W Warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej minister kultury podsumował miniony rok. Jak się okazuje, polska kultura ma się czym poszczycić.

  Ewa Nowobilska-Gryziak wpadła na pomysł robienia odlewów brzuchów kobietom w ciąży, gdy sama była w ciąży ze swoim pierwszym dzieckiem. Pomyślała, że chciałaby mieć jakąś pamiątkę z tego okresu. Chciała podarować swojemu dziecku wyjątkowy prezent z okazji narodzin. Każdy gipsowy odlew jest niepowtarzalny, jak brzuch matki.

  Ziutini, prywatnie Józef Seget, znany z programu "Mam talent", przez wiele lat był cyrkowcem, do chwili, w której uległ poważnemu wypadkowi. Po urazie kręgosłupa nie mógł już pracować w swoim zawodzie. Zajął się wtedy iluzją i pracą z niepełnosprawnymi dziećmi.

  Kobiety wikłają się w niekorzystne dla siebie związki, bo z poprzednich nie wyciągają wniosków. Mężczyźni niebezpieczni i tajemniczy ekscytują kobiety, dlatego te ich wybierają. Czy kobieta jest w stanie zmienić swoje preferencje na tyle, by mimo wcześniejszych niepowodzeń, stworzyć w końcu udany związek?

  Młode pary prześcigają się w pomysłach na oryginalny ślub. Zapraszamy do wysłuchania historii par, które pobrały się w dosyć nietypowych okolicznościach.

  Polki coraz częściej wybierają młodszych mężów. Zazwyczaj o rok lub dwa. Ale bywa, że i o dziesięć – wynika z badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny. Wraz z naszymi gośćmi postanowiliśmy odpowiedzieć na pytanie, skąd się to bierze?

  Czy zima stulecia 30 lat temu miała wpływ na wyż demograficzny na początku lat 80.? O to zapytaliśmy Wiesława Łagodzińskiego, rzecznika prasowego prezesa GUS oraz aktorkę Magdalenę Cwenównę. - Tak naprawdę na wyż demograficzny ma wpływ kobieta - mówi Wiesław Łagodziński. Dziś na 100 kobiet przypada 124 dzieci, a żebyśmy byli rozwijającym się społeczeństwem, 100 kobiet powinno rodzić 213 dzieci.

  Jeśli chcesz poprosić ukochaną o rękę, a nie wiesz jak to zrobić - zgłoś się specjalisty od zaręczyn. On doradzi ci, jaki pierścionek wybrać i, gdzie oświadczyć się ukochanej. Dzięki temu zrobisz na niej wrażenie i z pewnością zdobędziesz jej serce i... rękę.

  Tomasz Kalisz znajduje się w światowej czołówce biegaczy po schodach. Ostatnio w prestiżowym biegu po schodach w Singapurze zajął drugie miejsce. Biegi po schodach to wyjątkowo ciężki sport, wymagający dużej wydolności oddechowej - wyjaśnia gość Dzień Dobry TVN. - Obecnie pracuję nad zorganizowaniem grupy biegaczy po schodach, kolejnym krokiem będzie stworzenie profesjonalnej federacji sportowej - zdradza.

  W latach dziewięćdziesiątych modna była tzw. hiszpańska bródka i wąsy. Obecnie modne są wąsy przypominające zarost bohaterów filmów pornograficznych rodem z NRD - uważa Tomasz Jacyków. I dodaje, że wąsy są fajne, jeśli noszą je mężczyźni traktujący swój wygląd jako żart. Który mężczyzna może nosić wąsy, a który nie powinien?

  W wyprawie na Kilimandżaro brało udział dziewięć osób, w tym trzy na wózkach inwalidzkich i jedna osoba niewidoma. Na szczyt góry weszło tylko pięć osób, ale uczestnicy wyprawy i tak uznali to za sukces, bo najważniejsze dla nich było podjęcie wyzwania. Gościem Dzień Dobry TVN był jeden z uczestników wyprawy Jan Mela.

  Z najnowszych badań warszawskiej Wyższej Szkoły Pedagogiki Resocjalizacyjnej wynika, że praca w wielkiej korporacji kradnie życie. Autorzy raportu przepytali pracowników 13 banków i 21 koncernów w Warszawie i innych miastach. W ten sposób powstał portret 30-latka.

  Bronisława Fitak-Chodyna, uczestniczka programu Mam talent, z jednego arkusza papieru potrafi zrobić 450 różnych kompozycji. Dzięki temu znalazła się w "Księdze rekordów Guinnesa". Swój talent prezentował nawet w Japonii i USA.

  Już po raz 11 przyznano nagrody magazynu "Elle". Wyróżnienia otrzymali m.in.: Marta Żmuda-Trzebiatowska, Marcin Dorociński i Tomasz Raczek. Krytyk filmowy nie bał się publicznie przyznać do tego, że jest gejem. Zamiast społecznego potępienia zbiera gratulacje i mówi, że było warto.

  Brytyjskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej i Estetycznej zaapelowało do firm kosmetycznych, aby te w reklamach swoich produktów nie używały zdjęć obrabianych cyfrowo. Zdaniem Towarzystwa nienaturalnie "poprawione" zdjęcia modelek powodują, że rzesze kobiet starają się uzyskać takie same kształty. Najczęściej kosztem własnego zdrowia. O cyfrowym poprawianiu zdjęć i chirurgii plastycznej rozmawialiśmy z Katarzyną Piekarską, Tomaszem Jacykowem oraz Andrzejem Sankowskim.

  Haul zakupowy to amatorskie filmiki na portalu YouTube nagrywane przez dziewczyny, które opowiadają o tym, co ostatnio kupiły. Pokazują swoje zakupy i wystawiają im ocenę. Haul ewoluował z tutorialu, czyli filmiku instruktażowego, o tym jak zrobić makijaż lub fają fryzurę. Eksperci od marketingu zauważają, że to może być nowa i bardzo dobra forma reklamy.

  Jakim zabiegom musiała poddać się Wiesława Kowalska, bohaterka metamorfozy Dzień Dobry TVN? Czy znajomi rozpoznają ją na ulicy? Czy teraz czuje się atrakcyjna? Zobacz kolejny odcinek cyklu "To działa na ciała".

  Dlaczego dobieramy się w pary i żyjemy w związkach? Motywacje kobiet i mężczyzn w tym względzie mogą być diametralnie różne. Tym zagadnieniem zajął się seksuolog Zbigniew Lew-Starowicz. A do jakich wniosków doszedł? Wyniki tych badań w Dzień Dobry TVN ocenili: prof. Bogdan Wojcieszke i Katarzyna Montgomery.

  To druga bohaterka cyklu Dzień dobry TVN "To działa na ciała". Jakie zabiegi sprawiły, że wygląda młodziej? Ile czasy trwało "odmłodzenie" Pani Wiesławy? Kto pracował nad jej metamorfozą? O tym porozmawialiśmy w programie z dermatologiem Marcinem Ambroziakiem z Kliniki Estederm oraz Dżuliettą Kiworkową, lekarzem stomatologiem z "Elektoralna Dental Clinic".

  Tomasz i Anna zaprezentowali dziś w DDTVN najciekawsze karnawałowe stylizacje. Wybrali je spośród nadesłanych na skrzynkę modapolska@tvn.pl Styl vintege nadal jest na czasie - przyznaje Tomek Jacyków. Szyku dodają stare tkaniny i dodatki. Najlepiej wzorować się na gwiazdach. Nie trzeba wydawać fortuny. Można znaleźć wymarzony, karnawałowy strój w sklepie z używaną odzieżą.

  Krzysztof Krawczyk, Piotr Najsztub i Doman Nowakowski zdradzili w Dzień Dobry TVN, czy dotknął ich kryzys wieku średniego i, jak zmienia się życie mężczyzny po czterdziestce. Dlaczego z jakiegoś powodu przekroczenie czterdziestego roku życia uważa się za granicę wyznaczającą kryzys u mężczyzn?

  Najnowsze badania przeprowadzone przez organizację CLIC Sargent dowodzą, że świeżo upieczone młode mamy w Wielkiej Brytanii prowadzą znacznie bogatsze życie towarzyskie, niż przed urodzeniem dziecka. Tracą kontakt z dawnymi znajomymi, ale zyskują nowych. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Supernianię Dorotę Zawadzką i Małgorzatę Kostrzewską-Rozenek, mamę 3,5-letniego Jasia , która jest w piątym miesiącu ciąży.

  Mieć kawałek helikoptera, jachtu, luksusowego apartamentu albo winnicy… Niemożliwe? A jednak. Choć bycie współmilionerem brzmi co najmniej niedorzecznie okazuje się, że niema w tym już niczego nadzwyczajnego. Dziś goszczący w Dzień Dobry TVN Stefan Kuryłowicz i Tomasz Malicki, opowiedzieli nam więcej o tym pomyśle.

  Nasz dzisiejszy gość stworzył i wprowadził na rynek wiele rozwiązań technicznych, dzięki którym usprawnił chociażby funkcjonowanie cyfrowego promieniowania roentgenowskiego. Tylko w "Dzień Dobry TVN" mogliście się przekonać nad czym teraz pracuje nasz wybitny wynalazca Janusz Liberkowski.

  Coraz więcej panów dba o swoją sylwetkę i urodę. To jednak nie wszystko. Aby mogli się poczuć piękniejsi decydują się coraz częściej na poprawianie urody skalpelem. Ze statystyk kliniki chirurgii plastycznej wynika, że dzisiaj połowa klientów to właśnie mężczyźni. Dlaczego panowie decydują się na poprawianie urody skalpelem? Na to pytanie odpowiedzieliśmy dziś wspólnie z naszymi gośćmi: Krzysztofem Ibiszem i Przemysławem Saletą.

  Po metamorfozie, którą przeszłam w Dzień Dobry TVN, jestem Pewna siebie i odważniejsza. Wreszcie zaczęłam się uśmiechać - mówi Joanna Kwapisińska. Wszystkie zabiegi medyczne i estetyczne złożyły się na fantastyczny efekt końcowy - dodaje.

  Dziś w Dzień Dobry TVN Anna Puślecka, w kolejnym odcinku "Mody Polskiej", omawia najciekawsze stylizacje na studniówkę.

  38-letnia Joanna Kwapisińska to pierwsza bohaterka metamorfoz w nowym cyklu Dzień Dobry TVN "To działa na ciała". Zgłosiła się do nas ponieważ miała ogromne kompleksy z powodu swoich zębów. Przez nie właśnie nie uśmiechała się i mówiła niewyraźnie. Chciała pozbyć się także blizn, zmarszczek mimicznych, poprawić nos i zlikwidować "smutny wyraz twarzy". Jakie zabiegi medycyny estetycznej były u niej konieczne?

  Jak fachowo ugotować zupę lub rozpisać domowy budżet? Tego nauczą się mieszkanki Dolnego Śląska na kursie profesjonalnego zarządzania gospodarstwem domowym. Po tym kursie za pieniądze będą robić to, co do tej pory robiły w domu za darmo. O eksperymentalnym kursie porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z organizatorką kursu Mirosławą Adamczak.

  W 2006 r. Jakub Bonecki został finalistą Oskarów Fashion. Rok później zajął drugie miejsce w kategorii "projektant mody". Tak rozpoczęła się kariera młodego projektanta. Choć zaistnienie w świecie mody nie jest łatwe, Jakub Bonecki może się pochwalić współpracą ze znanymi klientkami. Pojawiły się także plotki, że zaprojektuje suknię ślubną dla Dody.