzieci Pani Małgorzaty Świrskiej z Legionowa koło Warszawy. Nową fryzurą Pani Małgorzaty zajęła się Justyna Kordek z VIP ROOM, zaś pieczę nad stylizacją objął nasz stylista Tomasz Jacyków. Sami oceńcie końcowy efekt.

  Najlepszym degustatorem piwa spośród 2000 zawodników z całego świata okazała się kobieta. To Polka, Joanna Wasilewska, która pracuje w białostockim browarze. Więcej o swoim niecodziennym zawodzie opowiedziała nam dziś w studiu Dzień Dobry TVN.

  Zakład karny w Krzywańcu to miejsce, w którym odbywające wyrok kobiety żyją wraz ze swoimi dziećmi. Na terenie jednostki znajduje się Dom Matki i Dziecka. Więzienna rzeczywistość rządzi się jednak swoimi prawami. Zamknięta cela staje się domem, który ogranicza przestrzennie. Mimo utrudnionego kontaktu ze światem zewnętrznym kobiety starają się żyć normalnie. Dziś zapytaliśmy jak wychowują dzieci, jak nawiązują przyjaźnie i jakie snują plany na przyszłość.

  Katarzyna Bosne to stylistka i ekspertka mody. Może pochwalić się długą listą hollywoodzkich gwiazd, które odwiedzają jej butik. A wszystko to w samym sercu Manhattanu - na 57 ulicy.

  Pierwszą szkołę Pole Dance dostępną dla gospodyń domowych otworzyła w latach 90. Kanadyjka Fawnia Mondey. Dziś jest sporo - także w Polsce. Co daje taniec na rurze? Czy sprawia, że kobiety stają się Pewne siebie i swojej kobiecości? O tym nietypowym tańcu rozmawiamy z Jolantą Wiszniewską - instruktorką i założycielką Studia Pole Dance oraz z kobietami, które odważyły się zapisać na zajęcia.

  Rodzina trojaczków Krajewskich spod Rybnika wybrała się w odwiedziny do rodziny czworaczków Bajerów. Rodzice rozmawiali o wychowywaniu tak licznej gromadki dzieci.

  Japończycy wierzą, że grupa krwi, przekłada się na charakter człowieka i jego życiowy sukces. Dlatego Japończyk może zapytać Cię o grupę krwi i niech Cię to wcale nie dziwi.

  Według projektantki Gosi Baczyńskiej - ubrania lepiej prezentują się na szczupłych dziewczynach. Tego samego zdania jest Piotr Zachara, naczelny "InStyle", który uważa, że zarzuty wobec wychudzonych modelek są bezpodstawne. Czy rzeczywiście szczupła sylwetka to zdrowa sylwetka?

  Gościem Dzień Dobry TVN był Jacek Czarnecki, reporter Radia Zet i były korespondent wojenny oraz himalaista Piotr Pustelnik.

  Dziś w studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy nietypową parę, Leszek i Anna Ziółkowscy są strażakami. Opowiedzieli nam o tym jak się poznali i nie tylko.

  Od projektantek Anny Kuczyńskiej i Małgorzaty Dudek dowiedzieliśmy się dziś jaki poziom reprezentuje polska moda w na światowej arenie. Czy mamy się czym pochwalić tej dziedzinie?

  Ponad 70 proc. kobiet okłamuje przyjaciółki, które pytają swój o wygląd czy ubranie - donosi "The Daily Telegraph". Dlaczego kobiety są nieszczere wobec siebie, jeśli chodzi o wygląd? Czy naszym gościom - Barbarze Stanisławczyk i Monice Jaruzelskiej - zdarzyło się okłamać koleżankę, żeby nie zrobić jej przykrości?

  Według najnowszych badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii, najbardziej zadowolone ze swojego życia i wyglądu są kobiety noszące ubrania numer 42. Wyniki badań pokazały, że kobiety o bardziej okrągłych kształtach lepiej czują się w swoim ciele. Co na to Olga Kwiecińska i Anna Orłowska?

  Podczas, gdy lekarze prowadzą kampanię przeciwko szerzącemu się w USA zjawisku nadwagi, 42-letnia Amerykanka stara się zdobyć tytuł najcięższej kobiety na świecie albo przynajmniej najcięższej matki na świecie. Obecnie waży 272 kg. marzy jednak o ty, by ważyć pół tony, bo według niej - im większą masz pupę, im większy masz brzuch - tym jesteś seksowniejsza. O komentarz poprosiliśmy psycholog Katarzynę Miller.

  Czy współcześni 50-latkowie różnią się od tych sprzed kilkudziesięciu lat? O upływie czasu" i o "drugiej młodości" rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z malarką Katarzyną Lengren i aktorami: Jackiem Borkowskim oraz Wojciechem Wysockim.

  20 maja w księgarniach pojawiła się książka pt. „Desperado”. Jest to autobiografia najsłynniejszego polskiego jazzmena Tomasza Stańko. Wraz z muzykiem poznajemy podziemny świat ćpunów, dilerów i szaleństwa, by przekonać się, jak po latach w nim spędzonych można powrócić do rzeczywistości.