Wśród polskich nastolatków zapanowała nowa moda - utrata dziewictwa na studniówce. O konsekwencjach nieprzemyślanych decyzji w sferze życia seksualnego rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z seksuolog Katarzyną Waszyńską.

  Co zrobić, żeby urozmaicić życie seksualne i cieszyć się cieszyć się nowymi doznaniami z jednym partnerem? Czy brak satysfakcji w łóżku może być przyczyną rozwodu? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z seksuologiem prof. Zbigniewem Lwem-Starowczem.

  Pokaż seksuologowi jak chodzisz, a powie ci jaka jest Twoja skłonność do przeżywania orgazmu. Grupa specjalistów zbadała zależność miedzy typem chodu kobiet, a ich zdolnością do przeżywania rokoszy seksualnej. Okazuje się, że długość kroku i ruchy kręgosłupa maja duży wpływ na osiąganie orgazmu. Gościem Dzień Dobry TVN był seksuolog prof. Zbigniew Lew- Starowicz.

  Wśród młodych ludzi funkcjonują stereotypy związane z seksualnością, a ich wiedza na temat seksu i antykoncepcji pochodzi głownie z mediów i Internetu - tak wynika z raportu Wakacyjnego Telefonu Zaufania Grupy Edukatorów Seksualnych "Ponton". Z raportu wynika, że wśród nastolatków narasta zjawisko, które nazywa się "paranoją ciążową". Młode dziewczyny, które nie miały kontaktów seksualnych, uważają, że mogą być w ciąży, ponieważ np. bardzo boli je brzuch. Jednocześnie w zeszłym roku w Polsce matkami zostało 20 tys. nastolatek. Z ogólnej liczby przypadków ciąż wśród dziewczyn poniżej 18. roku życia, aż 500 stanowiły ciąże wśród dziewczynek, które nie ukończyły jeszcze 13 lat. Brak wiedzy na temat seksu, przy jego popularność, jako „modnej marki”, którą warto pochwalić się przed rówieśnikami, każą pytać o brak edukacji seksualnej młodzieży.

  Po czterdziestce zaczyna się życie seksualne kobiet. Badania wykazują, że kobiety w tym wieku cieszą się dużo lepszym samopoczuciem niż ich młodsze koleżanki. Co za tym idzie, czerpią też większą przyjemność z seksu. Świadomość ciała, swojej seksualności i kobiecości pomaga w odnajdowaniu się w społeczeństwie.

  Kiedy przyjaciółka staje się za bardzo absorbująca, próbuje zawładnąć twoim życiem, organizując ci je, to znak, że musisz coś z tym zrobić. Zaprosiliśmy do studia Dzień Dobry TVN trzy kobiety: Maję Bohosiewicz, Grażynę Wolszczak i Karolinę Nowakowską, z którymi rozmawialiśmy o tym, jak reagować na przyjaciółkę, która jest jak bluszcz.

  Czy najbardziej tajemnicza strefa erogenna w ciele kobiety - punkt G - naprawdę istnieje, czy jest tylko wytworem wyobraźni? Seksuolog Andrzej Komorowski twierdzi jednak, że punkt G istnieje. A teorie, o tym, że go nie ma, wymyślają mężczyźni.

  Ewa Kasprzyk nie boi się ekstremalnych wyzwań, co udowodniła swoim niedawnym wyczynem. Podczas tegorocznych wakacji, aktorka skoczyła ze spadochronem! Skąd zrodził się pomysł na taką przygodę? Jak wyglądały przygotowania? Co czuła na chwilę przed skokiem? W Dzień Dobry TVN podzieliła się emocjami, które towarzyszyły jej wysoko "w chmurach".

  Barbara Hulanicki urodziła się w Polsce, ale wychowała w Anglii. Karierę rozpoczęła na początku lat sześćdziesiątych jako freelancer, ilustrując fragmenty kolekcji mody publikowanych w największych magazynach, takich jak: "Women's Wear Daily", "British Vogue", "The Times", "The Observer", "The Sunday Times". Jej butik stał się ulubionym miejscem Micka Jaggera i Davida Bowie.

  W ten weekend na ekranach kin zobaczymy najnowszy film Danny'ego Boyle'a "127 godzin" - jest to prawdziwa historia alpinisty Arona Ralstona, który przeżył tragiczny wypadek podczas wspinaczki w kanionach w Utah. Spadł na niego głaz, który unieruchomił mu rękę i uniemożliwił poruszanie się. W studiu Dzień Dobry TVN o niebezpieczeństwach związanych ze wspniaczką opowiedzieli nam nasi goście

  Podróżnik Marek Kamiński poleca widzom powieść Juliusza Verne'a "Przygody kapitana Hatterasa". Jest to jedna z najwybitniejszych pozycji w dorobku tego autora. Termin jej publikacji pokrywa się z 106 rocznicą śmierci francuskiego pisarza. W księgarniach ukaże się 25 marca.

  Problemy sercowe pracowników w pewnej chińskiej firmie spotkały się ze zrozumieniem pracodawców. Pracownicy tej firmy, którzy cierpią z powodu miłosnego zawodu, dostają płatny urlop. Czy taki urlop jest rzeczywiście pracownikowi potrzebny? Jakie są zagrożenia wynikające z popularyzowania tego typu urlopów? Do studia DDTVN zaprosiliśmy prof. Witolda Orłowskiego ze Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, Barbarę Górską, dyrektora PR Ernst&Young oraz Ewę Orłoś z portalu bylezony.pl.

  Pierwszy milion zarobił na… Ukrainie. O kim mowa? O Polaku, Tomaszu Tomczyku, który jeszcze w latach 90-tych wyjechał do Związku Radzieckiego. Dziś jest biznesmenem, milionerem, a jego hobby to restauracja, którą prowadzi razem ze swoim ukraińskim przyjacielem.

  25 procent polskich małżeństw rozpada się po pierwszych pięciu latach wspólnego życia. Główną przyczyną rozwodu jest niezgodność charakterów i brak porozumienia. Młodzi ludzie nie wytrzymują też ciężaru spadających na nich obowiązków - tłumaczy prof. Mariusz Jędrzejko. Druga grupa rozwodników to osoby po czterdziestym roku życia, które postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i zmienić dotychczasowe życie.

  Jeansy są najbardziej popularną częścią naszej garderoby. Jednak Polki bardzo często mają kłopoty z dopasowaniem odpowiedniej pary spodni do swojej figury. Jak dobrze wyglądać w jeansach i na co zwracać uwagę przy ich wyborze - o tym gość Dzień Dobry TVN - stylista Marcin Żarczyński.

  "Miłość po polsku" pisarki Manueli Gretkowskiej, gościa Anny Dziewit w programie Dzień Dobry TVN, to powieść psychologiczno-obyczajowa. Tarapaty miłosne to specjalność Miłosza, polskiego emigranta w Szwecji, po czterdziestce. Po dramatycznym rozwodzie spotyka jednak kobietę swojego życia i dla niej wraca do Polski. W programie dziennikarka omawiała także książkę Toma Hodkingsona "Jak być wolnym" i Vedrany Rudan "Murzyni we Florencji".

  To nieprawda, że babskie spotkania to tylko strata czasu. Mogą mieć zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Dają możliwość wygadania się, uzyskania wsparcia i siły. Czy mają więc charakter terapeutyczny? O tym porozmawiamy dziś z Marią Prażuch, Beatą Tyszkiewicz i Agnieszką Kręglicką.

  Dziś do kin wchodzi "The Social Network", film przedstawiający kulisy powstania popularnego portalu społecznościowego. Na Facebooku, bo o nim mowa, można znaleźć wszystko, począwszy od znajomych, kończąc na informacjach o restauracjach. Czy posiadanie konta na Facebooku jest wyznacznikiem naszych czasów? O tym w rozmowie Dzień Dobry TVN z Agatą Passent i Marcinem Mellerem.

  Rodzice coraz częściej zamieszczają zdjęcia swoich dzieci w Internecie. Jak wynika z przeprowadzonych ostatnio badań - w sieci obecnych jest 92 proc. amerykańskich i 73 proc. europejskich niemowląt. O czym należy pamiętać zanim umieścimy zdjęcie naszej pociechy w Internecie? Jak zabezpieczyć się przed ewentualnymi zagrożeniami?

  Anna Puślecka i Tomasz Jacyków przebywają w polskiej stolicy świata mody - Łodzi, gdzie trwa Fashion Week Poland 2010. Prosto zza kulis pokazów omówili najciekawsze stylizacje spośród nadesłanych do naszej redakcji. Przekonajmy się, jak oceniają pomysłowość i wyczucie stylu widzów, kto zajął pierwsze miejsce i czym zachwycił naszych stylistów.

  Według badań przeprowadzonych przez University of Texas - mężczyźni, wybierając żonę wolą kobiety o ładnej twarzy, od tych, które mają zgrabną figurę. Ta okazuje się mieć drugorzędne znaczenie przy wyborze partnerki na całe życie. O tym, jak wybrać dobrą żonę rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Mariuszem Czekrawskim, Krzysztofem Diablo Włodarczykiem i Maciejem Rockiem.

  Redaktorzy "Mody Polskiej" - Anna Puślecka i Tomasz Jacyków - omówili w programie Dzień Dobry TVN stylizacje nadesłane przez miłośników mody. Na podsumowanie stylizacji miesiąca zapraszamy już dziś do programu o 14.55 do programu "Między kuchnią a salonem". Na naszej stronie przedstawiamy trzy najciekawsze stylizacje miesiąca. Wybierzcie najlepszą!

  Zawód, który wykonujesz wpływa na Twoje prywatne życie, a w szczególności związki partnerskie. Przeprowadzone przez Michaela Aamodta, profesora Radford University badania pokazują, że wykonując określone zawody zwiększamy lub pomniejszamy szanse na udany związek. Najtrudniej jest budować relacje z tancerzem. O komentarz poprosiliśmy wokalistkę Majkę Jeżowską, dyrektora liceum Jana Wróbla oraz tancerkę Annę Głogowską.

  „Przyszłość w Twoich Rękach” to projekt, który ma na celu pomaganie osadzonym więźniom. Uczniowie od kilku lat startują w konkursie SIFE - Studenci dla Przedsiębiorczości. W tym roku, między innymi dzięki temu projektowi, udało im się go wygrać. W dalszym etapie biorą udział w Światowym Finale tego konkursu w Los Angeles, w którym startują młodzi przedsiębiorcy z ponad 40 krajów z całego świata.

  Dziś Agnieszka Rylik przedstawiła nam niezwykłą historię Karola Bieleckiego, który pomimo swojej kontuzji (strata wzroku w lewym oku) postanowił po około dwumiesięcznej przerwie powrócić na boisko. Przekonaj się skąd czerpie siłę i jakie ma plany na przyszłość.

  Coraz częściej dzieci osób znanych „pokazują się na salonach” i próbują przebić się w zawodzie, nierzadko takim w jakim pracowali rodzice. Paweł Staliński zajął się show biznesem, a córka Małgorzaty Foremniak zagrała małą rolę u boku matki. Dziś w naszym studiu gościliśmy Larę Gessler i Grzegorza Małeckiego, którzy postanowili pójść w ślady swoich rodziców.

  2 października 2010 roku mija dokładnie 20 lat odkąd Mariola i Andrzej Gołota stanęli na ślubnym kobiercu. Dziś w Dzień Dobry TVN mieliśmy wyjątkową okazję by się z nimi spotkać i dowiedzieć jaka jest ich recepta na szczęście.