Pascal Voggenhuber urodził się z darem postrzegania świata duchowego. Obecnie jest jednym z najbardziej znanych mediów i trans uzdrowicieli w Europie. Jak nawiązuje kontakt ze zmarłymi? Rodzinie zmarłego często towarzyszą wyrzuty sumienia i niepokój. Dla Pascala najważniejsze podczas seansu jest zmniejszenie smutku rodziny i udowodnienie im tego, że ich bliska zmarła osoba żyje, ale w innym świecie. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziennikarzy: Przemysława Kossakowskiego oraz Marcina Wójcika, z którymi rozmawialiśmy o tym, jak działa rzucanie klątwy na człowieka. Podobno ludzie którzy są przekonani, że ich życie jest zdeterminowane przez klątwę, są w stanie zrobić wiele, by tę klątwę z siebie zdjąć. Jak wyglądają rytuały spirytystyczne?
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Ewę Bisewską, mamę osoby transpłciowej oraz Cecylię Jakubczak z Kampanii Przeciw Homofobii. Co czuje rodzic, kiedy dowiaduje się, że jego dziecko jest transpłciowe? Dlaczego jest to pewnego rodzaju pożegnanie? Jeżeli osoba transpłociowa chce zmieć płeć, musi pozwać swoich rodziców. Dlaczego? Jak wygląda procedura zmiany płci w Polsce? Jak wspierać transpłciowe dziecko? Poznajcie historię najmłodsza w Polsce osoba transseksualnej. I zobaczcie, jaką drogę przeszła, by z Oliwiera stać się Oliwią.
Zakaz handlu w niedzielę obowiązuje od dziś. W myśl ustawy od marca w 2018 roku sklepy będą czynne tylko przez dwie niedziele - pierwszą i ostatnią. Parlamentarzyści do ustawy wprowadzili aż 32 wyjątki. Powodują one sporo niejasności. Czy da się ominąć przepisy zakazujące handlu w niedzielę? I jakie będą konsekwencje ekonomiczne przez wolne niedziele? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy ekonomistkę Katarzynę Iwanoską i Alfreda Bujarę, Przewodniczącego Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ Solidarność.
Niezmiennie od 38 lat o 5:25 siostra Benedykta budzi pozostałe mieszkanki klasztoru. Po pobudce pora na modlitwę, śniadanie i obowiązki, bo plan dnia w klasztorze jest napięty. Kiedyś, zanim została siostrą Benedyktą, była księgową, ale wewnętrzny głos podpowiadał jej, by porzucić świat i "oddać się na służbę Panu Bogu". Zafascynowała ją reguła Świętego Benedykta: "Pracuj, aby Bóg był we wszystkim uwielbiony". Teraz, jak mówi, pracuje dla Pana Boga, a poprzednio pracowała dla Polski Ludowej. Z kamerą Dzień Dobry TVN odwiedziliśmy Matkę Stefanię Polkowską OSB, przełożoną Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach, w którym żyje trzynaście sióstr zakonnych.
To najbardziej utytułowani polscy mistrzowie przestworzy. Na naszej kanapie w studiu Dzień Dobry TVN zasiedli: Wojciech Bógdał, motoparalotniarz i mistrz świata oraz Sebastian Kawa, pilot i mistrz szybownictwa. To najlepsi sportowcy lotniczych 2017 roku. Zostali uhonorowani podczas Balu Lotników i Obronności Polskiej, który odbył się w Krakowie.
Joanna Żaja-Maciejewska poprosiła Mikołaja Reya, by przygotował niespodziankę dla jej męża. Z jakiej okazji Pani Joanna chciała zaskoczyć swojego partnera? Jaką potrawę przygotował Mikołaj? I jaka była reakcja męża Pani Joanny?
Już dziś o 21.30 drugi odcinek trzeciej edycji programu "Agent - Gwiazdy". Uczestnicy programu muszą rozwiązywać różne zadania, zbierając w ten sposób pieniądze. Jednocześnie muszą rozwiązać zagadkę - kto z nich jest agentem. Jak rozpoznać kłamcę? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psycholog śledczą Natalię Hofman. Jak rozpoznać kłamstwo? Czym jest mikroekspresja? Specjalistka od psychologii kłamstwa zdradziła nam, dlaczego osoby które lubimy okłamią nas najszybciej.
Panuje przekonanie, że usługi prawnicze są bardzo drogie, dlatego korzystamy z nich w ostateczności. Jak jest naprawdę? Zapytaliśmy o to eksperta. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy adwokat Elizę Kunę. Okazuje się, że dzięki temu, że kilka lat temu na rynku pojawiło się więcej prawników, zwiększył się popyt na zapotrzebowanie usług prawniczych. Ile zapłacimy za usługę prawną u młodego adwokata, a ile u doświadczonego? Czy niższa cena nie odbije się na jakości usługi? I co obejmuje porada u adwokata?
Żona Piotra Żyły - Justyna zamieściła w mediach społecznościowych emocjonujący wpis, w którym ujawniła, że skoczek opuścił rodzinę. Czy problemy w domu mogły mieć wpływ na jego niższą formę podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu? O jakich innych sportowcach i ich aferach miłosnych było jeszcze głośno? O romansach znanych zawodników i ich wpływie na życie sportowe rozmawialiśmy z dziennikarką sportową Pauliną Czarnotą-Bojarską.
Relikwie to szczątki ciał osób świętych lub przedmioty, z którymi osoby te miały związek. Okazuje się, że można je znaleźć na internetowych aukcjach, od kości papieża z XI wieku po płótno otarte o ciała św. Teresy. Ceny sięgają nawet 15 tys zł! Okazuje się, że relikwie kupują zwłaszcza księża do swoich parafii. Dlaczego relikwie są tak dla nich ważne? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy ks. Piotra Sadkiewicza i socjolog dr Agnieszkę Bukowską.
Osoby niepełnosprawne lub ich opiekunowie mają problem z zaparkowaniem samochodu, ponieważ przeznaczone dla nich miejsca są zajmowane przez osoby nieuprawnione. Dlaczego ludzie bez uprawnień blokują miejsca z kopertami? To brak empatii czy wygodnictwo? Jak reagują, kiedy zwraca się im uwagę? Czy grożą im za to jakieś kary? O tym problemie rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z lekarzem Olegiem Nowakiem i działaczką Fundacji Kulawa Warszawa Katarzyną Bierzanowską. Nasi goście wytłumaczyli również, dlaczego miejsce parkingowe z kopertą jest szersze od innych.
W jednym z ostatnich odcinków Milionerów wystąpił lekarz Wojciech Czubak. Kiedy padło pytanie za pół miliona złotych, postanowił zaryzykować. Niestety jego odpowiedź nie była prawidłowa i Pan Wojciech wyszedł ze studia "tylko" z 40 tys. zł. Czy dzisiaj żałuje swojej decyzji? Żona skrytykowała go za to, że zaryzykował? Czy na co dzień lubi podejmować ryzyko? Pana Wojciecha i jego dzieci - Kacpra i Martę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Pani Karolina była ofiarą przemocy ze strony męża - polityka Rafała Piaseckiego. Rok temu upubliczniła zapis jednej z awantur, do których dochodziło w jej domu. Nagranie było drastyczne. Po 11 latach małżeństwa postanowiła zostawić swojego oprawcę. Spakowała kilka rzeczy i z córeczkami wyprowadziły się z domu. Jak wygląda jej obecna sytuacja? Ktoś jej pomaga? Czy dzieci kontaktują się z ojcem? Panią Karolinę Piasecką gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
W nowym sezonie Dzień Dobry TVN, co poniedziałek będziemy dodawać Wam endorfin! Antenę na kilka minut będzie przejmował Qczaj! Jaki trening przygotował nam dziś trener? Zobaczcie!
Zimowa wyprawa na K2 trwa. W tym tygodniu Adam Bielecki i Denis Urubko dotarli na wysokość 7400 m n.p.m. Po dwóch nocach spędzonych w obozie zeszli do bazy, by zregenerować siły. W sobotę w mediach pojawił się komunikat, który wywołał ogromną sensację. Denis Urubko bez poinformowania kierownictwa wyprawy, samodzielnie wyruszył z bazy, by zdobyć szczyt K2. Redaktorka Dzień Dobry TVN Bianka Zalewska zapytała kierownika wyprawy Krzysztofa Wielickiego, co się wydarzyło w obozie, skąd ta decyzja Urubko.
Janusz Orłowski w wieku 92 lat wykonał lot na paralotni na wysokości 326 m n.p.m. W ten sposób ustanowił rekord Guinnessa. Jak rozpoczęła się jego przygoda z paralotnią? Kiedy odbył pierwszy lot? Jak wyglądały przygotowania do lotu, który miał ustanowić rekord Guinnessa? Jak rodzina reaguje na podniebne wyczyny Pana Janusza? O swojej pasji do latania Pan Janusz opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN. Panu Januszowi towarzyszył jego kolega, prezes klubu paralotniarzy Piotr Sawka.
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Szymona Hołownię, który zorganizował rekolekcje wielkopostne w Internecie. Dlaczego publicysta nazywa je "bieda rekolekcje"? O czym opowiada w swoich internetowych wystąpieniach? Czy da się przeżyć 40 dni skupienia w Internecie?
W latach 30. XX wieku wielki głód zabił na Ukrainie aż 4 miliony ludzi. Jest to wynik zainicjowanej przez Stalina polityki kolektywizacji. Jest to drugi zaraz po Holocauście największy w historii akt ludobójstwa. Dlaczego Stalin bał się ukraińskich chłopów? Czy temat głodu na Ukrainie jest znany Europie Zachodniej? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Anne Applebaum, która opowiedziała o swojej najnowszej książce „Czerwony głód”. Jak pisarce udało się zebrać dokumentację do książki?
Jerzy Stępień w latach 2006 - 2008 pełnił funkcję Prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Nie wszyscy jednak wiedzą, że poważny prawnik jest miłośnikiem jazzu, co więcej potrafi doskonale grać na saksofonie. Co u Jerzego Stępnia było pierwsze, miłość do muzyki czy pasja prawnicza? O swojej muzycznej pasji Pan Jerzy opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.
Irena Karlova jest Ukrainką z polskimi korzeniami. Z powodu wojny uciekła wraz z synami do Polski. Tu odnalazła swojego wujka - Bogdana Kosika. Jak do tego doszło? Czy Pan Bogdan wiedział, że ma rodzinę na Ukrainie? Irenę, jej wujka i syna Żenię gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Karolina Riemen-Żerebecka jest narciarką specjalizującą się w skicrossie, czyli bezpośrednich wyścigach narciarzy. Jest to bardzo szybka konkurencja, w której narciarze jeżdżą od 80 do 120 km na godzinę. Jest to dyscyplina ekstremalna i niebezpieczna o czym, przekonała się Karolina Riemen-Żerebecka. W zeszłym roku jako jedyna Polka Karolina wywalczyła eliminacje na Igrzyska Olimpijskie w skicrossie. Niestety w marcu podczas mistrzostw świata doznała poważnej kontuzji. Co się dokładnie wydarzyło? Jak przebiegała rehabilitacja? Kiedy wszystko było już na dobrej drodze, Karolina uległa kolejnej kontuzji. Wypadek wykluczył jej udział w Igrzyskach. Narciarka musiała poddać się poważnej operacji. Jak się obecnie czuje? Czy chce wrócić do zawodowego sportu? O swoich planach na najbliższą przyszłość Karolina opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN. Karolinie towarzyszył mąż Tomasz Żerebecki.
Prognozuje się, że w 2025 roku po polskich ulicach będzie jeździło milion elektrycznych samochodów. Czy jest to bezpieczne dla środowiska. Czy serwisowanie auta elektrycznego jest droższe od samochodu spalinowego? O tym, czy elektryczne samochody mają w Polsce sens, w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Adamem Grzeszakiem, dziennikarzem specjalizującym się w tematyce motoryzacyjnej.
Moda na meble z epoki PRL-u powróciła. Odrestaurowane starocie są obecnie warte krocie. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Pawła Waliska i Damiana Szczęsnego, którzy sprzedają meble z minionej epoki. Jak wyszukują stare przedmioty? Czy zdarza im się "nurkować" w śmietnikach?
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Rafała Kina, który ułożył puzzle składające się z ponad 33,5 tys. elementów. Ile czasu zajęło mu ułożenie całości? Rafał pasją do puzzli zaraził swoje dzieci - syna Gabriela i córkę Wiktorię. Czy układając puzzle kierują się jakimś kluczem? Od czego trzeba zacząć? Czy Pan Rafał zraził pasją do puzzli także swoją żonę? Co w układaniu puzzli jest najtrudniejsze?
W tym roku mija 6 lat od katastrofy kolejowej Szczekocinami. W marcu 2012 r. w wyniku czołowego zderzenia dwóch pociągów zginęło 16 osób, a ponad 150 zostało rannych. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Anetę Dziedzinę, ranną w wypadku oraz Janusza Bednarczyka, który w katastrofie stracił syna. Jak wspominają tamten feralny dzień? Jak podnieść się po tak traumatycznych przeżyciach? Czy Pani Aneta i Pan Janusz jeżdżą obecnie pociągami?
W ostatnim czasie dużo się mówi o pieniądzach rozdawanych w administracji publicznej. Z budżetu państwa na premie przeznaczono ponad 2 mln zł. Polski system przyznawania premii jest dość niezrozumiały. Kto i według jakich zasad je przyznaje? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy coacha biznesu Miłosza Brzezińskiego, który wyjaśnił nam, dlaczego premie to najgorszy system motywacyjny. Dlaczego nagrody pieniężne ograniczają naszą kreatywność?
Maria Natalia Tymańska to DJ-ka i mama dwójki dzieci. Maria postanowiła opisać swoje parentingowe doświadczenia, ale w autoironiczny sposób. Jednak, jak zaznacza, nie jest to kolejny poradnik. W książce przeczytamy o lękach młodej mamy, o zabobonach, czy np o karmieniu piersią. Dla kogo Maria pisała tę książkę? I dlaczego postanowiła zostać pisarką?
Żeby morsować nie trzeba jechać nad Bałtyk. Hartować organizm w zimnej wodzie można też w Pruszkowie. Udowodnił to reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. Szybko wyskoczył z wody? Który fragment jego ciała był najbardziej newralgiczny? :)
Zakład Ubezpieczeń Społecznych weryfikuje prawdziwość zwolnień lekarskich, przeglądając treści na portalach społecznościowych. Czy zaglądanie na czyjś profil i wykorzystywanie zdobytych tam wiadomości nie jest naruszaniem prywatności? Czy kontrole te dotyczą również polityków? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN rzecznika ZUS Wojciecha Andrusiewicza.
Do Indii i Polski czuje to samo. Te dwa kraje są jego domem. W Indiach się urodził i wychował, a do Polski przyjechał na studia, tu został i założył rodzinę. Jego pasją jest gotowanie i prowadzenie restauracji. Kartikey Johri od dawna współpracuje z Ambasadą Indii, a od niedawna jest konsulem honorowym Indii we Wrocławiu. Co Kartikey'u Johri mówi jego żona i przyjaciele?