20 maja w księgarniach pojawiła się książka pt. „Desperado”. Jest to autobiografia najsłynniejszego polskiego jazzmena Tomasza Stańko. Wraz z muzykiem poznajemy podziemny świat ćpunów, dilerów i szaleństwa, by przekonać się, jak po latach w nim spędzonych można powrócić do rzeczywistości.

  Żenia Klimakim odwiedził na Ukrainie Annę Herman, Polkę, która jest prawą ręką prezydenta Wiktora Janukowicza. Więcej o niej mogliście się dowiedzieć w dzisiejszym Dzień Dobry TVN.

  Dwadzieścia pięć kobiet różnych zawodów, zainteresowań i w różnym wieku zebrało się razem i razem komentuje rzeczywistość. Szczególnie bliska jest im tematyka równości płci, ale równie często recytują twórczość antyczną. W studio Dzień Dobry TVN gościliśmy Chór kobiet.

  Każdemu rozstaniu towarzyszą wielkie emocje związane z zakończeniem związku i utratą drugiej osoby. By poradzić sobie z sytuacją, szybko pozbywamy się rzeczy związanych z byłym partnerem. Po latach żałujemy, że nic nam nie pozostało. Z naszymi gośćmi - Moniką Luft i Patrycją Kazdi - rozmawiamy o tym, czy warto zostawić sobie jakieś pamiątki po byłym partnerze.

  Jak podaje portal Onet, australijscy ekonomiści odkryli ciekawą zależność dotyczącą trwałości związków. Okazuje się, że ryzyko rozwodu jest tym większe, im większa jest różnica w poziomie zadowolenia z życia odczuwanym przez oboje małżonków, chociaż zależność ta przejawia się wyłącznie w sytuacji, kiedy to mężczyzna jest szczęśliwszy, niż kobieta.

  Domowe prace to dla większości z nas przykre obowiązki. Z przeprowadzonych ostatnio badań wynika, że najbardziej znienawidzoną czynnością, wykonywaną w domu jest zmywanie naczyń – swoją niechęć zadeklarowało 36 % Polaków . Na tej mało wdzięcznej liście znalazły się także : odkurzanie (29%), czy codzienne przygotowywanie posiłków (18%).

  Hulajnoga jest pojazdem używanym przede wszystkim przez dzieci. Po pewnej utracie popularności powróciła ostatnio do łask w formie nowoczesnych, lekkich hulajnóg, dostępnych po umiarkowanych cenach.

  Paweł Jeleński jest twórcą oraz pomysłodawcą oryginalnego portalu yourmovieteam, którego głównym zadaniem jest zrzeszanie niezależnych twórców filmowych z całej Polski. Od kilku lat działa w tym środowisku filmowym, dlatego doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ważna jest współpraca z innymi twórcami.

  Współcześnie przyjęcia weselne cechuje dość zróżnicowany styl. Charakter uroczystości zależy, bowiem od życzeń i oczekiwań samych narzeczonych, którzy organizując swoje wesele kierują się wieloma względami.

  W czym tkwi tajemnica udanego, profesjonalnego „stand up’u”? Kto może zostać stand up’erem ? Jakie trzeba mieć predyspozycje, by stojąc samemu na scenie porwać tłumy, rozbawić ludzi do łez ? Czy stan up’u można się nauczyć? Co czuje aktor gdy wszystkie oczy i uszy są zwrócone tylko na niego? Swoimi doświadczeniami podzielił się z nami aktor Rafał Rutkowski.

  Jakie są największe grzechy polskich mężczyzn, jeśli chodzi o ubiór? Co powinno się znaleźć w szafie każdego mężczyzny? Dlaczego trudno przekonać mężczyzn do zmiany garderoby?Gośćmi Dzień Dobry TVN były: stylistka Ewa Krajewska i projektantka Asia Wysoczyńska.

  O tym, jakie stylizacje wygrały w minionym tygodniu opowiedzieli w Dzień Dobry TVN redaktorzy Mody Polskiej: dziennikarka Anna Puślecka i stylista Tomasz Jacyków.

  Każdy pojedynek piłkarskiej drużyn związany jest z określonym rytuałem kibica. Mecz ogląda się w skupieniu - samemu lub w gronie przyjaciół kibiców. Każdy, kto nie zna się na piłce, nie ma prawa przeszkadzać podczas meczu. Warto zastanowić się nad tym, co w tym czasie robią mężczyźni, którzy nie przepadają za futbolem.

  O polskich kobietach mówi się, że są jednymi z najpiękniejszych na świecie. Niestety, jak pokazują ostatnie badania, w praktyce nie jest tak dobrze. Część z nich nie dba o siebie tak, jak powinna. Czasem brakuje im po prostu wolnej chwili, innym razem motywacji. Jak współczesne Polki są postrzegane przez mężczyzn?

  Który z narodów jest najweselszy, a któremu zdecydowanie brak poczucia humoru? Tego mogliście się dowiedzieć z dzisiejszego Dzień Dobry TVN. Dodatkowo mieliście wyjątkową okazję zobaczyć wywiad Andrzeja Sołtysika z Michaelem Palinem, członkiem legendarnej grupy Monty Python!

  Dziś w Dzień Dobry TVN dowiedzieliśmy się od naszych gości jak wygląda w dzisiejszych czasach życie żeglarza. Czy ta profesja została zdominowana przez technologiczne nowinki.

  Dziś mieliśmy okazję spędzić dzień ze znanym małżeństwem przyrodników, Nurią Selvą i Adamem Wajrakiem.

  Jeśli nie radzisz sobie z dziećmi, nie możesz dojść do formy po porodzie, brakuje ci czasu dla siebie, rodzina cię nie rozumie, czujesz się nieatrakcyjna i zaniedbana – napisz do nas. Szukamy matek, które poznały ciemne strony macierzyństwa. Wraz z zespołem specjalistów chcemy Wam pomóc rozwiązać problemy!

  Co czwarta kobieta w którymś momencie swojego życia angażuje się emocjonalnie w znajomość z kimś ze swojej pracy. Romans w pracy może być doświadczeniem niezwykle przyjemnym, ale też bardzo ryzykownym. Kto częściej staje się inicjatorem przelotnych znajomości - kobiety czy mężczyźni? Na co należy uważać, czego się wystrzegać decydując się na romans w miejscu pracy?

  A może i zakupy, i seks? Co współczesnej kobiecie sprawia więcej przyjemności? Czy zakupy mogą zastąpić nieudany seks bądź też jego brak? Czy w ogóle można porównywać te dwie sprawy? Amerykanki zapytane o to, co wolą: seks czy wypad na zakupy po nowe ubrania, w większości zdecydowały się na tą drugą opcję. Czy Polki myślą podobnie? O to zapytaliśmy w DDTVN Barbarę Stanisławczyk, Katarzynę Cerekwicką oraz Katarzynę Dowbor.

  Faceci w spódnicach? Już niedługo na naszych ulicach można będzie zobaczyć Panów pokazujących łydki. Czy ta nowa moda przyjmie się w Polsce? O tym rozmawiamy z Tomaszem Jacykowem i Michałem Pirógiem.

  Odkąd urodziły się czworaczki, mama nie miała nawet chwili dla siebie. Tata gromadki postanowił to zmienić i sprezentować żonie dzień wolny!

  Wydawać by się mogło, że kobiety dzielą się na te, które chcą mieć dzieci i te, które nawet nie chcą myśleć o macierzyństwie. Okazuje się jednak, że jest spora grupa kobiet, które w kwestii ciąży zdają się na los. 23 proc. badanych mówi, że oba rozwiązania są dla nich dobre. O czym to świadczy, zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN: Monikę Jaruzelską, Beatę Tadlę i Agnieszkę Wielgosz.

  Młode Polki wiedzą, czego chcą, znają swoją wartość i starają się nad nią pracować - takie optymistyczne wnioski wnosi przeprowadzone w ostatnim czasie badanie pod hasłem "Sonda szczęścia". O czym marzą współczesne młode kobiety? Co daje im szczęście? Przed jakimi wyzwaniami stają każdego dnia? W jaki sposób realizują swoje marzenia?

  Jak ułożyć sobie relacje z matką, gdy same zostajemy matkami? O relacjach matki z córką porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z aktorką Joanną Żółkowską, mamą aktorki Pauliny Holtz i Elżbietą Zajdler, mamą Anny Zajdler-Ibisz. Czy matki wtrącają się w życie córek?

  Mężczyźni zazwyczaj szukają sobie młodszych żon, bo młodsza żona to większe szanse na dłuższe życie. Kobiety powinny szukać sobie mężów wśród rówieśników, ponieważ młodszy partner, według badań Drefhala, zwiększa ryzyko śmierci kobiety aż o 20 proc. Gościem Dzień Dobry TVN była Małgorzata Ohme, psycholog z SWPS, której mąż jest starszy o 11 lat i Agnieszka Robakiewicz, producent TV, która jest młodsza od męża o 17 lat.

  Według stylisty Tomasza Jacykowa, w tym sezonie będą modne bardzo wysokie obcasy. Stylista nie poleca ich jednak osobom średniego i niskiego wzrostu. Najlepiej w takich obcasach wyglądają kobiety powyżej 170 cm wzrostu - uważa Jacyków.

  Greg Hahaj, którego gościliśmy w Dzień Dobry TVN, to jeden z liczących się w Stanach Zjednoczonych trenerów i dietetyków. Greg zaczyna zmiany nie od ciała, lecz od umysłu. Poznaje swojego klienta, jego rodzinę, jeździ z nimi na zakupy i uczy go, jak gotować zdrowe potrawy. - Widziałem, że w przemyśle fitness jest więcej marketingu i biznesu niż zdrowia i postanowiłem coś z tym zrobić - mówi.