Polki coraz częściej wybierają młodszych mężów. Zazwyczaj o rok lub dwa. Ale bywa, że i o dziesięć – wynika z badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny. Wraz z naszymi gośćmi postanowiliśmy odpowiedzieć na pytanie, skąd się to bierze?

  Wypowiedź Nelly Rokity o Jarosłwie Kaczyńskim, w której stwierdziła, że "gdyby Jarosłw Kaczyński miał żonę byłby odporniejszy i byłoby mu łatwiej", skłoniła nas do próby odpowiedzi na pytanie, czy mężczyźnie rzeczywiście jest w życiu łatwiej, gdy ma żonę i na czym polega syndrom starego kawalera? Co o tym sądzi scenarzysta Cezary Harasimowicz i socjolog Mariusz Jędrzejko?

  Ponad połowa badanych za najlepszy okres dla naszego kraju w ubiegłym stuleciu uważa lata dziewięćdziesiąte. Niecałe 30 proc. wybiera PRL - wynika z najnowszego badania firmy IMAS International. Aktor Piotr Skarga ma ambiwalentne podejście do lat dziewięćdziesiątych. Podobał mu się kierunek zmian w Polsce, a z drugiej strony musiał powalczyć o swój byt. - Sprzedawałem odkurzacze, ubezpieczenia, a w Norwegii pracowałem nawet jako murarz - wspomina.

  Krzysztof Tyniec zawsze płacił na randce za dziewczynę. Michałowi Milowiczowi zdarzyło się, że dziewczyna nie chciała, by za nią płacił. Beata Ścibakówna nigdy nie pomyślałaby, że sama musi zapłacić za kawę. A Blanka Winiarska uważa, że płaci ten, kto zaprasza. No to, jak to wreszcie jest? Kto płaci na randce?

  Z Grażyną Bukowską, dziennikarką TVN Discovery Historia i felietonistką Agatą Passent porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN o plusach i minusach powrotu do dawnego partnera. Czy związek, który się już raz się rozpadł ma szansę przetrwać?

  Nie wyobrażam sobie bez niej wyjścia z domu. Bez niej nie jest się prawdziwą kobietą. To jest najważniejsza część kobiecej garderoby - tak o torebce mówi aktorka Bożena Dykiel. Czym kieruje się przy wyborze torebki? Tym, by była ona pojemna, lekka i - obowiązkowo - skórzana.

  W Polsce co piąte dziecko codziennie chodzi spać bez taty. Zazwyczaj do snu kołysze je mama. Opowiada mu wtedy, jak bardzo jest dla niej ważne i zapewnia, że ona nigdy się nie wyprowadzi. Temat samotnego macierzyństwa wciąż budzi wiele emocji.

  Podczas próby stworzenia bajkowego pokoju dla swojej dziecka magister matematyki Monika Howard wpadła na pomysł stworzenia naklejek do dziecięcych pokoi. Ze swoim pomysłem zgłosiła się oczywiście do programu "Kapitalny pomysł". Pomysł okazał się kapitalny, bo Monika Howard zakwalifikowała się do finału programu.

  W naszym studiu dwie znane mamy, Natasza Urbańska i Anna Dereszowska. Opowiedziały nam jak godzą macierzyństwo z życiem zawodowym.

  Państwo Kofta są małżeństwem od ponad 40 lat. Dla tej miłości, pani Krystyna zerwała zaręczyny z ówczesnym narzeczonym. Pobrali się po 2 latach bycia ze sobą. Ślub odbył się 12 marca 1966 roku w Poznaniu.

  Jak pokazują badania, przeprowadzone przez Laboratorium Rodziny i Osobistych Więzi, sztuczny świat, przedstawiony w komediach romantycznych, niszczy związki.

  Kogo najłatwiej portretować? Ile kosztuje portret? Kto korzysta z usług portrecisty? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli malarze: Hanna Bakula, Olga Wolniak i Tomasz Karabowicz.

  Projektantka kapeluszy Joanna Tor-Gazda uważa, że noszenie kapeluszy nie jest w Polsce popularne, bo wymaga pewnego stylu, a Polki nie lubią się wyróżniać. Kapelusz powinien pasować do osobowości, kształtu twarzy i sylwetki osoby, która go nosi. Jeśli osoba jest niska i krępa, to kapelusz nie może mieć dużego ronda - radzi. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy aktorów, którzy lubią i noszą kapelusze.

  O czym plotkują mężczyźni? O czym rozmawiają podczas spotkań w męskim gronie? Rozmawiają o kobietach czy o pracy? Gośćmi Dzień dobry TVN byli: aktor Andrzej Młynarczyk, konferansjer Irek Bieleninik oraz dziennikarz Maciej Ulewicz.

  Sara Burge, nazywana "Barbie", na operacje plastyczne wydała prawie 500 tysięcy funtów!!! Czy zrobiła to po to, by upodobnić się do lalki Barbie? Czy jest zadowolona z efektów i, czy planuje kolejne operacje? O tym Ewa Drzyzga w Dzień Dobry TVN.

  Cezary Harasimowicz nie próbował zastąpić Filipowi, synowi Grażyny Wolszczak, ojca i niczego nie robił wbrew jego woli. Magdalena Żakowska uwielbia słowo "macocha". Jej mąż Jacek poświęcał często czas swoim dzieciom jej kosztem. Teraz, kiedy sama jest rodzicem, doskonale to rozumie. Ewa Wiertel namawiałam Przemka Saletę do tego, żeby oddał nerkę córce. Jakimi są macochami i ojczymami?

  Jeżeli kobieta uprawia seks na pierwszej randce, mężczyzna ma prawo myśleć, ze uprawia ona seks z innymi mężczyznami w ten sam sposób. Nie chce się z nią wiązać na stałe, gdyż może mu być niewierna. Polska mentalność nie akceptuje szybkich zbliżeń - mówi dr n. med. Michał Lew-Starowicz. Istnieje przekonanie, że im dłużej odkłada się zbliżenie, tym więcej jest czasu, żeby się "dobrać i dotrzeć".

  Jak bardzo panie kochają swoje samochody? O tym porozmawialiśmy z Maciejem Brzezińskim z "Auto-Świat Poradnik "

  Czy piękno da się opisać jedynie rozmiarem? Czy mężczyznom bardzie podobają się kobiety z krągłymi biodrami? - Figura kobiety i jej kształt nie jest tak bardzo istotny. Najważniejsze jest to, jak kobieta wprawia swoje ciało w ruch. Jest wiele naprawdę puszystych kobiet, które poruszają się niezwykle ponętnie i za sprawą tego są zdecydowanie bardziej atrakcyjne niż ich chude znajome - mówi Piotr Najsztub.

  Życie singla może być szczęśliwe pod warunkiem, że nie poddamy się czarnym myślom i pesymizmowi - uważa Agnieszka Fitkau-Perepeczko. Przez lata była szczęśliwą mężatką, jednak kiedy jej mąż zmarł odkryła uroki życia w pojedynkę. Czy single nadal traktowani są jako osoby, nad którymi trzeba się litować, bo nie umieją ułożyć sobie życia? Co na ten temat mają do powiedzenia Janusz L. Wiśniewski, Daria Widawska i Katarzyna Lengren?

  Obowiązkowa samodzielność i życie poza domem rodzinnym z chwilą ukończenia pełnoletności - propozycję takiej ustawy zgłosił ostatnio włoski minister administracji publicznej wywołując tym samym gorącą dyskusje publiczną. Powód? 70 proc. Włochów do 39-go roku życia żyje na garnuszku u rodziców. Czy to dobry sposób na to, by syn nie wyrósł na maminsynka?

  W badaniach przeprowadzonych w Europie, podczas których pytano kobiety o to, czy są zadowolone ze swojego wyglądu, Polki wypadły fatalnie. Wynika to m.in. z nieracjonalnego perfekcjonizmu, czyli z dążenia do niedoścignionych wzorców.

  Przed nami trzecia odsłona konkursu Wine & Food Noble Night, który odbędzie się 25 i 26 września 2010 roku. Jak zawsze do udziału w konkursie zaproszono przedstawicieli 12 restauracji, którzy będą walczyć o uznanie w trzech kategoriach: przystawka, danie główne i deser. Zaproszeni goście będą mieli szansę poznać smaki kuchni i wina z całego świata.

  Nie masz pomysłu na weekend? Zrelaksuj się przy dobrej książce. Dziś w "Dzień Dobry TVN" dziennikarka Anna Dziewit przygotowała dla Was dwie propozycje: najnowszą powieść Niny Garcii - "Klasyczna setka" oraz najnowszą powieść Nicka Hornby'ego - "Juliet, naga". Poleca Anna Dziewit!

  Bieganie staje się coraz popularniejsze. Coraz więcej wielkich firm organizuje imprezy biegowe. Jak przygotować się do takiego wyczynu, aby niue zaszkodzić samemu sobie? O jej metody zapytaliśmy wielką miłośniczkę sportu - Kasię Bujakiewicz.

  Agnieszka Lato spodziewa się pierwszego dziecka. Wie, że będzie to chłopiec. Termin porodu wyznaczony ma na najbliższą niedzielę. Kupiła już dla synka ubranka, zabawki i przygotowała pokój. Anna Kalbarczyk spodziewa się trzeciego dziecka, które powinno przyjść na świat 4 listopada. Jest mamą 6,5-letniej Zosi i 3,5-letniego Franka. Przedstawiamy bohaterki naszego nowego cyklu "Misja mama".

  Eksperci jednego z zakładów ubezpieczeniowych sporządzili listę najchętniej kradzionych przedmiotów z naszych mieszkań. Przekonaj się, co najbardziej interesuje włamywaczy! W studiu "Dzień Dobry TVN" gościliśmy rzecznika Komendy Głównej Policji Mariusza Sokołowskiego i Marka Ksieniewicza.

  Wychowując szczeniaka czy też małego kotka musimy być - przede wszystkim - konsekwentni. Konsekwencja jest zresztą kluczem do sukcesu we wszystkich dziedzinach życia - wyjaśnia lekarz weterynarii dr Dorota Sumińska. Czy jesteśmy w stanie wychować dorosłego zwierzaka?

  Temperament to najbardziej biologicznie zdeterminowany zespół naszych cech, które warunkują sposób odbierania przez nas rzeczywistości. Jak radzić sobie z dzieckiem, które ma trudny temperament? Czy temperament dziecka można kształtować? Do studia DDTVN zaprosiliśmy eksperta, psychologa dziecięcego, Aleksandrę Piotrowską?