Mobbing to długotrwałe, uporczywe zastraszanie i poniżanie pracownika. Osoba mobbowana czuje się przede wszystkim zastraszona i bezużyteczna. Niestety zaledwie znikoma ilość spraw sądowych kończy się po myśli poniżanego pracownika. Komu zgłaszać mobbing w firmie? Dlaczego tak trudno jest zebrać ofierze dowody? Czy nagranie pracodawcy jest dopuszczalne w polskim prawie? Co można zyskać wygrywając proces z mobbującym pracodawcą? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychiatrę dr. Maję Herman i radcę prawnego Przemysława Ligęzowskiego.
Czy nawigacji GPS można bezgranicznie ufać? I co niej sądzi kierowca rajdowy Klaudia Podkalicka? Klaudia zabrała naszego dziennikarza Roberta Stockingera na przejażdżkę. Czy nawigacja GPS doprowadziła ich do celu?
We wsi Skajboty, niedaleko Olsztyna, znajduje się nietypowy przystanek autobusowy, z którego wcale nie chce się odjeżdżać. Do Skajbot wybrał się prezenter pogody Tomasz Zubilewicz. Zobaczcie, dlaczego warto odwiedzić nie tylko Skajboty, ale także całą Warmię.
K2 drugi, co do wysokości Szczyt Ziemi. Mierzy 8611 m n.p.m. Jeszcze nigdy nie został zdobyty zimą. Pod koniec ubiegłego roku polska ekipa pod wodzą Krzysztofa Wielickiego wyjechała do Pakistanu. Początkowo szło wszystko z planem. Niestety późniejsze wydarzenia oraz załamanie pogody spowodowały, że kierownictwo poinformowało o zakończeniu zimowej wyprawy na K2. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy himalaistę Bogusława Magrela, którego zapytaliśmy, co jego zdaniem tak naprawdę spowodowało, że polska ekipa postanowiła się poddać. Czy w jego ocenie decyzja Denisa Urubko o próbie samodzielnego ataku na K2 była słuszna?
Zgodnie z prawem budowlanym - nie można zbudować mieszkania mniejszego niż 25 metrów kwadratowych. Ale deweloperzy znaleźli na to sposób. Sprzedają lokale użytkowe z funkcją mieszkalną. Te mieszkania mają zaledwie kilkanaście metrów. A oferty na nie znikają z rynku po kilku dniach. O mikromieszkaniach - nowym trendzie na polskim rynku nieruchomości - rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z dziennikarzem TVN24 BiS Mateuszem Walczakiem.
Wielu rodziców skarży się, że ich dzieci nie chcą spać w przedszkolu, ale nie mają wyboru. Okazuje się, że w w większości publicznych przedszkolnych placówek leżakowanie jest obowiązkiem. Zapomina się o tym, że dzieci są różne i każde ma inne potrzeby. U małego dziecka sen dobowy jest podzielony na etapy. Przedszkolak potrzebuje mniej więcej 12 godzin snu. W jaki sposób zagospodarować dziecku czas, jeżeli nie chce spać w przedszkolu? Czy samo leżenie jest już formą wypoczynku i wyciszenia? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Monikę Perkowską, psycholog dziecięcą oraz dr n. med. Małgorzatę Gołkowską, pediatrę i neonatologa.
Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Mariolę Mirek, managera ds. komunikacji P&G oraz dr Aleksandrę Piotrowską, psychologa dziecięcego. Akcja Ubrania od serca to wspólny projekt marki Vizir i Towarzystwa Nasz Dom. W ramach tej kampanii fundowane są vouchery na zakup ubrań dla dzieci z domów dziecka. Ważne w tej akcji jest, że to dzieci dokonują wyboru, co chcą kupić za otrzymane pieniądze. Zobaczcie o czym marzą dzieci z domów dziecka.
Piotr Suchenia jest zwycięzcą ekstremalnego maratonu na Biegunie Północnym. W rodzinnej Gdyni Piotr jest największą motywacją dla innych biegaczy. Co daje mu bieganie? Dlaczego uparł się na maraton na Biegunie? Czy nie miał żadnych obaw? Co o pasji męża sądzi jego żona?
Karolina Żebrowska zrobiła 3-minutowy film, w którym obrazuje 100 lat polskiej mody. Pokazując kobiecy ubiór z danego okresu, Karolina dodawała też komentarz przedstawiający historyczną, polityczną i społeczną sytuację kobiet w danym momencie. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie stroje Karolina projektowała i szyła sama. Jakie Karolina miała intencje tworząc ten film? Z jakim odbiorem spotkało się jej nagranie?
Konstancja Mora Korytowska i Jurek Markowicz mieszkają w ponad 100-letniej kamienica. Para zakochała się we wnętrzu od pierwszego wejrzenia, choć mieszkanie nie wyglądało jak obecnie. Pomieszczenie przypominało gruzowisko. Konstancja i Jurek sami wyremontowali wnętrze. Jak mówią, remont zrobili po kosztach. Jednak wiele elementów w mieszkaniu zaskakuje. Skąd pomysł na łóżko bez nóg, chowany w ścianie stół, czy szklaną szybę w łazience? Ile czasu trwał remont?
Prezenter pogody Maciek Dolega postanowił trochę "poboksować". Jak sobie radził? Według nas z powodzeniem mógłby wcielić się w postać Rocky'ego Balboa :)
Natalia i Patrycja Maliszewskie są reprezentantkami Polski w short tracku, czyli łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim. Siostry zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o ich relacje, zasady short tracku i plany sportowe. Jakie to jest uczucie, kiedy rywalizuje się z własną siostrą? Uczą się na treningach, jak popychać rywalki "na legalu"? Dwa lata temu Patrycja złamała nogę, co na dłużej wyłączyło ją z treningów i startów. Na jakim etapie jest jej rehabilitacja?
W Papui Nowej Gwinei 96 proc. ludności to chrześcijanie, ale większość z nich wierzy jednocześnie w czarną magię. Co grozi osobom podejrzanym o czary? O polowaniu na czarownice w tym kraju mówiła w Dzień Dobry TVN Dominika Kulczyk.
Dzisiaj rusza trzecia edycja MasterChefa Juniora. Jaka atmosfera panowała na planie programu? Zapytaliśmy o to jurorów programu Annę Starmach i Mateusza Gesslera. Obok nich usiadły zwyciężczynie dwóch pierwszych edycji: Natalia Paździor i Julia Cymbaluk. Nadal gotują? Co zrobiły z nagrodą pieniężną? Co chcą robić, kiedy dorosną?
Mark Lynas to brytyjski ekolog i dziennikarz, który w latach 90. ubiegłego wieku był zaciekłym przeciwnikiem GMO i w ramach protestu niszczył modyfikowane uprawy. Reporterce Dzień Dobry TVN Annie Senkarze powiedział, jak wyglądało jego życie w bojówce. Jak się przygotowywał do akcji sabotażowych? Obecnie Mark jest zwolennikiem GMO. Dlaczego zmienił swoje nastawienie do upraw modyfikowanych?
Zastawki są odpowiedzialne za odpowiedni przepływ krwi przez serce. Kiedy się zużywają, trzeba je wymienić. O najnowszej metodzie wymiany zastawek mówił w Dzień Dobry TVN kardiolog prof. Adam Witkowski. Więcej zobaczycie w dzisiejszym odcinku 3. sezonu programu 36,6 st. C. Co jeszcze przygotowała dla widzów Ewa Drzyzga?
Mike Massimino to amerykański inżynier i astronauta NASA. W kosmos poleciał dwa razy - wahadłowcem Columbia w marcu 2002 r. oraz promem Atlantis w maju 2009 r. Ile miał lat, kiedy zaczął marzyć o tym, by zostać astronautą? Jak zareagował, kiedy NASA zaproponowała mu współpracę? Czy poznał swojego idola - Neila Armstronga? Co sądzi o wizji Muska? Astronautę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Od kilku dni w mediach głośno jest o konflikcie między Piotrem Żyłą i jego żoną Justyną. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psychologa sportowego Pawła Habrata, aby zapytać, jak sprawy prywatne i problemy rodzinne mogą wpływać na kondycję sportowców. Czy to prawda, że niektórzy trenerzy zachęcają zawodników do ustatkowania się? Co jest częstym źródłem braku wsparcia ze strony partnera sportowca?
Włoch Simone Moro do tej pory zdobył zimą osiem z czternastu najwyższych szczytów świata. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o himalaizm zimowy. Jaka była najgorsza rzecz, która mu się wydarzyła podczas wspinaczki? Którzy z polskich himalaistów go inspirują? Kto według niego zdobędzie zimą K2? Jaka jest różnica między himalaizmem zimowym i letnim? Czym się kierować podczas wspinania - sercem czy mózgiem?
Dzisiaj na antenie TVN widzowie będą mogli zobaczyć pierwszy odcinek Hipnozy - programu rozrywkowego dla całej rodziny. O jego szczegółach mówili w Dzień Dobry TVN prowadzący Hipnozę Filip Chajzer i hipnotyzer Artur Makieła. Jak dobierali uczestników? Czy wszystkich ludzi można wprowadzić w stan hipnozy? Jak zachowuje się człowiek będący pod wpływem hipnozy?
W kolejnym odcinku cyklu Mikrowyprawy podróżnik Łukasz Długowski zaliczył kurs wspinaczki lodowej. Jakiego sprzętu potrzebował, aby wspiąć się po zamarzniętym wodospadzie? Wspinaczka zakończyła się mini piknikiem :) Czym Łukasz się raczył po wejściu na górę?
Kiedyś wróble były nieodłącznym elementem miejskiego krajobrazu. Niestety od jakiegoś czasu ich populacja maleje. Dlaczego? Co to oznacza dla ludzi? Jak je ratować? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN obrączkarza ptaków Samuela Sosnowskiego. Chcieliśmy też wiedzieć, jak wygląda życie seksualne wróbli. Odpowiedź niektórych może zaskoczyć. Nasz prowadzący Marcin Meller był pod wrażeniem :)
Miłośnicy motoryzacji z rosyjskiego Nowosybirska zbudowali niezwykłą maszynę. Podwozie i silnik wykorzystali z uaza, a nadwozie wyrzeźbili z lodu. Skąd taki pomysł? Ile wykorzystano lodu do budowy samochodu? W jaki sposób sklejano bryły lodu? Lodowy samochód to niejedyny projekt Władisława Baraszenkowa. Jakie jeszcze stworzył konstrukcje? Z miłośnikiem motoryzacji rozmawiał dziennikarz Żenia Klimakin.
Wiele osób szuka swojej drugiej połówki na portalach randkowych. Czy to dobre miejsce na znalezienie prawdziwej miłości? Jak wydobyć z wielu ogłoszeń, anons osoby, która wyznaje podobne wartości? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z terapeutką i life coachem Joanną Godecką oraz ekspertem ds. zachowań społecznych Katarzyną Pawlikowską.
Kilka dni po zamordowaniu 17-letniej Alicji z Rybnika ktoś włamał się na jej profil na jednym z portalów społecznościowych i zaczął pisać do znajomych dziewczyny. Publikował też zdjęcia oraz filmy. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy specjalistę ds. bezpieczeństwa w sieci Mariusza Sokołowskiego, aby zapytać, jak chronić się przed kradzieżą tożsamości na portalach społecznościowych i jakich danych nie zamieszczać w sieci. Dowiedzieliśmy się również, dlaczego nie należy korzystać z Wi-Fi w miejscach publicznych.
W Polsce trwa kolejna edycja French Touch. Ma ona na celu wypromowanie Francji. Dlaczego warto lepiej poznać ten kraj? O tym goście Dzień Dobry TVN: dyrektor generalny kampanii Stéphane Antiga i ambasador French Touch David Gaboriaud. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy akcji? Przy okazji dowiedzieliśmy się dla kogo Dorota Wellman mogłaby zostawić męża ;)
Studio Dzień Dobry TVN odwiedziła hinduska tancerka Jigna Dixit, która opowiedziała o tańcu kathak oraz zaprezentowała go na naszej scenie. Ten taniec wykonywano kiedyś wyłącznie w świątyniach. To taniec, którym opowiada się pewną historię. Zresztą jego nazwa wywodzi się od słowa "katha", czyli bajka, opowiadanie. Zobaczcie, jaką historię opowiedziała nam swoim tańcem w studiu Dzień Dobry TVN.
Kolejną bohaterką cyklu "Odpicowane mieszkanie" jest Alicja Igielska, która mieszka w starym budownictwie na 60 metrach kwadratowych. Mieszkanie jest przestrzenne, ale też funkcjonalne. Właścicielka lubi zwłaszcza kolor czerwony, co widać w mieszkaniu. Czerwień współgra z butelkową zielenią, która również dominuje w mieszkaniu Alicji. Bohaterka cyklu lubi dodatki, a inspiruje ją styl etno. Uwagę zwraca też oryginalna łazienka z czarną armaturą. Skąd taki pomysł? Alicję odwiedziła reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.
Pascal Voggenhuber urodził się z darem postrzegania świata duchowego. Obecnie jest jednym z najbardziej znanych mediów i trans uzdrowicieli w Europie. Jak nawiązuje kontakt ze zmarłymi? Rodzinie zmarłego często towarzyszą wyrzuty sumienia i niepokój. Dla Pascala najważniejsze podczas seansu jest zmniejszenie smutku rodziny i udowodnienie im tego, że ich bliska zmarła osoba żyje, ale w innym świecie. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziennikarzy: Przemysława Kossakowskiego oraz Marcina Wójcika, z którymi rozmawialiśmy o tym, jak działa rzucanie klątwy na człowieka. Podobno ludzie którzy są przekonani, że ich życie jest zdeterminowane przez klątwę, są w stanie zrobić wiele, by tę klątwę z siebie zdjąć. Jak wyglądają rytuały spirytystyczne?
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Ewę Bisewską, mamę osoby transpłciowej oraz Cecylię Jakubczak z Kampanii Przeciw Homofobii. Co czuje rodzic, kiedy dowiaduje się, że jego dziecko jest transpłciowe? Dlaczego jest to pewnego rodzaju pożegnanie? Jeżeli osoba transpłociowa chce zmieć płeć, musi pozwać swoich rodziców. Dlaczego? Jak wygląda procedura zmiany płci w Polsce? Jak wspierać transpłciowe dziecko? Poznajcie historię najmłodsza w Polsce osoba transseksualnej. I zobaczcie, jaką drogę przeszła, by z Oliwiera stać się Oliwią.