Szybki krok, pośpiech, klaksony samochodów - tak wyglądają warszawskie ulice codziennie rano. Co jeszcze się dzieje o poranku? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Czy znalazł kogoś, kto się nie spieszy?
Fiat 508, Syrena 100 i Warszawa M-20 - takie kultowe samochody można podziwiać na wystawie Perły polskiej motoryzacji prezentowanej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jakie inne auta czekają na zwiedzających? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
Na samym początku roku szkolnego nauczycielka języka polskiego w jednej z warszawskich podstawówek Dorota Mandes napisała list do uczniów, którego treść zachwyciła rodziców i Rzecznika Praw Dziecka. Co w nim było? Panią Dorotę zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o treść listu oraz jej wyjątkowe podejście do uczniów i nauki.
Esther ma klasę, styl i elegancję, dlatego jej profile w mediach społecznościowych śledzą miliony internautów. Swoją popularność wykorzystuje także do walki o to, by ludzie zmienili swój sposób myślenia o świniach. Jej właścicielami są: Derek Walter i Steve Jenkins. Jak to się stało, że Esther do nich trafiła? Jak zmieniło się ich życia odkąd zajęli się świnią? Czy Esther zachowuje się podobnie jak kot, czy pies?
Z badań CBOS wynika, że 33 proc. kobiet przyznaje się do zdrady, jednak według socjologów ta liczba może być większa, bo paniom trudno przyznać się do skoku w bok. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy specjalistę psychiatrii Maję Herman, aby zapytać, dlaczego kobiety zdradzają.
Czy rzeczywiście szeregi Legii Cudzoziemskiej zasilają najczęściej kryminaliści, którzy w swoich krajach weszli w konflikt z prawem? Kto służy w tej formacji i jaka jest jej historia? O elitarnej jednostce francuskiej armii, Biance Zalewskiej, opowiedział Mariusz Nowakowski, weteran Legii Cudzoziemskiej.
Ponad 50 tysięcy Polek rocznie podpisuje intercyzę. Z danych Ministerstwa Sprawiedliwości wynika, że jest to dwa razy więcej niż przed laty. Inicjatywa podpisania tego dokumentu najczęściej wychodzi od mężczyzn. W jakich sytuacjach intercyza opłaca się kobiecie, a kiedy mogą z niej wynikać jakieś zagrożenia? Czy intercyzę można podpisać tylko przed ślubem? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN adwokat Elizę Kunę.
Pracodawcy RP oraz Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny uważają, że palenie w pracy uderza w ekonomiczną efektywność firmy. Według obliczeń, osoba, która w trakcie wykonywania obowiązków służbowych pięć razy dziennie wychodzi na 10-minutowe przerwy na papierosa, pracuje łącznie o 24 dni w roku mniej niż jej współpracownicy. Z tego powodu powstał projekt "Firma wolna od tytoniu". O jego szczegółach mówił w Dzień Dobry TVN prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski. Obok niego na kanapie usiadł dziennikarz TVN24 Paweł Blajer. Czy według niego pomysł ograniczenia palenia w pracy jest sensowny?
Jakiś czas temu rozpoczęła się kampania wyborcza do samorządów, a wraz z nią festiwal obietnic. Po co politycy mamią nas tyloma zapewnieniami, choć wiedzą, że nie są w stanie ich potem spełnić? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z ekspertem od wizerunku politycznego dr Mirosławem Oczkosiem dziennikarzem Rafałem Madajczakiem.
Tomasz Komenda został niesłusznie skazany za zgwałcenie i zabójstwo 15-latki. Po 18 latach odsiadki w więzieniu został uniewinniony, a teraz zamierza walczyć o 18 mln zł odszkodowania. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, jak wygląda jego codzienność po wyjściu z więzienia, kto go wspiera, czy umie cieszyć się życiem i czy korzysta z pomocy psychologa. Tomasz - oprócz odszkodowania - domaga się również przeprosin. Od kogo? Naszym gościem był również dziennikarz "Uwagi" i "Superwizjera" Grzegorz Głuszak, który długo przed uniewinnieniem Tomka, jako jeden z niewielu - wierzył w jego niewinność i wspierał rodzinę uwięzionego. Przez jaki czas Grzegorz musiał zdobywać zaufanie Tomka?
W 2009 roku Tymek Przygrodzki był gościem Dzień Dobry TVN. Wówczas 10-letni chłopiec bez trudu kopiował obrazy największych twórców, takich jak np. Wyspiański. Dziś 19-letni Tymoteusz studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Czy profesorowie wiedzą, że chłopak jest samoukiem? Jak wygląda jego codzienne życie? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
Kilka dni temu jedna z partii zaproponowała, aby pracodawcy mieli obowiązek publikowania, jeszcze na etapie ogłoszenia o pracę, wysokości wynagrodzenia, które oferuje swoim pracownikom. Czy to dobry pomysł? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN prawniczkę, specjalistę HR Monikę Cieślak i trenerkę biznesu Halinę Piasecką.
Są kobiety, które na kolejną ciążę decydują się w bardzo krótkim czasie po narodzinach pierwszego dziecka. Mówi się o nich wtedy, że są w ciągu macierzyńskim. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Aleksandrę Sulej, mamę 4 dzieci oraz Bernadetę Twarowską, mamę 9 dzieci. Jak wygląda ich codzienność? Jaki jest według nich klucz do dobrego funkcjonowania rodziny wielodzietnej? Jak w ich domach wygląda podział obowiązków? Z jakimi problemami muszą się mierzyć mamy wielodzietne?
Dystrybutorami muzyki są dziś wielkie platformy. To one zarabiają miliony. Artyści próbują z tym walczyć. Na czym polega nowa dyrektywa Parlamentu Europejskiego? Jakich regulacji potrzebujemy, by to zmienić? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Stanisława Trzcińskiego, kulturoznawcę oraz Tomasza Lipińskiego, wokalistę i autora tekstów.
Na początku związku jesteśmy w drugiej osobie bardzo zakochani. Niestety zauroczenie kiedyś mija i związek dopada codzienność, pojawiają się też problemy. Czy każdy związek musi przechodzić kryzys? Jak temu zapobiec? A jeżeli już się pojawi, to jak go przetrwać? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psycholog Magdalenę Chorzewską oraz Tatianę Mindewicz-Puacz, psychoterapeutkę.
Drugą bohaterką naszego nowego cyklu "Pogotowie fryzjerskie" jest Wioletta Idzik, która poddała się metamorfozie Dobrawie Piękos-Szymańskiej. Zobaczcie, efekt końcowy jej przemiany.
W tym roku mija dokładnie 100 lat od momentu odzyskania przez Polskę niepodległości. Czego z tej okazji życzymy Polsce? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Georgette Mosbacher to amerykańska bizneswoman, polityk Partii Republikańskiej, a od 2018 r. ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. Dlaczego postanowiła zająć się polityką? Jakiego rodzaju relacja łączy ją i Prezydenta USA Donalda Trumpa? Jakie ma przesłanie dla kobiet, które chciałyby odnieść sukces zawodowy? Z Panią ambasador rozmawiała prowadząca Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska.
Dzisiaj rusza siódmy sezon lubianego show MasterChef. Jakie nowości czekają fanów programu? W jakim kraju odbędzie się półfinał MasterChefa? Na pytania prowadzących Dzień Dobry TVN odpowiadali jurorzy MasterChefa Magda Gessler i Michel Moran.
Dzisiaj rozpoczyna się kolejny sezon Drzewa Marzeń. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Mateusza Gesslera, aby zapytać o szczegóły tej edycji programu. Dlaczego Mateusz lubi prowadzić Drzewo Marzeń? W naszym studiu gościliśmy również bohaterów pierwszego odcinka nowej serii: Annę Wronę i jej córkę Zuzię oraz Agnieszkę i Kubę Wojasińskich. Jakie mieli marzenia?
Pani Magdalena Zarzycka-Redwan jest córką żołnierzy wyklętych. Przyszła na świat, gdy jej rodzice byli osadzeni w więzieniu lubelskiego zamku. Z zakładu karnego została odesłana, kiedy miała 2 lata i 2 miesiące. Trafiła do domu dziecka. Jak dalej potoczyły się jej losy? Jak dzieciństwo wpłynęło na jej dorosłe życie? Z Panią Magdaleną rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
Już dzisiaj rozegrany zostanie Wielki Mecz pomiędzy drużynami TVN i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego tegoroczna edycja wesprze zakup karetki noworodkowej dla Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W barwach TVN zagra m.in. Jarosław Bieniuk. Jego oraz trenera naszej drużyny - byłego bramkarza reprezentacji Polski Radosława Majdana zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN. Mają tremę przed dzisiejszym meczem? Czy zawodnicy trenowali sumiennie? Jakiego gracza z drużyny WOŚP obawia się najbardziej Jarek?
Osiem miesięcy temu Elisabeth Revol i Tomek Mackiewicz rozpaczliwie walczyli o życie na Nanga Parbat. Z opresji wyszła tylko kobieta. Jak z perspektywy czasu ocenia wydarzenia, które tam się rozegrały? Pamięta moment, kiedy zdecydowała, że będzie schodziła bez Tomka? Jak wyglądały spotkania z jego żoną i Adamem Bieleckim? Z Elisabeth Revol rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
Mafia kalabryjska uznawana jest za najpotężniejszą na świecie. Jej członków łączą relacje rodzinne, a organizacji nie da się opuścić bez konsekwencji. Jakiś czas temu trzy zbuntowane kobiety znalazły w sobie siłę, aby podjąć największe ryzyko – zdradzić swoich ojców i mężów, żeby ocalić synów i córki. Co dokładnie zrobiły? Na ilu z nich mafia się zemściła? O kulisach największej wojny, jaką kobiety wypowiedziały włoskiej mafii w XXI wieku opowiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu - Alex Perry.
Reporter TVN Tomasz Kubat koleją pasjonuje się od najmłodszych lat. W jakim był wieku, kiedy babcia zaczęła zabierać go na spacery na dworzec? Z jakiego miejsca lubi obserwować pociągi? Co lubi w podróżach pociągiem? Czy to prawda, że swego czasu nauczył się na pamięć rozkładu jazdy pociągów?
Gwiazdy i celebryci też mają swoich idoli i kiedy zrobią sobie z nimi zdjęcia, to chętnie umieszczają je w internecie. Tak też zrobiła Marina Łuczenko-Szczęsna - pod koniec sierpnia opublikowała w mediach społecznościowych fotkę ukazującą ją i Cristiano Ronaldo. A kim są ulubieńcy: piosenkarki Patricii Kazadi, blogerki Angeliki Muchy (aka LittleMonster96) i krytyka filmowego Tomasza Raczka? Czy nasi goście mieli okazję spotkać artystów, za którymi przepadają? Za co ich podziwiają? W jaki sposób idole Patricii, Angeliki i Pana Tomasza wpłynęli na ich życie?
Rok szkolny już się rozpoczął, a w wielu szkołach i przedszkolach brakuje nauczycieli. Z czego to wynika? Jak to zmienić? O komentarz do zaistniałej sytuacji poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: dyrektora jednej ze szkół podstawowych w Łodzi Witolda Młynarczyka oraz pedagog Igę Kazimierczyk. Czy w szkole Pana Witolda też brakuje nauczycieli?
Ministerstwo Finansów poszukuje niedoszłych właścicieli "kredensów" i "kaszlaków", czyli fiatów 125p i 126p. Po co to robi? Otóż chce im wypłacić rekompensaty za to, że w latach 80. XX w. wnieśli przedpłaty na wymarzony samochód, ale go nie otrzymali. Co to są te przedpłaty? Dlaczego w PRL-u tak trudno było o samochód? Ile w tamtych czasach warte było auto? Postanowił to sprawdzić reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Pamiętacie finał programu "Projekt Lady"? Uczestniczki show wystąpiły wówczas w pięknych i eleganckich wieczorowych sukniach szytych przez polskich projektantów. Teraz kreacje trafią na aukcję. Cel jest szczytny, ponieważ pieniądze z licytacji zostaną przekazane "Fundacji TVN. Nie Jesteś sam", która kupi sprzęt rehabilitacyjny dla swoich najmłodszych podopiecznych. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy uczestniczki "Projekt Lady" Agnieszkę Koszelak i Sandrę Rogaczewską. Jak program zmienił ich życie? Jakie mają teraz plany?
Fryzjerzy nie mają łatwego życia, ponieważ wielokrotnie muszą zmagać się z niezadowoleniem swoich klientów. O wyzwaniach w pracy mówili w Dzień Dobry TVN fryzjerzy i styliści: Darek Miłek, Żaneta Pawlak i Iza Bagińska.