Już od poniedziałku w pięciu województwach rozpoczną się ferie zimowe. Czy przez najbliższe dwa tygodnie utrzyma się zimowa pogoda, zwłaszcza w zimowych kurortach? I jak wygląda praca w obserwatorium meteorologicznym? Z obserwatorem Łukaszem Chmurą rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.
W kolejnym odcinku cyklu "Odpicowane mieszkanie" reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Olgę i Łukasza, którzy mieszkają na 68 metrach kwadratowych. Wnętrze jest utrzymane w ciepłych bielach, beżach i szarościach. Za to, jak wygląda mieszkanie, w pełni odpowiada Olga, dla której urządzanie było ogromną frajdą. Czy mąż Olgi Łukasz zgadzał się na wszystkie pomysły aranżacyjne żony? Uwagę przykuwa zwłaszcza pokój dziecięcy, który jest dla dzieci leśnym rajem.
Świat pędzi, a my nie potrafimy odpoczywać. Z tego właśnie powodu powstały warsztaty z leżenia. Jak wyglądają? Jakie zalety ma leżenie na lewym boku? A w jakiej pozycji nie należy odpoczywać?
Hania Bakuniak, mimo że przygodę z pływaniem w lodowatej wodzie rozpoczęła zaledwie rok temu, już teraz odnosi sukcesy. Podczas otwartych Mistrzostw Niemiec przepłynęła kilometrowy dystans w rekordowym czasie 13 min. 5 sek. Dlaczego Hania wybrała tę dyscyplinę sportu? Jak przygotowuje się do startów? Jakie zasady obowiązują w zimowym pływaniu? Jakie cechy charakteru powinna mieć osoba, która chciałby trenować ten sport? Jak człowiek się czuje, kiedy wchodzi do lodowatej wody? Pływaczkę i jej trenera Bogusława Ogrodnika gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Hani życzymy wielu sukcesów.
Coraz więcej osób robi sobie półnagie lub nagie zdjęcia, aby potem przesyłać je swoim partnerom. Dlaczego to robią? Jakie związane są z tym zagrożenia? O sekstingu rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: seksuolog Izabelą Jąderek i socjolog dr Julitą Czarnecką.
W Los Angeles jeździ wiele najdroższych samochodów świata, ale żaden nie budzi takiego zainteresowania jak fiat 126p Kamila Knapczyka. Jakie są pierwsze reakcje ludzi, którzy zobaczą malucha? Czy samochód ma swoje imię? Jaka historia się z nim wiąże? Z Kamilem rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.
Selfie jest już passe. Teraz w Internecie panuje moda na shelfie. Co to takiego? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dr Marka Borowińskiego, specjalistę ds. kolorów, który opowiedział nam o najnowszych trendach wnętrzarskich. Czy zdjęcie w stylu shelfie pokazuje naszą osobowość?
Statystyki wypadków na polskich drogach są zatrważające. Czy zaostrzenie przepisów dla młodych kierowców to zmieni? Kierowcy, którzy odbiorą dokument prawa jazdy po 4 czerwca 2018 roku będą poddani pewnym ograniczeniom. Jakim? Czy egzamin na prawo jazdy będzie wyglądał inaczej? W jakiej sytuacji młody kierowca będzie skierowany na kurs reedukacji? Gościem Dzień Dobry TVN była Klaudia Podkalicka, kierowca rajdowy.
Prezenterka telewizyjna Małgorzata Serafin rzuciła pracę w mediach i zajęła się fryzjerstwem. Dlaczego to zrobiła? Czy wróci jeszcze do dziennikarstwa? Gdzie uczyła się drugiego zawodu? Czy zmiana pracy korzystnie wpłynęła na jej życie rodzinne? Małgosię zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby sprawdzić jej nowe umiejętności. Pokazała nam, jak zrobić modne loki prostownicą.
Szacuje się, że dzieci, które w wyniku konfliktu w Syrii straciły kończyny jest ponad 260 tys. Pieniądze na protezy dla wielu z nich organizuje Polska Misja Medyczna. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy prezes PMM Ewę Piekarską i koordynatorkę pomocy dla Syrii Małgorzatę Olasińską-Chart, aby zapytać, ile kosztuje jedna proteza i jak można wspomóc misję. Czy Polacy chętnie angażują się w pomoc dla dzieci z Syrii?
Na ulicach królują: czerwień na ustach, ciemne kreski na oczach oraz róż na policzkach. Co o mocnym makijażu sądzą panowie? Podoba im się taki make-up, czy wolą jednak taki, który jest ledwo widoczny? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
To dzięki niemu karkołomna akcja ratunkowa na Nanga Parbat zakończyła się sukcesem. Denis Urubko uratował nie tylko Élisabeth Revol. Na swoim koncie ma wiele akcji ratunkowych. Stąd też nazywany jest jednym z najsilniejszych wspinaczy świata. Kim jest Denis Urubko? Urodzony w Rosji polski himalaista w rekordowym czasie, zdobył wszystkie szczyty Himalajów i Karakorum. Jak to się stało, że został Polakiem? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy przyjaciela Denisa - Bogusława Magrela.
Jak pokazują statystyki, na polskich drogach dochodzi do coraz większej ilości wypadków. Paradoksalnie im gorsze warunki drogowe, tym lepiej jeździmy. Dlaczego tak się dzieje? Co powoduje agresję wśród kierowców? Czy kobiety faktycznie gorzej sobie radzą za kierownicą niż mężczyźni? I co zrobić, by wypadków było mniej? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Andrzeja Markowskiego, psychologa transportu.
Pomimo wzrastającej świadomości ekologicznej, Polacy są liderami w zużyciu plastikowych toreb. Rocznie zużywamy średnio od 300 do 500 foliówek. Dla porównania Duńczycy zużywają tylko 4. Kary pieniężne czy wysokie opłaty za foliówki? Co zrobić, by zmienić mentalność społeczeństwa w sprawie używania foliowych toreb? Gościem Dzień Dobry TVN był Sławomir Brzózek z fundacji Nasza Ziemia.
Janusz Wójcik to były selekcjoner piłki nożnej. Największy sukces odniósł w 1992 roku na Olimpiadzie w Barcelonie, gdzie zdobył srebrny medal. Jednak oprócz sportowych sukcesów Wójcik skrywał problem, jakim był alkohol. Mówi się również, że był kontrowersyjną postacią. Dlaczego? Jaki był prywatnie? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy syna Janusza Wójcika - Andrzeja oraz terapeutę Roberta Rutkowskiego.
Wychowywanie dzieci przez pary jednopłciowe to w Polsce temat, który wciąż budzi spore kontrowersje. Osoby, które są temu przeciwne uważają, że maluchy, które dorastają w tęczowych rodzinach mają problemy z rozwojem psychospołecznym. Czy rzeczywiście tak jest? Co cechuje rodziców LGBT? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z psycholog dziecięcą Aleksandrą Piotrowską i wiceprezeską Kampanii Przeciw Homofobii Mirką Makuchowską. Czy według naszych gości doczekamy takiego momentu, kiedy pary homoseksualne będą mogły adoptować w Polsce dzieci? Wiele osób uważa, że dzieci wychowywane przez pary LGBT przejmą orientację seksualną rodziców. Czy to prawda?
Poznają swoje ofiary na portalach randkowych i społecznościowych, obiecują złote góry, rozkochują w sobie, by w końcu wyłudzić pieniądze i zniknąć. Dlaczego dorosłe, rozsądne osoby dają się na to nabrać? Czy wśród oszukanych przeważają kobiety? Na co zwracać uwagę, aby nie stać się ofiarą oszusta matrymonialnego? Rozmawialiśmy o tym z psycholog Moniką Dreger i rzecznikiem prasowym Komendanta Głównego Policji insp. Mariuszem Ciarką.
To kraj Dalajlamy, kraj, który walczy o swoją tożsamość już prawie 70 lat, a jego stolica nazywa się Lhasa. Mikołaj Rey spotkał się z Dawą, która pokazał mu szczyty gastronomii tybetańskiej. Dawa mieszka w Polsce od 8 lat, tu znalazła męża Tybetańczyka i założyła rodzinę. Czy czują się w naszym kraju jak w domu? Zobaczcie, jaki tybetański przysmak przygotowała dla Mikołaja Reya Dawa.
W Polsce, na Mazurach, znajduje się wieś Klon - perełka drewnianej architektury. To najstarsza zarejestrowana drewniana wieś w Polsce. Akt założycielski wsi pochodzi z 5 listopada 1654 roku. Dziennikarz Łukasz Radwan sprawdził jak się w tej wsi żyje, mieszka w zabytkowych domach i skąd pochodzi nazwa wsi.
W Cieszynie, w starej kamienicy, mieszka czteroosobowa rodzina. Do dyspozycji mają 84 metry kwadratowe. Właściciele mieszkania lubią rzeczy, które mają historię. Katarzyna Jaroszyńska, autorka cyklu "Odpicowane mieszkanie", uważa, że panuje tu eklektyzm pełną gębą. Co w ich salonie przykuwa uwagę? Kto zaprojektował meble do kuchni? I skąd wzięli wielkie łoże do sypialni?
Angelika Wątor jest reprezentantką Polski w szermierce. Zdobyła medale Igrzysk Europejskich, Mistrzostw Europy i Polski. Od dwóch lat jest żołnierzem Wojska Polskiego. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, dlaczego wybrała szermierkę i jak sobie wyobraża swoją przyszłość.
W internecie pojawiła się moda na patostreamy, czyli krótkie filmy pokazujące ekstremalne, a nawet patologiczne sytuacje. Dlaczego niektórzy lubią oglądać w sieci streamy z libacji, bójek i innych szokujących wydarzeń? Kim są fani tych filmów? Czy da się zatrzymać ten trend? Rozmawialiśmy o tym z gośćmi Dzień Dobry TVN: psycholog Marią Rotkiel i psychologiem biznesu Andrzejem Tucholskim.
Kobiety, które podejrzewają zdradę coraz częściej sięgają po pomoc detektywów. Po zdobyciu kompromitujących materiałów, wiele z nich jest gotowa do tego, by zniszczyć niewiernego partnera i jego kochankę. Czy wykorzystywanie w sądzie tzw. haków jest w polskim prawie dozwolone? Zapytaliśmy o to adwokat Elizę Kunę. A jak na zbieranie kompromitujących materiałów patrzy psycholog Piotr Mosak. Oboje byli gośćmi Dzień Dobry TVN.
Nasze smartfony, komputery, konsole do gier aplikacje i programy zostawiają w sieci mnóstwo śladów. Wiadomo było od dawna, że Wielki Brat sięgnie kiedyś po te informacje. W Chinach znają już datę. Stanie się to w 2020 roku. Od tego momentu każdy obywatel dostanie swój numer, czyli wycenę w punktach, która pokaże, na ile godna lub godny jest zaufania.
Wiele fitblogerek pokazuje w sieci swoje wyrzeźbione ciała, przez co obserwujące je w mediach społecznościowych kobiety wpadają w kompleksy. Panującemu na świecie kultowi idealnej sylwetki sprzeciwiła się instruktorka fitness i psychodietetyk Karolina Gruszecka. W jaki sposób? Postanowiła pokazać w internecie swoje zdjęcie i film, na których widać jej brzuch z fałdkami. Długo się zastanawiała nad tym krokiem? Żałuje teraz tego? Karolinę gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Jak według niej należy podchodzić do ćwiczeń?
Rocznie zwolnienia lekarskie kosztują budżet państwa ponad 10 miliardów złotych. Polacy w 2017 r. skorzystali z ok. 20 milionów takich zaświadczeń. Część z nich jest nielegalna. Można je dostać bezpośrednio od lekarza lub kupić w sieci. W jaki sposób ZUS weryfikuje zwolnienia lekarskie? Co grozi za korzystanie z nielegalnego zwolnienia i za jego wystawienie? O tym w Dzień Dobry TVN mówił rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. Obok niego na kanapie usiadł coach biznesu Miłosz Brzeziński. Dlaczego według niego Polacy oszukują pracodawców?
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy - jak mówi Andrzej Sołtysik - człowieka-orkiestrę Artura Andrusa, który 10 lutego wystąpi w Krakowie w towarzystwie Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej. Będzie jednocześnie wykonawcą i konferansjerem. Jakie to uczucie? Jak dobrze się zapowiedzieć? Jaką piosenkę Artur Andrus napisał dla Nat King Cole'a i Franka Sinatry? ;-)
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Pawła Smektalskiego, który nagrywa i wrzuca do sieci filmiki, jak odpakowuje paczki. Jak sam przyznał, jest to praca marzeń. Ile można zarobić na odpakowywaniu paczek? Co mu daje unboxing? I co Paweł chce robić w przyszłości?
W poważnej instytucji, jaką jest Sejm przy ulicy Wiejskiej, działają bardzo poważne zespoły parlamentarne. Na liście znajdziemy między innymi: parlamentarny zespół do spraw brydża sportowego, parlamentarny zespół do spraw kontaktów z Bangladeszem oraz parlamentarny zespół do spraw propagowania w społeczeństwie prozdrowotnej aktywności fizycznej, jaką jest nordic walking. Ten ostatni zainteresował zwłaszcza Filipa Chajzera. Reporter Dzień Dobry TVN udał się na walking z posłanką PiS Anną Czech. Jacy posłowie należą do zespołu nordic walkingu i, kiedy mają czas na wędrowanie?
O dzisiejszej pogodzie Bartek Jędrzejak opowiada z Rogalina, gdzie odwiedził Pałac Raczyńskich. Jakie atrakcje czekają na zwiedzających XVIII- wieczną rezydencję?