"Nasz chleb powszedni" to kampania społeczna pokazująca, jak spotkanie z przedstawicielami mniejszości wpływa na ich postrzeganie przez Polaków. Akcję przygotowały organizacje Otwarta Rzeczpospolita oraz Chlebem i Solą. Czy łatwo było znaleźć bohaterów spotu? Czy kamery filmujące ich spotkania z klientami piekarni były ukryte? Jak internauci reagowali na tę kampanię? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Pawła Cywińskiego z inicjatywy Chlebem i solą, aby powiedział o szczegółach kampanii.
Przed Wielkanocą, na posiedzeniu Rady Miasta w Bolesławcu jeden z radnych nie zorientował się, że mikrofony są włączone i dał upust swoim emocjom używajac wulgarnego sformułowania. Pech chciał, że wszyscy to usłyszeli. Dlaczego tak chętnie używamy wulgaryzmów? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy językoznawcę dr hab. Katarzynę Kłosińską. Skąd w nas takie zamiłowanie do wulgaryzmów? Dlaczego niektóre wyrazy są uważane za wulgarne? Kto o tym decyduje? I dlaczego wulgaryzmy w niektórych sytuacjach nas rażą, a w innych przypadkach je akceptujemy?
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Danutę Onyszkiewicz, prawnuczkę Józefa Piłsudskiego. Pani Danuta postanowiła przybliżyć nam kim był jej stryjeczny pradziadek Bronisław Piłsudski. Dlaczego Danuta Onyszkiewicz kilka lat temu postanowiła zgłębić historię rodzinną Piłsudskich? Co ją do tego pchnęło? Czy utrzymuje kontakt z rodziną z Japonii?
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy braci Tomasza Komedy: Gerarda Komendę oraz Krzysztofa Klemańskiego. Przez 18 lat nikt im nie wierzył, że Tomasz jest niewinny. Dziś mówią, w całej sprawie najgorsza była bezsilność. Jak przez te wszystkie lata traktowali ich sąsiedzi? Czy po całej sprawie ktoś ich przeprosił? Czy rodzina zamordowanej dziewczyny sie z nimi kontaktowała? Jak Tomaszowi minęły pierwsze tygodnie na wolności? Co jest dla niego największym zaskoczeniem?
Przy takiej pogodzie sezon rowerowy uważamy za otwarty. Na dachu Dzień Dobry TVN Maja Włoszczowska podpowiedziała, czym się kierować podczas zakupu roweru. Czy wysoka cena roweru oznacza też bezpieczeństwo? Czy kask jest niezbędny podczas rodzinnych przejażdżek rowerowych?
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Marcina Harasimowicza, który na co dzień mieszka i pracuje w Los Angeles. Marcin wyjechał do USA studiować aktorstwo. Swoją zawodową ścieżkę wydeptywał małymi krokami. Statystował w filmie "Anioły i demony" oraz zagrał w kilku amerykańskich serialach. Wykładowca Marcina podpowiedział mu, by dla rozwoju aktorskich umiejętności, spróbował swoich sił w stand-upie. Wystąpił w jednym z klubów i to wystarczyło, by zrobiło się o nim głośno. Marcin Harasimowicz występuje obecnie w legendarnym The Comedy Store. Występowali tu najsłynniejsi komicy świata między innymi: Robin Williams, Jim Carrey, Eddie Murphy, czy Michael Keaton. Czy miewał trudne momenty w czasie swojej kariery? Co obecnie sprowadza go do Polski?
Sławomir Nowak to były minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Z polskiej polityki odszedł w atmosferze skandalu. W 2016 roku zaproponowano mu stanowisko Prezesa Ukraińskiej Państwowej Agencji Drogowej. Jak mu się mieszka w Kijowie? Czy ma tu już ukraińskich przyjaciół? Czy tęskni za Polską? Ze Sławomirem Nowakiem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Bianka Zalewska.
Mówi się, że mężczyzna po 40-tce przechodzi kryzys, podczas którego kupuje sportowe auto, porzuca żonę dla młodszej kochanki i znajduje sobie nowe hobby. Czy z tym stereotypem zgadzają się goście Dzień Dobry TVN: satyryk Tomasz Jachimek, aktor Rafał Rutkowski i psycholog Maja Herman. Z jakimi problemami - ich zdaniem - mierzą się współcześni 40-latkowie?
Katarzyna Dacyszyn została oblana przez stalkera kwasem. Po napadzie postanowiła iść na kurs samoobrony. Jej instruktorką jest Elina Toneva. Obie panie gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Zapytaliśmy je, czego uczy samoobrona i jakie błędy popełniają kobiety podczas ataku. Elina pokazała nam również, jak się obronić przed napastnikiem.
Pod koniec kwietnia wejdzie w życie tzw. konstytucja biznesu, czyli pakiet ustaw, których celem jest m.in. uproszczenie przepisów dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej. Jakie zmiany czekają małych przedsiębiorców w zakresie składek ZUS? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła blogerka ekonomiczna Katarzyna Iwanoska.
Świnia Tytus mieszka w jednym z rzeszowskich bloków. Waży ok. 80 kg. Jej właścicielem jest Krystian Tomasik. Jaki charakter ma zwierzak? Czego nie lubi? Sypia w łóżku swojego opiekuna? Lubi wychodzić na spacery? Jak na Tytusa reagują psy? Łatwo było nauczyć go korzystania z kuwety? Tytusa i Krystiana odwiedził dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
Kolejną uczestniczką cyklu "W stroju Adama" jest Iwona Korytkowska, która jest świeżo upieczoną mamą. Pani Iwona poprosiła Adama Chowańskiego, by pomógł jej zakamuflować niedoskonałości figury, będące pozostałością po ciąży. Nasz stylista przygotował dla Pani Iwony trzy stylizacje: codzienną, do pracy oraz ślubną. Która stylizacja przypadła naszej bohaterce do gustu?
Z szeregu badań wynika, że internet działa jak narkotyk. Jak działa na nasz organizm? Czy gdybyśmy z niego zrezygnowali, to pojawiłby się syndrom odstawienia? Czym różni się prawdziwe życie od tego w mediach społecznościowych? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN psychologa Igora Rotberga.
Na tym tęczowym osiedlu mieszka, na 41 metrach kwadratowych, para z półtorarocznym dzieckiem. Do dyspozycji mają salon połączony z kuchnią i pokój chłopca. Mieszkanie urządziła jego właścicielka, która jest architektem. By rozjaśnić to ciemne mieszkanie, wykorzystała biel. By zyskać dodatkową przestrzeń, skorzystała z mebli na kółkach. Wnętrza ozdobiła swoimi obrazami i instalacjami. na kolejnych odcinek cyklu "Odpicowane mieszkanie" zaprasza Katarzyna Jaroszyńska.
Dlaczego warto robić zakupy w lumpeksach? Kto kupuje ciuchy w second-handach? I czy lumpeksy mają swoich stałych klientów? Zobaczcie nasz reportaż.
Według dogmatów Kościoła piekło istnieje. Tymczasem w rozmowie z włoskim dziennikarzem Eugenio Scalfarim papież Franciszek miał podobno stwierdził, że nie ma krainy wiecznego cierpienia. Jak to rozumieć? Czy rzeczywiście papież mógł coś takiego powiedzieć? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN ks. Przemysława Krawca. Jak nasz gość wyobraża sobie piekło?
Na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie na dobre zadomowiła się wrona. Jak się tam dostała? Czy to prawda, że od czasu do czasu podkrada coś pasażerom? Próbowano ją odłowić? Na warszawskie lotnisko wybrała się prowadząca Dzień Dobry TVN Dorota Wellman.
Przez 18 lat Tomasz Komenda siedział w więzieniu za przestępstwo, którego nie popełnił. Od trzech tygodni może cieszyć się wolnością. Jak przyzwyczaja się do nowego życia? Co jest dla niego najtrudniejsze? Odezwali się do niego dawni przyjaciele? Myśli czasami, jak wyglądałoby jego życie, gdyby nie trafił za kratki? Jak chce nadrobić stracone lata? Ma już dziewczynę? Wracają do niego koszmary więzienne? Z Tomaszem rozmawiał dziennikarz TVN Grzegorz Głuszak.
Łukasz Radwan: "Ciężko jest zrobić reportaż o osobie, która nie żyje, wszystkie zdjęcia z jej wizerunkiem zostały celowo spalone, a wszelkie tropy skrzętnie zatarte". Przez długi czas życie i działalność Wandy Kronenberg owiane były tajemnicą. Jej historię opowiedział światu pisarz Michał Wójcik. Jak udało mu się wpaść na jej trop i jak córka barona, została szpiegiem? Zobaczcie.
Wg badań co piąty Polak żyje samotnie, a aż 96% singli szuka trwałego związku. O tym, jak znaleźć partnera, który spełni nasze oczekiwania i od czego takie poszukiwania rozpocząć, opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN Bianca-Beata Kotoro: "Trzeba spojrzeć na siebie. Co jest dla mnie ważne, bez czego nie jestem w stanie funkcjonować z drugim człowiekiem. Jakie mam oczekiwania i ...czy te oczekiwania są realistyczne".
Gościem Dzień Dobry TVN był dziś Piotr Pawlak - ekspert Rockwool Polska: "Smog to nie są samochody, smog to nie są zakłady przemysłowe. W polskich realiach są to domy jednorodzinne, które są fatalne energetycznie". Jak jest jego zdaniem recepta na skuteczną walkę ze smogiem?
Nie od dzisiaj wiadomo, że media społecznościowe zbierają dane swoich użytkowników. Okazuje się, że jest to proceder na naprawdę dużą skalę. W jaki sposób to robią i do czego wykorzystują zebrane o nas informacje? Jak bezpiecznie korzystać z internetu? O tym w Dzień Dobry TVN mówili dziennikarz Radek Teklak i dyrektor Departamentu Zarządzania Danymi w Ministerstwie Cyfryzacji dr Maciej Kawecki.
"Żeby być barmanem trzeba mieć bardzo silna psychikę, bo to nie jest zwykła praca. (...) Podają 'driny', świetnie się bawię ... nie, to na tym nie polega". Nazywani są psychologami pierwszego kontaktu, terapeutami lub doradcami życiowymi - barmani. Jak wygląda ich praca od kulis? Zobaczcie.
Praca chirurga jest bardzo odpowiedzialna, wymagająca i niewątpliwie stresująca. Dr Janusz Greese Łyko znalazł coś co pozwala mu "odpocząć w zupełnie inny sposób, żeby nie myśleć o pracy, o medycynie, zająć się czymś innym". Zobaczcie jak spędza swój wolny czas.
Znany polski polarnik i podróżnik Marek Kamiński wybrał się do Japonii. Pracuje tam nad wyprawą No Trace Expedition. W jej trakcie zamierza samochodem elektrycznym przejechać całą Eurazję, pokonując tysiące kilometrów. Połączyliśmy się z nim za pośrednictwem Skype'a, aby powiedział o szczegółach swojego nowego projektu i filozofii życia.
O dzisiejszej pogodzie Maciej Dolega opowiada z wrocławskiego Zoo, a dokładnie z afrykarium. To tu 3 marca na świat przyszła samica manata. To niezwykle rzadka sytuacja, ponieważ w całej Europie, w ogrodach zoologicznych znajduje się tylko 36 manatów, z czego 21 to samce. Jaką masę osiąga dorosły osobnik? Czym żywią się manaty? I czy wiedzieliście, że manaty są spokrewnione ze słoniami?
Nasze myśli to pola wibrującej energii. W zależności od tego, jakie wibracje wysyłamy, takie też dostajemy informacje zwrotne. Gościem Dzień Dobry TVN była Anna Grzywaczewska-Ciuciura, astrolog Merkurja, która wytłumaczyła nam, że wibracje to zespół uczuć, myśli, naszego stylu bycia. Wibracjami wpływamy na otaczającą nas rzeczywistość. Kim są wampiry energetyczne? Jak uruchomić pozytywne wibracje?
Co tak naprawdę znaczy być kreatywnym? Z tym pytaniem dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger zwrócił się do psychologa i pisarza popularnonaukowego Scotta Barry'ego Kaufmana. - To może być coś, co samemu wymyślisz i ma to znaczenie dla świata. Chodzi o to, by stworzyć coś, czego wcześniej nie było, coś nowego, co będzie wyjątkowe - wyjaśnił mu Kaufman i dodał, że kreatywność przychodzi spontanicznie. Dlaczego to takie ważne, by być kreatywnym? Czy kreatywność ma związek z ilorazem inteligencji? Jakie cechy ma kreatywna osoba? Czy można się nauczyć bycia kreatywnym?
Polski internet obiegło zdjęcie kobiety prowadzącej na smyczy dwie alpaki. Reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer pozazdrościł pani miłego i puchatego towarzystwa. Udał się więc do hodowcy tych zwierząt i wziął na spacer trzy alpaki. Jak ludzie reagowali na taki widok? Filip został również ojcem chrzestnym alpaki, która przyszła na świat w dniu jego wizyty. Jak nazwał swoją chrześnicę?
Stare dywany, meble, opony, pudła, wózki, rowery - to rzeczy, które przetrzymujemy w garażach, komórkach lokatorskich i na klatkach schodowych. Czym grozi gromadzenie przedmiotów w takich miejscach? Można bez wiedzy sąsiada wyrzucić rzeczy, które wystawił na klatkę schodową? O tym W Dzień Dobry TVN mówili: kpt. Artur Kądziela z Państwowej Straży Pożarnej i zarządca nieruchomości Katarzyna Radzikowska.