Życie intymne osób posiadających dzieci jest może mniej spontaniczne, co nie znaczy, że kochają się one rzadziej. 63 proc. Europejczyków, którzy są rodzicami, przyznaje, że współżyje przynajmniej raz w tygodniu. Co zrobić, gdy dziecko przyłapie nas na uprawianiu seksu? Gościem Dzień dobry TVN był seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

  Uczeni z Meksyku w zeszłym roku ogłosili, że uczucie nazywane miłością może trwać maksymalnie cztery lata. Potem jest już tylko udawanie i rutyna. Dlatego najlepiej rozwieść się po czterech latach związku i poślubić kogoś innego.

  Czego boi się aktor, lekarz i polityk? O naszych zahamowaniach i zdrowiu seksualnym porozmawialiśmy z seksuologiem prof. Zbigniewem Izdebskim, etykiem prof. Magdaleną Środą oraz feministką Kazimierą Szczuką.

  Żadna inna część kobiecego ciała nie wzbudza tylu emocji ile piersi. Są źródłem rozkoszy, ale też przyczyną kompleksów. Jedne kobiety uważają, że mają za małe piersi, inne za duże, a jeszcze inne, że niezbyt jędrne. O atrybucie kobiecości porozmawialiśmy w Dzień dobry TVN z prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem oraz posiadaczkami podziwianych przez mężczyzn piersi - piosenkarką Iwoną Węgrowską i aktorką Ewą Kuklińską.

  Nasze babcie i mamy onieśmielały rozmowy o seksie. My wyzbywamy się pruderii. Nie wstydzimy się rozmów o naszym życiu intymnym. Kobiety akceptują swoje ciało, co widać na ulicy. Nie zakrywamy już siebie jakimiś niepotrzebnymi workami - mówi Agnieszka Niezgoda, autorka książki "Dobranocka".

  Seks w związku jest bardzo istotnym elementem, o którym należy nie tylko rozmawiać, ale i nie wolno go zaniedbywać - radzi ojciec Ksawery Knotz. Współżycie seksualne jest czymś pozytywnym, dobrym, pięknym i świętym. Nie jest dodatkiem, a jednym z najistotniejszych elementów relacji między partnerami. Jest elementem sakramentu podnoszącym nas do rangi z Bogiem - wyjaśnia duszpasterz małżeństw i autor książki "Seks jakiego nie znacie. Dla małżonków kochających Boga".

  Czy przeszłość erotyczna kobiety ma dla mężczyzny jakieś znaczenie? Czy mężczyźnie przeszkadza, że jego partnerka miała przed nim wielu partnerów? Co na to goście Dzień Dobry TVN - Przemysław Saleta, Cezary Olszewski i Piotr Polk? Kiedy ludzie zaczynają być ze sobą, powinniśmy akceptować partnera w całości - uważa Przemysław Saleta. - Myślę, że opowiadanie szczegółowo o swojej przeszłości nie jest dobre - mówi Piotr Polk.

  Fantazjujesz o seksie z policjantem, swoim byłym, ze znanym aktorem, a może o przygodzie z nieznajomym? Wstydzisz się swoich erotycznych snów? Nie powinnaś, bo co trzecia kobieta ma sny erotyczne. - Należy się wtedy tylko cieszyć, ze ta sfera w nas istnieje i, że chce dojść do głosu. Może być to związane z faktem, że na co dzień zapominamy lub nie dopuszczamy takich treści do siebie - wyjaśnia seksuolog Katarzyna Waszyńska. Jak interpretować takie sny?

  Polska młodzież nie łączy seksu z miłością i ma problemy z budowaniem głębokich relacji i związków - wynika z raportu CBOS. Prawie połowa nastolatków nie stosuje antykoncepcji, a co dziesiąty przyznaje się do seksu z przypadkową osobą. Czy wizja macierzyństwa może odstraszyć młodzież od seksu?

  W niektórych łódzkich szkołach rusza pilotażowy program "Wychowanie do abstynencji". Zajęcia będą prowadzić nauczyciele po tygodniowym kursie przygotowawczym - wyjaśnia Ewa West, założycielka Międzynarodowej Fundacji "Wiedzieć Jak" i koordynatorka programu "Wychowanie do abstynencji". Kto i jak powinien uświadamiać młodzież? Seksuolog prof. Zbigniew Izdebski uważa, że ten program to bzdura, a straszenie chorobami przenoszonymi drogą płciową nie daje efektów, bo strach szybko mija.

  W związku z informacjami dotyczącymi zmiany płci przez córkę Cher oraz wątpliwościami, co do płci Caster Semenya, złotej medalistki Mistrzostw Świata w Berlinie, postanowiliśmy poruszyć w Dzień Dobry TVN temat identyfikacji i zmiany płci. Z badań przeprowadzonych przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne wynika, że w Polsce do zmiany płci dąży jedna na 17 tys. kobiet i jeden na 57 tys. mężczyzn.

  Kto odwiedza portale randkowe i w jakim celu? Czy można znaleźć w sieci swoją drugą połówkę? Na te i wiele innych pytań związanych z wirtualnymi portalami randkowymi i sensem ich istnienia porozmawialiśmy w studiu "Dzień Dobry TVN" z naszymi gośćmi: socjologiem Tomaszem Sobierajskim i "randkowiczem" Arturem Duszczykiem.

  Nic na świecie nie sprzedaje się tak dobrze jak seks. Czy seks jest w stanie sprzedać wszystko? Dlaczego bodźce seksualne w reklamie są tak skuteczne? Na ten temat porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Jakubem Bierzyńskim, prezesem Omnicom Media Group Polska i prof. Dominiką Maison, psychologiem społecznym.

  Czy na pewno wiesz, co robi twój mąż podczas przerwy w pracy? Idzie coś zjeść, czy może idzie na spotkanie z kochanką? Seksualne lunche są coraz bardziej popularnym w naszym kraju zjawiskiem.

  Zgodnie z rozporządzeniem MEN, które obowiązuje od września 2009 br., uczniowie od piątej klasy szkoły podstawowej aż do matury mają obowiązek uczestniczenia w zajęciach z Wychowania do Życia w Rodzinie. - Uważam, że przedmiot ten w obecnej formie jest fikcją. Program WDŻ jest niedostosowany do potrzeb nastolatków - wyjaśnia w Dzień Dobry TVN edukatorka seksualna Alicja Dugołęcka.

  Alkohol nie tylko zwiększa kobiece libido. Jak się okazuje, dla wielu przedstawicielek płci pięknej staje się wręcz niezbędny w sypialni. O tym czy kobiety rzeczywiście uprawiają seks tylko po alkoholu rozmawialiśmy z Anną Ibisz, Krzystyną Koftą i Zbigniewem Lwem-Starowiczem

  Kluczem do szczęścia jest połączenie seksualności z duchowością - tak uważa ojciec Ksawery Knotz, autor książki "Nie bój się seksu, czyli kochaj i rób, co chcesz". W kolorowych pismach nie mówi się o tym, co jest rzeczywiście istotne we współżyciu seksualnym o miłości, jedności, więzi i oddaniu - pisze w swojej książce gość Dzień Dobry TVN. Skąd ojciec to wszystko wie?

  Już teraz możesz podzielić się z nami wszystkimi wspomnieniami z wakacji. <span class="link_wiecej_span"><a href="24,50063,news,,1,wasze_zdjecia_z_wakacji,aktualnosci_detal.html" class="link_wiecej">więcej</a> <a href="24,50063,news,,1,wasze_zdjecia_z_wakacji,aktualnosci_detal.html" class="arrows">»</a></span><span class="linki_info"><span class="linki_inner v"><span class="iv"></span></span></span>

  Jak sprostać kobiecym wymaganiom? Które strefy erogenne kobiety są najbardziej czułe? Jak pieścić kobiece piersi? Dlaczego ważne jest przytulenie kobiety po odbytym stosunku? O najczęściej popełnianych przez mężczyzn błędach w łóżku porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z seksuologiem prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem.

  Coraz więcej kobiet i mężczyzn oferuje swoją cnotę na aukcjach internetowych. Czy oddawanie się za pieniądze to moda, czy może rozpaczliwa próba zarobkowania? O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy seksuologa prof. Zbigniewa Izdebskiego. Reporterki Dzień Dobry TVN postanowiły sprawdzić, kto odpowie na ich ogłoszenie o sprzedaży dziewictwa.

  W Dzień Dobry TVN pokazujemy najlepsze stylizacje tygodnia wybrane przez naszych ekspertów do spraw mody: stylistę Tomasza Jacykowa i dziennikarkę Annę Puślecką. Zobacz, jak wystrzałowo może wyglądać mama na urlopie macierzyńskim. W programie także Tomasz Jacyków doradza widzom, czy warto inwestować w "podróbki" markowych ubrań i zdradza, co będzie modne latem.

  Olga Pulwarska i Magdalena Iller założyły pierwsze w Polsce studio fotograficzne zajmujące się fotografią ciążową. Tworzą intymne, kobiece sesje fotograficzne starając się przełamywać społeczne bariery w postrzeganiu ciała kobiety podczas ciąży. Czy trudno było namówić kobiety do takiej sesji?

  Dziennikarka Anna Puślecka i stylista Tomasz Jacyków prezentują najciekawsze stylizacje nadesłane na skrzynkę modapolska@tvn.pl

  Dziś rozpoczyna się Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION KIELCE. Temat przewodni to: "Nowe szaty cesarza" - inspiracją są baśnie J. Ch. Andersena. Na kolejnym przystanku modowej mapy Polski nie może zabraknąć dziennikarki Anny Puśleckiej oraz stylisty Tomasza Jacykowa. Nasi specjaliści od mody rozmawiali z organizatorką imprezy Magdaleną Kusztal oraz uczestnikami konkursu.

  Stylista Tomasz Jacyków i dziennikarka Anna Puślecka, redaktorzy Mody Polskiej, przedstawiają najciekawsze stylizacje tygodnia. jeżeli chcecie pochwalić się swoimi stylizacjami - piszcie do nas na adres: modapolska@tvn.pl

  Wielkimi krokami zbliżają się wakacje i tak jak ulica rządzi się swoimi modowymi prawami tak i na plażach możemy zaobserwować prawdziwe stylizacyjne szaleństwo. Kostium kąpielowy to podstawa, jednak moda plażowa wcale się na nim nie kończy… jeżeli chcecie pochwalić się swoimi stylizacjami - piszcie do nas na adres: modapolska@tvn.pl

  W kawiarence Dzień Dobry TVN gościmy pary w strojach ślubnych. Dziennikarka Anna Puślecka i stylista Tomasz Jacyków rozmawiali z naszymi gośćmi o przygotowaniach do ślubu. Prezentujemy także najlepsze stylizacje tygodnia, wybrane z nadesłanych na skrzynkę modapolska@tvn.pl zdjęć. Jak wybrać idealną ślubną wiązankę? Które kwiaty najbardziej pasują do białej sukni? Jaka fryzura jest najmodniejsza?

  Dla wielu mężczyzn rozmowa o problemach to "babskie gadanie". Dlaczego mężczyźni nie chcą rozmawiać o swoich emocjach? Czym grozi tłumienie i skrywanie problemów? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z naszymi gośćmi: psychologiem i psychoterapeutą Piotrem Mosakiem, aktorem Jackiem Rozenkiem oraz z pisarką i malarką Hanną Bakułą.

  Rzucił pracę, aby gotować dla widzów Dzień Dobry TVN. Zobacz, jak wyglądała historia Piotra Kucharskiego, który z przedstawiciela handlowego stał się kucharzem. Nasze kamery towarzyszyły wielkiemu otwarciu jego szkoły kulinarnej we Wrocławiu.

  Szkoła to miejsce, gdzie dziecko po raz pierwszy styka się z różnicami społecznymi. Status materialny rodziców jest tam coraz bardziej widoczny. Jak rozmawiać z dziećmi o biedzie? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z psychologiem dziecięcym Martą Pałubą oraz z współautorką książki „ Bieda. Przewodnik dla dzieci” Hanną Gill-Piątek.