Styl życia

  To kulinarne show, które w niczym nie przypomina tradycyjnego gotowania i mieszania w garnkach. Japończycy sztukę gotowania i przygotowali potraw opanowali do perfekcji, a przyglądał się temu nasz smakosz Mikołaj Rey, który twierdzi, że japońska dieta jest najzdrowszą dietą na świecie. Ile kilogramów ryb je w ciągu roku statystyczny Japończyk? Jak nazywa się japoński makaron, który ma zero kalorii?

  To z pozoru zwykła sesja zdjęciowa. Modelki, fotograf, makijażystki i styliści. Jednak w roli głównej występują buty. Cena jednej pary może sięgać tysięcy złotych. Bo od butów podobno wszystko się zaczyna. A kończy na niezwykłym kalendarzu...

  Niezbędne, ale i nieestetyczne. Gdzie schować kable? O tym w studiu Dzień Dobry TVN, Zbigniew Urbański. Co zrobić z nieatrakcyjnym rozdzielaczem, do którego wpinamy wtyczki od urządzeń?

  Karolina Malinowska, Katarzyna Cichopek, Magda Kordaszewska, Dorota Kobierzewska, dzieci i ich rodzice poszukują zabawek idealnych. Czy udało im się znaleźć zabawki dostosowane do wieku i potrzeb ich dzieci?

  Skromna i zdolna. Agnieszka Fujak, projektantka wozów specjalnych, była gościem w studiu Dzień Dobry TVN. Jak czuje się w męskim świecie i czy bawiła się samochodzikami w dzieciństwie? Jak przyjęto młodą dziewczynę, tuż po studiach, w zmaskulinizowanej firmie?

  6-letni Damian Nowak, jak twierdzą jego rodzicie, od urodzenia miał predylekcje do piłki. Rozważni rodzice postanowili to wykorzystać. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli, jak stworzyć małego geniusza piłki nożnej. Towarzyszył im trener Damiana - Mateusz Gontarz.

  Postęp technologiczny ułatwia rodzicom kontrolowanie dzieci. Począwszy od blokad stron internetowych, aż po aplikacje telefoniczne pozwalające lokalizować dziecko... Czy takie zachowania są dobrym pomysłem? O granicach kontroli rodzicielskiej rozmawialismy w Dzień Dobry TVN z Martą Żysko-Pałubą, Andrzejem Deskurem i Monika Gawlińską. Czy kontrolują swoje dzieci?

  Przyjaźnią się od wielu lat, ostatnio, wspólnie napisali książkę kucharską, w której znaleźć można przepisy na dania polskie i światowe. Czy Pascal Brodnicki lubi kuchnię Karola Okrasy i czym się różni ryba przepita od odpitej? Zobaczcie koniecznie!

  Bartłomiej Marszałek jest godnym następcą swojego ojca - Waldemara Marszałka. Jako jedyny reprezentant Polski w najbardziej prestiżowych wyścigach motorowodnych - Formule 1 H2O. Jak syn radzi sobie w wyścigach i czy rady ojca są pomocne?

  Najnowsze badania mówią, że niechętnie dzielimy się z innymi życiową radością i niechętnie zawieramy nowe znajomości. Czy tak jest rzeczywiście, czy może jednak Polacy lubią "robić sobie dzień dobry"? Naszymi gośćmi byli aktorzy: Davina Reeves i Redbad Klynstra. Jak postrzegają nasze społeczeństwo. Czy jesteśmy pesymistycznie czy optymistycznie nastawieni do życia?

  Twarze modelek 60+ goszczą na okładkach najlepszych magazynów mody na świecie. Jak nowy trend w światowej modzie: "retroglam" podoba się naszym gościom: Małgorzacie Niezabitowskiej, Teresie Rosati i prof. Ewie Okoń-Horodyńskiej?

  "Noś swoje marzenie przy sobie, żeby nigdy o nim nie zapomnieć" - to maksyma, która przyświeca Kamili Kubiak, projektantce niezapominajek na rękę. W studiu Dzień Dobry TVN Pani Kamila opowiedziała o swojej pasji, precyzowaniu marzeń i ich spełnianiu.

  Gimnazjaliści z Wilkas stworzyli sześcioosobową drużynę i wzięli udział w olimpiadzie kreatywności. Właśnie wrócili z zawodów w Pekinie, gdzie zdobyli trzecie miejsce. Gośćmi Dzień Dobry TVN gośćmi byli: trener drużyny Albert Kempa oraz: Julian Tuyakov, Filip Budny, Aleksandra Górna, Wiktoria Sosnowicz, Piotr Juszkiewicz i Piotr Zakrzewski.

  Klin klinem? Czy związek na zakładkę to dobry pomysł? Kiedy rozpocząć nowy związek po zerwaniu? O tym w Dzień Dobry TVN: psycholog Katarzyna Miller, dziennikarka, red. nacz. Zwierciadła Katarzyna Montgomery oraz właścicielka agencji PR i aktorka Karolina Borkowska.

  Jak sam mówi - bycie ojcem to jak zimny prysznic. Jednak w najważniejszej szkole życia daje sobie radę. Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Tata daje radę".

  Dorota Wellman i Marcin Prokop w otoczeniu książęcej pary - Kate i Wiliama. W studiu Dzień Dobry TVN wszystko jest możliwe! Ile trwa wykonanie marionetki na wzór człowieka? Bea Ihnatowicz, artystka, która wykonuje marionetki, opowiedziała o tej pracochłonnej sztuce. Podoba się Wam marionetka Doroty Wellman i Marcina Prokopa? :)

  Urszula Grabowska promuje adopcję psów i kotów. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska spotkała się z aktorką na krakowskim rynku. Towarzyszyła im Mimi. Adoptuj zwierzaka, jeśli nie możesz wziąć go do domu, popularna jest wirtualna adopcja. Bo to, jak traktujemy zwierzęta, świadczy o naszym człowieczeństwie.

  Co prawda Filip Chajzer nie zamknął się w pokoju obitym korkiem jak Marcel Proust, ale spróbował znaleźć czas, który jeszcze pozostał. Udał się w stronę klasyka, czyli perfekcyjnej, płaczącej Ewki. Jak Polscy najchętniej spędzają wolny czas i czy dla wszystkich jest on stracony? A co Ty robisz w wolnym czasie? Sięgasz po książkę czy po pilota do telewizora? A może uprawiasz sport... spacerując po galerii handlowej? :)

  Siedem europejskich blogerek modowych zostało poproszonych o zaprojektowanie idealnych szpilek. Wśród nich znalazła się polska blogerka modowa Jessica Mercedes Kirschner. Specjalnie dla Dzień Dobry TVN zrelacjonowała swoją podróż do Paryża.

  Kraków, gala rozdania MediaTorów, czyli nagród dziennikarskich przyznawanych przez studentów. Specjalnie na tę okazję Filip Chajzer kupił garnitur. Okazało się, że zupełnie niepotrzebnie, bo ekskluzywne ubrania można dostać za darmo...

  W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były kobiety sukcesu, które zaczynały od modelingu: właścicielka agencji modelek Monika Smolicz, pomysłodawczyni projektu aktywizującego zawodowo kobiety Zofia Ragankiewicz oraz reżyserka pokazy mody Katarzyna Sokołowska. Czy uroda pomaga kobiecie w życiu zawodowym?

  ... na gwiazdkę! A czym obdarowują swoich mężczyzn: Katarzyna Lengren, Anna Zejdler- Ibisz oraz Olga Borys? Czy, aby kupić dobry prezent, trzeba dobrze znać swojego mężczyznę? Której z Pań zdarzyło się rozbierać pod choinką? :)

  Wszystko zaczęło się od żartu. Katarzyna Bojanowska oraz Joanna Socha założyły własny biznes. Ich firma szyje bokserki dla mężczyzn. Jakie bokserki najbardziej podobają się Marcinowi Prokopowi? :)

  Podobno każdy z nas jest biseksualny. Nawet wtedy, gdy sobie tego nie uświadamia. Tyle teoria. Jednak biseksualiści borykają się z niezrozumieniem - są homo czy hetero? Nie mogą się zdecydować czy nie chcą się zdecydować? Naszym gościem w studiu Dzień Dobry TVN był seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

  Te kwiaty zachowują piękno i kolor przez dwa lata. Zostały poddane procesowi stabilizacji. Na czym on polega? Jak Pan Damian zatrzymuje młodość kwiatów? Zobaczcie!

  Gładzie, tynki, malowanie, glazura, terakota, hydraulika, elektryka. I to wszystko w kobiecych rękach. Sylwia Kucharczyk jest szefem firmy budowlanej. Jak spełnia się w tym męskim zawodzie? Zobaczcie!

  Jedzenie w środkach transportu publicznego budzi skrajne emocje. Jednym przeszkadza smród, inni boją się ubrudzić. Niektórym to nie przeszkadza. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli Lekko Stronniczy: Włodzimierz Markowicz Karol Paciorek, którzy obiektywne skomentowali jedzenie w transporcie miejskim. Towarzyszył im socjolog dr Tomasz Sobierajski.

  Karolina utyła do monstrualnych rozmiarów. Okazało się, że guzy na nadnerczach powodowały rozchwianie gospodarki hormonalnej. Po operacji - ze 119 kg schudła do 102. Resztę, czyli 54 kg, pomógł jej zrzucić coach. Gościem Dzień Dobry TVN była Karolina Cwalina.