Byliśmy z kamerą na zawodach i warsztatach Ratownictwa Taktycznego dla Grup Interwencyjnych Służby Więziennej. W projekt zaangażowane są najlepsze jednostki specjalne, między innymi: Centralne Biura Śledcze Policji, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Samodzielne Pododdziały Antyterrorystyczne Policji, jednostka wojskowa AGAT. Ideą przedsięwzięcia jest przygotowanie najlepszych na najgorsze. co to znaczy? Wszyscy uczestnicy szkolenia biorą udział w najtrudniejszych symulacjach, czyli zamachu terrorystycznym, porwaniu, szturmie na budynek, konwojowi z szefem mafii. O tym, jak ważna jest wiedza w zakresie ratownictwa medycznego oraz, jak zachować się w sytuacji zagrożenia opowiedział mjr dr Leszek Kołtun.
Dariusz Kulik został pilotem samolotu pasażerskiego w wieku 37 lat. Oprócz tego Pan Dariusz kręci krótkie filmy o tematyce lotniczej, które wrzuca do sieci. W swoich nagraniach zdradza sekrety pracy pilota, pokazuje, jak wygląda kokpit, czy należy bać się w samolocie turbulencji, wyjaśnia na czym polega lądowanie. Które nagrania cieszą się największą popularnością? Co o pasji Pana Darka sądzi jego żona?
Urszula Ludwikowska poprosiła Mikołaja Reya o pomoc. Chodzi o kolację dla syna Pani Urszuli, który ukończył szkołę średnią. Czy potrawa, jaką Mikołaj przygotował dla Kacpra go zaskoczyła?
Poziom homofobii w polskich szkołach jest bardzo wysoki. Osoby homoseksualne doświadczają agresji słownej i fizycznej. Wykluczenie z grupy rówieśniczej jest najbardziej przykrym doświadczeniem dla młodych ludzi. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Cecylię Jakubczak z KHP oraz licealistę Dominika Kuca, który stworzył warszawski ranking szkół przyjaznych osobom LGBT. Co było jego celem? Jak konstruował swój ranking?
Według bardzo wielu badań w małżeństwie zaczyna się psuć wtedy, gdy na świecie pojawia się dziecko. Dlaczego? Statystycznie największa ilość rozwodów wydarza się w okolicach drugiego roku życia dziecka. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Patrycję i Roberta Stockingera z córką Oliwią oraz terapeutkę par Marzenę Mawricz. Jak narodziny Oliwki wpłynęły na związek Stockingerów? Czy dzielą się obowiązkami przy małej? Czy mają czas tylko dla siebie? Jakie rady dla młodych rodziców ma terapeutka?
W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy psychologa Piotra Mosaka, z którym rozmawialiśmy o "miłości" dla pieniędzy. Dlaczego kobiety, ale i nie tylko decydują się na takie związki? Czy kierują się tylko wyrachowaniem? Czy w takim układzie jest w ogóle miejsce na uczucie?
Zdaniem Łukasza Radwana najsłynniejszym obrazem na świecie jest portret - portret Mona Lisy. Nie wiadomo, co Gioconda myślała na temat swoje wizerunku przedstawionego na obrazie przez Leonarda da Vinci, wiadomo jednak, co sądzą artyści sportretowani przez Iwonę Golor. Malarkę odwiedził Łukasz Radwan. Zobaczcie, kogo sportretowała...
Niedawno urząd skarbowy uzyskał nowe uprawnienia. Może zablokować pieniądze na naszym koncie bankowym nawet na 3 miesiące. Zrobi to wtedy, gdy komputer wytypuje nas jako potencjalnego oszusta podatkowego. Fiskus poinformuje nas o blokadzie już po jej dokonaniu. Czy wszystkie środki na koncie zostaną zablokowane, czy są jednak wyjątki? W jakim organie możemy złożyć odwołanie od tej decyzji? Czym ten tryb różni się od postępowania egzekucyjnego? O tym w Dzień Dobry TVN mówił doradca podatkowy Piotr Augustyniak.
W Starej Wsi pod Pszczyną w województwie śląskim ksiądz przewodził procesji Bożego Ciała jadąc czerwonym kabrioletem. W mediach sytuacja ta wywołała sporo krytycznych komentarzy. Słusznie? O zdanie zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN teologa i filozofa Tadeusza Bartosia.
Magdalena Lubacz to jedna z uczestniczek programu "Projekt Lady", która w programie przeszła metamorfozę. Dlaczego Magda bała się metamorfozy? I komu chciała się podobać? O tym, dlaczego często widzimy się w krzywym zwierciadle zapytaliśmy Tatianę Mindewicz-Puacz, mentorkę z programu "Projekt Lady".
Dziś będziemy spalać tkankę tłuszczową na brzuchu i budować mięśnie brzucha. Qczaj przygotował dziś dla was krótki, ale intensywny trening brzucha. Raz, dwa, trzy... zaczynamy! Pamiętajcie, by po treningu pić dużo wody - radzi Qczaj.
Jan Markiewicz własnymi rękami zbudował replikę radzieckiego myśliwca Jak-1B. W tego typu samolotach latano podczas drugiej wojny światowej. Konstruktora zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, czy podczas pracy nad maszyną miał chwile zwątpienia, ile kosztowały materiały do budowy repliki i co teraz zamierza stworzyć. W studiu gościliśmy również żonę Pana Jana - Jadwigę. Jaki miała wkład w budowę samolotu?
Co robić, gdy koleżanki i koledzy Twojego dziecka działają Ci na nerwy? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do zaproszonych do studia Dzień Dobry TVN gości: Odety Moro, mamy nastoletniej córki i syna, który urodzi się w sierpniu, Dominiki Figurskiej, mamy piątki dzieci oraz Moniki Chrapińskiej-Krupy, psychologa. Czy i jak zwrócić uwagę koleżance/ koledze naszego dziecka, by nie stracić w oczach dziecka?
Wanda Traczyk-Stawska jest bohaterką Powstania Warszawskiego, która cały czas czuje się odpowiedzialna za sprawy Polski. Jak sama o sobie mówi, do teraz jest żołnierzem w służbie. Co to znaczy? Po wojnie była nauczycielką dzieci niepełnosprawnych. Pani Wanda nie została wpuszczona do Sejmu podczas ostatniego protestu osób niepełnosprawnych oraz ich rodziców. Dlaczego? Jak się wówczas czuła? Co ją w ogóle skłoniło do tego, by pójść do Sejmu? Czy uważa, że protestujący w Sejmie wygrali czy ponieśli porażkę?
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Zuzannę Łapicką, Krystynę Jandę oraz Magdę Umer. Panie przyjaźnią się już blisko 40 lat. W jakich okolicznościach narodziła się ta przyjaźń? Czy mogą na siebie liczyć w każdej sytuacji? Ważnym elementem ich przyjaźni są wspólne wakacje. Co lubią wtedy robić?
Od kilku dni media żyją romansem posła Prawa i Sprawiedliwości Stanisława Pięty. Romans zaczyna kłuć w oczy kierownictwo partii. Nie ze względów moralnych, ale dlatego, że poseł zasiada w dwóch bardzo ważnych komisjach. Czy posłowi, który romansuje można zaufać? Czy romans Pięty zaszkodzi partii i samemu politykowi? O tym, dlaczego powinien nas interesować romans polityka w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział ekspert ds. wizerunku politycznego Mirosław Oczkoś.
Za nami 58. edycja Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Jest to jeden z najstarszych festiwali w Europie. Co więcej, filmy, które tu wygrywają mają otwartą ścieżkę oscarową. co to znaczy? I których twórców doceniło jury w tym roku?
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Mateusza Borkowskiego, który schudł 133 kg. Co spowodowało, że postanowił zmienić swoje życie? Jak wyglądała jego walka z otyłością? Jak długi był to proces? I co było najtrudniejsze?
To już XXII Spotkanie Młodych Katolików w Lednicy. W tym roku hasłem spotkania jest słowo "JESTEM". Jak je interpretować? Ilu pielgrzymów spodziewają się w tym roku organizatorzy? I po co młodzi ludzie tu przyjeżdżają? Z o. Wojciechem Prusem spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.
Lit ma 13 lat i jest najprawdopodobniej najstarszym dogiem w Polsce. Pies z powodu wieku i zdrowia ma problemy z chodzeniem po schodach, a jego właścicielka nie ma siły go nosić. Dzięki fundacjom, które nagłośniły historię zwierzaka w mediach społecznościowych zebrała się grupa, która pomaga go wyprowadzać na spacery. Ile osób liczy drużyna Lita? Za pomocą czego członkowie grupy wynoszą psa na zewnątrz? Z właścicielką Lita i paniami, które jej pomagają spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
Z okazji Dnia Dziecka reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer spełnił marzenie dzieciaków, które marzą, by w przyszłości wygryźć Kraśków i innych Prokopów. Zobaczcie, co dla nich przygotował.
Właścicielka tego mieszkania w Lublinie na 62 metrach kwadratowych stworzyła... wiejską chatę. Gdy dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska weszła do jej mieszkania, to - jak przyznaje - była w szoku. Zobaczcie, jak można zaaranżować salon, sypialnię, kuchnię i pokój gościnny. Skąd Monika Panek, właścicielka mieszkania, czerpie inspiracje i gdzie wyszukuje przedmioty, które znajdują się w jej mieszkaniu?
Okazuje się, że jednorożce, czyli białe konie z tęczową grzywą i rogiem pośrodku czoła od niepamiętnych czasów rozpalały naszą bajkową wyobraźnię. Skąd w nas takie uwielbienie dla tych stworzeń? Co symbolizują jednorożce? O kulturowym kontekście jednorożców w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Miłoszem Brzezińskim, konsultantem biznesowym.
Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Annę Dziewit-Meller, autorkę książki "Damy, dziewuchy, dziewczyny", która swoją książką chce wychować współczesne dziewczynki na superbohaterki. Obok Anny Dziewit-Meller na naszej kanapie zasiadła ilustratorka książki Joanna Rusinek. Jakie kobiety są bohaterkami jej kolejnej książki? I komu poleca książkę Dorota Wellman?
Jak działa fundacja i w jaki sposób pomaga osobom, które trafiły do Polski? Naszymi gośćmi byli Feras Daboul – Syryjczyk, pracownik Fundacji Ocalenie i Piotr Bystrianin - prezes zarządu Fundacji Ocalenie: "Uchodźcy są z Czeczeni, Tadżykistanu, z Ukrainy... Tak naprawdę z całego świata, zdarzają się osoby z Syrii, Iraku. Pomagamy osobom z 80-100 krajów. Pomagamy w tym, żeby się odnaleźć tutaj, w Polsce, żeby zacząć tutaj od nowa swoje życie. To nie jest łatwe ".
Do tej pory pozostawał w ukryciu. Nie chciał, by - jak mów - postrzegano go przez pryzmat mamy. Jego mamą jest znana restauratorka Magda Gessler. Ona nazywa się Tadeusz Müller i chce sam pracować na swoje nazwisko, choć podobnie jak mama działa w branży gastronomicznej. Czym zajmuje się Tadeusz Müller? Jakie ma relację z mamą? Jakie talenty, zdaniem Magdy Gessler, ma jej syn? O co pyta go mama, gdy do niego dzwoni? Co Tadeusz Müller ma z mamy Magdy Gessler, a co z taty Volkharta Müllera?
Dane zgromadzone w BIK na temat wszystkich wziętych przez Ciebie kredytów, tych spłaconych i aktualnie spłacanych, nazywane są historią kredytową. Po co Biuro Informacji kredytowej zbiera takie dane i jak długo je przechowuje? Dlaczego osoby, które nie mają historii kredytowej mogą mieć problem z uzyskaniem kredytu? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Ronaldem Szczepankiewiczem, ekspertem kredytowym.
Ma 69 lat, pracuje w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i jest maratończykiem, który przebiegł prawie 20 tys. kilometrów. W tym czasie zużył kilkadziesiąt par butów. Prof. Jan Chmura swoją sportową karierę rozpoczął zaledwie kilka lat temu, ale jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród. Poznajcie człowieka, która nie wyobraża sobie życia bez biegania. Jakie ma rady dla tych, którzy myślą o bieganiu?
Czasami związku już nie da się uratować. Po czym poznać, że to koniec i trzeba się rozwieść? Jak to zrobić w zgodzie i z klasą? Jaką rolę w rozwodzie odgrywa mediator? Jakie są najczęstsze powody rozwodów w Polsce? Czy ludzie dziś łatwiej i szybciej podejmują o rozwodzie? O tym w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Agnieszką Wojewodą, mediatorką i specjalistką rozwodową z Centrum Rozwodowego Kobieta i Rozwód.
Ta choroba znana jest pod różnymi nazwami: franca, ospa miłosna, choroba francuska lub syfilis. Kiła, bo o niej mowa, jest przewlekłą chorobą zakaźną przenoszoną drogą płciową. Do Europy przywędrowała ponoć z Ameryki wraz z załogą Krzysztofa Kolumba. Podobno cierpieli na nią m.in. Stanisław Wyspiański, Friedrich Nietzsche i Vincent van Gogh. Kiła była kiedyś przyczyną wielu zgonów lub kalectwa. Teraz można ją skutecznie leczyć. Postanowiliśmy sprawdzić, co Polacy wiedzą o tej chorobie.